Jump to content

Dozvole Za Ribolov 2014


milivoj

Recommended Posts

Izvadio sam  dozvole za sve  vode tj objedinjene  i nadam se da će ove godine biti bolje  .Interesuje me vaše mišljenje  o vadjenju dozvole za  tekuću godinu  , i koliko ko peca na  divljim vodma  ?

Link to comment
Share on other sites

Vadjenje dozvole je obavezno i tu nema price,i Ja svake godine vadim dozvolu. Cini mi se da od ove godine vise nece biti obavezno da se uz dozvolu placa i clanarina klubu. 
Vec je bilo price ovde o tome ali da kazem jos jednom da svako ko peca mtrebalo bi da ima dozvolu... vec je bilo price i zalili su se mnogi kako oni pecaju samo komercijale,ili samo takmicenja,ili samo na privatnim vodama,kako pare od dozvola idu lopovima,kako te pare uzima ovaj ili onaj.... ne znam kako bi moglo da se uvede zakonom da je obavezno da svako ko drzi stap u ruci mora da  ima dozvolu a nek peca gde god hoce i moze... ja mislim da je to tak ou svakoj polu normalnoj zemlji da ne pricamo o nemackoj,francuskoj i ostalim normalnim drzavama

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

E i ja sam tog mišljenja da svako ko ima štapove bilo koje mora  da ima i dozvolu .A platim uvek i članarinu jer   lepo je imati i udruženje neko   gde se skupljamo sa isto mišljenicima.

Link to comment
Share on other sites

pozdrav,ok je imati dozvolu ako pecas na divljim vodama,ja sam iz Bele Crkve gde ima preko 6 jezera i DTD je isto tu ali riba nigde,to jest zadnji put je poribljeno pre 5 godina a mreze se bacaju i na jezerima,prosle godine su se  dva gnjurca i umrsili,  A  vrlo se dobro zna ko to radi i ime i prezime ali nikom nista, tako da cu  pecati samo komercijale,ili samo takmicenja,ili samo na privatnim vodama,kako pare od dozvola idu lopovima,kako te pare uzima ovaj ili onaj.... 

Link to comment
Share on other sites

ja kupujem godisnju jedinstvenu dozvolu za teritoriju Srbije zato sto odem malo do Djerdapa, volim Tamis, Savu....inace da pecam samo komercijale ne vidim zasto bi kupovao jedinstvenu godisnju dozvolu za divlje vode???

Link to comment
Share on other sites

ja sam se obradovao kada je izasla objedinjena dozvola za sve vode posto sam iz banata a tamo smo imali dozvolu za vojvodinu i ne u potpunosti ako si hteo da pecas na tamisu trazili su drugu dozvolu odes do dunava opet druga dozvola i vamo das pare tamo das pare za dnevnu dozvolu izadje skuplja i to dosta a sada nemam problema sa tim.sto se tice samih riba vode su nam opustosene krivolov cveta pogotovo zimi a mi se svake godine nadamo velikim vodama koje ce da poplave evropu i njihove ribnjake pa da nam donese nesta sveze ribe gladne i neoprezne.vadim dozvolu 30 god i nije mi zao para a zakon ce se promeniti kad tad i krivolov ce nestati bar se nadam to je moje misljenje pozz

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pozdrav,ok je imati dozvolu ako pecas na divljim vodama,ja sam iz Bele Crkve gde ima preko 6 jezera i DTD je isto tu ali riba nigde,to jest zadnji put je poribljeno pre 5 godina a mreze se bacaju i na jezerima,prosle godine su se  dva gnjurca i umrsili,  A  vrlo se dobro zna ko to radi i ime i prezime ali nikom nista, tako da cu  pecati samo komercijale,ili samo takmicenja,ili samo na privatnim vodama,kako pare od dozvola idu lopovima,kako te pare uzima ovaj ili onaj.... 

brate bar su nam dozvolili da pecamo nocu ovi iz vojodina voda a za ribocuvarsku sluzbu kazu nema osnova a dokaznog materijala na pretek smo poslali i ko slepi kazu ko zna gde smo snimali a u pozadini se vidi brana kajtasovo i tri camca kako rade punom parom cuvar je njihov podplacen i sta ce mo do juce je nas jurio i placali smo kazne u nekim vasionkim iznosima do 75000din ali i na deset rata spam da ih bude to je moje misljenje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"DIvlje vode" pa to je terminologija foruma i poštapalica merača ponosa, onih koji imaju potrebu da se stalno ispovedaaju i pravdaju nekome. Dozvolu kupujem od kada sam bio pioneer. :) Nema to veze sa diviljim i pitomim vodama. Ako ne kupiš dozvolu RIBOKRADICA si te-bra pa ti vidi. Da li si ulogovan ili nisi...  Neću da ispadnem životinjaaaaa ja ne umem u dvoje da trajeeem. Dozvolu ću da kupim za mesec dana, realno ne treba mi sada...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

a i na dozvoli pise 'dozvola za rekreativni ribolov' ne dovola za rekreativan ribolov na komercijali,a ni dozvola za rekreativan ribolov na takmicenju... ja nesto kontam to je dozvola za ribolov da bi mogao da ribolovises a gde cemo da pecamo to je vec stvar licnog izbora...

Link to comment
Share on other sites

"DIvlje vode" pa to je terminologija foruma i poštapalica merača ponosa, onih koji imaju potrebu da se stalno ispovedaaju i pravdaju nekome. Dozvolu kupujem od kada sam bio pioneer. :) Nema to veze sa diviljim i pitomim vodama. Ako ne kupiš dozvolu RIBOKRADICA si te-bra pa ti vidi. Da li si ulogovan ili nisi...  Neću da ispadnem životinjaaaaa ja ne umem u dvoje da trajeeem. Dozvolu ću da kupim za mesec dana, realno ne treba mi sada...

Bio si muzicki uredjaj i kupovao si dozvolu?! :shok: :shok:

 

 

P.S.SORRY Nisam mogao da odolim. :yahoo:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gorane, evo ti ti muzički uređaj iz 1987. godine

 

http://img189.imageshack.us/img189/6371/pioneerm.jpg

Taj sam!

 

ALi ozbiljno dobijam ospice kada se naglašava "divlja voda" od ljudi kojima smetaju komarci, krpelji, UV faktor i slično... :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gorane, evo ti ti muzički uređaj iz 1987. godine

 

http://img189.imageshack.us/img189/6371/pioneerm.jpg

Taj sam!

 

ALi ozbiljno dobijam ospice kada se naglašava "divlja voda" od ljudi kojima smetaju komarci, krpelji, UV faktor i slično... :p

 

hahahhaha nisam mogao da izdrzim da ne napisem ono,ne zameri. Imam i ja slicnu fotku ali iz 1986god.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa zar ima nešto lepše od divlje vode i divljeg šarana ? Ma bilo koje ribe samo da si opušteno daleko od grada ljudi sam  ko vuk , priroda svitanaj miris  šume i vode  magla koja se diže nad vodom iz koje viri granje  EJJJ  ljudi  Živim za to pa i ruke da nema molio bih drugre, suprugu rodbinu  ma prolaznike  da me odguraju  jednom barem nedeljno do vode da dočekam jutro kraj divlje vode pa makar tamo i ostao  zauvek tj umro na obali .Al bi bar  još jedan dan  tj jutro dočekao na vodi i gledao kao sviće izmaglica se diže  jooo  Nepostoji ništa lepše bar za mene .Ma bubreg  bi dao za dozvolu samo da sm kraj vode .Dve dozvole i tri članarine sam paltio   i  nije mi žao  .Još da se čuva to  što imamo  pa gde bi nam bio kraj  .Nemogu da zaboravim nikada prvo svitanje  moje i moga sina na obali Stare  Tise   Dleko od ljudi  Tisa  sin i  supruga ćerka i ja . Ja i sin  nismo ni spavali   .Kada je počelo da sviće zagrlio sam ga i rekao sine za ovo se živi  sve  ostalo je qurac sem prirode One prave ne veštačke jer sve je veštačko Samo je to malo prirode , ostalo  pravo .A mi kao C&R   valajda nismo na pecanju radi ribe nego radi uživnja  u suprotnom smo mesrai nemoramdaupecam ribu samo da sam kraj vode  .Izvinjavam se ako sam ofirao temu  jer  Već  kriziram za  prirodom i pecanjem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znam bre Milivoje, o dozvoli za pecanje promrmrmljasmo po koju.. Da pecam komercijale i one komercijale koje su "podivljale" u međuvremenu, ne bih dozvolu kupio nikada jbg,

Koja bre Bosna? Drina ima dve obale, o Milivoje od Čuruga bre! :) Srpska obala se plaća...

Link to comment
Share on other sites

Znam bre Milivoje, o dozvoli za pecanje promrmrmljasmo po koju.. Da pecam komercijale i one komercijale koje su "podivljale" u međuvremenu, ne bih dozvolu kupio nikada jbg,

Koja bre Bosna? Drina ima dve obale, o Milivoje od Čuruga bre! :) Srpska obala se plaća...

Zakuni se danebi kupio dozvolu ?Hahah  pa iste godine smo bili pioniri .Aj zakuni se časna pionirska da nebi vadio dozvolu .? (da me čuje ćale odrekao bi me se  )

Link to comment
Share on other sites

Kunem ti se da ne bih bio pioneer te godine nego technics da sam mogao da biram. Imam negde u podrumu člansku kartu i dozvolu iz te godine.

Meni otac pocepao  i maramu i kapu   haha  još te godine  a djedo me se odrekao . Tek kada sam nastradao poslao dopis iz čikaga i člansku kartu .E od tada palćam i članarinu uz dozvolu za pecanje 

Link to comment
Share on other sites

Milivoje, jel uzimaš neke psihoaktivne supstance na pecanju?

Ne  nisam nikada  i nikada to nebi radio  jer se podudara sa mojim egom  i uniformom koju sam nosio .Koju nikada nebih  "oskrnavio sa tim supstancama,Ili nečasnim radnjama .

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...