Jump to content

Prologic Novi Mimicry Najlon I Nasa Stara Faca :)


Recommended Posts

  • 8 months later...

Prologic Mimicry 3D Camo


Dobitnik prestizne nagrade na poslednjem EFFTEX sajmu ribolova u Briselu u kategoriji najlona, sada je stigao u Carpologijine maloprodaje.
Vrhunski monofili najnovije generacije namenjeni su šarandzijama takmicarima kao i onima sa dubljim dzepom koji traze vrhunsku klasu.

Dostupni su u dva kamuflažna dezena "Water Ghost" (svetliji) i "Mirage" (tamniji).

Dolaze u eksluzivnom metalnom pakovanju,strec folijom zasticeni od spoljnih uticaja .

 

 

 

http://s21.postimg.org/m9h7fuwrb/MIMWAR.jpg

Mimicry Water Ghost XP 1000m

11lbs 5.2kg 0.25mm Camo ( =2 650.00 RSD)
15lbs 7.1kg 0.30mm Camo ( =3 050.00 RSD)
18lbs 8.3kg 0.33mm Camo ( =3 200.00 RSD)
21lbs 9.8kg 0.35mm Camo ( =3 380.00 RSD)
25lbs 11.3kg 0.38mm Camo ( =3 480.00 RSD)
29lbs 13.2kg 0.40mm Camo ( =3 780.00 RSD)
33lbs 14.9kg 0.43mm Camo ( =3 990.00 RSD)
37lbs 16.6kg 0.48mm Camo ( =4 200.00 RSD)

 

 

http://s30.postimg.org/6y01t0gep/mimymir.jpg

 Mimicry Mirage XP 1000m

13lbs 6.2kg 0.28mm Camo ( =3 400.00 RSD)
  25lbs 11.3kg 0.38mm Camo ( =3 990.00 RSD)
  29lbs 13.2kg 0.40mm Camo ( =4 200.00 RSD)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bio sam u kontaktu sa Kikijem kada je testirao ovaj najlon. Na bazi njegovog iskustva odlucio sam da uzmem Water Ghost XP i probam ga na jednoj rijeci u ovoj godini. Nadam se pozitivnim iskustvima sa ovim najlonom. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Po svemu. Po mekoci, kvalitetu, minimalnoj istegljivosti, boji, po tome kako se lako baca sa njim. Sa 0.35mm i sve sistemom i mamcem prebacivali smo Conoplju bez ikakvih problema, sto bas i ne moze sa svakim drugim najlonom. Ali ipak ono sto me je najvise odusevilo je izdrzljivost. Evo jedna konkretna situacija. Jesenas drugar i ja pecamo na pelagicevu na mestu br 5. I ja bacim stap u levi zaliv i u neko doba dobijem lepu ribu, koja je naravno odmah otisla skroz u stranu od zaliva i morao sam da stojim na jednoj nozi kao caplja kako bi imao ugao za vadjenje od onog silnog siblja i granja. Svo vreme drila, znaci preko 20min najlon se zuljao preko grane, drugar je cak isao okolo da baca kamenje i vodu kako bi ribu isterao malo na otvorenu vodu i gledao je kako najlon prelazi preko grane i samo smo cekali kad ce da pukne. Ribu sam nekako izvadio, lep primerak, 19.5kg a kad smo kontrolisali najlon nismo nasli ama bas nikakvo ostecenje!!! Tada sam na obali od jednog lika dobijao 50e da mu skinem najlon sa spulne kad krenemo kuci i prodam, ali nisam hteo. Bilo nas je vise prisutnih, tako da ima i svedoka da potvrde i pricu o vadjenju ribe a i o ponudi za najlon :)
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Po svemu. Po mekoci, kvalitetu, minimalnoj istegljivosti, boji, po tome kako se lako baca sa njim. Sa 0.35mm i sve sistemom i mamcem prebacivali smo Conoplju bez ikakvih problema, sto bas i ne moze sa svakim drugim najlonom. Ali ipak ono sto me je najvise odusevilo je izdrzljivost. Evo jedna konkretna situacija. Jesenas drugar i ja pecamo na pelagicevu na mestu br 5. I ja bacim stap u levi zaliv i u neko doba dobijem lepu ribu, koja je naravno odmah otisla skroz u stranu od zaliva i morao sam da stojim na jednoj nozi kao caplja kako bi imao ugao za vadjenje od onog silnog siblja i granja. Svo vreme drila, znaci preko 20min najlon se zuljao preko grane, drugar je cak isao okolo da baca kamenje i vodu kako bi ribu isterao malo na otvorenu vodu i gledao je kako najlon prelazi preko grane i samo smo cekali kad ce da pukne. Ribu sam nekako izvadio, lep primerak, 19.5kg a kad smo kontrolisali najlon nismo nasli ama bas nikakvo ostecenje!!! Tada sam na obali od jednog lika dobijao 50e da mu skinem najlon sa spulne kad krenemo kuci i prodam, ali nisam hteo. Bilo nas je vise prisutnih, tako da ima i svedoka da potvrde i pricu o vadjenju ribe a i o ponudi za najlon :)

 

 

Hahahahahaha :-D :-D :-D

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

Bez konkurencije Technium!!!

Samo sto taj Technium ne znas ni kada je svjez, a ni koliko je dugo stojao na lageru negdje u nekom skladistu. Puno puta sam cuo da kupe Techniuma i hvale ga prvu godinu dok u drugoj turi idu salve kritika na isti najlon. 

 

Sa obzirom da je ovo nesto novo na trzistu i ima najvise nagrade, a pri tome svjezije ne moze biti i pri tome kada vidimo da je Prologicova sinusoida kvaliete krenula opasno da se penje u posljednjih dvije sezone, moje licno misljenje je da ovaj najlon ne moze biti promasaj nikako. 

 

Jedva cekam izlazak na vodu da ga probam. 

 

Link to comment
Share on other sites

Stereotipi su najveca kocnica da covjek proba pa i na kraju uvidi da ima i drugih firmi koje jako puno ulazu u svoje ime. Ne kazem nigdje da je shimano bolji od prologica po pitanju najlona generalno ali nagrade govore da to nije zanemariva kvaliteta.

Ne vjerujem da se takve stvari kupuju (mislim na nagradu)

da bi se probilo na trziste.

Barem danas mnogi drugi ulazu puno i nije jedini Shimano hvala Bogu,a daleko od toga da je nedodirljiv.

Link to comment
Share on other sites

.........Barem danas mnogi drugi ulazu puno .............

Prijatelju neznam koliko pratis desavanja u svetu ribolova.Sufix ti je jedna od najvecih fabrika za proizvodstvo nalona za pecanje tako da kako kazes mnogi drugi ulazu puno ali u proizvodstvene centre ove fabrike da ona uradi to za tamo neki brend koi se probija na trziste.

Mozda je ovaj mimcri najbolji ali to smes da kazes nakon par godina,a ne sad nakon par dana otkako se pojavio u prodaju.

 

I sutra ce neko da otvori temu primer za neki sufix najlon i ima svi tako redom da ga ispljuvamo do koske kako sufix nezna za sebe da uradi dobar najlon,a radi odlicne za sve druge nove brendove.

 

MARKETING

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj najlon ste ispljuvali i pre nego sto ste stigli da ga isprobate. Ne mozete ga porediti sa drugim najlonima dok oba niste koristili. Shimanovi i Sufix su odlicni najloni ali da li su dobili dostojnog konkurenta vreme ce pokazati.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Najlon nije stavka koja je mnogo skupa. Jednom godisnje dati 2-3 hiljade dinara mogu i oni sa plicim dzepom. Kada te los najlon izda prilikom vadjenja lepe, krupne ribe onda vidis da je skuplja dara nego mera.

Link to comment
Share on other sites

Prijatelju neznam koliko pratis desavanja u svetu ribolova.Sufix ti je jedna od najvecih fabrika za proizvodstvo nalona za pecanje tako da kako kazes mnogi drugi ulazu puno ali u proizvodstvene centre ove fabrike da ona uradi to za tamo neki brend koi se probija na trziste.

Mozda je ovaj mimcri najbolji ali to smes da kazes nakon par godina,a ne sad nakon par dana otkako se pojavio u prodaju.

 

I sutra ce neko da otvori temu primer za neki sufix najlon i ima svi tako redom da ga ispljuvamo do koske kako sufix nezna za sebe da uradi dobar najlon,a radi odlicne za sve druge nove brendove.

 

MARKETING

Ovaj forum je cudo.  Ljudi na ovom forumu puno puta pogresno shvate i onda pripisujuci tu misao (usput pogresno protumacenu) idu u dalju raspravu.

Izgleda da ja dzaba pisem po nekoliko puta.

 

Nisam napisao da je najlon najbolji niti da je bolji od nekog drugog najlona i nisam to izricito tvrdio. Napisao sam samo to da je odnio ozbiljnu nagradu. A takve nagrade da dobijes, valjda postoje neka testiranja za to. Ovaj najlon je testiran duze vremena. Uzmi pa vidi video recimo kada ćelavac iz Prologica i Englez pecaju na rijeci i promovisu stapove Fast water, na spulnama je taj najlon. Ako se ne varam mislim da o njemu nisu ni rijeci rekli. Isto na Joci pecaju na njeg i testiraju ga. Nije ni on samo napravljen i tek onako pusten u prodaju i eto ga pokupio nagradu. 

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

nikad nisam ni cuo ni procitao da je neko popljuvao neki sufix najlon. Oni su institucija za sebe. Ali treba dati i drugima sansu. Celu jesen sam pecao na mimicry i mislim da sam kompetentan da kazem da je odlican. I meni je najbolji najlon svih vremena Berkley Trilen Big Bame koji sam sebi kupovao u USA, ne ovaj pokusaj najlona sto ima da se nadje kod nas, Pa sta sad, dosao novi bolji najlon i super. Za nas ribolovce je dobro da stvari idu napred jer da nije tako i dalje bi pecali na Zlatnu Kornjacu. Technium je takodje nekad bio ime i svi mi koji se malo duze bavimo ovih sranjem od hobija smo ga sa odusevljenjem koristili ali to jednostavno nije vise tako. Probali smo i madjarski i iz nemacke i iz Britanije i iz japana i sve je isto sranje, zica koja puca u najmanjem kontaktu sa skoljkom ili kamenom ili bilo cime, sto nekad nije bio slucaj. Drugar koji puno peca na dunavu se posteno otvorio i zavirio u dzep da svojih nekoliko Shimano Baitrunner 6500 masinica za sarana i soma napuni Techniumom i posle dva pecanja skino sve i bacio u dunav, pukio Sufix XL i udri, prezadovoljan. Stvari se menjaju, trsiste je takvo... ali mislim da je vrlo neozbiljno da  komentarise najlon neko ko ga je video samo na youtube. Vreme ce pokazati da li je nagrada sa Efftex-a otisla u prave ruke ili ne. I tu je bilo mnogih promasaja, da su nagrade dobijali proizvodi koji su se posle pokazali kao teski shit. Ali duboko sam uveren da sa ovim najlonom to nece biti slucaj. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...