Jump to content

Prologic Novi Mimicry Najlon I Nasa Stara Faca :)


Recommended Posts

nikad nisam ni cuo ni procitao da je neko popljuvao neki sufix najlon. Oni su institucija za sebe. Ali treba dati i drugima sansu. Celu jesen sam pecao na mimicry i mislim da sam kompetentan da kazem da je odlican. I meni je najbolji najlon svih vremena Berkley Trilen Big Bame koji sam sebi kupovao u USA, ne ovaj pokusaj najlona sto ima da se nadje kod nas, Pa sta sad, dosao novi bolji najlon i super. Za nas ribolovce je dobro da stvari idu napred jer da nije tako i dalje bi pecali na Zlatnu Kornjacu. Technium je takodje nekad bio ime i svi mi koji se malo duze bavimo ovih sranjem od hobija smo ga sa odusevljenjem koristili ali to jednostavno nije vise tako. Probali smo i madjarski i iz nemacke i iz Britanije i iz japana i sve je isto sranje, zica koja puca u najmanjem kontaktu sa skoljkom ili kamenom ili bilo cime, sto nekad nije bio slucaj. Drugar koji puno peca na dunavu se posteno otvorio i zavirio u dzep da svojih nekoliko Shimano Baitrunner 6500 masinica za sarana i soma napuni Techniumom i posle dva pecanja skino sve i bacio u dunav, pukio Sufix XL i udri, prezadovoljan. Stvari se menjaju, trsiste je takvo... ali mislim da je vrlo neozbiljno da  komentarise najlon neko ko ga je video samo na youtube. Vreme ce pokazati da li je nagrada sa Efftex-a otisla u prave ruke ili ne. I tu je bilo mnogih promasaja, da su nagrade dobijali proizvodi koji su se posle pokazali kao teski shit. Ali duboko sam uveren da sa ovim najlonom to nece biti slucaj. 

ma da technium je tesko sranje!!

Link to comment
Share on other sites

 

Bez konkurencije Technium!!

 

 

Bez konkurencije,za mene,je Fox soft steel camo,technium je zica obicna,Sufix ni u snu ne bih stavio na masinice,X zoga rubylon jedini koji mi je priblizan po performansama Fox-u.Eto,stvar licnog ukusa svakog ribolovca,neko voli extremno mekan najlon a neko bukvalno neistegljiv.Iskljucivost da je nesto najbolje dok se ne isproba nesto drugo nije bas najbolja stvar,opet ako ne zelis da probas-tvoje pravo ali i moje pravo kao i svakog drugog je da u potrazi za boljim isprobam npr bas Mimicry,mozda je bolji od ovoga sa kojim pecam sada,mozda i nije ali svoje misljenje cu steci samo u praksi,nikako zahvaljujuci necijoj tvrdnji da je to najbolje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Bez konkurencije,za mene,je Fox soft steel camo,technium je zica obicna,Sufix ni u snu ne bih stavio na masinice,X zoga rubylon jedini koji mi je priblizan po performansama Fox-u.Eto,stvar licnog ukusa svakog ribolovca,neko voli extremno mekan najlon a neko bukvalno neistegljiv.Iskljucivost da je nesto najbolje dok se ne isproba nesto drugo nije bas najbolja stvar,opet ako ne zelis da probas-tvoje pravo ali i moje pravo kao i svakog drugog je da u potrazi za boljim isprobam npr bas Mimicry,mozda je bolji od ovoga sa kojim pecam sada,mozda i nije ali svoje misljenje cu steci samo u praksi,nikako zahvaljujuci necijoj tvrdnji da je to najbolje.

Stvar ukusa!Par godina koristim Technium i zadovoljan sam istim,ali sam u petak namoto novi soft steel jer mi izgleda primamljivo,a na rezervne spule vjerovatno cu probat ovaj Prologic novi,pa nakon toga mogu rec sta je meni ostavilo dobar utisak!Za sada je technium vrh bio za mene,al svaka promjena je dobrodosla.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Technium nije ono sto je bio sigurno a bio ke vrh bez premca a sad mi se pohaba veoma brzo soft stil je po meni bolji . A mislim da bi mekocu trebali odredjivati i po mekoci stapa. Sto je ostriji stap trebao bi meksi najlon .
Link to comment
Share on other sites

Meni se licno ne svidja boja najlona sa tragovima crnih mrlja, kao da je neko posuo mak po najlonu. A tek marker braid sto su napravili sa onim obelezavanjem metar....ko se tu snadje u brojanju svaka mu cast. Da je moglo komplikovanije tesko...
Link to comment
Share on other sites

Ako je marker braid odradjen poput gamakatcu onda je vrh i nemoze biti nista bolje. Ako su boje na 10m a svaki metar sa crnom po 2 cm a na peti metar 10cm crna traka . Pa sta bolje od toga i preciznije. A sto se najlona tice i ja ne volim te sarene nekako sam se naviko na fluo pa mi sad camou smeta pogotovo nocu
Link to comment
Share on other sites

Vi ste ljudi tako mali,vama uvek nesto fali....:D....

Nekom se svidja nekom ne,treba probati pa onda kritikovati ili hvaliti.

Tema je ovaj najlon a ne neki tamo....ne bih da komentarisem svako ima svog aduta,za sada je Kristijan jedinini imao kontakta sa njim i jedini je kompatibilan da ga kudi i hvali.

A mi mozemo samo pricati dal nam se svidja boja ili ne,a kad odpecamo sezonu sa njim (naravno ko hoce)moze komentarisati isti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se licno ne svidja boja najlona sa tragovima crnih mrlja, kao da je neko posuo mak po najlonu.

Pa napravljeno je da bi se stapalo sa dnom u prozirnoj vodi, a ne da bi se stapalo sa okom i ukusom ribolovca koji ga koristi. 

Link to comment
Share on other sites

Pa napravljeno je da bi se stapalo sa dnom u prozirnoj vodi, a ne da bi se stapalo sa okom i ukusom ribolovca koji ga koristi.

 

jeste tako samo je veliko pitanje dali saran zna sta je taj najlon a pogotovo u vecini nasih voda gde je prozracnost 2m a ako si na dublje on verovatno i nevidi taj najlon. Sve je pitanje ali kad sam pecao na camou i sad na fluo koji mi olaksava nocu nisam primetio razliku. Tako da se slazem svako ima svoj ukus .
Link to comment
Share on other sites

Vi ste ljudi tako mali,vama uvek nesto fali....:D....

Nekom se svidja nekom ne,treba probati pa onda kritikovati ili hvaliti.

Tema je ovaj najlon a ne neki tamo....ne bih da komentarisem svako ima svog aduta,za sada je Kristijan jedinini imao kontakta sa njim i jedini je kompatibilan da ga kudi i hvali.

A mi mozemo samo pricati dal nam se svidja boja ili ne,a kad odpecamo sezonu sa njim (naravno ko hoce)moze komentarisati isti.

tako je druze 1000% si u pravu to govorim od kada sam na ovom forumu. I sto se tice ovog najlona neznam nista niti sam ga vudeo a kamo li probao pa otpecao pola sezone ili sezonu Da bi kudio ili hvalio. Kao i uvek pisem ono sta sam probao a ako nisam eno lepo sam napisao da moj ukus nije taj kamufazni izgled. Da sam u u engleskoj ili negde gde je voda ko u casi verovatno bi mi odgovarali samo ti camou. I ja ti ne komentarisem dobar ili nije nego samo svoj ukus u ovoj temi. Ali ljudi izgleda ne citaju do kraja i lepo pa odma krece pucanje....
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pitanje za ljude koji su ga koristili,kakav je recimo 035 na granju ili nekoj jacoj travi ili trsci recimo? mozda bi neko bio voljann da mi pokloni metar,dva da vidim kakav je u jednoj vodi .

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Користио сам га читаве ове сезоне, имао свакаквих ситуација са њим и могу рећи да је најлон одличан. Без проблема са њим забацујем преко 130м ( 0,30мм ), јако тешко може да се оштети, након јачих оптерећења најлон као да се истегли ( уфрћка се ) али се брзо врати у првобитан положај. Сигурано је да узимам за оба комплета исти најлон и за следећу сезону :) Edited by Халос
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Izabrati odgovarajući najlon mislim da je diskutabilna stvar.Na našem tržištu ima dosta kvalitetnih najlona i samo poučeni iskustvom izabraćemo onaj pravi. Ja lično obožavam sufiks al eto ove sezone naišao sam na stari kalem i posle prvog pecanja ga zamenio .U pitanju je sufiks tritanijum 0.28.Umesto njega sam namotao prologic xlnt a kasnije na rezervne špulne isti xlnt samo žuti i stvarno sam prezadovoljan ma da tvrdim da je i sufiks vrhunski najlon.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Jeli ima jos neko sem Kristijana da je probao ovaj mimicry water ghost xp i kakvi su vam utisci koji uzeti 0.30 0.33 0.35

Hvala svima na pomoci

Jesam ja probao i pecam na njeg. Vrijedi svake ulozene pare. Neces se pokajat ni sekunde. Jako fino silazi sa spulne i bez problema 0,35 mm ide preko 100m. Kazem bez problema, jer moze siguran sam i puno dalje. Najlon ujedno je i zilav i mekan. Jako interesantan najlon.

Od mene topla preporuka za kupnju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...