Jump to content

Daljina izbačaja


Recommended Posts

Taj Kosta je najveci smrad,glumi neki zakon,i jebe mene sto pored dve dozvole i 6 stapova u vodi imam zabacen plovak za kedere,a razvlaci mmreze po jezeru. Rekao sam,ici ce po mreze slaufom kad mu zapalim camac. A voli da se vozi vise nego 'leba da jede!

Ni ja ga nesto ne volim ali nemogu reci nista lose ni o njemu ni o nacinu na koji radi. Uvek je bio korektan cak i vise nego sto zasluzujemo, ali ako su tacne tvoje reci da ON postavlja mreze onda to treba i da dokumentujes pa da ga zajedno sa tim mrezama provucemo kroz jezero-a. Naravno REKLA-KAZALA se ne uzima u obzir.

Link to comment
Share on other sites

kontam ja sada zasto su nam misljenja podeljena . ja pricam iz svog iskustva koje se svodi na slobodna pecanja .divlje vode i komercijale i ja ne takmicim . vecina koliko sam ja skontao takmicara voli da peca blizu zbog boljeg i preciznijeg hranjenja.a ja na divljoj vodi pecam gde je riba jel na jezeru duzine 4km sa 300m tesko je navlaciti ribu u mulj ili negde de se njoj ne svidja a meni zanimljivo pecati!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Bacali smo na poljani,cisto da se proba stap i da se malo zabacuje drugar je uzeo nekog novog cormorana 13 ft 3.5 lb imaga u autosportu i nije bas jeftin oko 13,14 hiljada komad,masina shimano LC,otisli smo na savu na poljane uzeli metar i odmerili 100,105,110 i 120 metara najlon je bio daiwa infiniti 0.28 normalno sa sokom i olovo long cast od 120gr

Bio je srele sajmon,dule baka momci sa sajtaclapping.gif i jos jedan drugar,mogu vam reci da sam izbacio 136 metara bez vecih problema,i to relativno precizno u odnosu na dascice gde smo odmeravali daljinu,mozda 2 metra levo od pravca letvica,tako da opet se vraca prica da kvalitetan pribor trpi sve i da su kranje granice dostizne :D

Link to comment
Share on other sites

Bacali smo na poljani,cisto da se proba stap i da se malo zabacuje drugar je uzeo nekog novog cormorana 13 ft 3.5 lb imaga u autosportu i nije bas jeftin oko 13,14 hiljada komad,masina shimano LC,otisli smo na savu na poljane uzeli metar i odmerili 100,105,110 i 120 metara najlon je bio daiwa infiniti 0.28 normalno sa sokom i olovo long cast od 120gr

Bio je srele sajmon,dule baka momci sa sajtaclapping.gif i jos jedan drugar,mogu vam reci da sam izbacio 136 metara bez vecih problema,i to relativno precizno u odnosu na dascice gde smo odmeravali daljinu,mozda 2 metra levo od pravca letvica,tako da opet se vraca prica da kvalitetan pribor trpi sve i da su kranje granice dostizne :D

Samo da te pozdrav pričali smo danas na miki i upoznali se, nadam se da si to ti. Vidimo se.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

ja iskreno sa koletom za 5godina koliko tamo pecam nikad nikakav problem nisam imao,uvek sam bio korektan sa njim a jos korektiniji sa nama...

gledaj vlado ti mozes i da plivas i da veslas tebi je veci problem kako da pecas jer kole ti udje u kamp i dok ne popije sve sto si poneo od kuce on se ne pomera.onda normalno dodje vreme za rucak a ti kao pravi domacin ponudis i cuvara koji to ne odbija kada se lepo najedete zapalite po cigaru , a cigara bez kafe ne ide a uz kafu i pice pa jovo nanovo, ikada pogledas on ti nista ne brani ali od njega nemozes da pecas a zbog taga si valjda i dosao
Link to comment
Share on other sites

Shta bi sa "Daljinom Izbacaja ' ?

pa ja krenuo da vezbam ali ostavio masinicu u busu... na pec ne bih daleko dobacio :D

 

pre neki dan na miki, moj drugar olio poznatiji kao dzoni, bacao je sa desetke poprilicno preko druge zice prema trojci... stap formax power carbon carp 12ft 3lb, masinica okuma dci60, najlon xlnt 0,28, olovo cs lc 90g... bez shoka i naprstka

Link to comment
Share on other sites

pa ja krenuo da vezbam ali ostavio masinicu u busu... na pec ne bih daleko dobacio :D

 

pre neki dan na miki, moj drugar olio poznatiji kao dzoni, bacao je sa desetke poprilicno preko druge zice prema trojci... stap formax power carbon carp 12ft 3lb, masinica okuma dci60, najlon xlnt 0,28, olovo cs lc 90g... bez shoka i naprstka

 

Da smo imali shok predvez i naprstak islo bi to jos malo dalje, ali je i ovo odlicna daljina za stap od 12ft 3lb...

Ne bih da ulazim u procenu daljine, za merenje daljine zabacaja je livada, pa metaru u ruke!

Link to comment
Share on other sites

Da smo imali shok predvez i naprstak islo bi to jos malo dalje, ali je i ovo odlicna daljina za stap od 12ft 3lb...

Ne bih da ulazim u procenu daljine, za merenje daljine zabacaja je livada, pa metaru u ruke!

bogami ja ne bi rizikovao bez soka, letos za malo da poginem ! imao sam tanji sok koji je pukaoposle par dobri trzaja . begao sam pod drvo u sekundi , sreca olovo palo u vodu

Link to comment
Share on other sites

bogami ja ne bi rizikovao bez soka, letos za malo da poginem ! imao sam tanji sok koji je pukaoposle par dobri trzaja . begao sam pod drvo u sekundi , sreca olovo palo u vodu

 

Sledeci put slem pa na pecanje kada mozemo da imamo rakete mozemo i slemove :crazy:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na miki smo otprilike ovde bacali...

Nisam hteo ranije da postavljam sliku sa relativnom daljinom zabacaja s' obzirom da su u pitanju formax stapovi od 3lb, a

daljina je za te stapove ozbiljna... :D

Milanche misli da smo bacali kao na slici, a ja mislim da je to islo i malo dalje... ko ce ga znati... :D

 

http://img638.imageshack.us/img638/3742/20111129140649.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...