Jump to content

Daljina izbačaja


Recommended Posts

Na miki smo otprilike ovde bacali...

Nisam hteo ranije da postavljam sliku sa relativnom daljinom zabacaja s' obzirom da su u pitanju formax stapovi od 3lb, a

daljina je za te stapove ozbiljna... :D

Milanche misli da smo bacali kao na slici, a ja mislim da je to islo i malo dalje... ko ce ga znati... :D

 

http://img638.imageshack.us/img638/3742/20111129140649.jpg

 

Ako je to sajla na sredini kako si bacao preko nje ispravi me ako gresim (mozda su to samo bove?)

Link to comment
Share on other sites

Sajle su izmedju bova...

Bacali smo samo olovo bez sistema, tako da moze komotno da se prevuce preko obe sajle...

 

Tako je vec malo drugcije mada me cudi da ste svaki put glat prevukli preko sajle

 

pozz

Link to comment
Share on other sites

nit smo bili na takmicenju, nit se neko hvali... cisto zapazanje da se i sa skromnom opremom (stap kosta nepunih 2.500din.) moze postici lepa daljina... kolika je tacna cifra niko nije pisao, svakako preko obe sajle i poprilicno u stranu... koga zanima koliko je to milimetara neka razvlaci kuke i konopce, mene bole usi za to... ;)
Link to comment
Share on other sites

ja nazalost vise nisam vlasnik istih stapova... jedan komplet ima drugar kome sam ih prodao, a drugi komplet ima drugar kome sam ih preporucio sobzirom da nije imao neku vecu svotu novca, kao ni ja kada sam ih kupovao... mislim da ni jedan ni drugi nece imati nista protiv da ih ponovo malo maltretiramo sobzirom da smo to vec radili dosta puta... mada je malo "nezgodno" bacati tudjim stapovima... cifra je smesna ali tih stapova nema vise u ponudi...

 

cero jel dajes dzoniju stap u ruke opet? :D

Link to comment
Share on other sites

a kad si ti pecao samo na olovo? :rofl: :rofl: :rofl:

probaj da stavis na predvez 16mm boilu pa pva fi 50mm sa peletama i onda slobodno bacaj preko saele ako mozes !

samo olovo ima jako mali otpor vetra i aerodinamicno je a boila nekad se vrti u grug nekad ide pravo kako kada !

Link to comment
Share on other sites

milance slazem se sa jednim da moze da se postigne lepa daljina sa jeftinim stapovima ali - nekome je lepa daljina i 70 -80 metara ali sto kaze debeli 140m sa jeftinim stapicima i kompletnim sistemom :sorry:
Link to comment
Share on other sites

a kad si ti pecao samo na olovo? :rofl: :rofl: :rofl:

probaj da stavis na predvez 16mm boilu pa pva fi 50mm sa peletama i onda slobodno bacaj preko saele ako mozes !

samo olovo ima jako mali otpor vetra i aerodinamicno je a boila nekad se vrti u grug nekad ide pravo kako kada !

 

nemas razloga da stavljas uzvicnik posle svake svoje recenice :pivopija1:

nigde nisam ni napisao da smo pecali, nego da smo bacali olovo... da si procitao sta sam napisao mozda ne bi ovako komentarisao... ja odlicno znam da sam predvez daleko skracuje izbacaj, pva posebno, jos ako vetar umesa prste... ali sto dalje uspem da poteram olovo kapiram da cu i ceo sistem dalje terati... ako je to 130m klot, onda bi sa sistemom i manjim pva mozda mogao i da pridje zici po mirnom vremenu... na pozicijama koje su na uzoj polovini jezera sistem sa pva ide do zice...

nisam nigde ni pisao da je ovo najbolji stap za bacanje niti da sam ja dobar bacac, daleko od toga... ali ako ja ovako kilav, stapom od 20e uspem da pridjem zici onda ne vidim razlog da prosecan covek sa iole ozbiljnijim priborom ne moze da peca uz famoznu zicu koju svi jure i smatraju nedostiznom...

inace nikad ne pecam na boile 16mm, a za hranjenje koristim raketu ;)

Link to comment
Share on other sites

ja imam 76kg, ocajno razvijena ramena, slomnjenu karlicu i na dva mesta levu butnu kost... uz to i prilicno ocajnu tehniku... evo slika stapa kod mene u ruci... dzoni ga vezuje u cvor :D

 

http://img804.imageshack.us/img804/1760/29379222.jpghttp://img716.imageshack.us/img716/2034/38532830.jpghttp://img214.imageshack.us/img214/5559/52375848.jpghttp://img4.imageshack.us/img4/9940/85205995.jpghttp://img708.imageshack.us/img708/1038/23599674.jpg

 

evo i slike stapa na ribi, amur, cc15kg, u drilu

 

http://img213.imageshack.us/img213/5673/img3017xj.jpg

Link to comment
Share on other sites

nemas razloga da stavljas uzvicnik posle svake svoje recenice :pivopija1:

nigde nisam ni napisao da smo pecali, nego da smo bacali olovo... da si procitao sta sam napisao mozda ne bi ovako komentarisao... ja odlicno znam da sam predvez daleko skracuje izbacaj, pva posebno, jos ako vetar umesa prste... ali sto dalje uspem da poteram olovo kapiram da cu i ceo sistem dalje terati... ako je to 130m klot, onda bi sa sistemom i manjim pva mozda mogao i da pridje zici po mirnom vremenu... na pozicijama koje su na uzoj polovini jezera sistem sa pva ide do zice...

nisam nigde ni pisao da je ovo najbolji stap za bacanje niti da sam ja dobar bacac, daleko od toga... ali ako ja ovako kilav, stapom od 20e uspem da pridjem zici onda ne vidim razlog da prosecan covek sa iole ozbiljnijim priborom ne moze da peca uz famoznu zicu koju svi jure i smatraju nedostiznom...

inace nikad ne pecam na boile 16mm, a za hranjenje koristim raketu ;)

 

E, ako si im rekao... :D

Link to comment
Share on other sites

nemas razloga da stavljas uzvicnik posle svake svoje recenice :pivopija1:

nigde nisam ni napisao da smo pecali, nego da smo bacali olovo... da si procitao sta sam napisao mozda ne bi ovako komentarisao... ja odlicno znam da sam predvez daleko skracuje izbacaj, pva posebno, jos ako vetar umesa prste... ali sto dalje uspem da poteram olovo kapiram da cu i ceo sistem dalje terati... ako je to 130m klot, onda bi sa sistemom i manjim pva mozda mogao i da pridje zici po mirnom vremenu... na pozicijama koje su na uzoj polovini jezera sistem sa pva ide do zice...

nisam nigde ni pisao da je ovo najbolji stap za bacanje niti da sam ja dobar bacac, daleko od toga... ali ako ja ovako kilav, stapom od 20e uspem da pridjem zici onda ne vidim razlog da prosecan covek sa iole ozbiljnijim priborom ne moze da peca uz famoznu zicu koju svi jure i smatraju nedostiznom...

inace nikad ne pecam na boile 16mm, a za hranjenje koristim raketu ;)

uzvicnik je zbog toga da vidim jel pazljivo citas ! 8P

mislim ja samo kazem nista ja ne predlazem .....

ne zmari ja jesam malo ostar na reci ali je to moj stav takav, i mi sada diskutujemo , a svadja se oko drugim stvarima !

ja sam na ovom topiku pojeo g.... pa napisao da bacam 140m ....tada sam bacio 138 ako se ne varam ali meren metrom na livada .

znas li druze gde je bio kolac na 140m ja i ne vidim dotle . e sada tehnika se usavrsava pribor se prilagodjava i to leti dalje ali vremenom ...

Link to comment
Share on other sites

:acute: ne zameram :pivopija1:

 

ja sam na ovom topiku pojeo g.... pa napisao da bacam 140m ....tada sam bacio 138 ako se ne varam ali meren metrom na livadi.

ja jeo sarme sad pa nisam `teo da jedem to sto si ti ( :D ) tako da nisam ni pisao nikakve cifre... sa desetke ukoso prema trojci preko obe zice, pa ako je to 70m onda toliko, potpuno je nebitno... uostalom ovo se odnosi na dzonija, ja bacam nesto krace...

 

znas li druze gde je bio kolac na 140m ja i ne vidim dotle

pa ja svaki treci zabacaj uspem da vidim gde pada olovo, i to pod uslovom da je mirna voda... :search: tako da ili smo coravi ili olovo popilo red bull :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Ako Bog da srece u nedelju idemo na adu ciganliju, pa na livadu da isprobamo prologic cc30 13ft 3.5lb...

Jedino me nervira technium 0.28mm koji se po ovom hladnom vremenu dodatno uzicasti, pa ce se mnogo krace bacati... ( ovo je u slucaju da budem ocajno bacao, pa se tesim i opravdavam unapred ) ahahahaha :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...