Jump to content

Daljina izbačaja


Recommended Posts

Shevchenko pozdrav! Mark je sjajan bacac sigurno jedan od najboljih... ali ako sa 2,75 lb 12 ft. baci 175 jardi...? To mi je krajnje zanimljiva stvar, ako ga dovedes eventualno i baci sa 2,75 lb ili sa 3 lb 12 ft. stapom preko 150 metara... ti stapovi su moji, garantovano ih kupujem!!! Tako nesto bih voleo da imam, jer znam da bih mogao da postizem lepe daljine i uzivam u ribi..

Posedujem greys x-flight plus 50 12 ft, 3 lbs, sa kojima mogu da bacim oko 120 odokativno...Probao sam Hi-'S'ive 13ft. i mnogo su dobri stapovi za izbacaj, ali 13 je u pitanju...

Da sert je sjajan stap Jane, iako malo reklamiran, drugar iz lige ih ima i tako lepe daljine smo postizali sa njima da je to strasno naravno 13-3.5lb. ali ni malo jeftini... sve dok jednog nisam polomio tada ne poznavajuci bas tehniku :-)...jbg..

Link to comment
Share on other sites

Da,znam licno febusa i znam kako baca tako da mu verujem na rec.To je ono shto sam hteo da kazem nije svaki shtap za svakog i nije nije svako za svaki shtap

 

cak mislim i da znam skojim shtapom je bacao

CENTURY SP

Link to comment
Share on other sites

Da,znam licno febusa i znam kako baca tako da mu verujem na rec.To je ono shto sam hteo da kazem nije svaki shtap za svakog i nije nije svako za svaki shtap

 

cak mislim i da znam skojim shtapom je bacao

CENTURY SP

Tako je zbog toga sam ih i kupio poslije takovog bacanja ima to već jedno 5-6 god.

Znači bacalo nas je više nešto i krupnijih momaka nego ja i bogami sve su izdržali.

Link to comment
Share on other sites

Daljina izbacaja hmm,lepo zvuci onako za usi...

Ali svi treba da se zapitamo i iskreno kazemo koliko nas sveukupno ima na ovom sajtu i na jezerima po kojima pecamo u Srbiji pecamo na oko 100+,hmm jako malo voda ,nije problem baciti daleko ljudi imaju tehniku i nemaju je i imaju i ovakve i onakve stapove,od greysa,centyrija,free spirita,daiwe,shimana,foxa svi oni se razlikuju po kvalitetu materijala librazi i fitazi,slusam ja bacio toliko i toliko preko 120,130,140,150 i nekih velikih metara dostiznim samo surf stapovima i raznoraznim tehnikama bacanja i raznoraznih manekena poznatih kuca cuvenih bacaca i test ribolovaca kojima je samo posao prezentacija stapova .. pa ako pukne pukne..

Treba se zapitati koliko maksimalno treba da opterecujemo stapove koje smo krvavo platili evricima da bi ih silovali do krajnjih granica da bi smo zabacili preko 1..

Ok i da zabacimo nije problem dobra visina,jaka fizicka snaga ,vrhunski stap ekstra kvaliteta bacimo 136 metara uh ehtra,Ali treba postaviti pitanje PA KOLIKO BRE PRECIZNO I GDE CE DA ODE TAJ SISTEM SA BOILOM,Sta cemo time dobiti i ako bacimo toliko kada znamo da je pola metra dalje ili blize nekom granju ili hranjenom mestu na kome ciljano pecamo ,da li ce saran uzeti ili ne,pre bih se time pozabavio,Koliko je bitno precizno baciti na nranjeno mesto ili ne..

pozz za sve

Link to comment
Share on other sites

Postoji pribor i postoje ljudi koji mogu jako daleko i prilicno precizno da bace i da hrane, gledao sam i prusustvovao takvim pecanjima ali to je uglavno na takmicenjima na velikim vodama, gde se riba uznemiri i pobegne prema sredini.U slobodnom pecanju, jako je malo situacija gde su potrebni ovakvi ekstremni izbacaji, zato nema potrebe da se toliko opterecujemo.Nije riba uvek na 150 metara! Vise paznje treba da se posveti sondiranju terena i lociranju ribe. Vrlo cesto se desava da nam je riba ispod nogu.
Link to comment
Share on other sites

U slobodnom pecanju, jako je malo situacija gde su potrebni ovakvi ekstremni izbacaji, zato nema potrebe da se toliko opterecujemo.Nije riba uvek na 150 metara!Vrlo cesto se desava da nam je riba ispod nogu

Sa ovim se potpuno slazem 100%

Link to comment
Share on other sites

ja ljudi vama zavidim , bio sam juce na jezeru koje je udaljeno od mene 4km (jarkovacko jezero ) gledajuci kako se led topi nasli smo mesto za pecanje koje je na neki 140m. gde god smo nasli neki izvor ili plato bilo je +100.prosle godine sam pecao na 60 i pokusao da navucem ribu na hranu i ostao kratki rukava .samo kada sam presekao put saranu dobio sam ga .

sto je naj gore moze da se baci na tih 140m ali tesko je hraniti iz razloga sto tu stalno duva vetar , e sad pitam ja vas gde bi ga vi pecali ako nije blizu ?

Link to comment
Share on other sites

pa ako znas da plivas sto je problem hraniti na 140m....???

Problem je ako je zabranjeno plivanje!Na vodama na kojim ja pecam i vrsim duznost kontrole ribarskih dozvola su zabranjeni camci,baitboats,helicom,sonari,plivanje,ronjenje i hraniti vise 1,5kg manja debljina od 0,30mm strune itd...Znaci markiras dobro najedes slanine i luka spod stap u ruke i udri!Za daljine nebih komentarisao dase nebi neko osecao prozvan :db: jer ja sam najteze sarane izmedju 30 i 70 metara ulovio.Ako vec lovimna jezerima gde su camci dozvoljeni,onda se te extremne daljine nemogu dobaciti nego samo razvuci sa camcem tako dasu daljine najvise interesantne za takmicare.Kad cujem da momci bacaju i love sa 0,25 monofilom mislim da je to neodgovorno prema saranima :hi:

Link to comment
Share on other sites

preciznost na velikim distancama kao sto neko rece nije problme.

Pecao sam kup u Hrvatskoj i ekipa do nas je dosta podbacivala daljinu gde smo pecali krupniju ribu jednostavno nisu mogli izbaciti,dodje im trecu clan i kaze spremi mi raketu da pecamo pod sajlom,reko dali odmah da krenem da ga zajebavam ili malo kasnije,posto je sajla bila na sto sedamdeset metara,a momak je negde moje gradje.

Bolje sto sam takticki pricekao(evo i ovo moze spadati u deo takmicarske taktike,prvo cuti ),posto je sve i jednu raketu spakovao u dva kvadrata na toj daljini,i to gomilu hrane zanaci svaka precizno.

A bogai i mamce je utukao isto tamo,tako da daljina nemora da znaci nepreciznost,ono sam video jednom u zivotu ali je vredelo svaka mu cast.

Link to comment
Share on other sites

zavisi kako si dobar sa cuvarem , recimo ja imam problem cim dodjem na vodu . uzme dozvolu na pregled i pocne sa sledecim recima MOMCI PA VI CE TE DA NAJ..TE . samo zato sto je dozvola fruske gore a ne vojvodina vode . jedan pored nas je imao dusek i nije dao da razvuce i narani . zvanicno na jezeru je zabranjeno kupanje jel navodno nema spasioca!
Link to comment
Share on other sites

Ja preronio Borkovac i Dobrodol uzduz i popreko,ali je istina da ne sme da se razvlaci za sarana. Bar Kosta tako kaze,imao sam problema sa njim,ali mogao je samo da gleda kako razvlacim :aggressive: Ove godine ako nesto kaze,ici ce u obilazak jezera slaufom :yahoo:

Malo smo skrenuli sa teme!!

Link to comment
Share on other sites

Taj Kosta je najveci smrad,glumi neki zakon,i jebe mene sto pored dve dozvole i 6 stapova u vodi imam zabacen plovak za kedere,a razvlaci mmreze po jezeru. Rekao sam,ici ce po mreze slaufom kad mu zapalim camac. A voli da se vozi vise nego 'leba da jede!
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...