Jump to content

Daljina izbačaja


Recommended Posts

ne znam da li je ovo pravo mesto za pokretanje ove teme... negde se već pisalo o tome ali...

zanima me maksimalna daljina izbačaja koju mozete postići šaranskom opremom, maksimalna daljina na koju ste plasirali spod i na kojoj pecate... kojom opremom... i voleo bih da cujem komentar na izjavu čoveka da može štapom od 3lb niže klase da postigne daljinu od preko 150m olovom od 150g u slobodnom pecanju, bez problema...

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam testove stapova nize klase u vise kombinacija, znaci olova, sa i bez boile, ovakav damil onakav damil, sa shokom bez, dobri bacaci su ga ili slomili ili su bacali njima ne vise od 118-120m to je neki maximum po tim testovima, no neki izuzetak verovatno postoji, ako nekog interesuje mogu da potrazim koji su to stapovi bili.

Napominjem da su stapovi srednje i nize klase

Link to comment
Share on other sites

Ivane ne brinem se ja, rekao sam mu da cu pojesti svoj komplet udica a da cu mu ostatak opreme pokloniti ako dobaci ;)

Vlado, da li mislis da prosečan šarandzija moze postići daljinu od 150m stapom od 3lb i olovom od 150g sve da je najidealnija masina i najlon?

Dax, ne znam kako sam uspeo da otvorim topik 4 puta, preko telefona petljam pa sam verovatno zbog toga zbrljao... izvinjavam se i molim admine da to srede...

Link to comment
Share on other sites

sa sigurnoscu zanm da stap srednje vredosti moze da ode na 150 m ali ne sa tim olovom plafon 105g ali 3.90 duzine . ja sam uspeo samo 137 m , mada imam jednog ne bazdarenog koji laganao baca preko toga ! e sada kakav je taj tvoj drugar ne znam ako je ko jedan deckic sto prica da baca na 180m sa 0.37 najlonom ......onda se ne sekiraj :drinks:
Link to comment
Share on other sites

Century Focal System FS 12 Ft 3,5 Lbs 0,28 Shimano LC 109g olovo

kod normalnog bacanja celog sistema 120 m bez napinjanja

150 m zatezanje stapa

a bez sistema i olovo od 125g merenih 187m

nisam lud za treningom bacanja ali zato za stapovima :good: luda sprava skroz

Link to comment
Share on other sites

ja mislim da je baciti 150m tesko i sa najboljim stapom i masinom i da si u nevidjenom bacackom treningu... i mislim da retko ko moze da baci 150m

a da ne pricam o tome kolika je preciznost na 150m

novi naziv za ovu temu >kompleks pojedinaca<,gde u srbiji se peca na 200met.,a i preciznost im je jaca strana na toj daljini!!!!

Link to comment
Share on other sites

novi naziv za ovu temu >kompleks pojedinaca<,gde u srbiji se peca na 200met.,a i preciznost im je jaca strana na toj daljini!!!!

 

...taj fazon, ovi sto kupuju 13ice fmj , baliste i sl. u gadnom su tripu... mada opet ako pecas takmicenja i nije lose imati artiljeriju za adu,pelagicevo... verovatno ima jos neka voda gde moze covek da se razmase...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...