Jump to content

Fox Ili Delkim


helko

Recommended Posts

Meni se licno od ta dva mnogo vise svidja Fox. TXI ume da preskoci, vuse puta dokazano.

Aj pojasni molim te. Sta to preskoci?

 

Ako ce ti biti lakse, aj postavi makar dokaze.

Link to comment
Share on other sites

Delkim je signalizator a ostalo su pistalice :) svi imaju mana ali ih on ima najmanje i te njegove mane u realnom koriscenju neces nikad da primetis

kiki zeznuo si se fox je signalizator a sve ostalo su pistalice. Ti bar covek sa divljih voda to treba da znas , znas ti nego neces da priznas???? ko i jane za shimano i daiwu :)????. Neznam nijednu manu foxa a jednu veliku delkima znam s obzirom da sam imao sve delkime i vecinu foxovih . Ako ides sa delkimom na 150+ ili jos kroz lokvanje i travu senzibilitet mora navminimum ali tad zna da se desi da uzme i lagano padne henger i nema tita a majmun sve pomrsi. A za komercijale delkim . Moje misljenje. A imao sam 4 kompleta i plus ovih jevtinijih pa sam se vratio na foxa i tu je kraj svim mukama.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovoj raspravi nikada kraja,definitivno ne postoji podela na dobar i los samo je pitanje koji signalizator je primereniji situaciji u kojoj pecamo.Koristim i Fox i Delkim indikatore i ni za jedan komplet ne mogu reci da ne valja ili da nije dobar...kada pecam na 150+ na delkim ili Fox stavljam Fox svingere zbog daljine jer karboni i hengeri mi nisu dorasli tom zadatku...na manjim daljinama u obe kombinacije je nebitno da li koristis svinger ili henger...Predpostavljam da svi se hvataju za Delkim da u nekim situacijama kada henger jako lagano propada signalizartor zna da nereaguje,da desava se ali meni to ne smeta,realno koliko puta se desilo da riba uzima tako????

Definitivno oba signalizatora su vredna paznje i TXi i NTXR,mada mislim da je starija serija Fox signalizatora kvalitetnija

Link to comment
Share on other sites

kiki zeznuo si se fox je signalizator a sve ostalo su pistalice. Ti bar covek sa divljih voda to treba da znas , znas ti nego neces da priznas???? ko i jane za shimano i daiwu :)????. Neznam nijednu manu foxa a jednu veliku delkima znam s obzirom da sam imao sve delkime i vecinu foxovih . Ako ides sa delkimom na 150+ ili jos kroz lokvanje i travu senzibilitet mora navminimum ali tad zna da se desi da uzme i lagano padne henger i nema tita a majmun sve pomrsi. A za komercijale delkim . Moje misljenje. A imao sam 4 kompleta i plus ovih jevtinijih pa sam se vratio na foxa i tu je kraj svim mukama.

Ma salim se ja malo. Cisto da pokrenem raspravu. Ima delkim tu manu da kada se peca na jako daleko po nekad nece da bas pouzdano odreaguje vec sa malim zakasnjenjem. zato jer je vibracija najlona mala, ali i to se moze resiti teskim hengerom. Kod foxa mi se ne svidja to sto se lako zamrzne tockic usled neke ledene kise ili snega. To sam video vise puta jer cesto koristim kolegine fox sx, koje obozavam i oreporucio bi ih svakome ko ne peca zimi i koga nije briga za to da li se da se nesto zamrzne ili ne :)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posle 4 godine pecanja na Delkime i velicanja istih na sva usta slucajno dodjem u posed Fox NX signalizatora.Ljubav na prvi pogled,zvuk koji ne moze da se meri sa nijednim do sada,guma na mestu gde leze stapovi,nigde pucne na plasticnim delovima,multikolor dioda,resen problem zamrzavanja tockica-osetljiv i na vibraciju,baterije traju celu sezonu i na svakoj trafici imas da kupis.Jedini problem je gumi lak na njima-i to je reseno.Delkime nisam od tada koristio niti cu ikad,prodao ih,povlacim sve sto sam junio o Delkimima,sto bi reko jedan covek-Fox je to brate.Nova N serija je daleko bolja od starih mikrona hteli to da verujete ili ne,naotvarao sam se i jednih i drugih i Delkima pa znam.Najveca mana Delkima sto su jako traljavo i neuredno odradjeni za toliko mnogo novca kolko kostaju,kome ne krci baza na Txi Delkimima?Jedini pravi konkurent Fox-u po kvalitetu je Carp sounder,ko ima stomak da svari njegovu ruznocu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa vidi ovako,i jedno i drugo da uzmes ja licno mislim da neces pogresiti,to ti je vecita dilema i prepirka medju sarandzijama.Ja licno da kupujem uvek bih uzeo delkim(mozda zato sto ih imam)al isto tako ne podcenjujem fox.ali ako pricamo o kvalitetu u tu mrtvu trku bih ukljucio i carpsounder ROC.ali da ne skrecemo sa teme,moj glas ide delkimu!!!pozdrav!!

Link to comment
Share on other sites

Covjek je u svom prvom postu postavio pitanje tipa: ajd da mi kazete ciji je tata jaci.

Evo recimo Neso do sada hvalio delkima, a sad isto hvali fox. Iako je on recimo trebao da debelo konta kako da rijesi problem smrzavanja tockica i iako je trebao da rijesi i problem guljenja signalizatora. Za te pare reci ce mnogi da nije fer da se dobije tako nesto.

Priznajem, svidja mi se kada neko prizna da je recimo kao Nesa hvalio delkim pa navede razloge zasto sada hvali Foxa. Od njega iskreno. To se cijeni.
Ja sam fan delkima ali iskren da budem, ne vidim stvarno zasto bih mjenjao delkime kada me sluze odlicno i na +35, a Bogami i na teskim minusima.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto bio fan Foxa , sto bi rekli zaguljen samo Fox i Fox . Posle koriscenja Delkima , video sam mnogo prednosti u odnosu na bilo koji Fox signalizator . A imao sam ih od micrtona , sx , rx , nx . Prvo sto mi je smetalo je sto Delkim nije reagovao kad henger sporo pada sto ne pisti , to je tacno . Bacio hengere i upario sa foxovim swingerima , perverzija . Nema vise pistanja bezveze , ili ne pistanja prilikom trzaja . Pecao na dunavu , na 150 + metara, rade perfektno . Evo samo jedna prednost delkima u odnosu na foxa a koja nije bas zanemarljiva . A to je kada je dan i kada gledas sa strane foxa ne mozes da vidis koji sija ako je npr samo 2 - 3 pisnulo . A delkim mozes da stelujes jacinu svetla i mozes da vidis i sa dosta velike daljine koji je pistao - pipkalo . I ima diode sa obe strane . Dok fox samo jednu . I sto sam primetio kod foxa kada pecas na nekim komercijala (manje daljine) uz obalu , pisti tek kada riba ode u susedni box . Nekoliko puta mi se to desilo . Dok na delkimu nema sanse :-)

Nije delkim bez mane , ali moj glad dajem Delkimu :-)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nemam tatu  :yahoo: ... svidja mi se Fox ...al  imam Delkima... jooooj shto svira

I na kraju se na to i svodi. Manica gore - dole. Generalni zajeb nemash ni kod jednog.

Samo tvoj licni ukus.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posle 4 godine pecanja na Delkime i velicanja istih na sva usta slucajno dodjem u posed Fox NX signalizatora.Ljubav na prvi pogled,zvuk koji ne moze da se meri sa nijednim do sada,guma na mestu gde leze stapovi,nigde pucne na plasticnim delovima,multikolor dioda,resen problem zamrzavanja tockica-osetljiv i na vibraciju,baterije traju celu sezonu i na svakoj trafici imas da kupis.Jedini problem je gumi lak na njima-i to je reseno.Delkime nisam od tada koristio niti cu ikad,prodao ih,povlacim sve sto sam junio o Delkimima,sto bi reko jedan covek-Fox je to brate.Nova N serija je daleko bolja od starih mikrona hteli to da verujete ili ne,naotvarao sam se i jednih i drugih i Delkima pa znam.Najveca mana Delkima sto su jako traljavo i neuredno odradjeni za toliko mnogo novca kolko kostaju,kome ne krci baza na Txi Delkimima?Jedini pravi konkurent Fox-u po kvalitetu je Carp sounder,ko ima stomak da svari njegovu ruznocu.

ovakva priznanja volim a doci ce vecina na ovakve zakljucke samo treba vremena i testiranja
Link to comment
Share on other sites

Covjek je u svom prvom postu postavio pitanje tipa: ajd da mi kazete ciji je tata jaci.

 

Evo recimo Neso do sada hvalio delkima, a sad isto hvali fox. Iako je on recimo trebao da debelo konta kako da rijesi problem smrzavanja tockica i iako je trebao da rijesi i problem guljenja signalizatora. Za te pare reci ce mnogi da nije fer da se dobije tako nesto.

 

Priznajem, svidja mi se kada neko prizna da je recimo kao Nesa hvalio delkim pa navede razloge zasto sada hvali Foxa. Od njega iskreno. To se cijeni.

Ja sam fan delkima ali iskren da budem, ne vidim stvarno zasto bih mjenjao delkime kada me sluze odlicno i na +35, a Bogami i na teskim minusima.

Slazem se,za te pare ti se izguli pistalica posle par pecanja,nije u redu,ipak oni su se potrudili da taj problem rese.Ali nije u redu i da za podosta para dobijes poluproizvod neobradjenih ivica,da ti umesto gume na mestu gde stoji stap isporuce ona samolepljiva govna koja odmah po lepljenju otpadnu a njih i dalje boli paja za sve to,malo nas koji smo koristili Delkime nije dozivelo da im otpadne ona gumi nalepnica na kojoj pise Delkim,zalepi boljim jebenim lepkom pizda mu materina,ali jok boli ih kita i dalje otpadaju a oni znaju za taj problem.Generalno i Behr zavrsava posao sto posto nego smo mi malo opsednuti svojim igrackama,volimo da su lepe,skupe,brendirane a braca to ukapirala pa nas odrase a pri tom nam tovare sve i svasta bez milosti.Neka neko obrazlozi zasto to kosta toliko?Sigurno proizvodna cena ne premasuje 10 posto od maloprodajne,onih 90 posto placas brend i svoj hir,dakle kome se sta svidja to je izbor definitivno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slazem se,za te pare ti se izguli pistalica posle par pecanja,nije u redu,ipak oni su se potrudili da taj problem rese.Ali nije u redu i da za podosta para dobijes poluproizvod neobradjenih ivica,da ti umesto gume na mestu gde stoji stap isporoce ona samolepljiva govna koja odmah po lepljenju otpadnu a njih i dalje boli paja za sve to.Generalno i Behr zavrsava posao sto posto nego smo mi malo opsednuti svojim igrackama,volimo da su lepe,skupe,brendirane a braca to ukapirala pa nas odrase a pri tom nam tovare sve i svasta bez milosti.Neka neko obrazlozi zasto to kosta toliko?Sigurno proizvodna cena ne premasuje 10 posto od maloprodajne,onih 90 posto placas brend i svoj hir,dakle kome se sta svidja to je izbor definitivno.

Neso, nemoj pogresno da me shvatis, ali bi iskreno volio da vidim postove u kojim si delkime hvalio. Mislim da bi bilo zanimljivo to danas procitat.

 

:crazy:

Link to comment
Share on other sites

Imas na forumu,citaj,mada je to u vecoj meri bila zajebancija i pripucavanje.Ne kudim ih ni sada,uvek sam mislio ovo sto sam napisao u predhodnom postu samo nisam hteo da kazem zato sto sam tad pecao na Delkime :rofl: Da nema Fox-a Opet bi ja Delkime jbg :sorry:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam imao avione i kamione signalizatora ali sam kupio Delkim EV i resio se svih muka i problema,ne pada mi na pamet da ih menjam,ako se desi da crkne neki kupim opet isti i fala.....koliko sam ja mogao primetiti naj slabiji delkim bolje funkcionise od naj boljeg Foksa.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...