Jump to content

Korda - Iq Fluorocarbon Koji Lb Uzeti?


Recommended Posts

http://i.imgur.com/ld8dOyns.jpg

 

 

Treba mi fluo za zig rig.  Koju librazu da uzem?Ja sam mislio 25lb to je naj jaca kako sam procitao,medjutim cuo sam od jednog kolege da kao ova od 25lb mnogo krut puca na cvoru?

Imali neko iskustva sa ovim najlonom?

I koji mi najlon prporucujete osim ovog kordinog za zig rig i koja debljina ili libraza.

kod mene je ova tehnika dozvoljena,tj niko ne peca na nju, pitao sam neke pecarose oni nemaju pojma o tome a ja video sansu u tome pa reko da iskoristim :-)

Zbog samog terena gde pecam ova tehnika je zakon :-)

Hvala svima  na odgovoru

Bistro u novoj sezoni

Link to comment
Share on other sites

Imas od Gardnera najlon za zig rig,ne mogu tacno sad da se sjetim libraze,ali znam da je promjer koji ja imam 0,28 mm i da je izvrstan.

Taj Kordin IQ po mom misljenju nije za toga jer je previse krut i jednostavno nije ni napravljen za zig rig. Ovaj Gardnerov je na spulni od 100 m dok ti je Kordin na 20 m i skupo bi ti bilo da njeg uopste koristis. Brzo bi ga potrosio.

Ne brini se uopste sto je taj promjer (0.28) zavrsava posao bez ikakvih problema bez da ga ribe kidaju. Ne petlja se prilikom zabacaja uopste. Barem ja nisam imao problema a iskreno pecao sam sa najduzim zig rig predvezom od 4 m.

Topla preporuka za taj najlon. Kasnije cu cim dodjem do kompa da ti postavim sliku tog pakovanja.

Bistroooo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja sam koristio karbon 0.28 neki 1000 dinara i nisam imao kidanja doduse kod nas na jezerima cim vide da si bacio  raketu deset puta zaredom odma traze da vide sistem.pecao sam na crenom viru pre par godina dok je to moglo .a sad sam uze  gardnerov mislim 0.30 100m 480 din i necu ga probati nigde koliko vidim .mozda ako me ne uvate xaxax

Link to comment
Share on other sites

ja sam koristio karbon 0.28 neki 1000 dinara i nisam imao kidanja doduse kod nas na jezerima cim vide da si bacio  raketu deset puta zaredom odma traze da vide sistem.pecao sam na crenom viru pre par godina dok je to moglo .a sad sam uze  gardnerov mislim 0.30 100m 480 din i necu ga probati nigde koliko vidim .mozda ako me ne uvate xaxax

Pa ako vec  neces koristiti Gardnerov da se dogovorimo da ga meni prodas :-) Ja pecam u svabiji tako da zig rig nije zabranjen :-)

 

Imas od Gardnera najlon za zig rig,ne mogu tacno sad da se sjetim libraze,ali znam da je promjer koji ja imam 0,28 mm i da je izvrstan.

Taj Kordin IQ po mom misljenju nije za toga jer je previse krut i jednostavno nije ni napravljen za zig rig. Ovaj Gardnerov je na spulni od 100 m dok ti je Kordin na 20 m i skupo bi ti bilo da njeg uopste koristis. Brzo bi ga potrosio.

Ne brini se uopste sto je taj promjer (0.28) zavrsava posao bez ikakvih problema bez da ga ribe kidaju. Ne petlja se prilikom zabacaja uopste. Barem ja nisam imao problema a iskreno pecao sam sa najduzim zig rig predvezom od 4 m.

Topla preporuka za taj najlon. Kasnije cu cim dodjem do kompa da ti postavim sliku tog pakovanja.

Bistroooo

Ako je za Zig Rig onda je to to,nadam se da cu moci da ga nabavim u svabiji? Gardner je Englesaki proizvod ako se nevaram? ako moram da ga narucujem iz engleske bice skuplja pita nego tepsija :-) Ajde kad imas vremena slikaj to i postavi.Lakse mi je naci ako ima vec slika,bar znam sta trazim tacno.

Link to comment
Share on other sites

Ako je za Zig Rig onda je to to,nadam se da cu moci da ga nabavim u svabiji? Gardner je Englesaki proizvod ako se nevaram? ako moram da ga narucujem iz engleske bice skuplja pita nego tepsija :-) Ajde kad imas vremena slikaj to i postavi.Lakse mi je naci ako ima vec slika,bar znam sta trazim tacno.

 

Evo o ovome sam pricao. To nadji i bices zadovoljan. Nije skupo niti u Engleskoj, pogledaj na ovom linku.... 

 

http://www.tacklebox.co.uk/lines/hooklink-materials/gardner-zig-link.html

 

http://cdn4.fast-serve.net/cdn/Bridgewater-Tackle/Gardner-Zig-Link_700_600_4KR34.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

cuo sam onomad od cuvara da taj zig  saran odma usisa u stomak duboko zato nesme  ,  :crazy:

To su debele gluposti. Nema to veze sa vezom sta ti je taj pricao, ako je stvarno pricao tako.

 

Ja pecam na zig rig gdje god mogu i od one price da sarani se kacaju za tijelo, za oci, van usta, nema apsolutno nikakve istine.

To su price koju su pustili ljudi koji zaradjuju od prodaje boile?

Zasto?

Zato sto se nekako morao šikanirati taj sistem i predstaviti u jednom losem svijetlu, da bi ga se zabranilo na vodama.

Zato sto je jednostavno taj sistem ucinkovitiji od sistema na dnu.  

Zato sto onaj ko ne zna da peca na zig rig sistem i koji peca na dnu, nema sanse na vodi i na takmicenju protiv onoga koji peca na isti i koji ga primjenjuje.

Jeftinije se moze proci sto se tice primame i to debelo jeftinije.

I plus pecas na spuzvice koje apsolutno ne moraju da imaju nikakvu aromu na sebi. Mozes ako ti se cefne da uzmes papucu pa da osjeces komadic i da pecas na nju. Riba ce uzimati. Kombinacija crne spuzvice sa zutim na vrhu (ja uzmem pa popolovim vjestcako zrno kukuruza) peca nekada i bez hrane i posipanja raketom iznad mamca i predveza.

To sve u konacnici ugrozava ljude koji prodaju boile i od toga zive jer nekoliko kesica praskaste primame i par namirnica iz trgovine, opet jeftinih, moze biti ubitacno na vodi. 

Izvukao sam brdo riba na zig rig, niti jednu ribu nisam imao zakacenu van usta. Moguce je da riba bude zakacena bocno na ustima ali 80% je to bilo za donju usnu, kao na dnu da pecas. A o dubokom uzimanju i gutanju udice duboko, tu nema ni govora. Ja to ne vidjeh ni kod drugih ni kod sebe. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije zig zabranjen zbog toga nego zato sto prilikom kidanja riba vuce par metara predveza, umrsi se i ugine

Koliko si vidio takvih riba ? Gdje su slike za takve price, kao glavni dokaz za ukidanje zig-riga?

Jesi li uopste ti pecao na zig rig?

Da li si nekada vidio kako se riba ponasa kada ostane zakacena na predvezu?

 

 

To objasnjenje je cista glupost, vjeruj mi. 

 

Na Pelagicevu imas svake godine redovno nekoliko riba koje pokidaju sve ribolovcima, i tako vuku predvez, lead-core, olovo i obavezno jako dug najlon. Najmanje 5 sam ih takvih izvadio i sto se one ne zapetljase u tih 20 metara najlona, a te se jadnice zapetljavaju u 3 metra najlona? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko si vidio takvih riba ? Gdje su slike za takve price, kao glavni dokaz za ukidanje zig-riga?

Jesi li uopste ti pecao na zig rig?

Da li si nekada vidio kako se riba ponasa kada ostane zakacena na predvezu?

 

 

To objasnjenje je cista glupost, vjeruj mi. 

 

Na Pelagicevu imas svake godine redovno nekoliko riba koje pokidaju sve ribolovcima, i tako vuku predvez, lead-core, olovo i obavezno jako dug najlon. Najmanje 5 sam ih takvih izvadio i sto se one ne zapetljase u tih 20 metara najlona, a te se jadnice zapetljavaju u 3 metra najlona? 

 

 

Nisam zagovornik te teorije. Samo sam citirao njihovo objasnjenje zasto je na mnogim vodama zabranjen. Saran u 80% slucajeva sam ispljune udicu cim se olabavi najlon. 

Link to comment
Share on other sites

Nije zig zabranjen zbog toga nego zato sto prilikom kidanja riba vuce par metara predveza, umrsi se i ugine

vidi cista glupost .na miki zabranjen zig zabranjen sok od strune .i sad mi uzimamo 0.4 najlon za sok recimo prologic duzine 6 metara koji je jaci od strune 0.30 i onda tak

j najlon obmotava oko oni stubova .e sad zig na miki nije duzi od 1.8 (davno peco na to kad je moglo) i debljine  naj deblji 0.30 ja peco 0.25 .nikad nije pokidao jel zig ne pecam gde ima panjeva zbog toga sto mi onda zig netreba . e sad na viru nesme da se vise peca zig zato sto praskasta moze da zatruje vodu .ali fider moze da se peca i nema ogranicenja hrane , ja sa 5 kilas praskaste otpecam dan na slobodnom a fideras jupolku ........LOGIKA ? ali na pitanje zasto nesme izmedju ostalog je bilo i bratestaceti to kad radi plum  melegov .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nisam zagovornik te teorije. Samo sam citirao njihovo objasnjenje zasto je na mnogim vodama zabranjen. Saran u 80% slucajeva sam ispljune udicu cim se olabavi najlon. 

Ne ispljune udicu. Udica mu ostaje zabijena sve dok ne korodira, smanji se i tokom hranjenja ispadne. Ili dok ga neko ne uhvati i izvadi mu je iz usta. 

Nadalje, ako ti ostane riba zakovana za prepreku, jedan ili dva trzaja glave to rijesavaju, cijepa sebi usta i oslabadja se. Zato imas na komercijalama koje obiluju preprekama ribe sa poderanim ustima. Izmedju ostalih, i to je jedan od razloga sto su tamo sarani ko papagaji bez donje gubice i sa strasnim ranama u ustima. 

 

Kazem ti, ta teorija o zapetljavanju se moze okaciti macku o rep. U praksi dokazano hiljadu puta.

Link to comment
Share on other sites

vidi cista glupost .na miki zabranjen zig zabranjen sok od strune .i sad mi uzimamo 0.4 najlon za sok recimo prologic duzine 6 metara koji je jaci od strune 0.30 i onda tak

j najlon obmotava oko oni stubova .e sad zig na miki nije duzi od 1.8 (davno peco na to kad je moglo) i debljine  naj deblji 0.30 ja peco 0.25 .nikad nije pokidao jel zig ne pecam gde ima panjeva zbog toga sto mi onda zig netreba . e sad na viru nesme da se vise peca zig zato sto praskasta moze da zatruje vodu .ali fider moze da se peca i nema ogranicenja hrane , ja sa 5 kilas praskaste otpecam dan na slobodnom a fideras jupolku ........LOGIKA ? ali na pitanje zasto nesme izmedju ostalog je bilo i bratestaceti to kad radi plum  melegov .

Sto da pecas na parce papuce kad ima Meleg boilu za tebe? :yahoo:  

Link to comment
Share on other sites

Ne ispljune udicu. Udica mu ostaje zabijena sve dok ne korodira, smanji se i tokom hranjenja ispadne. Ili dok ga neko ne uhvati i izvadi mu je iz usta. 

Nadalje, ako ti ostane riba zakovana za prepreku, jedan ili dva trzaja glave to rijesavaju, cijepa sebi usta i oslabadja se. Zato imas na komercijala koje obiluju preprekama ribe sa poderanim ustima. Izmedju ostalih, i to je jedan od razloga sto su tamo sarani ko papagaji bez donje gubice ponekad i strasnih rana u ustima. 

 

Kazem ti, ta teorija o zapetljavanju se moze okaciti macku o rep. U praksi dokazano hiljadu puta.

Saran itekako ume da ispljune udicu ali naravno ne svaki put. Zavisi od mesta uboda. 

Link to comment
Share on other sites

...moze da je ispljune ako nije ubdena, ali ako jeste onda ce malo teze da je ispljune... 

Sta znaci nije ubodena? Nije na pravo mesto? Nije se dobro zabola udica? Nije riba probodena? Ima raznih situacija ali u odredjenom broju njih saran ispljune udicu. To su ribolovci davno ustanovili. 

Link to comment
Share on other sites

Hvala vam svima :good: .Vidim ode rasprava na drugu stranu. :sorry: :sorry:

Nije pitanje dali i gde je dozvoljeno pecanje na zig rig.Ako imate konkretnih predloga izvolite :good: 

Sremac moj nisu svi fluocarboni isti gde god sam trazio svi su bili tonuci a meni treba plivajuci.

Daj te bre konkretnu marku debljinu ili lb najlona (fluocarbona)  Yo Yo debeli sremac zahvaljujem se :good:

Link to comment
Share on other sites

Sta znaci nije ubodena? Nije na pravo mesto? Nije se dobro zabola udica? Nije riba probodena? Ima raznih situacija ali u odredjenom broju njih saran ispljune udicu. To su ribolovci davno ustanovili. 

 

 

verzija 1: napravi predvez 250cm... zakaci ga na olovo 300g i stavi ga ispred sebe... stavi udicu u usta... ako probas da pljunes udicu vrlo moguce da ces uspeti... ako uspes da pljunes, to znaci da se udica nije ubola.

 

verzija 2: napravi predvez 250cm... zakaci ga na olovo 300g i stavi ga ispred sebe... stavi udicu u usta... kreni da trcis najbrze sto mozes... udica se u tom slucaju vrlo verovatno jeste ubola preko kontra kuke i bice gotovo nemoguce pljunuti je dok ti ruke, motorcangle i cvicangle ne pritrce u pomoc. Isto je i kod sarana. Samo ce u malom broju slucajeva, posle ne tako kratkog vremena, telo uspeti da odbaci udicu kao strano telo. O pljuvanju dobro ubodene udice nema puno smisla pricati... 

 

izvinjavam se za off

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...