Jump to content

Potreban Savet


Recommended Posts

Sad ce druze u inbox da ti stigne brdo ponuda proverenih masinica..Tipa e druze imam ja te i te pecam savrsene su a moj kum ima stapove koji su idealni sa mojim masinicama inace  te stapove sam ja kumu prodao tako da su provereni 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stap moras sam da uzmes u ruku i da vidis koji ti lezi....a masina japanac :D

Jer znas kako kazu: ''devojka moze da bude sa sela, al masina mora da bude iz Japana''

 

ultegra xtc 10 000 (ili xsc) a ako volis baitrunner onda bblc xta moja preporuka

Link to comment
Share on other sites

Ako je komercijala i netrebas daljine onda ti ultegrice 5500 extra masina a stapove mozes century fbs ili ng mada i free spirit e class ces uzeti 12 ft 3.25 koji bi ti zavrsavali i divlju vodu a stapovi tanki elegantni a imaju i snagu. To bi ja ciljao . Ako bi te frree spirit e class koji idu 400-450e uzeo i ultegrice 300-350 a moze i dobro ocuvan entoh u toj ceni ostanu ti pare za neke signalizatore ili rod pod dobar a mozda i jedno i drugo .
Link to comment
Share on other sites

Ako je komercijala i netrebas daljine onda ti ultegrice 5500 extra masina a stapove mozes century fbs ili ng mada i free spirit e class ces uzeti 12 ft 3.25 koji bi ti zavrsavali i divlju vodu a stapovi tanki elegantni a imaju i snagu. To bi ja ciljao . Ako bi te frree spirit e class koji idu 400-450e uzeo i ultegrice 300-350 a moze i dobro ocuvan entoh u toj ceni ostanu ti pare za neke signalizatore ili rod pod dobar a mozda i jedno i drugo .

century ng ili fbs i smekerica :) 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam napisao NG 12ft 3.5lb stari zato sto je mozda i najbolji stap ikad napravljen, a i prilicno je mekan na ribi, nemas utisak da je 3.5lb, a moze i da baci u pm. A inace sto, pa stapom od 3.5lb mozes da pecas na 30m, ali stapom od recimo 2.75lb gotovo sigurno ne mozes da pecas na 130m.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sta ti poredis, sacuvaj Boze. To sto smo mi napisali i to sto ti preporucujes se razlikuje kao nebo i zemlja. I nije robovanje, nego ulaganje u hobi, zelja da za svoje pare, koje covek hoce i ima da izdvoji, kupi najbolje moguce.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I preporuceno je najbolje. Stari Century NG je sigurno medju top tri stapova ikad napravljenih. I tu ce uvek i da ostane jer se takvi stapovi vise ne prave. A i  kad bi se pravili sad bi kostao 500e Stari NG 12 3.5 i bilo koja ultegra velicine 5500 ce te raspametiti. A jos mozes da pogledas na forumu covek prodaje Shimano Tribal xtr-a 13" 3lb za 450e. To je smesna cena za takve stapove a jos idu i tribal pojedinacne torbe uz njih

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Shimano Tribal Velocity, 13' 3,5lb, 3 komada se mogu naci za oko 300 eura, cak i malo ispod.

http://www.mur-tackle-shop.de/Shimano-Tribal-Velocity

Shimano Ultegra XTB 14000 Ci4 uz koje dobijes i jos po dvije rezervne spulne i po tri plasticna regulatora najlona u velicinama 2500,6000 i 10000.
Njih mozes naci za oko 700 eura 3 komada.

http://www.mur-tackle-shop.de/Shimano-Ultegra-CI4-14000-XTB

I da Te Bog vidi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste stari Ng. Ali,takodje je i platinum u top 3. Problem je sto nemaju gde da se kupe. Dobru si preporuku dao za xtr.

E jebiga ako Greys sa bilo kojim svojim stapom moze uci u konkurenciju top 3 stapa, ali stvaaaarnnooooooooo

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da se samo oko NG-a slazemo. Rekli bi da i Daiwa ne moze da udje u top 3 stapa ikada, ali za mene jeste. Power mesh X i Amorphous Whisker carp su za moj ukus dva najbolja stapa na koje sam pecao, a na whiskere pecam i dan danas i mislim da ih nikada necu promeniti. Stvar ukusa :)
Link to comment
Share on other sites

Kao sto rece baba_vanga,svi manje vise imamo svoje favorite. Meni licno,platinum je u top 3 stapa. Uopste nije tacno da je pretvrd za ribu. Mozda jeste pretvrd ali za ribe od 1-2kg. 5+ itekako da oseca. A to da moze da baci,itekako moze. Opet kazem,to je moje misljenje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...