Jump to content

Shimano Ultegra Xtd 14000


Recommended Posts

Misljenja sam da ako koristimo masine standardno za ribolov...(zabacis , stoje vise sati na rod podu, ulovis 1-2 ribe dnevno pricam za neku divlju vodu, obicno je manje ribe...) skoro svaka masina ce ostaviti zadovoljnog sarandziju.....ako se peca na komercijali vise zabacaja, vise motanja i ribe na stapu samim tim vise habanja i drndanja....masina ce posle par godina da se rasklima ili dobije luft ili se nesto sjebati udarcem, padom, udaranja nogom (ne namerno svakako) i sl.....

 

Uzmes masinu stavis na spod i rokas jednu sezonu muski...ako joj ne fali nista vredi....xxx zabacaja i motanja.....xx slucajnog preklapanja pri zabacaju....x drndanja na line klipu (sto se prenosi na osovinu).....

 

Zakljucak je da svako treba da kupi masinu prema aktivnostima u ribolovu (ako neko moze da odvoji 1500 eura za tri masine i peca jednom godisnje 7 dana na nekoj komercijali pozdravljam, svako trosi svoje pare kako zeli)....ali ako neko peca 150 dana godisnje i lovi ozbiljne ribe....nece daleko dogurati sa nekom jevtinijom masinom..jer sam misljenja da ne moze od kvalitetnog materijala, tehnicki doterana masina da kosta 99 eura.....jednostavno je tako.....ne moze svaki auto da predje pola miliona km.....onaj koji moze kosta malo  vise.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ne otvaram ni svoje masine a kamo li tudje... :pardon:  decko ako hoce nek tjuninguje mada ja ne vidim potrebu jer masinice mu rade kao sat, vrte do besvesti, zivotinjski jake... pecao sam sa starim aerotehniumom, ako ona ne mora da vrti bolje nego sto vrti, onda ne mora ni xtc

 

ja imam xtb ci4+, vrti jako lako ali ne kao njegova xtc... doduse jos je nova, ne razradjena, svega par pecanja... jos joj se rucka nije iskrivila   :yahoo:

ona ima te ARB lagere, razmisljao sam da stavim abec9  =@

 

Brzo prodaj to sranje xtb ci4,ja sam jih kupio u decembru i još nisam imao prilike isprobati ali me sad  Jane u ovih 10 stranica ubedio da shimano ništa nevalja,mada upotrebljava njihove špule srednje klase 15 godina i zaista bi teško rekao nešto loše o njima.

Link to comment
Share on other sites

Ma bez shimana nema ni pecanja.....:D

Ko nema shimano ili daiwu taj ribolovac nije,a jos ako nemas nesto naj naj,pa brachala u gadnom si sosu....neces moci ni ribu izvaditi....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cena u Sloveniji 189.90€

LEŽAJI: 4+1

TEŽA: 645g

PRENOS 4,3:1

KAPACITETA (mm/m): 0.35-550 / 0.40-400 / 0.45-300

NAVITJE LAKSA V ENEM OBRATU: 103cm

REZERVNA GLAVA (dodana 2 reducera na velikost 10000 in 2 reducera na 3500)

ZAVORA: 20kg

OSTALO: -X-Ship

-Super Slow Oscillation (50)

-Aerowrap 11

-High Speed Drag

-AR-C Spool

-Parallel Body

-Body Material CF Aluminium

Link to comment
Share on other sites

Cena u Sloveniji 189.90€

LEŽAJI: 4+1

TEŽA: 645g

PRENOS 4,3:1

KAPACITETA (mm/m): 0.35-550 / 0.40-400 / 0.45-300

NAVITJE LAKSA V ENEM OBRATU: 103cm

REZERVNA GLAVA (dodana 2 reducera na velikost 10000 in 2 reducera na 3500)

ZAVORA: 20kg

OSTALO: -X-Ship

-Super Slow Oscillation (50)

-Aerowrap 11

-High Speed Drag

-AR-C Spool

-Parallel Body

-Body Material CF Aluminium

Gde u Sloveniji ima da se kupi?

Link to comment
Share on other sites

Sad ste me pojebali sa ovim slow,super slow,krivljenjem rucke i sta ti ja znam.

Razmisljam se da moje Aero Technium MGS XSA od straha da mi se nesto ne dogodi bacim sa ovog novog Pupinovog mosta u sred Dunava i kupim nesto pouzdanije i trajnije jer ovo sranje posle mnogo godina takmicenja ne daje znake promene kvaliteta i u radu pa se brinem...

Kupim lepo 3 Dam Quick-a i Bog da me veseli.Samo da nema lezajeve i slaganje najlona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

U Beču ova mašinica košta 189€ isto kao i model xsd,mašine su sasvim ok u odnosu cijena i kvalitet,a vrjeme će pokazati kakve su u praksi.Još jedna zanimljiva stvar za ove role je da je Fischermans Partner Wien dobio od oba modela po 50 komada prošle sedmice,a jučer ima jos tri na lageru,znači za nepunih 7 dana prodano je 97 rola!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kome se ne svidjaju neka šuti, ali ovo je zvijer od mašine za 180 eura!

 

13094169_1738983232979890_29648649210463

 

13124612_1738983289646551_37550680102640

 

13082644_1738983319646548_70230298420968

 

13100820_1738983366313210_12293516265792

 

13094381_1738983396313207_25058799775477

 

13124699_1738983449646535_17464965019563

 

13138999_1738983516313195_68161941906071

 

 

Sad cu i ja kao Srki svoje mgs morati da bacim u Dunav!!......ljudi ne moze se porediti "b"klasa mersa i naprimer "s"klasa!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sad cu i ja kao Srki svoje mgs morati da bacim u Dunav!!......ljudi ne moze se porediti "b"klasa mersa i naprimer "s"klasa!!

 

Zorane sta sam ja napisao care? Za 180 eura ovo je zvijer od masine!!! Niko nije spomenuo niti poredio AT Mgs sa ovom masinom. Ne znam kakvu to percepciju pogresnu imate kada neko napise da je za pristojnu cijenu ovo odlicna masina. Ne treba se izut iz cipela niti dignut kredit da bi se kupila masina koja kako vidimo namata sasvim odlicno najlon, sto je doticni makedonac pokusavao ovdje danima da ospori i dokaze da je to shit namatanje naspram super spore oscilacije kod AT Mgs-a. 

 

Dakle, ponavljam kao papagaj i mislim da sam potpuno upravu kada to kazem. Odlicna masina za ulozeni novac, a onaj ko misli da to nije neka objasni zasto ne valja ali molim argumentovano samo! Nikako dubokim skretanjem sa teme jer ovih dana su nesto moderatori aktivniji ;)

Link to comment
Share on other sites

Tarik,pa otkud znas da je zver?ima 654gr-mnogo teshka,tek se pojavila (nije se pokazala u praksi) ,meni licno ruzna,a na primer daiwa entoh je prakticno isti rang a pojavila se jos pre 10 godina!!pa sta reci tek za daiwu tournament!?nemoj misliti da vucem ka daiwi jer pecam i na mgs i na basiu (onu narandzastu)!pozz

Link to comment
Share on other sites

Tarik,pa otkud znas da je zver?ima 654gr-mnogo teshka,tek se pojavila (nije se pokazala u praksi) ,meni licno ruzna,a na primer daiwa entoh je prakticno isti rang a pojavila se jos pre 10 godina!!pa sta reci tek za daiwu tournament!?nemoj misliti da vucem ka daiwi jer pecam i na mgs i na basiu (onu narandzastu)!pozz

Znas kako znam da je zvijer? Znam jer i one Ultegre XSC i sve ostale Ultegre ljudi normalno koriste i nemaju uopste toliko problema koliko se to pokusava da prikaze lose od strane predrasudom napucanih ribolovaca koji dodju pa kazu da je shit i prije nego sto je izasla masina u prodaju. Imao bih i ja kontra pitanje onda. Kako znas da je shit? Tu ga dodjemo na isto zar ne?

 

Znam da je zvijer jer ne vidjeh licno nikoga da napise da mu je ista bilo, bilo kojoj Ultegri, a i da jeste, to je jako jako zanemariv broj ljudi na kolicinu masinica u opticaju iz te klase.

Na ovu Ultergu su dodani neki dodatni detalji kao naprimjer bolje namotavanje najlona, sto u mnogome i prosjecnom ribolovcu olaksava zabacivanje na vece daljine koje svi nekada pozelimo dokuciti iz samo nama znanih razloga, iako nam riba dosta puta pliva i pod nogama.

To sto je teska 654 gr, ne znaci apsolutno da je losa. Meni recimo nisu teske ni BBLC XTR A LC, a nisu mi bile teske ni stare BBLC masine i nesto nisam osjetio veliku razliku da mi to smeta kada sam uporedo imao i Basie Tournament 45 QD i BBLC. Pobogu pa masine stoje na rod podu ili na bank stikovima i drzimo ih samo u rukama za vrijeme zabacivanja i zamaranja. Ne stoje nam na glavi pa da toliko tezina igra ulogu? Barem meni ne igra.

Tezina masine od 654gr, meni barem, govori da tu ne moze biti toliko falsha koliko se pokusalo prikazati od nekih pojedinaca ovdje. Ono sto je robusno mora i da valja. Nije napravljena od laganog i skupljeg materijala, a da jeste, imam osjecaj da bi je kovali u zvijezde samo zbog toga makar bio i koji lezaj manje u njoj, i bila bi i skuplja al' ni to ne bi smetalo u to se smijem kladit.

Ja se sad smijem kladit da ovo ko god kupi da ce da bude zadovoljan u omjeru ulozeno - dobijeno.

To da li su lijepe ili ruzne, ipak stvar ukusa! Neko bi pecao i na pink masine da moze.

 

A to za pricu u fazonu Daiwa vs Shimano, to ostavljam ribolovcima sa predrasudama. Mene su i Daiwa i Shimano lijepo sluzili i bez ikakvih problema. I ako sam imao problema to je toliko zanemarivo bilo da ne mogu sada skakat nekome po glavi i trubiti u kako je Daiwa ili Shimano shit, a pogotovo ne mogu biti toliko bezobrazan pa tvrditi da jedino ja znam sta je sta a drugi su vjeverice!

Link to comment
Share on other sites

I jedna slika da nadodam kad je vec prica i o super sporom namotavanju i sta se podrazumijeva pod tim!

http://www.kl-angelsport.de/images/thumbnail/produkte/xlarge/Ultegra-XTD_3.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hebiga ako se pazi svaka madina traje.samo par njih traje 10 I vise godina

Masinsko namatanje za katalog je jedno .realnost sasvim druga.uzmite novu ultegru I uporedite sa ci4 il bilo koja nova ultegra onda cemo vidjeti kako namata.fox sa slow namata isto.sta mi vredi namatanje kako je zoran reko.

Znaci negledajte cenu u nemackoj vec kad dodje ovde.jer u nemackoj ima i ultegri za 50eur manje.

 

Zasto su preradil ime i super slow sa super slow 50 ako je isto.nova ultegra namata kao na srednjoj slici.nikad nece namatati kao at.

 

Sve ostalo kupite i nakon godinu dana intenzivnog takmicenja i ribolova mozete dati ocjenu.za par izlazaka do komercijale i cekrkom cu da pecam

Link to comment
Share on other sites

Samo da napomenem da ovo na slikama nije masinsko namatanje najlona na rolu masine nego sam slike preuzeo iz jedne Turske grupe na fejsbuku gdje se ljudi bave castingom tako da priča o nekakvom mašinskom namatanju je smiješna. Ako ovo nije dobro namatanje, onda sam ja Saša Matić!

A Boga ti sad ćeš ljudima da pričaš i gdje će da uzimaju role, znači ne smiju da pogledaju u Njemačkoj i Austriji nego striktno moraju da čekaju da dodje na balkan pa da ih trgovci gule!?
Pa normalno da će ljudi da gledaju kolika je cijena preko granice!

Niko nije preradio super slow, imas sliku pa vidi sta se podrazumijeva pod super slow, nisi valjda ćorav kod očiju svojih! Eto slike iznad tvog posta! Namjerno sam je stavio!

Link to comment
Share on other sites

Samo da napomenem da ovo na slikama nije masinsko namatanje najlona na rolu masine nego sam slike preuzeo iz jedne Turske grupe na fejsbuku gdje se ljudi bave castingom tako da priča o nekakvom mašinskom namatanju je smiješna. Ako ovo nije dobro namatanje, onda sam ja Saša Matić!

 

A Boga ti sad ćeš ljudima da pričaš i gdje će da uzimaju role, znači ne smiju da pogledaju u Njemačkoj i Austriji nego striktno moraju da čekaju da dodje na balkan pa da ih trgovci gule!?

Pa normalno da će ljudi da gledaju kolika je cijena preko granice!

 

Niko nije preradio super slow, imas sliku pa vidi sta se podrazumijeva pod super slow, nisi valjda ćorav kod očiju svojih! Eto slike iznad tvog posta! Namjerno sam je stavio!

Ovo je odlicno slaganje najlona . I mene zanima zbog cega je shit ova masina ? Izgleda prelepo a i samim tim sto je teska odaje utisak jake i kvalitetne masine 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo da napomenem da ovo na slikama nije masinsko namatanje najlona na rolu masine nego sam slike preuzeo iz jedne Turske grupe na fejsbuku gdje se ljudi bave castingom tako da priča o nekakvom mašinskom namatanju je smiješna. Ako ovo nije dobro namatanje, onda sam ja Saša Matić!

 

A Boga ti sad ćeš ljudima da pričaš i gdje će da uzimaju role, znači ne smiju da pogledaju u Njemačkoj i Austriji nego striktno moraju da čekaju da dodje na balkan pa da ih trgovci gule!?

Pa normalno da će ljudi da gledaju kolika je cijena preko granice!

 

Niko nije preradio super slow, imas sliku pa vidi sta se podrazumijeva pod super slow, nisi valjda ćorav kod očiju svojih! Eto slike iznad tvog posta! Namjerno sam je stavio!

to mi je prijatelj koji je prodajac shimana u turskoj,i da upravu si jedini super slow je ona spuna od at na trescoj slici koji ultegra nema,a sto se tice namatanja,ako ti pokazem sliku od fox fx11 cak i bolje slaze 0,25.nek mi postave kako slaze 0,35 videces razliku.al necemo o tome.kupi i odradi je onda cemo vidjeti sto je i kako je

Link to comment
Share on other sites

Aaaaaa a sad ti dobra i neka jeftinija masinica ? To sad nije smece a? 

Kako to da sad moze jeftinije i od 180 eura da bude dobro i da nije shit? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...