Jump to content

Shimano Ultegra Xtd 14000


Recommended Posts

Jedan mali uporedni trst svih koji imaju ovu plastiku.uzmite madinu I obrnite par puta rucicu I dal ce produxiti da sama vrti kao I ostale ultegre.

znate zasto nece?.

Nema lagere vec pladticne piksne.

eto uzmite sami I vidite

 

ja isprobao odavno

 

samo inat moze bit veci I reci da je masina top

 

 

 

a sto se fabrike tice.idite na shimanov oficijalni sajt I vidite gde je fabrika fishing gear

https://www.youtube.com/watch?v=WktHZSSXuRo&feature=youtu.be

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Imam ih uparene sa Greys platinumima 3.9ft 3.5lbs, najlon soft stel 0,28-o.30, odlicno rade,bacanje daleko,savrseno motaju,odlicne sto se tice balansa stapa i masinice,nemam potrebe i namere da ih otvaram i gledam sta ima a sta nema od lagera,piksli federa o ostalog.Kupljene da pecaju,za te pare odlicna masinica malo vise od srednje klase i trajace mi dugo,dugo,ako ne kupim nesto drugo.

Link to comment
Share on other sites

Malo sam je vrteo danas, na prvu loptu deluje vrlo ozbiljno i utegnuto...

još nisam probao ni jednu shimanku da na "prazno ne radi savršeno"

Problemi nastaju kad dođu u okruženje za koje su napravljene(pod opterečenje) naravno ne sve

Link to comment
Share on other sites

Ovo stavljam cisto ako bi se neko zakacio za onaj plasticni zupcanik koji se moze vidjeti unutar masine.

I kod radnog stroja pod imenom Daiwa Emblem Spod je isto plasticni zupcanik pa ne vidjeh da je neko imao neki problem radi toga!

Evo i dokaz moje role koja je nedavno bila na servisiranju :)

http://www.igreklik.com/slike/images/02566652301933161596.jpg

Link to comment
Share on other sites

Takozvana plastika koja se spominje u ovoj temi i izaziva odbojnost kod mnogih , ustvari je

Polyoxymethylene ili takozvani POM

To je materjal od koga se u industriji izradjuju razni detalji kao mali ili veci zupcanici , otporan na velika opterecivanja.

Ja recimo koristim POM kod izrade detalja za pneumatske spricove za boile, testriamo na pritisak skoro duplo veci od radnog to jest svaki se spric testira na 15Bara.

Navoji na POM-u izdrze to bez problema

Tako da imajte poverenja u tu "plastiku" u masinama

PS. cena ovog materjala je veca od cene mnogih metala

Za vise informacija  https://en.wikipedia.org/wiki/Polyoxymethylene

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Vasile jel to materijal za klipove kod pneumatskih pistolja? Tvrd je i jak ko zemlja. Ja sam prilikom ispucavanja u kofu sa vodom malo promasio i probusio limenu kofu a klip se nije ni ogrebao
Link to comment
Share on other sites

Nemogu ti za klip reci, Ja ga koristim uvek kada imam potrebu od takozvane plastike, znam da ce 100% zavrsiti posao!

Za masine sam siguran da se koristi POM, sve drugo od slicnog materjala bi otkazalo brzo

Link to comment
Share on other sites

Vasile, otkud znas sa sigurnoscu da je taj zubcanik od POM materijala jer pise negde ili je to samo predpostavka?Da razjasnimo i ovo ako moze.Hvala

Zasto bi ti sve napisali ovi iz shimana? Ne moraju sve da napisu. 

Link to comment
Share on other sites

Vasile, otkud znas sa sigurnoscu da je taj zubcanik od POM materijala jer pise negde ili je to samo predpostavka?Da razjasnimo i ovo ako moze.Hvala

Ovako od tog malo iskustava koje imam sa ovim plastikama kada je trebalo da nesto uradimo a da to recimo ima navoj onda je na POM-u to bilo najbolje uradjeno.

E sada ja PRETPOSTAVLJAM da proizvodjaci ne bi toliko rizikovali da koriste za zupcanike neki nekvalitetniji materjal.

A i licno mislim dane bi izaso nikakav zupcanik osim od POM

Kazem ovo su sve moja licna misljenja i Ja verujem da je to tako

Pogledajte sta se sve izradjuje od ovog materjala pa sami prosudite

Link to comment
Share on other sites

Ovako od tog malo iskustava koje imam sa ovim plastikama kada je trebalo da nesto uradimo a da to recimo ima navoj onda je na POM-u to bilo najbolje uradjeno.

E sada ja PRETPOSTAVLJAM da proizvodjaci ne bi toliko rizikovali da koriste za zupcanike neki nekvalitetniji materjal.

A i licno mislim dane bi izaso nikakav zupcanik osim od POM

Kazem ovo su sve moja licna misljenja i Ja verujem da je to tako

https://www.google.bg/search?q=POM+plastic&biw=1024&bih=631&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjz9vebr9_PAhUOkRQKHag7BawQ7AkIVA

Pogledajte sta se sve izradjuje od ovog materjala pa sami prosudite

To je to....ta plastika je tvrda ko kamen i prilicno teska...prave od nje i tockove za velike industrijske masine koje su teske nekoliko tona...toliko o izdrzljivosti
Link to comment
Share on other sites

Nisam hemicar i ne mogu da tvrdim ali mislim da je kolega vasil u pravu.Ali evo i od mene samo jedna od mogucnosti(ne tvrdim da sam u pravu samo jos jedna od mogucnosti o cega je napravljena ta famozna "plastika).Posto radim na ortopediji,i posto su proteze(kuka,kolena,ramena)napravljene tako da njihov "plasticni deo" trpi najvece opterecenje koje ekstremiteti prenose. Pa evo malog primera kod proteze kuka "metalna glavica femura konstatno " cese" po toj plastici.Ta "plastika" nema rok trajanja,do same potrebe za zamenom proteze dolazi uglavnom iz nekih drugih medicinskih razloga. Plastika se zove Polyethylene x3.Mozete pogledati na www.strayker.kom.Mozda je i to u pitanju,pa ako moze u coveka mozda moze i u masinu.

 

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Cena ultegre pala na samo 10 funti razlike od speedcasta.toliko je kvalitet.

sto se tice lagera ultegra ima samo jedan lager otporan na koroziju.bolje nemojte je nosit na kisi a josh manje je potapati u vodi :)

Jane videcemo...neka vreme pokaze da li valja ili ne...meni su se dopale, kupio, ovaj vikend su bile vise mokre nego suve pa cu videti da li ce korodirati...ne branim ih, ako se ne pokazu kako treba ja cu napisati prvi da ne valjaju...za sada sam zadovoljan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...