Jump to content

Shimano Ultegra Xtd 14000


Recommended Posts

Naravno da ce se pokazati kako treba i da nece korodirati, ipak je masinica ozbiljna, nije neka igracka...

@Shoga kako se cuje dril na ribi, da li ima ono glasno "krckanje" ili vise zujanje, mislim na momenat kad riba izvlaci po malo, a dril podesen na "polu-stegnuto"?

Link to comment
Share on other sites

Moram da te sretnem na Becmenu, pa da cujem to uzivo. Svidjaju mi se masine opasno i po izgledu i po performansama, ali jos moje nisu za zamenu. Imam BBLC sa starim i novim kompletom spulni i zvuk drila na ribi sa starim, onim zlatim spulnama, je fantazija. Retko koji noviji modeli imaju taj jaci zvuk, to sto ti kazes-"cakce"...

Link to comment
Share on other sites

Imao sam xsc 14000 ultegre sad imam xtd 14000 neznam jel samo u mojoj glavi ali meni je razlika nebo i zemlja u dve masine,xtd mnogo utegnutija, bolja kocnica,mnogo lepsa a kad bolje pogladas ko da su dve iste masine ????
Link to comment
Share on other sites

Moram da te sretnem na Becmenu, pa da cujem to uzivo. Svidjaju mi se masine opasno i po izgledu i po performansama, ali jos moje nisu za zamenu. Imam BBLC sa starim i novim kompletom spulni i zvuk drila na ribi sa starim, onim zlatim spulnama, je fantazija. Retko koji noviji modeli imaju taj jaci zvuk, to sto ti kazes-"cakce"...

Danas sam zavrsio takmicenje na Becmenu....da si se ranije najavio

Link to comment
Share on other sites

Znači ako na redukciju 3500 idem staviti 0,28 bez problema će stati 300 metara, meni to savršeno odgovara, hvala na informaciji shoga. Role sam našao u Italiji na akciji, platio sam ih 135€ komad... Edited by Mariomirena
Link to comment
Share on other sites

Stace bez problema ako je pravih 0.28 tj ako proizvodjac ne laze za

Igrom slučaja sam uzeo isti najlon kao i Carp yo yo, onaj narančasti, samo na e-bayu sam našao kalem od 1200 metara, ne bi trebala biti lažna debljina jer nije neka divlja marka, a kvaliteta... vidjet ćemo. Edited by Mariomirena
Link to comment
Share on other sites

Igrom slučaja sam uzeo isti najlon kao i Carp yo yo, onaj narančasti, samo na e-bayu sam našao kalem od 1200 metara, ne bi trebala biti lažna debljina jer nije neka divlja marka, a kvaliteta... vidjet ćemo.

Najbolje bi bilo da napunis jednu spulnu najlona sa tim podmetacem 3500 i onda sa bank stikovima razmjeris koliko tacno ti je stalo najlona. Tako jedino ces znati da li je to 300m ili je manje.

Link to comment
Share on other sites

Carp yo yo ne znam jesi li čitao i pratio, ali ovaj najlon koji si i ti uzeo ima oznaku svakih 150 metara tako da odmah vidiš koliko si namotao, mada 10 metara više ili manje ne igra ulogu, zato sam uzeo kalem od 1200 metara za tri role, u biti ova redukcija 3500 je dobra stvar... Edited by Mariomirena
Link to comment
Share on other sites

Postoji i merač dužine najlona, mnogo jednostavnije nego namatati šipke plus ili minus 5 metara ne igra ulogu

 

Послато са M83G уз помоћ Тапатока

Koji zna nekad biti tacan ko Baba Vanga. :D

Razmjeravanje sa bank stikovima je tacnije a i plus ili minus od 10 minuta posla ne igra ulogu.

 

 

Carp yo yo ne znam jesi li čitao i pratio, ali ovaj najlon koji si i ti uzeo ima oznaku svakih 150 metara tako da odmah vidiš koliko si namotao, mada 10 metara više ili manje ne igra ulogu, zato sam uzeo kalem od 1200 metara za tri role, u biti ova redukcija 3500 je dobra stvar...

Na 300m spulnama da ti odmah kazem da nema toga. Mozda na tim velikim od 1200m ali na ovim manjim ja nisam vidio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ovaj jojo za sve ima izgovor 8)  na koliko metara bodeš šipke? na 5 metra? treba 60 puta da ideš tamo vamo, zabuniš se u brojanju, kod 33 ti zvoni mobilni ili te žena iznervira i onda broj ponovo :rofl: ja imam digitalni merač i tačan je ko doksa, ne diraj baba vangu

Link to comment
Share on other sites

Baba Vanga je precizna i tacna, ostavi se ti nje :)

 

Ahahahhahaahahaa 

 

ovaj jojo za sve ima izgovor 8)  na koliko metara bodeš šipke? na 5 metra? treba 60 puta da ideš tamo vamo, zabuniš se u brojanju, kod 33 ti zvoni mobilni ili te žena iznervira i onda broj ponovo :rofl: ja imam digitalni merač i tačan je ko doksa, ne diraj baba vangu

 

Na 4 m bodem sipke. To je cas posla. Nekom mrsko i prezabacit nekad a kamoli razmjerit. Ovo mi dodje zajebancija. 

Link to comment
Share on other sites

To je taj, Carp Yo Yo jesi ga isprobao, kako ti se sviđa, ja ga još nisam ni namotao...

Ako ga nisi namotao kako onda znas da ima oznaku na svakih 150m?

 

Najlon je extra. Meni odradjuje posao i zadovoljan sam.

Link to comment
Share on other sites

Ako ga nisi namotao kako onda znas da ima oznaku na svakih 150m?

 

Najlon je extra. Meni odradjuje posao i zadovoljan sam.

Kao što kaže Djuki piše u specifikaciji, na žalost nisam još u mogućnosti isprobati ni njega, ni role, a što se tiče kupovine ne treba ga kupovati od Talijana na e-bayu jer naplate poštarinu kao da naručuješ iz Bangladesha, ja sam ga naručio iz Velike Britanije, cijena i poštarina puno prihvatljiviji... Edited by Mariomirena
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...