Jump to content

Shimano Ultegra Xtd 14000


Recommended Posts

Tako je ganicu.od starta mi bio sumnjiv marketing I ovde I svugde su bili protiv mog mishlenja.

ta masina netreba da se zove ultegra.nema nista novo na njoj osim izgleda koji priznajem I mene odusevio.

cena netreba da je visa od jedne speedcastice koja je indenticna sa ultegrom xsc osim arb lagera cak I spulna odgovara.

 

to sam pisao I na startu teme to pisem I sada.

 

ultegra nije ultegra ako nema 4 ARB LAGERA I svje delove kvaliteta.zato I jeste oduvek bila iza at I power aero.

 

to je isto kao ko daiwe da mi neko kaze da nove sve vrste tournamentice su bolje od tournamenticeSt

Mene sad samo zanima jedna stvar, kazete da su te stare serije vrhunske u odnosu na ove danasnje PLASTIKANERE . Ok , od cegu su tada pravljene te masine ? 

Jel tada bila neka kvalitetnija plastika ? 

 

Nije provokacija, niti sam ironican, niti drzim iciju stranu, zaista me zanima .

Link to comment
Share on other sites

Dzejdi,kamion od 300 I kusur hiljada evra ima plastican karter motora,da li onda treba mlatiti praznu slamu oko masinice od 170e? Leptejebo pa nije to plastika od okvira za tablice pa da ne valja...Jane kaze nema lezaje nego plasticne biksne...electro podizaci na automobilima od 100 I kusur hiljada evra imaju PLASTICNE mehanizme koji u 99% slucajeva nikad ne crknu. I
Link to comment
Share on other sites

Bio sam danas da pogledam kako izgledaju makine. Izgledaju opako, malo provrteo i svidjaju mi se bas. Ozbiljno razmisljam da pazarim. Jedno pitanje za sve vas koji ih imate, line clip je veoma malog precnika, cini mi se isti kao na medium baitrunner xta lc, pa me zanima ako ste probali da li spada najlon sa klipa. Vrlo mi je vazno, pecam sa klipovanim stapovima u 80% slucajeva, pa mi igra ulogu jako. Hvala
Link to comment
Share on other sites

Bio sam danas da pogledam kako izgledaju makine. Izgledaju opako, malo provrteo i svidjaju mi se bas. Ozbiljno razmisljam da pazarim. Jedno pitanje za sve vas koji ih imate, line clip je veoma malog precnika, cini mi se isti kao na medium baitrunner xta lc, pa me zanima ako ste probali da li spada najlon sa klipa. Vrlo mi je vazno, pecam sa klipovanim stapovima u 80% slucajeva, pa mi igra ulogu jako. Hvala

Ne spada....moj je 0.30 i nema nikakvih problema...za neki deblji ne znam, nisam namotavao

Link to comment
Share on other sites

Bio sam danas da pogledam kako izgledaju makine. Izgledaju opako, malo provrteo i svidjaju mi se bas. Ozbiljno razmisljam da pazarim. Jedno pitanje za sve vas koji ih imate, line clip je veoma malog precnika, cini mi se isti kao na medium baitrunner xta lc, pa me zanima ako ste probali da li spada najlon sa klipa. Vrlo mi je vazno, pecam sa klipovanim stapovima u 80% slucajeva, pa mi igra ulogu jako. Hvala

Ne spada najlon sa klipa, klip normalan kao i svaki! Sve ok, nikakvih problema nemam. Pecao sam bas na Petnji u Slavonskom Brodu prije 2 sedmice i klipovao masine i nikakvih problema nisam imao.

 

Bistrooo

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ih gledao na Conoplji, Đurine mašinice, i pzbiljno razmišljam da prodam svoja 2 kompleta mašinica i da kupim 2 kompleta, velike i male. Mnogo su mi se svidele te xtd.
Link to comment
Share on other sites

Čitam već dugo sve postove na ovu temu i razmišljam dal' da napišem koju, pa evo - tek danas prelomio...

Što se tiče izgleda - mašine izgledaju bruka dobro, što se tiče pakovanja najlona - takođe (šta god pisalo na mašini tj kakav god bio "marketing"), a što se tiče kvaliteta - o tome će vreme suditi ali za sad verujem ljudima koji je imaju i koji su pecali sa njom. Što se tiče same teme još samo dve stvari:

1. I ja se slažem da je nekada bila roba kvalitetnija ali i daleko skuplja, pa ako se neko kune u te "stare" mašinice neka lepo kupi DAM-ove quick mašine, neka sa njima peca i neka se mane pametovanja bilo kakve vrste i

2. Te piksne-biksne (kako god bilo) koje pominjete - to nije tek tamo neka bezveze plastika (već pisano o tome)... Radim kao serviser fiskalnih kasa u jednoj firmi i imam jedan model kase koji ima "problem" sa štampačem, a problem je taj što se zubi na metalnom zupčaniku "pojedu" - a pojede ih (verovali ili ne) PLASTIČNI zupčanik (kojem uzgred budi rečeno ništa ne hvali)... Tako da ako je tamo neki inženjer u Shimano fabrici predvideo da tu i na to mesto ide plastični zupčanik onda to i treba da bude tako - osim ako neki nisu mašinski inženjeri, nuklearni fizičari ili šta već pa imaju diplomu i ujedno veliko opravdanje da kude mašinu - ne samo ovu već i bilo koju drugu...

Pecajte bre ljudi i manite se ćoravog posla...

Pozdrav i bistro - SVIMA...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čitam već dugo sve postove na ovu temu i razmišljam dal' da napišem koju, pa evo - tek danas prelomio...

Što se tiče izgleda - mašine izgledaju bruka dobro, što se tiče pakovanja najlona - takođe (šta god pisalo na mašini tj kakav god bio "marketing"), a što se tiče kvaliteta - o tome će vreme suditi ali za sad verujem ljudima koji je imaju i koji su pecali sa njom. Što se tiče same teme još samo dve stvari:

1. I ja se slažem da je nekada bila roba kvalitetnija ali i daleko skuplja, pa ako se neko kune u te "stare" mašinice neka lepo kupi DAM-ove quick mašine, neka sa njima peca i neka se mane pametovanja bilo kakve vrste i

2. Te piksne-biksne (kako god bilo) koje pominjete - to nije tek tamo neka bezveze plastika (već pisano o tome)... Radim kao serviser fiskalnih kasa u jednoj firmi i imam jedan model kase koji ima "problem" sa štampačem, a problem je taj što se zubi na metalnom zupčaniku "pojedu" - a pojede ih (verovali ili ne) PLASTIČNI zupčanik (kojem uzgred budi rečeno ništa ne hvali)... Tako da ako je tamo neki inženjer u Shimano fabrici predvideo da tu i na to mesto ide plastični zupčanik onda to i treba da bude tako - osim ako neki nisu mašinski inženjeri, nuklearni fizičari ili šta već pa imaju diplomu i ujedno veliko opravdanje da kude mašinu - ne samo ovu već i bilo koju drugu...

Pecajte bre ljudi i manite se ćoravog posla...

Pozdrav i bistro - SVIMA...

i ja se slazem da izgledaju extra a o kvalitetu nemoze niko od nas da nesto prica ili tvrdi dali je plastika ili bilo sta bolje ili nije vec ce to vreme pokazati i samo vreme .

 

A to sto su vremenom zamenili metalne zubcanike ili umesto mesinganih ili nekih metalnih legura biksne zamenili plasticnim to je da bi olaksali masine jer su sve ove nove masine lakse od starih modela ili mnogo mnogo skuplje kod magnesium modela.

 

 

A i ja sam jefan od tih koji se kunu u stare modele i jednostavno mi tezina neeta jer tih 100-150 grama mi nista neznaci .

 

I u pravu si sto treba da se peca ......

Link to comment
Share on other sites

Imam pitanje za ove koji spominju piksne od plastike!

Jel ste vi pomislili na osnovu onog videa gdje glupi spanjolac mjenja plasticne piksne i stavlja umjesto njih lagere, da je taj glupan nesto bitno postigao sa tim mjenjanjem?
Ako znate sta je postigao sa tim, daj molim vas da me prosvijetlite? Ja evo ne znam sta je on htio sa tim da dokaze pa vas molim da mi vi to objasnite al' strucno molim.

I usput mi recite da li znate zasto te piksne sluze i kakvu namjenu imaju uopste?

Hvala
 

Link to comment
Share on other sites

Ja spomenuo ali slucajno u prolazu.Ja licno nisam ni pogledao dal su piksne tj biksne od plastike metala ili lageri . Iskreno me ne zanima a po meni dal su biksne ili lageri meni neznaci jer ja recimo volim masinu daiwe tournament s5000t a one nemaju nista ni lagere ni super stoper iako sam imao i mgs i basie i at itd a ja recimo volim tu staru masinu i to je stvar ukusa i glupo je raspravljati o tome.
Link to comment
Share on other sites

mene ne interesuje odgovor koji ti trazis ve c ja .eto imas masine xtd i imas znanja nekog koje si stekao u zivotu pa mi daj odgovor ti na moje pitanje  a taj drugi ce mi odgovoriti valjda na moje pitanje na svoj nacin .ja necu se majem sa strucnjacima koji ce mi hvale oba konja  .znaci sajt forum exyucarp ti si se prvi javio za rec reci zasto je razlika u ceni ove dve masine imas jednu objasni .ostali cekaju u red za onu drugu .

 

inace da zanemarim vasu  prepirku  jel ti ces ga uvek gnjaviti da bele nije dovoljno belo  a on da je belo svetlo belo i tako daok ne padnete u nesvest .. moje misljenje po onim sto sam procitao ne po sistemu da imam masinu pa iskustvo   ova masina od 180e je samo nasminkana  a kad probam ondacu da dam konacni sud 

aj sad tvoje misljenje zasto ta cena

Najiskrenije cu ti odgovoriti, a ti uzmi kako hoces pa shvati!

 

Mene prilikom izbora ove masine nije vodila cijena! Da me je vodila cijena ja bi kupio nesto drugo! Ja sam se opredijelio za XTD jer ima super slow oscilaciju, tj. jako lijepo slaze najlon i mogu reci da sam osjetio to slaganje najlona na svojim izbacajima. Druga stvar je ljepota masine. Crna mat boja i par detalja alu boje i spakovano to sve u jako lijep dizajn! Masina namjenjena saranskom ribolovu za normalne ribolovce, koji znaju izvuc ribu,a ne za siledzije na vodi.

 

I prema tome, moze Speedcast (nju pominjem samo iz razloga sto si je ti uporedio sada) da bude i 80 eura, ja je licno ne bih ni pogledao jer sam odabrao sta da kupim.

A licno me zaboli to sto jedna Ultegra ima jednu cijenu, a druga drugu. Sa takvim glupostima se ja ne zamaram!

Mozes moj odgovor da smatras politickim odgovorom, ili kako god vec hoces, ja ti kazem da sam ja svoju masinu izabrao iz svog cejfa, a ne sto je meni neko rekao ej ta je bolja, nemoj ti ovu kupovat, to je shit!

 

Ja kad je masina izasla na vidjelo, dok je jos bila samo u reklami sam znao da cu kupit Ultegru XTD.

 

I zadnje, ono najbitnije, ja sam uzeo XTD i nisam se pokajao! Ti ako si uzeo Speedcast pa se pokajao i pokusavas sad preko foruma i tudjih misljenja da se preispitas koliko si ustvari pogrijesio, to vjeruj mi nije moj problem, vec samo tvoj.

 

Eto toliko od mene....

 

Mada ovo ti je bitnije od svega.

 

http://i.imgur.com/rVAV5Dd.jpg

 

http://i.imgur.com/nGlQzJ4.jpg

 

http://i.imgur.com/oYLR5rM.jpg

 

http://i.imgur.com/HEKyTH1.jpg

 

Bistro :pecanje:

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Okuma je zakon.

Salim se, naravno, svakom su svoje najbolje. Mene je licno xtd kupila izgledom. Jos da je namotan crni najlon to bi bila lepota prava.

 

E sad meni je potrebna pomoc ili savet u vezi podloski koje se u ovoj temi spominju.

Imam masine okuma trio rex i motaju mi najlon u kontra konus. U kutijama nema nikakvih podloski pa me interesuje da li mogu da se ubace neke improvizovane jer orginalne nisam pronasao. Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Okuma je zakon.

Salim se, naravno, svakom su svoje najbolje. Mene je licno xtd kupila izgledom. Jos da je namotan crni najlon to bi bila lepota prava.

 

Jeste veruj mi. Masina koju imas je jaca od XTD bar duplo.

 

XTD je meni na ovim shimanovim slikama bogovski lepa masina, savrsenstvo, vrh, produzeni orgazam! ...deluje skupo, moderno, mocno, sto se kaze nadrkano... ja sam sarandzija maneken i bitnije mi kako izgleda... vrti svaka... ali uzivo sam se prilicno razocarao i uzivo mi ta mat boja izgleda jeftino da ne kazem jadno... ali to je stvar ukusa i o ukusima ne treba raspravljati

 

E sad meni je potrebna pomoc ili savet u vezi podloski koje se u ovoj temi spominju.

Imam masine okuma trio rex i motaju mi najlon u kontra konus. U kutijama nema nikakvih podloski pa me interesuje da li mogu da se ubace neke improvizovane jer orginalne nisam pronasao. Hvala unapred.

Moze.

Link to comment
Share on other sites

Jeste veruj mi. Masina koju imas je jaca od XTD bar duplo.

XTD je meni na ovim shimanovim slikama bogovski lepa masina, savrsenstvo, vrh, produzeni orgazam! ...deluje skupo, moderno, mocno, sto se kaze nadrkano... ja sam sarandzija maneken i bitnije mi kako izgleda... vrti svaka... ali uzivo sam se prilicno razocarao i uzivo mi ta mat boja izgleda jeftino da ne kazem jadno... ali to je stvar ukusa i o ukusima ne treba raspravljati

 

 

Moze.

Milance druze,jesinti pecaonna ove masine?Vadio ribu?Zabacivao?
Link to comment
Share on other sites

Podloske su obicne plasticne sajbne koj mozes da kupis ili da napravis sam od neku malo tvrdju plastiku.......

Jesi mislio na podloske za kocnicu ili na podloske koje se stavljaju da bi regulirale ravnomjerno namotavanje najlona na spulnu?

 

Ove druge nije tek tako lahko napraviti. Nisu bez razloga razlicitih debljina. A njemu upravo za to i trebaju!

Link to comment
Share on other sites

Milance druze,jesinti pecaonna ove masine?Vadio ribu?Zabacivao?

Jesam... nekoliko puta... a i da nisam mogu da iznesem svoje misljenje... koje ne mora biti tacno i ne mora da se dopadne svima... nisam ni komsijin auto vozio pa znam da je bolji od mog... to sto neko poseduje nesto ne znaci da je strucnjak, da je automatski u pravu i da bolje zna... niti da jedini ima dozvolu da pise ovde...

 

na poslednjem pecanju je drugaru ruci otkazao super stoper... pored toga znam i ljude koji imaju problem sa kocnicom koja posle podesavanja dodatno popusa tj. kasno odlepljuje... posto sam probao obe masine koje sam komentarisao izneo sam i svoj licni utisak.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Jesam... nekoliko puta... a i da nisam mogu da iznesem svoje misljenje... koje ne mora biti tacno i ne mora da se dopadne svima... nisam ni komsijin auto vozio pa znam da je bolji od mog... to sto neko poseduje nesto ne znaci da je strucnjak, da je automatski u pravu i da bolje zna... niti da jedini ima dozvolu da pise ovde...

 

na poslednjem pecanju je drugaru ruci otkazao super stoper... pored toga znam i ljude koji imaju problem sa kocnicom koja posle podesavanja dodatno popusa tj. kasno odlepljuje... posto sam probao obe masine koje sam komentarisao izneo sam i svoj licni utisak.

 

Milance samo mi kazi na kojim je to masinama otkazalo, na ovim sto sam ja pitao ili ovim drugim. Cisto da znam i ako moze neki predlog za ove podloske kako, sta i od cega napraviti ili mozda gde kupiti. Zvao sam u prodavnicu gde su kupljene i kazu da nemaju te podloske i da se one dobijaju u kutiji ali njih nema.

Link to comment
Share on other sites

Najiskrenije cu ti odgovoriti, a ti uzmi kako hoces pa shvati!

 

Mene prilikom izbora ove masine nije vodila cijena! Da me je vodila cijena ja bi kupio nesto drugo! Ja sam se opredijelio za XTD jer ima super slow oscilaciju, tj. jako lijepo slaze najlon i mogu reci da sam osjetio to slaganje najlona na svojim izbacajima. Druga stvar je ljepota masine. Crna mat boja i par detalja alu boje i spakovano to sve u jako lijep dizajn! Masina namjenjena saranskom ribolovu za normalne ribolovce, koji znaju izvuc ribu,a ne za siledzije na vodi.

 

I prema tome, moze Speedcast (nju pominjem samo iz razloga sto si je ti uporedio sada) da bude i 80 eura, ja je licno ne bih ni pogledao jer sam odabrao sta da kupim.

A licno me zaboli to sto jedna Ultegra ima jednu cijenu, a druga drugu. Sa takvim glupostima se ja ne zamaram!

Mozes moj odgovor da smatras politickim odgovorom, ili kako god vec hoces, ja ti kazem da sam ja svoju masinu izabrao iz svog cejfa, a ne sto je meni neko rekao ej ta je bolja, nemoj ti ovu kupovat, to je shit!

 

 

 

 

 

znaci izgled i slaganje najlona .

crna mat ,ja sam stolar i cesto farbam medijapan u mat crno 30 % sjaja ili 0 % i znam koliko je osetljiva . masina ,racunajuci da je gde pecam svugde soder ne zemlja ta masina ce za par godina biti ko tiganj sarena .

 

sto se tice zabacaja nemam gde da pecam preko 130m a to sam postizao i sa daivom windcastx 4500 .

a sad za bosnu neznam golika su jezera .

zato sam odlucio za svetlo sivu varijantu i jeftiniju .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

na poslednjem pecanju je drugaru ruci otkazao super stoper... pored toga znam i ljude koji imaju problem sa kocnicom koja posle podesavanja dodatno popusa tj. kasno odlepljuje... posto sam probao obe masine koje sam komentarisao izneo sam i svoj licni utisak.

Ne znam sta mislis pod ovim "poslije podesavanja dodatno popusta" ali problem sa kasnim odlijepljivanjem se rijesava kupovinom Ice Washera. Ugradnjom istih problem nestaje i dobija se kocnica na pola kruga i otpustanje ide sa svakim klikom kao kod Basie.

 

Podloske za kocnicu koje orginalno dodju uz spulnu su previse namazane sa mascu i to je razlog tome. Kad ih se skine pa pogleda, prosto "plivaju" u masti.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jesam... nekoliko puta... a i da nisam mogu da iznesem svoje misljenje... koje ne mora biti tacno i ne mora da se dopadne svima... nisam ni komsijin auto vozio pa znam da je bolji od mog... to sto neko poseduje nesto ne znaci da je strucnjak, da je automatski u pravu i da bolje zna... niti da jedini ima dozvolu da pise ovde...

 

na poslednjem pecanju je drugaru ruci otkazao super stoper... pored toga znam i ljude koji imaju problem sa kocnicom koja posle podesavanja dodatno popusa tj. kasno odlepljuje... posto sam probao obe masine koje sam komentarisao izneo sam i svoj licni utisak.

To se desava kada mast ili ulje dospe u njega...mozda je drugar dodatno podmazivao masinicu

Link to comment
Share on other sites

Meni samo nije jasno ako je vec ocigledan problem sa tom kocnicom, zasto lepo nisu fabricki ugradili ice washere nego ih prodaju odvojeno? Kao masina je pristupacna a dodatne podloske klepanje po usima. Mislim strasno. Dobro nisu i rucicu masinice omanuli pa i nju da prodaju kao dodatnu opremu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...