Jump to content

Shimano Ultegra Xtd 14000


Recommended Posts

Meni samo nije jasno ako je vec ocigledan problem sa tom kocnicom, zasto lepo nisu fabricki ugradili ice washere nego ih prodaju odvojeno? Kao masina je pristupacna a dodatne podloske klepanje po usima. Mislim strasno. Dobro nisu i rucicu masinice omanuli pa i nju da prodaju kao dodatnu opremu

 

Problema sa kocnicom nema nikakvih.ona radi najnormalnije.To sto vecina ljudi ne shvaca da je ta rola napravljena za surf ribolov a ne saraniju to je njihov problem.

Za to je kocnica i vise nego dobra.

Drugi par rukava je to sto se koristi u saraniji gdje vecina ribolovaca preferira super brzu kocnicu.Nije Shimano smislio ice washere nego englezi koji su iz dizajnirali samo za saranski ribolov.Sa tim podloškama to je sasvim drugacija kočnica

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To je u pitanju! ovde kod nas nema uvoznika,nema ni dole,garant sverceri muljaju nesto!

 

Ima ih legalno u Srbiji, Free Time ih ima u ponudi vec neko vreme...

 

Milance samo mi kazi na kojim je to masinama otkazalo, na ovim sto sam ja pitao ili ovim drugim. Cisto da znam i ako moze neki predlog za ove podloske kako, sta i od cega napraviti ili mozda gde kupiti. Zvao sam u prodavnicu gde su kupljene i kazu da nemaju te podloske i da se one dobijaju u kutiji ali njih nema.

 

XTD 14000 ...ne treba joj uzeti za zlo, desi se jbg.

 

Mozes iskoristiti bilo kakvu tanku sajbnicu koja ima odgovarajuci unutrasni i spoljni precnik, i debljinu... mozes napraviti od bilo kakve tanke plastike... tako smo mi pravili drugaru za xsc

 

To se desava kada mast ili ulje dospe u njega...mozda je drugar dodatno podmazivao masinicu

 

nije podmazivana, tri pecanja, prakticno nova...

Link to comment
Share on other sites

Micolovac mislim da nisi u pravu kada kazes da je masinica napravljena za surf ribolov. Shimano promoter je lepo na videu rekao da je to masinica napravljena bas za saranski ribolov. I ako se ne varam da je prva masinica iz shimana bas samo za sarandzije dizajnirana.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni samo nije jasno ako je vec ocigledan problem sa tom kocnicom, zasto lepo nisu fabricki ugradili ice washere nego ih prodaju odvojeno? Kao masina je pristupacna a dodatne podloske klepanje po usima. Mislim strasno. Dobro nisu i rucicu masinice omanuli pa i nju da prodaju kao dodatnu opremu

To nije uooste klepanje po usima. Ne radi te podloske i ne prodaje Shimano i nije ih on izmislio nego Future Fishing!

One su iskljucivo njihov proizvod, a ne Shimanov. Ljudi prodaju iste podloske i za druge Ultegre pa i za AT Shimanove. Odes na njihov sajt pa vidis.

 

http://i.imgur.com/cGj8Njk.jpg

Link to comment
Share on other sites

Masina je vrh za te pare.Mozete Vi do marta diskutovati ovako onako.Ko moze nek je prisuti nece se pokajati,ja sam ih uzeo nakon ultegri xsc koje su isto bile extra meni ali ove xtd j..... e kevu. Svidelo se to nekom ili ne al tako je.Uvek ce biti onih kojima nece odgovarati i onima koji ce biti zadovoljni.Takvi smo mi sarandzije.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
Ima nekoliko ljudi samo sa ovog foruma te masinice, koji su iz Srbije. Masinica je u svojoj klasi veoma dobra, odlicno slaze najlon, nema lufta, dril lepo radi. Ovo su moja iskustva jer ja problema sa njima nisam imao. Jedino sto sam uradio cim sam ih kupio je da sam zamenio podloske karbonskim.
Link to comment
Share on other sites

ako te zanimaju imam XSD ,pa me cimni i dodji pogledaj uzivo pre kupovine kako ti se dopadaju ako imas nameru da uzmes XTD...mislim da su iste,ako nisu nznm razliku sem u boji

Link to comment
Share on other sites

Imam ja XSD sto kaze bata Krle Ista kao xtd samo siva. Moja OGROMNA zamerka je kocnica,mnogo je spora. Treba da vrtis dva kruga da bi skroz otpustio ili stegao neko rece da se to resava karbonskim podloskama?! Prednost je dobro slaganje najlona,za te pare koliko kosta dobra masinica.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 6 months later...
Posle godinu ipo dana koriscenja XTD masina, lepih izvadjenih riba i lepih runova i drilova, mogu da kazem da je masina ODLICNA za ulozene pare!! Mozda je mala zamerka na kocnicu, mogla biti brza, ali to je smesna zamerka!! Slaze najlon perfektno, mota savrseno, stvar ukusa, ali meni prelepa, niti se uvija rucka, niti se kvari, niti proklizava... Za 150 evra po komadu, SAVRSENA masina!!
Link to comment
Share on other sites

Meni na jednoj prilikom namotavanja, pukao plastični deo koji sprečava da najlon ode ispod špunle...posle mesec dana

To je generalno problem kod shimana i daj deo puca i na dosta skupljim modelima pa i kod tehnijuma

Link to comment
Share on other sites

To je generalno problem kod shimana i daj deo puca i na dosta skupljim modelima pa i kod tehnijuma

 

Ne znam koliko nedostatak tog dela smeta, tj. da li najlon upada ispod špunle...?Al jest bezveze daš 160 evra za mašinu i pukne ti tako nešto...Još gore ako je isto i na tehnijumu

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Dosta se pričalo o toj novoj Ultegri.

Kakvi su vam utisci o novoj: SHIMANO POWER AERO 14000 XTB. Mislim da je malo skuplja. To jedino za sad znam. Gledao sam je kod jednog našeg iskusnog pecaroša, i na oko mi prija...

Link to comment
Share on other sites

To me buni Kris. Gledao sam i jednu i drugu. Čiika Dule (pećanko) mnogo drži do ove Power Aero. Gledao sam i jednu i drugu....Ne znam šta je razlika u ceni, verovatno nešto postoji. Razmišljam da zamenim svoje Daiwa Emblem Z (posle 19 g). Ništa im ne fali posle toliko godina, pa sam oprezan sa ovim novijim...
Link to comment
Share on other sites

Ja sam pecao na xtd i xtb ci4. Kao što i cena kaže - nebo i zemlja!. Xtd sam prodao posle prvog pecanja! Super slaže najlon, kočnica može da se "doradi" ali prenosni mehanizam....užas!!! Jednostavno se guši na bržem vađenju olova od 120g. A xtb...jeste da je koštala 220€/kom ali zaista vredi te pare. Lagana, ok slaže najlon, ručica joj se šrafi u pogonski zubčanik, bait špulna perverzija! I nema problem sa "gušenjem" kao xtd. Toliko o tome da sada imam xtd nula komada, a xtb ci4 šest! Žao mi je što se ne proizvodi više. Ali to je marketing i biznis.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Evo ja cu da se oglasim kao vlasnik 3 komada shimano ultegra Xtd 14000!GAnic zna da ih imam! Evo ljudi ja sm prezadovoljan imam ih dve godine.... Mašine rade kao i prvi dan, unutra nema plastike... Vec je Jo jo otvarao i dokazao... Tako da nemojmo više o ceni.... I daiwa emblem x 5000t košta 65 eura pa je neunistiva... Tako da mašine su za preporuku... Hvala
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Sve sem aero tehnium i basie je sranje... Sto se tice novih mašina.... Za stare nemam reci.. Zato sam uzeo big bait runner medium xta i Cao...prodao ultegre Xtd... Jer je neozbiljna mašina za cenu od 21 000 dinara... Realno... Ali kolko pare tolko muzike... A trebala bi za taj novac bar malo ozbiljnija da bude... Iskreno malo sam razočaran... Lepo ona radi jaka je... Ali lufta mnogo ima...ali gurale bi one i tako jos 10 god ali nije to to... Pozdrav kolege
Link to comment
Share on other sites

Do skora am bio prezadovoljan... Njima i odjednom je krenulo, jedna pa druga pa treća, samo luft, pa počela da klokoce kao traktor... Tako da ono što sam napisao gore da sam zadovoljan, onaj komentar od ranije... Pa i nisam.... Sto bi rekli cigani ne važi se.... ????????????????????
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...