Jump to content

Pomoc Oko Kupovine Novih Stapova


Recommended Posts

Pozdrav svima. Posle duzeg niza godina vracam se saranskom ribolovu. Planiram da pazarim tri saranska stapa. U principu trazim nesto sto ce mi zavrsiti posao i na duze vreme pa ako treba dacu i nesto vise para. Trebalo bi da budu 3,6m  2,75 ili 3lb. E sad na prvom mestu mi je osecaj prilikom izvlacenja ribe a zatim daljina bacanja i sta vec sve ide po redu. Znaci da ne budu previse kruti pa makar i zabacaj bio kraci za 10-20m. Ima tu par stapova koje sam gledao pa ako neko ima neka iskustva sa istim neka baci neki komentar. Sta bi ste vi izabrali i zasto.Zasto 2,75 ili 3lb.I da li bi mogao da se provucem sa 2,75lb ili je 3lb onako neki all around. Mogu da izdvojim 150e po stapu i 200e ako je bas iz nekog razloga taj pravi  http://www.vukovisadunava.com/Smileys/mojismajliji/clap2.gif Unapred Hvala. http://www.vukovisadunava.com/Smileys/mojismajliji/help.gif

ps. ako imate neki predlog za stap u ovom rangu a nije na spisku slobodno moze predlog.
Shimano Tribal Diamond
Sportex Competition
Sportex Specimen NXT
Chub Outcast
Prologic C3
Prologic Quasar

Nash Entity

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav druze. Od stapova sa spiska...ja bih se odlucio za shimano tribal diamond 12ft 3lb.

Sto se tice stapova koji nisu na spisku u izbor moze da dodje i shimano tribal velocity (sto se tice novih).

Od polovnih imas dosta kvalitetnih stapova Century ,Free spirit...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moja preporuka Free Spirit E-Clas 12ft , 2.75lb. Vrhunski osecaj prilikom zamaranja.Tanki,elegantni a moze se i poprilicno daleko zabaciti.Stap za uzivanje. Cenom mozda malo probije tvoj budzet.

Link to comment
Share on other sites

Free Spirit E-class u toj librazi je 140-150e polovan.... Stap 2.75lb uglavnom daje dobar osecaj na ribi, ali tesko moze biti all-round, obicno su to stapovi 3-3.25lb...

Link to comment
Share on other sites

Sve preporuke a niko da pita...gde lovis i na kojoj daljini...ovo prvo moze biti presudno, jer ako bi da pecas komercijale opet se postavlja pitanje koju velicinu ribe ces loviti, jer nije isto loviti na vodi gde je prosecna lovna velicina 5kg ili gde je velicina 10kg.....da li ces te ribe dobijati na 100m ili na 300m...ovo sam samo grubo naznacio....

 

Stap prvenstveno bih birao prema ceni koju sam spreman da platim, onda prema velicini ribe koju bih najcesce lovio i vodi (prilagoditi se koliko moze), onda u toj klasi i librazi naci nekoliko stapova razlicitih proizvodjaca, pa birati prema iskustvu onih koji su ih probali (pecali, ne gledali ocima)...i na kraju odluciti svako prema svom nekom zahtevu od izgleda, pakovanja, marke i sl....svaka firma skoro ima stap svake duzine i libraze, u nekoliko klasa bolji i losiji i jevtiniji skuplji.....

 

Ako bi uzeli npr neki stap srednje klase 2,75lb i sa nasih komercijala i nekih manje zahtevnih divljih voda i lovili neko vreme, kada apetiti porastu i recimo planiramo ribolov na Zabaru mozda Sarulestiju slozicemo se da su stapovi od 2,75lb skoro pa neupotrebljivi, ne kazem da nemoze da se lovi ali da li cemo izaci na kraj sa svakom ribom....mozda sam mao prosirio temu ali mislim da je odabir stapova malo komplikovanija stvar nego sto vecina posmatra, da nije tako ne bi bili puni oglasi stapova raznih jacina i duzina.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prologic Quasar   Prologic Quasar   Prologic Quasar   video odusevio sam se a sad  na ribi ne znam...moj glas ide za njega

Slazem se sa tobom kolega . Pecao sam sa prologic Quasarom . Stap bi opisao jednom recju PREDOBAR . Posebno me je odusevio rad na ribi , zatim jako dobro trpi opterecenje, na zabacaju je fantastican i sa lakocom izlazi na dalje distance ( sa pva) . Odusevljen sam ovim prefinjenim stapom . Fantasticna zavrsna obrada , prelep izgled . 

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice prologic c3 stapova . Ja ih imam u varijanti 12ft 3.5 lbs i u bukvalnom smislu stap zabacuje gde hoces i sta hoces :) Na ribi je fenomenalan ali racunajuci ribe 5+ jer prosto sa ribom od 2-3 kg i nije neki osecaj sve preko toga stap jako lepo radi  u samo osnovi je stap jaci , nije bas mekan ali zato okacis 105 gr olovo i pva i leti gde hoces bez ikakvih bojazni da ce mu se nesto dogoditi na zabacaju . U kombinaciji sa dobrom masinom stap je fenomenalan  

Link to comment
Share on other sites

ja bi ti preporucio da ides bar malo vise sa 3,25 lb mnogo vise stvari pokrije nego 2,75 i 3 lb. sto se tice akcije trazi progresiv da bi josh mogo da uzivas u ribi a opet dobro zabaci

 

idealno za mene u toj dimenzii je 12,6 3,25 lb poput spirita

sto se tice prologica uzmes 12 3,5 lb fast watere i uzivaj u ribi koliko oces

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Svim pričama dođe kraj kada se krene u obračun sa šaranom divljakom, većim od 15kg, .. tada stupa na scenu NEMAČKI sportex dvodelni specimen dužine 3,96 ...3,5 lbs .. Naravno odbacujem sve u vezi današnjih sporteksa iz Kine, Mađarske .. Pozdrav svima !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...