Jump to content

Jezero Čonoplja


Recommended Posts

Bio sam na Conoplji vec par veceri u proslih 2-3 nedelje, odusevljen sam jezerom, no sinoc u razgovoru medju ljudima iz kampova pored(mestani i ljudi iz okolnih sela) dolazim do informacije da se zimi na jezeru svasta ilegalno radi kao i da se ne postuje mera od 5kg za sarana(usled neproveravanja pribora cuvara). Iste ili slicne pretpostavke cuo sam i od jos nekih kolega koji pecaju na Conoplji sto me je i nateralo da se obratim ovde da proverim da li su te stvari istinite ili su samo glasine prouzrokovane time sto niko nista to vece nije ulovio. ????
Link to comment
Share on other sites

Da li postoji jezero u Srbiji ili okolini gde se to ne priča

Ili da se krade riba,ili da cuvari kradu ribu,ili da cuvari zmure kad se drugi bacaju mreže u ukradu ribu.....

Pa tamo bar svi znaju da cuvari špartaju i stalno se sunjaju po jezeru....

moguće je da neko ukrade po neku ribu ali da je to masovno i da cuvari to znaju a ćute ja ne verujem

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Pozdrav kolege, mnogi od vas su pecali na jezeru, oni koji nisu sigurno su culi za to prelepo mesto. U postu iznad je video klip u kojem je objasnjeno sa kakvim se problemom jezero suocava. Molim vas pogledajte, ko ima dobru volju neka podeli po drustvenim mrezama, sve u cilju da se resi problem i da se ocuva ova lepa voda
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav kolege, mnogi od vas su pecali na jezeru, oni koji nisu sigurno su culi za to prelepo mesto. U postu iznad je video klip u kojem je objasnjeno sa kakvim se problemom jezero suocava. Molim vas pogledajte, ko ima dobru volju neka podeli po drustvenim mrezama, sve u cilju da se resi problem i da se ocuva ova lepa voda

Situacija sa vodom je katastrofalna, ako se nesto ne preduzme za 2-3 god jezero ce bukvalno nestati.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Prekomerno crpljenje podzemnih voda za potrebe navodnjavanja velikog voćarskog sistema su osnovna sumnja zbog koje se gubi voda.sumnj je da su bunari na 90 m dubine i da ih ima bar deset komada. U periodu intenzivnog navodnjavanja presuše i kanali koji idu kroz njive i sve što ima vodu u okruženju. Kada navodnjavanje prestane pojavi se nešto malo vode na svim lokacijama koje su presušile. Na godišnjem nivou više se vode izgubi nego što od podzemnih voda dođe.
Link to comment
Share on other sites

Fabrike se snabdevaju vodom sa podzemnih izvorista koje su prirodni izvor vode za jezero..tako da je jezeru u Conoplji kraj...nema spasa jer su fabrike vrlo jake i niko nece da ulazi u sukob sa njima zbog nasih lepih sarana itd
Link to comment
Share on other sites

Resenje je izbusiti 2 bunara, tako se bar misli. A za to trebaju finansijska sredstva koja ribolovacko udruzenje "Saran" iz Conoplje nema. Pozitivno je to sto se krenulo sa mrtve tacke u proteklih mesec dana, sve vise ljudi je upoznato sa situacijom, snimane su emisije i reportaze, pojacana je kontrola na jezeru u cilju da se riblji fond sacuva, itd... Ljudi ce se boriti svim silama da jezero opstane
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Da covek ne veruje naocigled svih da jezero nestaje sa lica zemlje u bukvalnom smislu reci... Kao drustvo i drzva smo dotakli dno,jezero onakvog Renomea "nestaje" takva ekoloska i prirodna katastrofa, bogu za plakati....velika sramota prvo za mesnu zajednicu Conoplja, pa za Opstinu Sombor a za Vode Vojvodine da i ne govorim !!!!u ovakvoj situaciju postoji tračak nade, da se spasi sta se spasti moze, a to je kopanje bunara i dotok vode u jezero koje bi teklo danonocno... Naravo za to je potrebna malo veca investicija i finansijska pomoc samom udruzenju, zato dragi prijatelji, kolege ribolovci, ljubitelji prirode i ne znam kako vec,ajde da se svako od nas sa ovog foruma odrekne samo dva paketa udica i doniramo udruzenju taj novac u znak pomoci.... Hvala svim ljudima dobre volje,da se ujedinimo i bar pokusamo da spasemo ovo prelepo jezero.... Hvala
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...