Jump to content

Jezero Čonoplja


Recommended Posts

Evo ukratko. Postoji deo jezera koji je uređen i peca se sa obale (tamo može svako pecati), a drugi deo je divlji deo gde se peca iz čamca. "VIP" se postaje ako si bar 3 godine član udruženja i ako podneseš zahtev za čamac.
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav, jedan saran od sinoc(18.12.2011) nije prevelik ali je bio pravi borac pogotovo za ovo doba godine.Na donjoj slici se vidi kako je odleteo kao formula.

 

http://img850.imageshack.us/img850/9093/dscf2887o.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

http://img543.imageshack.us/img543/2637/dscf2895f.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Bravo VIP majstooore :clapping: :clapping: :clapping: Prelep torpedo :good:

Link to comment
Share on other sites

Evo ukratko. Postoji deo jezera koji je uređen i peca se sa obale (tamo može svako pecati), a drugi deo je divlji deo gde se peca iz čamca. "VIP" se postaje ako si bar 3 godine član udruženja i ako podneseš zahtev za čamac.

neverovatno

Link to comment
Share on other sites

neverovatno

katastrofa

uzas!

Nemojte tako posmatrati stvari.Postanete clanovi conopljanskog USR i nakon tri godine pecate i vi iz camca.Da je drugacije takvih riba ne bi ni bilo u conopljanskom jezeru.

Link to comment
Share on other sites

Nemojte tako posmatrati stvari.Postanete clanovi conopljanskog USR i nakon tri godine pecate i vi iz camca.Da je drugacije takvih riba ne bi ni bilo u conopljanskom jezeru.

 

Naravno,nisam mislio nista zlonamerno sa pitanjem.

Link to comment
Share on other sites

Nemojte tako posmatrati stvari.Postanete clanovi conopljanskog USR i nakon tri godine pecate i vi iz camca.Da je drugacije takvih riba ne bi ni bilo u conopljanskom jezeru.

Posle svega sto sam procio veruj mi da nemam volje da dodjem, a verujem da ima jos koji tako misle
Link to comment
Share on other sites

Posle svega sto sam procio veruj mi da nemam volje da dodjem, a verujem da ima jos koji tako misle

I pored toga sto sam pecao na javnom delu jezera,upecao sam svoj PB sto se tice amura,a moj savet je da procitas ovu temu od prvog posta,pa ces videti gde su upecani rekordi ove vode.Cutura,pored toga sto ume,zna i poznaje vodu,provodi jako puno vremena na Conoplji pecajuci.Odatle i konstantan uspeh.Ne otpisuj Conoplju,apriori,bices samo ti na gubitku.Poz

Link to comment
Share on other sites

nije pitanje ulova nego diskriminacije... stvarno mi nije jasno... jel to znaci da lopovi za tri godine postaju sportski ribolovci? jel treba da budem clan svakog udruzenja u srbiji da bih posle tri godine mogao da pecam na nekoj vodi? treba 3 godine skupljam salvete pa posle da krenem da se bavim onim sto volim - pecanjem. Cemu jedinstvena dozvola ako nigde ne mogu da pecam? gde god da krenem treba mi doplatna od 1000, 2000, 3000... ne smem ovo, moram da platim ono... a lopovi caruju
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav i hvala svima .Riba je ulovljena nekih 300 m. od brane gde svako moze da peca .Posto vidim da se svsta pise ne bih sada bas ulazio u dublje rasprave.Svako ko je clan drustva 3 godine uzastopno moze da dobije dozvolu za ponton ili camac(ali ne obavezno) ..E sad, to je bas tako i napravljeno da moze da se ustanovi dali je pravi pecaros ili mesaros.U danasnje vreme je veoma tesko sacuvati vodu i ribu i stvoriti ribe preko 20 kg tako ko nije radio na takvim situcijama nece razumeti.Ko se nije borio protiv ribokradje i unistavanja nasih voda opet nece razumeti.Uslovi su takvi i takvi ce i ostati pa kome se svidjalo a kome ne, jezero Conoplja je opstajalo u veoma teskim situacijama i proizvelo velike ribe i verujte da to nije ni malo lako u Srbiji.Jos jednom hvala .
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav i hvala svima .Riba je ulovljena nekih 300 m. od brane gde svako moze da peca .Posto vidim da se svsta pise ne bih sada bas ulazio u dublje rasprave.Svako ko je clan drustva 3 godine uzastopno moze da dobije dozvolu za ponton ili camac(ali ne obavezno) ..E sad, to je bas tako i napravljeno da moze da se ustanovi dali je pravi pecaros ili mesaros.U danasnje vreme je veoma tesko sacuvati vodu i ribu i stvoriti ribe preko 20 kg tako ko nije radio na takvim situcijama nece razumeti.Ko se nije borio protiv ribokradje i unistavanja nasih voda opet nece razumeti.Uslovi su takvi i takvi ce i ostati pa kome se svidjalo a kome ne, jezero Conoplja je opstajalo u veoma teskim situacijama i proizvelo velike ribe i verujte da to nije ni malo lako u Srbiji.Jos jednom hvala .

Cutura pozdravljam to sto ste radili i jos uvek radite, svakako da je tesko u danasnnje vreme odbraniti se od ribokradje, ali zar nije malo bezveze da ja dodjem 650km iz p..ke ma....ne i da me tamo domacin ne uputi na pravu poziciju, s obzirom da prvi put dolazim? Mene ce taj dolazak kostati ko svetog petra kajgana, da mi je do mesa ja bih za te pare napunio zamrzivac.Pozdrav
Link to comment
Share on other sites

sve je to lepo sto si objasnio ali neverujem da ovde a forumu koji smo poludeli za ovim sportom ima mesrosa pa zato i ovakvih reakcija. ali pravila su pravila nema sta

Ima druze i te kako,i vise nego sto mozes da pomislis.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav i hvala svima .Riba je ulovljena nekih 300 m. od brane gde svako moze da peca .Posto vidim da se svsta pise ne bih sada bas ulazio u dublje rasprave.Svako ko je clan drustva 3 godine uzastopno moze da dobije dozvolu za ponton ili camac(ali ne obavezno) ..E sad, to je bas tako i napravljeno da moze da se ustanovi dali je pravi pecaros ili mesaros.U danasnje vreme je veoma tesko sacuvati vodu i ribu i stvoriti ribe preko 20 kg tako ko nije radio na takvim situcijama nece razumeti.Ko se nije borio protiv ribokradje i unistavanja nasih voda opet nece razumeti.Uslovi su takvi i takvi ce i ostati pa kome se svidjalo a kome ne, jezero Conoplja je opstajalo u veoma teskim situacijama i proizvelo velike ribe i verujte da to nije ni malo lako u Srbiji.Jos jednom hvala .

uopste nije pitanje gde je riba upecana... niti sam ja zapeo da pecam bas tamo gde nesme... ja cu doci na conoplju jednom ili dva puta godisnje i sasvim mi je svejedno gde cu da pecam... ali na taj nacin prosto nepravedno diskriminisete ogroman broj ljudi koji bi ponekad dosli da uzivaju u ovoj vodi... kolko god da je taj nacin delotvoran u ocuvanju ribe po meni je potpuno neopravdan, besmislen... nije sad problem conoplja, ali zamislite kad bi svaka voda uvela ovako nesto pa gde bre mi obicni smrtnici da pecamo?! da bih obisao par jezera godisnje dozvola me kosta najmanje 15.000rsd i jos imam gomilu nekih ogranicenja i uslova... ko da placam gradjevinsku dozvolu na obali! ej bre ljudi, hocu samo da pecam! ne znam, mozda sam ja lud, ali meni ovako lajcki sve to je deluje nepojmnjivo...

Link to comment
Share on other sites

Niste bili na vodi zato tako i pisete,bio sam 5 dana na vodi zadnje nedelje novembra i mogu vam reci da je voda koju treba posetiti,prvi deo od brane je uredjen za pecanje sa obale i to je sredjeno fantasticno sa svime sto vam je nepohodno za ribolov,sledeci deo je pod trskom i tu je moguce pecanje sa obale za bilo koga...u "trecem" delu jezera su samo useci u trsci gde se parkiraju camci i oni pecaju na tom delu jezera i nemaju pravo da pecaju na delu gde je pecanje sa obale da vam ne bi smetali a sa suprotne strane obale celom duzinom su ponegde pontoni sa kojih se peca....sve je toliko lepo organizovano da ne izgleda da ste na pecanju u Srbiji.Cuturu sam upoznao tom prilikom kada je poceo hraniti mesto desno od nas na kome smo pecali i tu je i upecao ribu nije iz camca i ta mesta su predvidjena za pecanje sa obale mogu svi pecati,nema privilegovanih mesta

Pricate napamet o vodi i pljujete a verujte mi bez ikakvog razloga,prvo pecajet na vodi a posle donesite sud o tome

Link to comment
Share on other sites

Ima druze i te kako,i vise nego sto mozes da pomislis.

Shiki potuno si u pravu, ima nas raznih, znam za slucaj gde je na jednoj komercijali covek umotao u satorsko krilo sarana od 20kg, s namerom da ga nosi kuci, pa ga je na polasku kuci ribocuvar presreo i nasao mu ribu, sta ce sa tolikom ribom da radi, zamisli samo koliko vlasniku vode ta riba vredi.
Link to comment
Share on other sites

Niste bili na vodi zato tako i pisete,bio sam 5 dana na vodi zadnje nedelje novembra i mogu vam reci da je voda koju treba posetiti,prvi deo od brane je uredjen za pecanje sa obale i to je sredjeno fantasticno sa svime sto vam je nepohodno za ribolov,sledeci deo je pod trskom i tu je moguce pecanje sa obale za bilo koga...u "trecem" delu jezera su samo useci u trsci gde se parkiraju camci i oni pecaju na tom delu jezera i nemaju pravo da pecaju na delu gde je pecanje sa obale da vam ne bi smetali a sa suprotne strane obale celom duzinom su ponegde pontoni sa kojih se peca....sve je toliko lepo organizovano da ne izgleda da ste na pecanju u Srbiji.Cuturu sam upoznao tom prilikom kada je poceo hraniti mesto desno od nas na kome smo pecali i tu je i upecao ribu nije iz camca i ta mesta su predvidjena za pecanje sa obale mogu svi pecati,nema privilegovanih mesta

Pricate napamet o vodi i pljujete a verujte mi bez ikakvog razloga,prvo pecajet na vodi a posle donesite sud o tome

"Nema privilegovanih mesta?", a sta ima privilegovanih clanova? Ok, svaka voda ima svoja pravila pa i ova, po meni je to malo bezveze, ali veruj mi sto kaze milance tim postupkom automatski nas koji dolazimo prvi put na tu vodu stavljaju u drugi plan. Ne vidim lazlog zbog kojeg bi podvajali nas koji bi dosli jednom, ili dva put godisnje od ostalih. Verovatno bi dolazio i cesce da mi je voda na 50km od kuce,
Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta su privilegovani clanovi i mesta? Mozes pecati kada dodjes gde god pozelis osim na pontonima koji su u vlasnistvu a posto nemas camac moras sa obale.Tamo gde se peca iz camaca ne moze sa obale tako da ne vidim razlog da mislis da je neko mesto privilegovano.Kada budes otpecao jednom ovu vodu videces da su ljudi na jeszeru i voda fantasticni meni da je malo blize bio bih vrlo cesto na ovoj vodi... :pecanje:
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...