Jump to content

Jezero Čonoplja


Recommended Posts

Sta je problem? To sto mestani mogu da pecaju u delu gde mi nemozemo? Pa preselite se u Conoplju...

Napisite sta je problem, a da to nije 100 x sazvakano.

 

Btw pecao sam sa Djurom kod brane, covek peca i van camca:)

 

 

 

Ma ajte molim vas,jel to moguce?smucilo se nekome ko peca u divljem delu,sam-samcit po citavu sezonu,hrani-priprema i odrzava mesto,dobija ribu....pa dosao da brane malo,da uziva u lepoti pogleda na pontone,burice,platforme,i guzvi kao na pijaci.ili na pivo sa tobom?

pustite tu pricu Conoplja divlja voda....peca se iz camca samo ko ima l.k made in chonoplja,ko ima camac,apen 4 ili tomos automatik itd..

rekordi sa obale u vasarskom delu a u donjem delu bubasvabe i komarci...

ko zna iole nesto o saranskom ribolovu a bio je tamo sve mu je jasno..

tamo je riba citave sezone u tom lepom,zabranjenom delu u kome BTW bi se moglo pecati i sa obale a ne samo....bla bla

izlazi nekada retko ka brani..zimi zbog dubine..mozda i na pivo nekada za djurom..

pravila se nekada nemogu menjati ali ih uvek neko moze menjati...

vama kojima je to divlja voda a ne komercijala izgleda nije sazvakano i imate problem 

citav sistem radi na ruku lolalnih ribolovaca...cak i izuzetna cuvarska sluzba-cuva ribu za njih a ne za nas soprtske ribolovce koji su van sela!

i onda treba imati bolji i pametniji pristup ribolovu i bolje pripremiti mesto..kaze ..kazu...

Btw

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bez uvrede, moram da kazem da dugo nisam procitao besmisleniju repliku i to bez ikakvih argumenata,

 

Meni je poenta kada odem na primer na Conoplju da odem da pecam. Ne bavim se lokalnim ribolovcima, ne interesuje me sta rade u granju nego gledam da upecam 20+ zbog cega sam i dosao.

Kao sto rece Kristijan kapitalci padaju sa obale, ali dobro sta ja pricam malo dana imam tamo provedeno.

Sistem jeste uredjen za lokalne ribolovce jer je jezero koliko se secam i napravljeno zbog njih, nismo ga mi pravili niti potpisivali peticije da se ono napravi pa su nam ga oni uzeli:) So, nama ostaje da se uklopimo u pravila i pecamo ukoliko zelimo ili da idemo na neku drugu vodu. Ne vidim sta je tu toliko nejasno. 

Komercijala, divlja voda. Da komercijala je. Cesto kad sam tamo i ustanem ujutro zaboravim se dal sam na Debeljaci, Fazaneriji, Miki ili sam na Conoplji jer je sve to isto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bez obzira ko sta da napise neke stvari nece odgovarati pojedincima ali toga ce uvek biti.Trenutno iz camaca u drugom delu jezera pecaju ljudi iz Conoplje ,Aleksa Santica ,Miletica Kljajceva i Sombora.Tako stoje stvari ,ko je voljan da dodje na pecanje dobro nam dosao bice lepo docekan a kome smeta ovakav sistem ne treba da dolazi nek mu pogled sto se slicnih jezera tice(mislim na ona nasa predivna jezera gde vlada rasulo) bude uprt u strujarose ,mreze i anarhiju.Jezero Conoplja se diglo iz prasine bez i jedne ribe ljudi iz Conoplje i mali deo iz okoline su ga poribljavali sadili sadnice pravili prilaze gradili kafanu i cuvali sve volonterski .Sad je dosao momenat da se moze uloviti riba preko 20 ili 25 kg da se odmara u hladu drveca i da pri tom kafana bude blizu , sad to smeta pojedincima sto sve njima nije na raspolaganju e pa nije jbg.Tolko od mene pozz.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bez obzira ko sta da napise neke stvari nece odgovarati pojedincima ali toga ce uvek biti.Trenutno iz camaca u drugom delu jezera pecaju ljudi iz Conoplje ,Aleksa Santica ,Miletica Kljajceva i Sombora.Tako stoje stvari ,ko je voljan da dodje na pecanje dobro nam dosao bice lepo docekan a kome smeta ovakav sistem ne treba da dolazi nek mu pogled sto se slicnih jezera tice(mislim na ona nasa predivna jezera gde vlada rasulo) bude uprt u strujarose ,mreze i anarhiju.Jezero Conoplja se diglo iz prasine bez i jedne ribe ljudi iz Conoplje i mali deo iz okoline su ga poribljavali sadili sadnice pravili prilaze gradili kafanu i cuvali sve volonterski .Sad je dosao momenat da se moze uloviti riba preko 20 ili 25 kg da se odmara u hladu drveca i da pri tom kafana bude blizu , sad to smeta pojedincima sto sve njima nije na raspolaganju e pa nije jbg.Tolko od mene pozz.

Sve je to tacno sto si napisao i lepo, isli smo tamo 3 godine i stvarno je voda za uzivanje, ljubaznost i sve ostalo na mestu. Eto samo da ti kazem da smo 2011 licno sprecili neke suboticane da odnesu 3 sarana kuci preko 5kg tako sto su hteli da ih spakuju u sator, a upecane ribe su pre toga cuvali  na kanapu u trsci od kojih je jedan i uginuo. Jos smo skoro dobili sa bezbolkama, al eto izborili smo da ih vrate, cak su se i naljutili na nas kad smo vratili u vodu upecanog golaca od 10kg,hteo lik i njega da spakuje :(, nazalost dosta smo gledali dvogledom preko na tzv "mestane" koji redovno hrane i hvataju sarane i amure i odnose iste sto nismo mogli da verujemo za jednu takvu vodu, cak smo i cuvaru rekli koji nazalost tu nije mogao nista da preduzme (neznam zasto). Hocu samo da kazem da je ovo jedina poludivlja ili divlja voda takvog karaktera kod nas, nesto prelepo i nezamislivo i nedopustivo da se rade takve stvari. Licno znam decka (prijatelja) koji jako dugo peca vec na conoplji duze kampanje i sve do predprosle godine je imao izuzetne rezultate sa velikim brojem riba preko 10+ kg sa obale do invalida, eto i on je iz nekog razloga presao u camac pa u divljinu,sad mislim da slabo peca sa obale. Da se nesto desilo jeste, da se smanjio broj kapitalnih sarana i sarana uopste u delu od brane do invalida jeste, mislim da tu treba  preduzeti nesto. Cutura bez ljutnje, tebi pohvala za sve one lepe primerke sto si uhvatio, ali sta to vredi kad to uzivanje nemozes podeliti sa nama koji patimo za takvom vodom takvim ribama. Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Evo slicice sa conopljanskim lepotanima, na slici je zet ja sam slikao, mislim da ima i slika sto je cuvar uslikao u kafani :)

 

2011   14+

http://img40.imageshack.us/img40/2926/20111001031.jpg

 

 

2010   10+

 

http://img713.imageshack.us/img713/3935/dscn3442n.jpg

 

 

ovog zadnjeg golaca su hteli da konfiskuju barabe 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

 

Bez uvrede, moram da kazem da dugo nisam procitao besmisleniju repliku i to bez ikakvih argumenata,

 

Meni je poenta kada odem na primer na Conoplju da odem da pecam. Ne bavim se lokalnim ribolovcima, ne interesuje me sta rade u granju nego gledam da upecam 20+ zbog cega sam i dosao.

Kao sto rece Kristijan kapitalci padaju sa obale, ali dobro sta ja pricam malo dana imam tamo provedeno.

Sistem jeste uredjen za lokalne ribolovce jer je jezero koliko se secam i napravljeno zbog njih, nismo ga mi pravili niti potpisivali peticije da se ono napravi pa su nam ga oni uzeli:) So, nama ostaje da se uklopimo u pravila i pecamo ukoliko zelimo ili da idemo na neku drugu vodu. Ne vidim sta je tu toliko nejasno. 

Komercijala, divlja voda. Da komercijala je. Cesto kad sam tamo i ustanem ujutro zaboravim se dal sam na Debeljaci, Fazaneriji, Miki ili sam na Conoplji jer je sve to isto.

 

SO jel komercijala Bacide?argumenata ima na kamione i mogli bi se ti i ja prepisivati dugo, samo je glupo iznositi ih ovde jer ne vodi nicemu,.napravljeno je za ovoga ili onoga svako jezero ali prica sa conoplje je drugacija nego igde i to je sustina,a ne to sto ti i kazes da se veliki dobijaju i sa obale i tu je prob kao resen..normalno kad kamo pecaja neupoderivo vise ljudi tokom godine.ja se ne bavim lokalnim ribolovcima nego istinom iskljucivo..ne poznajem djuru,ne pijem pivo s njim,nemam nista licno protiv bilo koga,ali da neko povlascen kaze,ovde javno ljudima koji znaju ili ne vodu, kako treba dobro pripremiti mesto i da je to kljuc uspeha tamo,smesno..ili da pravis platformu na burice,ili apaenac,nema nam druge.onda bi valjda znao ujutro gde si

Link to comment
Share on other sites

Quote

Bez obzira ko sta da napise neke stvari nece odgovarati pojedincima ali toga ce uvek biti.Trenutno iz camaca u drugom delu jezera pecaju ljudi iz Conoplje ,Aleksa Santica ,Miletica Kljajceva i Sombora.Tako stoje stvari ,ko je voljan da dodje na pecanje dobro nam dosao bice lepo docekan a kome smeta ovakav sistem ne treba da dolazi nek mu pogled sto se slicnih jezera tice(mislim na ona nasa predivna jezera gde vlada rasulo) bude uprt u strujarose ,mreze i anarhiju.Jezero Conoplja se diglo iz prasine bez i jedne ribe ljudi iz Conoplje i mali deo iz okoline su ga poribljavali sadili sadnice pravili prilaze gradili kafanu i cuvali sve volonterski .Sad je dosao momenat da se moze uloviti riba preko 20 ili 25 kg da se odmara u hladu drveca i da pri tom kafana bude blizu , sad to smeta pojedincima sto sve njima nije na raspolaganju e pa nije jbg.Tolko od

 

riba moze uloviti bilo gde negde vise negde manje stvar je pripreme

mesta i naravno srece!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Quote

Aaaaaa kako lepo vreme u Conoplji a kod mene jutros zabelelo od snega i propade ribolov za ovaj vikend :-(((

Jbg Dju kad si otisao u truli kapitalizam,da nisi sad bi pili rakiju zajedno :pivopija1: :pivopija:

Treca noc,za sada bez bipa. Riba u plicaku u trsci pljusti na sve strane. Pluma ponestaje a dobavljaci neodgovorni! Salu na stranu bez neke promene vremena mrka kapa!!

Novi spot 1.8m dubine uz trsku idealno mesto samo tesko za dobaciti ( bar za mene) oko130 -140m :shok:

Link to comment
Share on other sites

Oluja prosle bez kise samo vetar a takav mi je I ucinak 3,5,8,I nocas divljak 10kg. Saran se nabio duboko u trsku I samo lupa,da li se mresti u sta sumnjam ili mu odgovara topla voda u plicaku (sto je po meni verovatnije) ne znam,na hranilistu 0 bodova. Da je bilo kise da ohladi vodu u plicaku bila bi mislim sasvim druga prica.Sutra pakovanje!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...