Jump to content

RAKETA


Recommended Posts

to si potpuno u pravu. pored nje nosim i carp sistemovu ali imam jedan problem sa njom. cesto se desava da nece da otkaci kuglicu. dali mozda znas zbog cega jer kazes da si svoju vec modifikovao?

Svrati kod mene u radnju da mi pokazes kako da postavim sliku,a ja cu tebi pokazati kako da doradis raketu od 10 zabacaja nijednom se nece izvrnuti na pola puta,bolje leti nego korda.

Link to comment
Share on other sites

Svrati kod mene u radnju da mi pokazes kako da postavim sliku,a ja cu tebi pokazati kako da doradis raketu od 10 zabacaja nijednom se nece izvrnuti na pola puta,bolje leti nego korda.

 

vazi. navraticu ovih dana.

Link to comment
Share on other sites

Skromnih 15tak eurica.To levo je za bacanje praskaste da zatvori rupe,ima rezervnu kracu zicu-koja se npr kod korde kupuje dodatno.A vrhovi su svi isti,samo fenseraj u boji :D.

Postoji i za broj manja,ali je jos nisam video kod nas u prodaji.

Link to comment
Share on other sites

Guest Carp Hunter
Moja prepruka je Pelzerova plava raketa (tko ima volje može je vrlo lako prepraviti da ima žicu) ,a nakon nje crna UGO...Meni su sve ostale OK ali ove dvije su mi ipak ispred svih!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
korda skyrider i skyliner bez premca za daljine do 100m. ubedljivo najpreciznije hranjenje. dok su za vece daljine ugova i carp sistemova. u svakom slucaju treba u priboru uvek treba imati rakete za obe opcije. i neko je pominjao problem kod carp sistemovih raketa ( oko otkacinjanja kuglice ). mislim da su od skoro sitnim prepravkama otklonili problem :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Guest Carp Hunter

korda skyrider i skyliner bez premca za daljine do 100m. ubedljivo najpreciznije hranjenje. dok su za vece daljine ugova i carp sistemova. u svakom slucaju treba u priboru uvek treba imati rakete za obe opcije. i neko je pominjao problem kod carp sistemovih raketa ( oko otkacinjanja kuglice ). mislim da su od skoro sitnim prepravkama otklonili problem :rolleyes:

 

 

hmm..Ja osobno se nebih složio da je Carp Systemova raketa dobra za velike daljine,odnosno one 100+ metara...I to iz tog razloga što raketa ima jako nemiran let,ne precizna je i ne leti daleko... Probao sam jedno dvije tri CS rakete...i one iz prve serije te ove nešto novije..i jednostvano sam ih izbacio iz svoje upotrebe..

Link to comment
Share on other sites

hmm..Ja osobno se nebih složio da je Carp Systemova raketa dobra za velike daljine,odnosno one 100+ metara...I to iz tog razloga što raketa ima jako nemiran let,ne precizna je i ne leti daleko... Probao sam jedno dvije tri CS rakete...i one iz prve serije te ove nešto novije..i jednostvano sam ih izbacio iz svoje upotrebe..

Link to comment
Share on other sites

Jako je bitan nacin na koji postavljate kuglicu kod CS raketa. Ako 'uvrnete' strunu na kojoj je kuglica, raketa leti nepravilno. Ima samo dve opcije postavljanja kuglice. Sa jedne ili sa druge strane zice. Probajte obe i videcete da sa jedne strane raketa radi savrseno
Link to comment
Share on other sites

Kao sto rece Bacid strunu(ja obicno stavim za 10cm duzu od fabricke a kuglice se razlikuju) pruzi ravno uz krilce izmedju zice,malo zategni prizikom zabacaja pa da vidis kako leti.Uostalom trenengom se postizu i daljine i preciznost.C..S raketa sigurno nije vrhunska ali za cenu u odnosu korde vredi svaku paru.Letos na Pavlovcima sam gledo Kiza i Sale su pecali dve pozicije od mene i pravili hraniliste na nekih 150/160 met.to zvizdi kako leti kao tane.
Link to comment
Share on other sites

Kao sto rece Bacid strunu(ja obicno stavim za 10cm duzu od fabricke a kuglice se razlikuju) pruzi ravno uz krilce izmedju zice,malo zategni prizikom zabacaja pa da vidis kako leti.Uostalom trenengom se postizu i daljine i preciznost.C..S raketa sigurno nije vrhunska ali za cenu u odnosu korde vredi svaku paru.Letos na Pavlovcima sam gledo Kiza i Sale su pecali dve pozicije od mene i pravili hraniliste na nekih 150/160 met.to zvizdi kako leti kao tane.

mislim da sam kod makse video CS raketu sa velikom kuglicom .i da su konacno shvatili da malu treba zameniti velikom

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 10 months later...
Postoje razne rakete ali nema najbolje! Svaka raketa ima svoju namenu u zavisnosti od vode i uslova pecanja. Glupo je da jednu kudimo a drugu dizemo u zvezde. Svaki ozbiljan sarandzija mora imati bar desetak raketa u torbi i problem je resen.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...sarandzija mora imati bar desetak raketa u torbi i problem je resen.

 

:thumbsd: Problem tu nije reshen, naprotiv, tek nastaje !!!

10 raketa

200 dipova

100 popapova

10 kila boila

3 kante spoda

...

...

...

da ne zaboravim - grejalica i velika boca

...

etc

 

pretvotili smo se u teglecu marvu bre

 

A nekad sam ishao na Dunav sa dva shtapa, kutijicom sa priborom , valjak i kukuruz u kesi u dzepovima i kanticom od eurokrema za prekrupu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Super je hranjenje u tacku,narucito sa peletama i bojlama.Leti pravilno i daleko,i najvaznije lako se izvlaci.Po meni ima i par mana.Pravi veliki prasak kad udari u povrsinu vode,tako da je neupotrebljavam za dohranu.Drugo;treba biti vest pa je sam puniti,gubi se vreme,prljaju ruke od spoda sto se odrazava na sam izbacaj.Znaci treba punioc spomba.Trece;jedna mi se otkacila sa kopce i potonula kao kamen,verovatno se nije otvorila i ode 1400din.na dno.Moji favoriti su kordine skayliner i skayrider
Link to comment
Share on other sites

Lepo uradjena samo nije za Basianu,meni kad se zabode ona od 450din puko bi a kamoli ta od 15/16eura to je za vece vode gde ima dubine.

Cuvaj je za dogodine kad prorade Pavlovci.

 

Ako se potrudis odskocice ti od vode.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...