Jump to content

Konoplja


Recommended Posts

KONOPLJA

 

1. Savrsen izvor kvalitetnih proteina.

2. Savrsen balans masnih kiselina

3. Podize nivo energije i pojacava imunitet

4. Pojacava transport minerala I mineralni metabolisam

5. Transportuje holesterol, pojacava razgradnju

secera i masti.

 

Konoplja(Cannabis sativa L.) je jednogodisnja biljka iz familije(Cannabaceae) i razlikuje se od ostalih biljaka iz iste familije time sto sadrzi svega 0,3% THC- za razliku od nekih biljaka iz iste familije koje sadrze i 30% vise THC (delta-9-tetrahydrocannabinol) elementa u tragovima.Najcesce uzgajana vrsta konoplje za ishranu u Evropi je Finola.

koja daje 38% vise ulja i 28% vise proteina od nekih drugih vrsta konoplje koje se uzgajaju na ovim meridijanima. Karakteristicna visina do 2,5 m mnogo cvetova i puno srednje velikih braon-crnih semenki (slatkog ukusa) puno zrenje dostize posle 90 dana.

 

NUTRITIVNE VREDNOSTI KONOPLJE

 

Konopljino seme

 

Seme biljke je mali socni uljasti plod u providnom omotacu i tvrdoj opni. Konopljino seme sadrzi PROTEIN:

1g. Proteina sadrzi sledece substancie.

Arginine 15,1 mg

Histidine 4,8 mg

Methionine 3,1 mg.

Cysteine 1,3 mg

Lysine 4,5 mg.

Threonine 2,9 mg

Serine 4,8 mg.

 

Konopljino seme sadrzi oko 22% proteina,(veoma svarljivih) globulin formi kao edestin i albumin. Konoplja sadrzi najvise globulin proteina od svih biljaka.

Edestin je najsavrseniji biljni protein (perfektno zadovoljava potrebe celija). EDESTIN proteini su predhodnica stvaranja hormona, hemoglobina(transportuje kiseonik i carbon dioxid u krv), enzyme (koji kontrolisu mnoge biohemijske procese) I antitela(koja se bore protiv bacteria, virusa I toxina). EDESTIN takodje utice na simptome bolesti I zamora pojacavajuci imunitet tela. Konopljino seme sadrzi dobre kolicine ARGININE i HISTIDIINE. Konopljin protein sadrzi amino kiseline neophodne u metabolizmu razvoja misica . Sadrzi svih 8 esencijalnih amino kiselina I to u superiornijem odnosu od bilo koje druge biljke.

 

KONOPLJINO ULJE

 

Konopljino ulje se dobija postupkom hladnog cedjenja (do 45° C) iz svezih semenki biljke (Finola se preporucuje). Ulje od konoplje ima najbolje izblansiran odnos EFA(esencijalnih masnih kiselina) omega - 3 i omega – 6 u odnosu 3:1.

Link to comment
Share on other sites

jedna informacija u vezi konoplja,ovaj period i jesen je najbolje doba za koriscenje,dok ako ste u mogucnosti izbegavajte u leto i tople vode jer radite obratni postupak

 

Jane koliko doziraš konoplju u % kada je u pitanju prihrana partiklama?

Link to comment
Share on other sites

jedna informacija u vezi konoplja,ovaj period i jesen je najbolje doba za koriscenje,dok ako ste u mogucnosti izbegavajte u leto i tople vode jer radite obratni postupak

 

Samo jos da dodam u jesen je bolje ako se konoplja malo proprzi pa onda skuva. Samo kad przite pazite se komsiluka :D

Link to comment
Share on other sites

Odlicna stvar je proprziti konoplju sam morate voditi racuna da vam ista na zagori.

Pecite je u rerni na maksimalno 100 stepeni i cim prva pukne ali najbukvalnije cim pukne prva vadite pleh iz rerne i prerucite u hladan pleh jer ako ostane u vrelom plehu pregorece.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
Gde naci konopljino ulje,i ko ga proizvodi u Srbiji(ako ga i proizvodi)? :cry:

 

Nutrabaits Total Hemp Oil, a da li ima neko u Srbiji ko ga proizvodi - jos nisam naisao na tako nesto.

 

@zoki80

 

Zavisi koju si konoplju trazio ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja se ubih trazeci konoplju u BGD

 

Ja ne mogu da verujem da nisi mogao u BG-u da je nadjes.Pa svaki osrednji golubar ili uzgajivac ptica je ima.Ako je nisi nasao poslacu ti telefon coveka iz Zemuna koji je uvek ima.

Link to comment
Share on other sites

imas kod redze u zemunu on ima svo moguce i nemoguce zrnevlje za ptice kanarince i ostalo... :)

a sad ulicu ne znam a ni telefon ali cu da probam da ti objasnim,znaci :D :D kad ides sa bezanije popnes se uz kaldrmu pored 11aprila ides desno predjes onaj mostic gde su cigani dole u rupi prodjes neki objekad koji je u crvenoj cigli skrenes desno i cini mi se druga levo i videces posle 300-400m sa desnio strane u dvoristu.Verovatno neko zna kako se zove ta ulica i mozda i bolje da objasni ima u toj ulici i neka skola

 

 

ZLATIBORSKA

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

jedna informacija u vezi konoplja,ovaj period i jesen je najbolje doba za koriscenje,dok ako ste u mogucnosti izbegavajte u leto i tople vode jer radite obratni postupak

 

Jane e ima neko objasnjenje za ovaj tvoj savet

Link to comment
Share on other sites

Mislim da sam o tome davno pisao al nemogu da nadjem post.znaci konoplja pored ostalih stvari u sebi je puno ulja koje pomaze varenje hrane u najtoplije dane i tem.vode radi obrnuti efekat.Zato kako se voda topli smanjuje se sadrzaj u spod mixu.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...