Jump to content

Velicina Boile


Exquis

Recommended Posts

Sve vece ribe sam dobio na boile 16mm x 2 ,a hranjenje nista ispod 20mm .

Skoro sam cuo zanimljivu konstataciju o velicini boile koje kaze da zbog svoje ljenosti kapitalni sarani uzimaju manje boile a manji primjerci sarana  se igraju sa vecim boilama  :search:  .

Link to comment
Share on other sites

Najviše pecam na 16 mm... Po mom mišljenju veličina mamca tj. boile ne mora nužno da utiče na veličinu ribe. Pričali mi ljudi da su dobijali kapitalne primerke npr. na 8 ili 10 mm...nisam mnogo  pecao na tu veličinu pa ne mogu da kažem ništa iz iskustva. Sve zavisi naravno i od doba godine, ali ne vidim zašto se veliki šaran ne bi zaleteo na manju boilu i obrnuto...

Link to comment
Share on other sites

Zavisi na kojoj vodi pecam i u koje doba godine. U prolece ako to dozvoljavaju okolnosti volim sitnije boile 14mm ,ja imam neko misljenje da riba opreznije-kilavije uzima u prolece. Ako ima cverglana i puno bele ibabuske onda 18+pop up 14mm. Leti i u jesen moze i 20+pop up. Opet sve zavisi od vode,komercijala ili divlja voda i kolicine cverglana i ostale sitne ribe.
Link to comment
Share on other sites

Ako nema cverglana najcesce 14 i 16mm, sa spuzvicom ili bez. Ako ima cverglana ili zelim izbjeci sitnu ribu onda 20mm.

Nikad nisam pecao na 24mm i vece, ne bih mogao mirno da sjedim sa tim teniskim lopticama na udicama  :crazy:

Link to comment
Share on other sites

velicina nije presudna da bi sa nam selektovali sigurno veliku ili malu ribu,imao sam puno slucajeva kako je i Krstijan napisao da na dve 24mm dobijem ribu 4-5 kg a isto tako i na malu 10mm dobijem ribu 15+

Link to comment
Share on other sites

Zavisi na kojoj vodi pecam i u koje doba godine. U prolece ako to dozvoljavaju okolnosti volim sitnije boile 14mm ,ja imam neko misljenje da riba opreznije-kilavije uzima u prolece. Ako ima cverglana i puno bele ibabuske onda 18+pop up 14mm. Leti i u jesen moze i 20+pop up. Opet sve zavisi od vode,komercijala ili divlja voda i kolicine cverglana i ostale sitne ribe.

Slično rezonujem i ja, s tim da konkretno na vodam divljim na kojim pecam ( nisu još uvijek naviknute na boile) pretezno sve krupnije komade ulovio sma na neku mogu reci sitnuiju boilu, npr 15mm...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zasto ne probas da stavis 12-15 zrna na dlaku i jedan dobar podizac na kraju

Sta dobijes time sto stavis 15 zrna ili boilu 35mm?

Cemu to i koja je svrha? U nekom od postova si naveo da neki tvoj prijatelj pravi 80mm boile,pa posto nisam mogao da se suzdrzim a da ne pitam jel to neka sprdnja ili se nosis nekim iluzijama da je to ono pravo?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...