Jump to content

Parfem


Recommended Posts

pa tehnika pecanja na PARFEM ne uklapa u pecanje na adi.

Pa sta ga se reklamira ovdje kao neku magiju kad je to prdljevina živa. Čuj sad to umakaljka kojom radoznalim ribolovcima izbijaju u prosjeku 50 eura iz dzepa zahtijeva i posebne uslove na vodi. 

Pa to je porez na budale al bukvalno! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa sta ga se reklamira ovdje kao neku magiju kad je to prdljevina živa. Čuj sad to umakaljka kojom radoznalim ribolovcima izbijaju u prosjeku 50 eura iz dzepa zahtijeva i posebne uslove na vodi. 

Pa to je porez na budale al bukvalno!

 

upravo tako. Zato sam i ja napisao da se slazem jer ima nekih aroma koje takodje rade i bolje od parfem ali dok je gusaka bice i dobrog djuveča.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Realno gledano pecanje na parfem je jednostavno i ljudi se opredelju na to kad ih mrzi da se smaraju sa pravljenjem boila . Ovo je lako uzmes par gumenaka i jednu bocicu parfema rokas spod i udri . Slazem se sa milancetom da gomila drugih umakaljki i dipova isto tako pecaju ribu no to treba samo probati i uveriti se u isto . licno doziveo vise puta sa jednom milancetovom umakaljkom koja je odvalila u odnosu na cuveni parfem . ZA ovo pecanje na parfem se mozda i opredeljuju ljudi koji zaista nemaju vremena za pravljenje boila itd itd sustinski kad pogledas ta bocica kosta 50e ali sta je to u odnosu na sve ono sto moramo kupiti da bi pecali na boile , evidentno je da je jeftinije i jos jedna stvar koju sam ja doziveo pecanjem na parfem je ta da on nije za dugorocna pecanja , po meni to je za kratka instant pecanja . I neradi svugde kao na debeljaci naprimer , cak i tamo , primetio sam , mora mnogo da se spoduje da bi se pecalo na parfem i tu sad ima jos jedna stvar ustedis ti pare na pravljenju mamaca ali ti zato pukne kicma za to jednodnevno pecanje od spodanja i jos jedna stvar me muci dali je taj parfem zaista toliko dobar ili je ta riba tamo navikla da kad cuje da lupa raketa ona dodje za njom jer je naucila da to lupanje ustvari njoj donosi hranu a ne gumeni kukuruz namirasan sa necim 

Link to comment
Share on other sites

Pa to onda zvuci kao samo extremno jako isticanje mamca preko gomile spoda i kako sam skuzio vecinom radi na tim ribnjacima po Srbiji, a na pravim vodama kita mlohava od uspjeha na to. To mozes radit i sa dipanjem u zivu aromu umjesto dipa sasvim sigurno i kladim se da ce pecat. 

Plus da je to toliko uspjesno osvajalo bi kao sto napisah, kupove po regiji, a ne samo po Srbiji. 

Jeydee, brate kod nas odes na Orasje i napecas se ko blesav bez tog parfema. Ja se prosli vikend bas lijepo napecao. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa to onda zvuci kao samo extremno jako isticanje mamca preko gomile spoda i kako sam skuzio vecinom radi na tim ribnjacima po Srbiji, a na pravim vodama kita mlohava od uspjeha na to. To mozes radit i sa dipanjem u zivu aromu umjesto dipa sasvim sigurno i kladim se da ce pecat. 

 

Plus da je to toliko uspjesno osvajalo bi kao sto napisah, kupove po regiji, a ne samo po Srbiji. 

 

Jeydee, brate kod nas odes na Orasje i napecas se ko blesav bez tog parfema. Ja se prosli vikend bas lijepo napecao. 

Pa znam zatoo i kazem , ali gledaj nesumnjivo je da to peca na pojedinim vodama kod nas ali ima i mnogo drugih muckalica koje su isto tako jako dobre i staju na crtu cuvenom parfemu samo treba imati vremena da se to sve isproba , ali opet kazem taj parfem peca na pojedinim vodama sve ostalo sto se tice tog parfema je kisela voda . pocinjem od sebe kad nemam vremena da spremam mamce uzmem 10ak ml toga par gumenjaka i odem na debeljacu da pecam ali samo na debeljacu i iskreno nije mi neki trip ali kad uslovi nedozvoljavaju drugacije dobro je i to bitno da sam na pecanju , Kazem ti sto se tice mene uspesno je za jednodnevna pecanja i tad se desi da samo stane jednostavno i nece vise i pored silnog tovarenja sa spodom ni bip vise . To su neka moja zapazanja pecajuci na parfem , i da apsolutno ta riba dolazi na gomiletinu spoda i onda skupi taj mamac koji istaknut jakim intezitetom tog parfema nista drugo, jer nepije mi vodu prica da ta riba kruzi kao sumanuta po jezeru trazeci iskljucivo taj miris mozda gresim ali situacije koje su se desavale mi govore za sad da sam u pravu ...

Link to comment
Share on other sites

 

Pa to onda zvuci kao samo extremno jako isticanje mamca preko gomile spoda i kako sam skuzio vecinom radi na tim ribnjacima po Srbiji, a na pravim vodama kita mlohava od uspjeha na to. To mozes radit i sa dipanjem u zivu aromu umjesto dipa sasvim sigurno i kladim se da ce pecat.

 

Plus da je to toliko uspjesno osvajalo bi kao sto napisah, kupove po regiji, a ne samo po Srbiji.

 

Jeydee, brate kod nas odes na Orasje i napecas se ko blesav bez tog parfema. Ja se prosli vikend bas lijepo napecao. [/quote

 

A Orašje je prava divlja voda.Pa i na tu vodu kad bi neko ko zna seo pored tebe ( mislim spodaros sa parfemom- dipom ) veruj mi da ne bi znao šta te snašlo. Ovo ne pričam iz ličnog iskustva jer tako ne pecam ali sam gledao šta ljudi rade.

Link to comment
Share on other sites

A dobro, na kraju se svede da je sustina parfema u izuzetno jakom signalu, pa riba od ponudjenog uzima prvo to. Parfem sto mu samo ime kaze jeste extremno jak miris i uz to vjerovatno dugotrajan, plus sto vjerovatno ima osobine koje ga cine dobro rastvorljivim u vodi u svim pravcima i horizontalno i vertikalno, te radi na vodama gdje riba naucila na jake signale, poput komercijala.

 

Nisam ga nikad koristio, ovo je samo zakljucak, onog sto ste pisali.

 

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A Orašje je prava divlja voda.Pa i na tu vodu kad bi neko ko zna seo pored tebe ( mislim spodaros sa parfemom- dipom ) veruj mi da ne bi znao šta te snašlo. Ovo ne pričam iz ličnog iskustva jer tako ne pecam ali sam gledao šta ljudi rade.

Nije poenta divlje vode ili komercijale, poenta mi je bila da istaknut mamac mozes i sa drugim stvarima i opet lijepo pecat i to ne moras da imas uslove za pecanje na to kao sto moras imati uslove da bi pecao na parfem. 

 

Jebote platis 50 eura ne znam koliko mililitara tog sranja i onda moras da imas uslove da bi pecao na to. Pa to je kao sto rekoh teski porez na budale! 

 

Uostalom gdje je taj parfem na kupovima u exyu drzavama? 

Ja jos nikad nisam cuo u BiH ili Hrvatskoj da se neko razbio od tog pecanja na parfem i da je nesto neko osvojio pecajuci iskljucivo na to famozno sranje. Mozda je do mene, ali cisto sumnjam. 

 

 

A ako ne znate bolje ne pričajte, jer to nema nikakve veze sa “ ribnjacima u Srbiji” takav način pecanja je veoma uspešan na mnogim jezerima u Madjarskoj, Rumuniji...

Ja nego sta su nego ribnjaci, vode 200m x 400m sa tonama ribe? Da nisu mozda divlje vode? Ribnjak pravi, samo sto je dopusteno pecat na istom i sto ne hrani gazda nego ribari. I jos gazda uzme sajlu razvuce da se zna ko dokle peca, da nema ljutnje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma možeš i sa drugim stvarima ali nije isto, znam ja da misliš na kordin goo ali ponavljam ti nije isto.

I kažem ti peca ko besno kad se steknu uslovi tj moraš imati dobar spod, moraš biti veoma precizan itd

Ima jezero u Madjarskoj u selu Merenye površine od oko 150 ha ( e sad da li je to divlja voda za tebe ne znam) pecam ja na boilu ali ovi blizu mene sto pecaju na spod + parfem pecaju mnogo više .

Opet ponavljam, ne volim ni ja takvo pecanje ali da je efikasnije i jeftinije jeste sigurno.

I još da dodam mnoga ravničarska jezera tj sam ribolov na njima je sličan ovom jezeru koje sam naveo samo kao primer.

Link to comment
Share on other sites

Ranije kad sam pecao intenzivno na Čonoplji i želeo sam da mi nešto udari pod hitno uvek je bio recept zrno kukuruza sa podizačem u Bobanov parfem i udarac je sledio vrlo brzo. Po pravilu sitnije ribe ali je definitivno radilo posao i na vodi koja nije baš komercijalna
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moze li iko podijeliti od onih koji su koristili parfem kako to izgleda npr :

 

1. Miris, na sta mirise, na sta podsjeca

2. Gustina? Kolika je gustina?

3. Boja? Kakve je boje?

4. Jeste li ubacivali kap u vodu i kako se ponasa?

 

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

Ma možeš i sa drugim stvarima ali nije isto, znam ja da misliš na kordin goo ali ponavljam ti nije isto.

I kažem ti peca ko besno kad se steknu uslovi tj moraš imati dobar spod, moraš biti veoma precizan itd

Ima jezero u Madjarskoj u selu Merenye površine od oko 150 ha ( e sad da li je to divlja voda za tebe ne znam) pecam ja na boilu ali ovi blizu mene sto pecaju na spod + parfem pecaju mnogo više .

Opet ponavljam, ne volim ni ja takvo pecanje ali da je efikasnije i jeftinije jeste sigurno.

I još da dodam mnoga ravničarska jezera tj sam ribolov na njima je sličan ovom jezeru koje sam naveo samo kao primer.

Ne nisam mislio na Goo jer je Goo likvid dip i nije umakaljka visoko koncentrisana kao taj parfem i nisam siguran za Goo da li moze da izbacuje tako bas jak signal za razliku recimo od efekta koji se moze napraviti sa zivom aromom iz bocice. 

Ja na Dunav otisao recimo i dipao tri zrna kukuruza direkt u aromu i dobijao ribe na to. Istina sitnije do 4,5kg ali dobijem ih znaci nakon pola sata. Ona teorija, divlja voda osjetljiva riba na veliku kolicinu arome mi pala u vodu skroz. Ostavio covjeku tu aromu, u pitanju je smrad i covjek ima ribe na taj nacin i kaze povecao si mi broj ulova i to nije malo. I samo sta uradi jest da umoci mamac u aromu i to je to. 

Moja poenta je da se moze to umakanje i to sisanje ovaca za nabavku tog famoznog parfema, moze izbjeci alternativom koja nam je pred nosom, samo sto se ljudi ne vole igrati i ne vole probati nista i jednostavno izaci iz okvira njima nametnutog. 

 

Kad smo kod jezera Merenye, zar ta plitka voda koja skoro dade 44+kg ljuskara nije voda za razvlacenje, odnosno zar se na njoj ne upraznjava vecinom ribolov iz camca? Ne znam pojedinosti vezano za pecanje sa obale na tom jezeru pa pitam. 

Link to comment
Share on other sites

Ma pravilo je da nema pravila. Divlja voda pogotovo eto ja sam ga zadnje dve godine na dunavu i sad pre 10 dana dobijao na gumu i moju umakaljku . Sta je umakaljka???? Moja umakaljka su ciste arome i on to uzima verovatno iz radoznalosti a i ujedno zbog istaknutog mamaca . Hranim boilama iste arome kao sto umacem gumenjak a gumenjak sam umakao jer imam dosts peša i rakova pa da mi ne skidaju boilu. Ja sam na to mislio da ima boljih parfema od tog "original"

Da ne ulazimo u raspravu sta je to dobar spod i ko ume i jako ume najbolji pokazatelj ti je da sam hranis na jednom mestu i testiraj i "original" i neke svoje.....

Kao sto je bar meni na cepelu bolje na istom spotu pecao moj parfem ili ti umakaljka od cistih aroma nego taj"original"

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Parfem kao parfem nije neka magija pa da se samo zabaci mamac i upeca riba,ali da moze da peca odlicno to stoji.Kao cista baza ili original, po meni, mnogo slabije peca od recimo te iste baze samo razblazene,ili pomesane sa nekom aromom koja mu da poseban i intezivan miris.Obicno ga ljudi mesaju sa aromom koju riba najbolje uzima na odredjenoj vodi i sa pravilnim odnosom mirisa dobija se top mamac.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mene samo zanima sto taj parfem famozni ne osvaja neke kupove van Srbije? Ili recimo sto vam ne pomoze sad na Adi na Svjetskom?

 

Taj parfem kida ribu van nasih granica,madjari i rumuni ne znaju sta se desava,o cemu se radi....na Milancetovu konstataciju da ljudi koji pecaju na parfen znaju da pecaju mogu reci da ja koji nemam iskustva sa tim posle 2 puta sam doziveo da ne znam gde cu vise kako riba grize,ne znas gde da se okrenes vise i sta da radis,riba za ribom kuca ....tako da nije u znanju ribolovca nego u parfemu,inace Bobanovom,onom crvenkastom
Link to comment
Share on other sites

Sad procitah Yo yoa pa da ga upitam,secas li se kako je Mastershit pljuvao parfem i to pecanje,prodaja magle i slicno? Podsecas me na njega sada :-D

Inace parfem imate po 3000 rsd bocicu da kupite i to moze da traje pitaj K koliko,ne mozes potrositi sigurno 2 sezone cestog pecanja,toliko o skupoci....dipovanje u arome i kojesta je stara fora,parfem radi i boilu kad umocis a odlicno kida i na pop ap solo,nije fora u gumenjacima.

Link to comment
Share on other sites

Taj parfem kida ribu van nasih granica,madjari i rumuni ne znaju sta se desava,o cemu se radi....na Milancetovu konstataciju da ljudi koji pecaju na parfen znaju da pecaju mogu reci da ja koji nemam iskustva sa tim posle 2 puta sam doziveo da ne znam gde cu vise kako riba grize,ne znas gde da se okrenes vise i sta da radis,riba za ribom kuca ....tako da nije u znanju ribolovca nego u parfemu,inace Bobanovom,onom crvenkastom

Uopste ne zvuci kao reklama...

Ne znam samo sto sam uopste vjezbao zabacivati, bacati spomb, kobrati, markirati, koji mi je djavo bio. Koji vrag sam ikad spremao spod, pravio boile, kad je rjesenje oduvijek bilo tu pod nosom. U ovoj bocicic crvenkastoga sadrzaja, skrivena je tajna...

 

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...