Jump to content

Sp 2019 Juzna Afrika


Recommended Posts

Opet drama oko Sp u Juznoj Africi. Text Kapitena Ukrainske rep koja je na treningu u JAR

 

 

Ukrainian Carp Fishing Team has finished training in South Africa.

Huge, beautiful, unpredictable and complicated venue. +40 degrees air temperature and strong winds added fun to the training process. But in this post I'm not going to describe the training, but want to focus on one more case of cheating by organizers.

No emotions, just facts:
• While preparing to the training we contacted organizers to discuss the details of training. Naturally and logically, we wanted to practice in the upcoming competition zones. Hovewer, we not allowed to practice in zones A and B. Reasons of prohibition: road works, works on the shore and impossibility to get to the shore by car. Furthermore, we all saw photos of tractors and excavators in the program of championship.
• Ukrainian federation sent an official letter to FIPS with a reasonable request to sort out the situation. We didn't receive any response to the letter and sent another one, but also without any kind of feedback.
• We studied all available information about the venue and clearly understood that with 100% chance fishing in zones A and B will be very different from fishing in zone C.
• As a captain of the team, I wanted the best possible training and published a Facebook post on the FIPSed page.
• There was reaction to this post: South African Federation and FIPS wrote a response mentioning that practice in zones A and B are still forbidden, because road works and shore works are in progress, with photos of excavators and cutted trees attached. I'm sure you all saw that response.
• We took a car and went into zones A and B. The most interesting things we saw there: the perfect road, complete absence of tractors and absolutely no signs of any construction works! We asked organizers (who agreed to show us zones A and B only when we arrived to Africa, many thanks!) how it is possible and where are the roadworks and tractors, showed on photos, we got very emotional and nervous, but perfectly clear answer: we are organizers and this is advantage of our team; if you, Ukrainian team, don't like something, we are not asking you to stay here. Take your money and go back to Ukraine.
• Today we've spoken to French team, which was training nearby. Interestingly, organizers provided them different reasons of prohibition to practice in zones A and B: hunting for wild animals (ATTENTION- in natural reserve!) And, for safety reasons, it's not safe to fish there. 
• 20 meters from zone A a lot of people are fishing but it's not allowed to practice there. Answer of organizers: this is private territory, we don't know what's going on there.

Obviously, you can make your own conclusions about this situation. I would only like to congratulate South African team with winning the World Championship 2019, good job!

And special thanks to FIPS: for the last 2 years they are doing their best to provide a highest quality supervision of World Carp Fishing Championship preparation process

 

Link to comment
Share on other sites

Jedva cekam sledecu godinu kod njih da se peca sp . Da vidimo tu njihovu organizaciju pa da se traze propusti a sigurno ce ih biti .

Pogotovo da vidimo hoce li pomoci nekome oko odabira mamca , taktike itd ...

Dobro mu i odgovotio Afrikanac svaka mu cast , ako ti se ne svjdja pali kuci .

A ne kao mi cile mile , pa znas ovo znas ono ...

Link to comment
Share on other sites

Negdje sam vidio spisak 15 tak, ali ako su 24 to je vec za postovanje

 

Naravno da im nece pomoci oko mamaca ali je nenormalno da im ne dozvoljavaju trening u dva od tri sektora.Zvanicno peca 24 saranske reprezentacije.

Link to comment
Share on other sites

Jedva cekam sledecu godinu kod njih da se peca sp . Da vidimo tu njihovu organizaciju pa da se traze propusti a sigurno ce ih biti .

Pogotovo da vidimo hoce li pomoci nekome oko odabira mamca , taktike itd ...

Dobro mu i odgovotio Afrikanac svaka mu cast , ako ti se ne svjdja pali kuci .

A ne kao mi cile mile , pa znas ovo znas ono ...

Promašio si cijeli fudbal majstore. 

Oficijelni trening se mora, pazi MORA, obezbijediti svim ekipama podjednako, ako one izraze volju za istim. 

Ovdje u tekstu nije bilo govora ni o kakvim taktikama i mamcima, to ne pomaže niko, a i ne treba. 

 

U cijelu ovu farsu oko laganja da su zone A i B sektora zatvorene za trening usljed radova upletena je i FIPS-ed organizacija koja iz godine u godinu pokazuje svoje pravo kriminalno lice. 

Ljudi su normalno došli, platili za svoje pare toliki put i hoće i žele da treniraju i žele isti tretman za sve, koji mora postojat, na što su im dobro poznati rasisti iz JAR-a otvoreno odgovorili da to što kriju zonu A i B od svih, je direktna prednost za njihov tim i ako im se to ne sviđa mogu da pale kući. 

Da su zemlje koje se takmiče nekim slučajem složne pa da nakon toga bojkotuju SP, tek bi onda JAR molila da im svima puši kitu samo da ostanu i da se peca. 

 

Na drugoj strani Francuzima nisu smjeli prdnut nego su im OPET lagali nešto drugo, a to je da je trenutno sezona lova u tom okruženju (jer to je rezervat prirode inače) i da nije sigurno da budu tu iz tih razloga. 

Na drugoj strani kako je čovjek objasnio ljudi dole lokalni u ovim danima pecaju sasvim normalno na 20 metara od zone A. Kada su pitali kako to, dobijaju odgovor da je to odjednom privatni posjed i da organizator nije upoznat sa tim! U rezervatu nečiji privatni posjed? Malo li je da ih baš toliko lažu u oči. 

 

Izgleda da dugogodišnji ostanak istih osoba na čelu neke organizacije samo šteti istoj. Na malom brkatom smrdljivcu Mateoliju se vidi da je kriminalac i to teški, a da FIPSed voli slagat i to smo svjedoci kroz pojavu Švicaraca, koji nemaju svoju domaću ligu nego su sakupljeni na brz, brži, najbrži, a to što nemaju ligu u Švicarskoj, to nije problem, dok na drugoj strani Crnogorcima zahtijevaju da ljudi održe dvije godine ligu pa onda mogu da se pojave i takmiče na SP. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Oficijelni trening se mora, pazi MORA, obezbijediti svim ekipama podjednako, ako one izraze volju za istim. 

 

 

 

Vidis da ne MORA :) Jos ti i naglasi , ako ti se ne svidja uzmi pare i pali kuci :D

 

Sve ja to razumem ( trosak puta , vreme itd ) , ali jednostavno Ukrajinci mi nisu prirasli za srce ...

Link to comment
Share on other sites

 

Negdje sam vidio spisak 15 tak, ali ako su 24 to je vec za postovanje

 

Naravno da im nece pomoci oko mamaca ali je nenormalno da im ne dozvoljavaju trening u dva od tri sektora.Zvanicno peca 24 saranske reprezentacije.

Ako sam dobro shvatio ovo je spisak ekipa koje pecaju ( druga kolona).

https://m.facebook.com/?_rdr#!/story/graphql_permalink/?graphql_id=UzpfSTE4MDM3NTA3NDMxOTI4MDI6MjMyOTk0NDY0NzI0MDA3Mw%3D%3D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Promašio si cijeli fudbal majstore.

Oficijelni trening se mora, pazi MORA, obezbijediti svim ekipama podjednako, ako one izraze volju za istim.

Ovdje u tekstu nije bilo govora ni o kakvim taktikama i mamcima, to ne pomaže niko, a i ne treba.

 

U cijelu ovu farsu oko laganja da su zone A i B sektora zatvorene za trening usljed radova upletena je i FIPS-ed organizacija koja iz godine u godinu pokazuje svoje pravo kriminalno lice.

Ljudi su normalno došli, platili za svoje pare toliki put i hoće i žele da treniraju i žele isti tretman za sve, koji mora postojat, na što su im dobro poznati rasisti iz JAR-a otvoreno odgovorili da to što kriju zonu A i B od svih, je direktna prednost za njihov tim i ako im se to ne sviđa mogu da pale kući.

Da su zemlje koje se takmiče nekim slučajem složne pa da nakon toga bojkotuju SP, tek bi onda JAR molila da im svima puši kitu samo da ostanu i da se peca.

 

Na drugoj strani Francuzima nisu smjeli prdnut nego su im OPET lagali nešto drugo, a to je da je trenutno sezona lova u tom okruženju (jer to je rezervat prirode inače) i da nije sigurno da budu tu iz tih razloga.

Na drugoj strani kako je čovjek objasnio ljudi dole lokalni u ovim danima pecaju sasvim normalno na 20 metara od zone A. Kada su pitali kako to, dobijaju odgovor da je to odjednom privatni posjed i da organizator nije upoznat sa tim! U rezervatu nečiji privatni posjed? Malo li je da ih baš toliko lažu u oči.

 

Izgleda da dugogodišnji ostanak istih osoba na čelu neke organizacije samo šteti istoj. Na malom brkatom smrdljivcu Mateoliju se vidi da je kriminalac i to teški, a da FIPSed voli slagat i to smo svjedoci kroz pojavu Švicaraca, koji nemaju svoju domaću ligu nego su sakupljeni na brz, brži, najbrži, a to što nemaju ligu u Švicarskoj, to nije problem, dok na drugoj strani Crnogorcima zahtijevaju da ljudi održe dvije godine ligu pa onda mogu da se pojave i takmiče na SP.

Sad bi bilo jos bolje kada bi se pojavila izjava neke reprezentacije koja je malo parica gurnula i mogla da trenira i u A i B sektor???????? jos i neku zasticenu vrstu iz rezervata da su za veceru przili????????????

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidis da ne MORA :) Jos ti i naglasi , ako ti se ne svidja uzmi pare i pali kuci :D

 

Sve ja to razumem ( trosak puta , vreme itd ) , ali jednostavno Ukrajinci mi nisu prirasli za srce ...

E jbg, pa ljudi dosli da bi trenirali, nisu dosli na Safari. :D 

 

Ozbiljno ti kazem, moras svima koji to zahtijevaju obezbijedit uslove za treniranje i to na stazi. Ovo sto JAR radi ravno je idiotizmu. 

 

Ukrajinci su ovo shvatili jako ozbiljno i ljudi imaju pare pa odu na vrijeme dole, i onda se neko igra sa njima. Uostalom ljudi su dva puta zaredom prvaci svijeta i zele nastaviti niz. Niko im to ne moze oduzeti. Pitao bi ja tebe sta bi bilo da je tako Srbija otkantana, kako bi onda komentarisao. Bilo bi drvlje i kamenje na ove rasiste iz JAR-a.

Link to comment
Share on other sites

The nations who entered the Carp Fishing Championship are:
Austria
Australia
Belarus
Bosnia and Herzegovina
Bulgaria
Croatia
England
France
Hungary
Israel
Italy
Lithuania
Namibia
New Zealand
Netherlands
Portugal
Romania
Russia
Scotland
South Africa
Spain
Switzerland
Ukraine
Wales
We want to wish all of these team their best catches ever. We know that they will have one of their best fishing experiences ever at a World Championship because of the large quantity of good quality Carp in the Bloemhof Dam.

Link to comment
Share on other sites

Teoretski gledano svi koji idu u JAR mogli su da naslute sta ih ceka tamo. Svi su ili pecali tamo 2008 ili čitali o tome ili se bar raspitivali kod kolega... i znaju sta se desavalo i sta ce se i sad desavati. Tako da su svi skinuli gace i samo se ceka da se vidi kome ce i koliko duboko da udje. Da se razumemo, nama je neopisivo krivo sto se nije islo i svakako bi isli bez obzira na sve to da su se stvorili uslovi ali zna se sta ce biti tamo. Roman daje pare iz svog dzepa, mnogo para, pa time smatra da moze na glas da komentarise sve i osudjuje, i to je njegovo pravo. Dosta njih navijaju za Ukrajinu iz ovog ili onog razloga, uglavnom da im se uvuku u dupe. Ja licno najvece nade polazem u Hrvatsku i navijacu za njih i za Rusiju
Link to comment
Share on other sites

A znaci normalno je da ti sad kao domacin ne obezbijedis uslove za druge ekipe da normalnoj treniraju? 

Otkad se to smatra normalnim, neovisno o tome ko placa i iz cijeg dzepa idu pare? 

Link to comment
Share on other sites

U nas bi reprezentacija ostala kuci da je se pitalo saveza. Toliko su pohitni poslat nekoga na SP da je to strasno.  Ovako onih 7 ljudi koji idu za par dana dole, idu o svom trosku. 
Ja se i dalje pitam jel im to trebalo u zivotu?
Lava i antilope su mogli da vide i u Zagrebu u Zoo vrtu ili u Beogradu, ista stvar. 

Link to comment
Share on other sites

U nas bi reprezentacija ostala kuci da je se pitalo saveza. Toliko su pohitni poslat nekoga na SP da je to strasno.  Ovako onih 7 ljudi koji idu za par dana dole, idu o svom trosku. 

Ja se i dalje pitam jel im to trebalo u zivotu?

Lava i antilope su mogli da vide i u Zagrebu u Zoo vrtu ili u Beogradu, ista stvar.

 

Nemoj tako Tare, videce tamo i JARceve
Link to comment
Share on other sites

Juzna Afrika je engleska kolonija i ta fasisticka govna dolje se sve pitaju. Tako da nije cudno nista sta se desava.

Moji favoriti su Rusija i Hrvatska i mislim da ce se koplja lomiti izmedju njih ako bude iole regularno takmicenje. Ako ne bude JAR je prvi i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Ukrajinci ce se nesto pitat u svemu tome. Iako se Capan zajedno sa Kolesnikovim mjesa u postavljanje staze, mislim da to Rusima nista nece pomoci da bi napravilo neku prednost jer ribe ima ko blata. 
Dole po mom nekom misljenju nece cak biti ni prednost daljina zabacaja vec taktika i selektiranje ribe koja je u vagi, jedino u C sektoru mozda daleko da ce trebat izlazit. Ima jako puno ribe van vage sto su svi koji su do sada trenirali osjetili na svojim primjerima. 
Ne treba otpisati ni vrijedne Engleze, a uvijek su tu i Rumuni pa i Francuzi. Bice sigurno i nekih iznenadjenja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Juzna Afrika je engleska kolonija i ta fasisticka govna dolje se sve pitaju. Tako da nije cudno nista sta se desava.

Moji favoriti su Rusija i Hrvatska i mislim da ce se koplja lomiti izmedju njih ako bude iole regularno takmicenje. Ako ne bude JAR je prvi i to je to.

Dobro receno AKO SVE BUDE REGULARNO!

Moj tip:

1.JAR

2.Ukraina

3.Hr ili Engl

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...