Jump to content

BAKA


smrki

Recommended Posts

Koja kolicina ide na kilo miksa? Znam da jednog ide vise a jednog manje...

odosmo od teme . Tema je baka a kolicina je zavisno od proizvodjaca kao i kod aroma i kod zasladjivaca kod svakog proizvodjaca je doza drugacija.
Link to comment
Share on other sites

Hvala tebi na iskrenom savjetu, ja sam stavio 6 ml arome tutifruti vde i 1 ml cajusera al probacu da srolam bez. Cuo sam da u baku ide stimulator vanila ili aroma vanila sto mi i ti savjetujes :) ja sam kupio aromu za kolace Dr.Etker vanila na alkoholnoj bazi al nesto nisam smio da je stavim eno stoji mi jos a imam jos 4 kg fruit mix-a da ga nemam ne bi ga nikad uzeo al posto vec imam plus imam i koncentrat, stimulator sve tutifruti i aminozuren zao mi da ne iskoristim! Tako ako imas kakav jos savjet dobro dosao je....Hvala jos jednom !!!!

Pa onda nisi radio po kesi kako si rekao. 

Ja licno kad sam pravio nisam stavljao concentrat i stimulator, samo mix, aditiv, jajcana hrana, malo nigera i repice. Radio sam i sa aminozurenom i sa multiminom. Superzoet 8g umesto 10g. Pravio sam sa raznim kombinacijama aroma, sa vde tutti fruti aromom, bez arome... Mesao sam i mix pola pola sa domacim. Sve to peca, nekad vise nekad manje. Ako vec imas komponente ispostuj recept sa kese. Dodaj eo jaffa. Pecace sigurno. Naravno ne ocekuj magiju, treba dosta kockica da se poklopi da bi neki ribolov bio uspesan.

Sve i da dobijes carobnu kuglicu, arome vde tutti fruti vise nema i dzabe ti najbolji recept. Zato je moj savet je da se baziras na komponentama koje ces u daljoj buducnosti moci lakse da nabavisa ne da se ceses po glavi kad prestne da se proizvodi. Ni to nije lako posto i Dr. Oetker arome koje pominjes, jagode i butter vanile vise nema a bile su odlicne.

 

Kad ugrabim jos malo vremena napisacu ti kako bih ja iskoristio komponente da sam na tvom mestu...

Link to comment
Share on other sites

Umjesto tog Aminozurena mozes komotno da kupis metionin i stavis njega u omjerima koji pisu na kutijici aminozurena jer je unutar kutijice cisti metionin. Nikakva posebna kombinacija aminokiselina.

Potpuno si u pravu,stvar je potpuno ista nema nikakve razlike!

Link to comment
Share on other sites

Prijatelju nije isto a ni blizu...van den ende tuti fruti nema veze sa tom carp academi, a i kako si ti kupio u autosportu kad oni to ne drze???

 

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Sve je moguce sem drvenog sporetA! Zamislite tek koliko je permutovanja pojmova u ostalim temama kad je ovako na temi Baka o kojoj svi sve znaju...kao gluvi telefoni :-D

Sto rece Koskas,Baka je Baka,sve ostalo je Tuti fruti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sve je moguce sem drvenog sporetA! Zamislite tek koliko je permutovanja pojmova u ostalim temama kad je ovako na temi Baka o kojoj svi sve znaju...kao gluvi telefoni :-D

Sto rece Koskas,Baka je Baka,sve ostalo je Tuti fruti.

Moguce je i drveni sporet,ali samo jednom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pitam se da li se i zene ovako prepiru na zenskim forumima oko recepata za torte i kolace :D  Kad jedna kaze uzmes 100 grama aleva vanilinog secera,a druga lupi kontru - NE,stavlja se dr.oetker vanilin secer ,ali u manjoj kolicini ,posto je jaca koncentacija. Zatim skuvas 400 grama stark cokolade za kuvanje ,treca joj kaze :Neee,ide nestle . Ne 'gadjaju' se stark i dr. oetker ! i tako u krug .... ni jedna da napise ceo pecept od pocetka do kraja,a svaka 'zna' :D 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Sve je moguce sem drvenog sporetA! Zamislite tek koliko je permutovanja pojmova u ostalim temama kad je ovako na temi Baka o kojoj svi sve znaju...kao gluvi telefoni :-D

Sto rece Koskas,Baka je Baka,sve ostalo je Tuti fruti.

ja napravio eno od novembra radi u Mariji Partel i to dva komada
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...