Jump to content

BAKA


smrki

Recommended Posts

Kada se prica o fruit mixu i meni prvo padne na pamet fruit od VDE a kad sam video sliku koju je limar okacio ispostavilo se da se radi o gotovom mixu u koji idu samo jaja i nista vise...ja sam koristio cream cajouser u malim kolicinama na VDE fruit mixu i nisam primetio neku bitnu razliku sa i bez njega pa sad i mene kopka ''kako se to pravilno koristi cream cajouser''?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vlada-Sampion je lepo rekao. Baka ima 30 razlicitih recepata i svi pecaju samo neki bolje. Ja sam pre dosta god pravio Baku po receptu sa kese i lepo pecao. Doduse bilo je to pre desetak godina od tad se i fruit mix promenio a i riba na pojedinim komercijalama se nagledala Baka pa je sad zaobilazi. Baka se meni bolje pokazala u toplijem delu godine.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kada se prica o fruit mixu i meni prvo padne na pamet fruit od VDE a kad sam video sliku koju je limar okacio ispostavilo se da se radi o gotovom mixu u koji idu samo jaja i nista vise...ja sam koristio cream cajouser u malim kolicinama na VDE fruit mixu i nisam primetio neku bitnu razliku sa i bez njega pa sad i mene kopka ''kako se to pravilno koristi cream cajouser''?

Pa poznato je da od crem cajousera se riba brzo zasiti , on je dobar jer ubrzava boilu ali po mojim iskustvima nije za duza hranjenja . ide samo 2ml na kg miksa i to tuce boze sacuvaj iz miksa daje jaku krem notu miksu . Nema tu pravilnog kosriscenja ili ne samo se pridrzavati preporucenog doziranja , ali opet kazem ja ga stavljam samo u boile koje pravim za dlaku i to mi je jedan od nacina kako bih istakao mamac na udici a hranim sa boilama bez cajousera jer desavalo se da upocetku imam ribe i to kratko traje i posle muk . A sa boilama bez cajousera je bilo potpuno drugacije . Koilko sam procitao pretvara se u otrov i uopste neprija ribi u velikim kolicinama tipa bacis na hranisliste kilo dve boila sa cajouserom . Nije dobro . To su neka moja zapazanja . Verujem da znas sta je i kako sa cajouserom al rekoh cisto da ti napisem moje utiske

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ubaci u dip cream cajouser ali vrlo malo,ja sam ga na tu varijantu koristio kada ga nestavljam u mix.....u mixu zna da nadjaca i poklopi aromu ako omanes dozu i mislim da je mnogo 2ml po 1kg mixa kao sto si ti naveo jeydee...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ubaci u dip cream cajouser ali vrlo malo,ja sam ga na tu varijantu koristio kada ga nestavljam u mix.....u mixu zna da nadjaca i poklopi aromu ako omanes dozu i mislim da je mnogo 2ml po 1kg mixa kao sto si ti naveo jeydee...

Ubacujem ga ja u dip bukvalno par kapi.  Ali meni na bird miksu 2ml cajousera tuce kao blesavo . I to je njihova preporucena doza verujem kad bi stavio vise aroma se nebi ni osetila 

Link to comment
Share on other sites

Druze mi pricamo o pravljenju bake od vde mix-a , prelisatj forum idi na pocetak ove teme pa vidi recepte :) Niko nije pricao o mesarosevom govotom mix-u! Izgleda je do nesporazuma doslo....pricamo kako baku da napravimo a ne da kupimo gotov mix :)
Link to comment
Share on other sites

Sampion je u pravu ja imam tri recepta bake i sva tri mi radili e sad ima razlike i u ceni . A i ketcher mix iz uatosporta sam pravio i nista mi bolje nije radio od mog domaceg mixa a cena 1700 din. A od mixa vde moze da se uradi baka ali treba dodati jos dosta toga u mixu. I naravno sto rece sampion da sigurno ima 30 varihante domace bake i svaka radi neka bolje neka losije. A kajusera nisam stavljao u nijedan mix i extra mi rade....
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tako je Vlado,trenutno samo tajger ne dira Ali oce da se upeca....inace dok smo intenzivno pecali tamo opusteno smo pecali samo na boile,s pocetak malo kidaju zivce Ali kasnije ih Nema,fora je u fori jednoj .
Link to comment
Share on other sites

Mislim da mi je sad jasno zasto mi boila sa aromom jagode lose radi tj. da budem precizniji radla mi je dobro na komercijali koja je dosta muljevita (Morovic) a na svim ostalim vodama rano dobijem ribu-dve i onda do kraja pecanja nista. Boilu sam pravio na bird miksu a kajouzera sam stavljao i do 8ml po kili mikasa.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da mi je sad jasno zasto mi boila sa aromom jagode lose radi tj. da budem precizniji radla mi je dobro na komercijali koja je dosta muljevita (Morovic) a na svim ostalim vodama rano dobijem ribu-dve i onda do kraja pecanja nista. Boilu sam pravio na bird miksu a kajouzera sam stavljao i do 8ml po kili mikasa.

Pa ti si je ubio u pojam sa tih 8ml...mora da i dalje riba ima tikove

Link to comment
Share on other sites

Sta reci i ja blesav jos se cudim sto nece , procitam na Nutrinom sajtu kao visoko atrakrivan kajouser recept pa rekoh da dodam malo atrakcije mamcu. Na Slezenu je verovatno radila zbog mulja ili sta vec, uglavnom ima sigurno dve godine kako ne koristim taj miks i kajouzer. :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...