Jump to content

BAKA


smrki

Recommended Posts

pa bakin kolac

 

2 kg mixa

concentrat

apetit stimulator

aditiv tuti fruti 250 gr

aminozurin

300gr sluis clo- pticija hrana

 

- to sam dobio na papiru, bez mera i tecnih sastojaka.

Link to comment
Share on other sites

Gorane ja pravio jednom proletos po onom receptu koji si mi bio napisao, slican je ovome, samo sto sam ja stavio crveni Megablend od CC Moore, Multimino, N-butric i aromu od Nutrabaits-a. rezultat je bio dve neprospavane noci na Glozanu i brat-bratu sigurno preko 50 upecanih riba, svih mogucih velicina i oblika, od 1-14kg!!!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

BAKA..HMMM

Svaka baka radi-manje-vise,izvornu su napravili Dule Pecanin i Mesarosh(i samo oni znaju pravi recept)

U narodu se svasta radi,ali ono glavno sto se skoro svuda spominje ide ovako

 

4kg mixa

1 pakovanje stimulator tutti

1 pakovanje aminozurina

1 pakovanje apetit stimulator

1 kesa 250gr aditiv tutti

 

E sad od raznih stvari koje sam cuo da ljudi dodaju su Cream cajouser,esterblend12,betain....neko je ne kuva,samo je pari,neko preliva spolja onim VDE sirupom tutti fruti....neko dodaje sluis zbog teksture...itd,itd..

Varijante su razne i skoro svima radi,ali onaj ko ima originalnu znao je to da unovci(a ko nebi),pa nije ni cudo sto je recept toliko sakriven-misteriozan

Link to comment
Share on other sites

Deki ce da padne,smrdoni postao boili majstor,zamolio bih upravni odbor da razmatra da se uvrsti u moderatore.

 

Baka peca i na samo ime,nije bitno ko je napravio ali uvek moze da se proda,mislim da je to najjace ime od mamaca u saranskom ribolovu ikad napravljeno na prostorima ex yu.

Link to comment
Share on other sites

BAKA..HMMM

Svaka baka radi-manje-vise,izvornu su napravili Dule Pecanin i Mesarosh(i samo oni znaju pravi recept)

U narodu se svasta radi,ali ono glavno sto se skoro svuda spominje ide ovako

 

4kg mixa

1 pakovanje stimulator tutti

1 pakovanje aminozurina

1 pakovanje apetit stimulator

1 kesa 250gr aditiv tutti

 

E sad od raznih stvari koje sam cuo da ljudi dodaju su Cream cajouser,esterblend12,betain....neko je ne kuva,samo je pari,neko preliva spolja onim VDE sirupom tutti fruti....neko dodaje sluis zbog teksture...itd,itd..

Varijante su razne i skoro svima radi,ali onaj ko ima originalnu znao je to da unovci(a ko nebi),pa nije ni cudo sto je recept toliko sakriven-misteriozan

pretera brate sa tim kutijama, jeste da pise na svakoj koliko treba al ne treba preterivati konta efekat, probano,ako preteras sa pakovanjima, .

1kg VDE boili mix tuti-fruti- ili fruit mix

10-11 jaja - vise/manje

VDE aminozurin tuti-fruti - kolicina, pise na kutiji

VDE stimulator tuti-fruti - kolicina, pise na kutiji

VDE koncentrat tuti-fruti - kolicina, pise na kutiji

VDE aroma tuti-fruti - 8mL, moze i od drugog proizvodjaca

1 kesa 250gr aditiv tutti fruti

Najbole se pokazala kad je toplo vreme -leto- sad dok duva ovaj vetar ili je temperatyra oko 10 -slaba vajda,

Link to comment
Share on other sites

Za hladnu vodu moze se dodati i:

Cream Elite (EA)

Strawberry (EA)

Esterblend 12

Provereno radi, uz obavezan dodatak Sluis Clo kad ga imam, a obično ga nemam :lol: Probao sam i sa milimalnom kolicinom (EA) Tuti Fruti ali mi nikada nije davalo rezultate.

Link to comment
Share on other sites

aj dajte neki konkretan recept, interesira me ta baba

 

 

hahahahahahahaha. Mogi ti ja jeftino napraviti :D

 

interesira me recept, ne boila konkretno, jer su se mnogi kunili u tu babu pa onda žicali boile da bi vidli kak im riba u rukama izgleda, a cujem da je i na lapovcu ovaj vikend baka podudlala na veliko i siroko.

 

pa je moj zakljucak da je samo razvikana, a recept nezna nitko.osim autora babe, naravno.

Link to comment
Share on other sites

Alal vera majstore!!!!

Baka pa baka, dodaj ovo i ono i levo i desno, moze i ovo, anije lose ni ono, pa samo u poslednjih par postova ste dali recept za bar 10 razlicitih boili i to do panja razlicitih i ukusom i sastavom i po raznoraznim drugim aspektima, pa cak i bojom. Iskreno verujem da vlasnici originalnog recepta zaista znaju napraviti dobar boili koji odlicno lovi, ali svo ovo naglabanje oko recepta ovakvog ili onakvog je cista budalastina i bacanje para i vremena.

Licno ga nisam probao i nemam ni nameru sem da od izvornih tvoraca kupim ili jos bolje dobijem gotov boili na test, a razblabanja o receptu su stvarno uvreda i za ovo malo bosanske inteligencije koju posedujem!!!!!!! :geek:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...