Jump to content

BAKA


smrki

Recommended Posts

Mene zanima sta je Stanislav izmislio,nisam bio na takmicenjima ali slusao sam kakav je haos pravio kad mu riba proradi.

Bitno je nesto novo ali malo je onih koji su spremni da gube vreme trazeci nesto sto ce biti top,netreba za to puno stvari,samo para,vremena,para mudrovanja ,para ,pecanja,para,para i naravno na kraju jos para.

tesko da bi onda neko to podelio sa nama posebno ako se isti takmici :friends:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mene zanima sta je Stanislav izmislio,nisam bio na takmicenjima ali slusao sam kakav je haos pravio kad mu riba proradi.

Bitno je nesto novo ali malo je onih koji su spremni da gube vreme trazeci nesto sto ce biti top,netreba za to puno stvari,samo para,vremena,para mudrovanja ,para ,pecanja,para,para i naravno na kraju jos para.

tesko da bi onda neko to podelio sa nama posebno ako se isti takmici :friends:

Dimljena je čudo.

Link to comment
Share on other sites

Mene zanima sta je Stanislav izmislio,nisam bio na takmicenjima ali slusao sam kakav je haos pravio kad mu riba proradi.

Bitno je nesto novo ali malo je onih koji su spremni da gube vreme trazeci nesto sto ce biti top,netreba za to puno stvari,samo para,vremena,para mudrovanja ,para ,pecanja,para,para i naravno na kraju jos para.

tesko da bi onda neko to podelio sa nama posebno ako se isti takmici :friends:

ni kod babe dzabe !?

Link to comment
Share on other sites

Mene zanima sta je Stanislav izmislio,nisam bio na takmicenjima ali slusao sam kakav je haos pravio kad mu riba proradi.

Bitno je nesto novo ali malo je onih koji su spremni da gube vreme trazeci nesto sto ce biti top,netreba za to puno stvari,samo para,vremena,para mudrovanja ,para ,pecanja,para,para i naravno na kraju jos para.

tesko da bi onda neko to podelio sa nama posebno ako se isti takmici :friends:

 

Lepo si ovo rekao i baš iz tog razloga što se takmičim na žalost ne mogu da podelim svoja iskustva sa Vama na forumu, pa zato i nisam moderator na ,,mamcima".Bilo bi licemerno sa moje strane da budem moderator na ,,mamcima "i da dajem neke polu odgovore ili netačne...Ali zato na ovom forumu ima moderatora koji poseduju veliko znanje i nesebično to dele sa svima nama i svi možemo ponešto naučiti od njih ili nadograditi znanje koje imamo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja kupim mesikinu baku izrolam caskom tu kilu , nalozim se ko magarac da idem na backo jarak kau tamo ubija . ja tamo kad ono medjutim od sve srece i hranjenja ja uspeo da upecam jednog amura ,a komsija me odvalio sa domacom radinoscu! i tako ja od tada jako volim baku da izbegavam !

 

 

kazi ljudima koji komsija! :friends:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moje skromno misljenje gledajuci ljude kako pecaju i na sta i koliko me je dovelo na zakljucak da Mesaros nije prodavao Baku u tolikim kolicinama i da nema skoro da nema onoga ko nije pecao na tu famoznu Baku to bi i dan danas bila jedna od najboljih boila ovde pricam o komercijalama ja je nikad nisam pravio niti pecao na istu jer imam neki svoj fazon koga se drzim i imam i nekoga uspeha,ali moje misljenje da je Mesaros nije toliko komercijalizovao da bi dan danas na nju dobijao takmicenja.

Sto se tice divlje vode Baka radi moji drugari pecaju na nju i imaju uspeha!

Link to comment
Share on other sites

Moje skromno misljenje gledajuci ljude kako pecaju i na sta i koliko me je dovelo na zakljucak da Mesaros nije prodavao Baku u tolikim kolicinama i da nema skoro da nema onoga ko nije pecao na tu famoznu Baku to bi i dan danas bila jedna od najboljih boila ovde pricam o komercijalama ja je nikad nisam pravio niti pecao na istu jer imam neki svoj fazon koga se drzim i imam i nekoga uspeha,ali moje misljenje da je Mesaros nije toliko komercijalizovao da bi dan danas na nju dobijao takmicenja.

Sto se tice divlje vode Baka radi moji drugari pecaju na nju i imaju uspeha!

Ma baka lepo peca i nosim je sa sobom uvek cim malo ogreje

Link to comment
Share on other sites

Ja se nesto ne secam, aj molim te nabroj,gde je on to pobedio,recimo prosle godine...?

udji na hrvatski sajt a i svetsko kad je pecao bio je najbolji i ima iza sebe rezultata ja ga znam u takmicenjima 19 godina neznam kada si ti poceo da SE TAKMICIS`POZDRAV

Link to comment
Share on other sites

Bobane,Bobane jos nisi ni poceo a vec varas,crvici cccc

Po mei je boila mnogo bolja ali ajde svako ima neko svoje misljenje,na Baku nisam n video da je neko pokusavao da peca po ovako hladnoj vodi,peca kad je bas bas topla voda,jednom prilikom na tresetistu Braca je pecao na dvojci,cini mi se cak dva dana da nije imao ribu.

Ali zato kad je krenulo ,kuku majko riba za ribom i na kraju pobedio pazi na DVOJCI.

I kad riba nije radila nije odustajao od laganog dohranjivanja i sve sa bakom,sad kako je pravi sigurno nece reci ali zato hoce da je napravi kad se zatrazi.

A sto se tice Mesarosa i takmicenja,treba pogledati koliko jeprosle godine uopste puta i bio na takmicenjima,nezelim da ispada da ga branim,ali se cesto desava da otpecamo van Srbije takmicenja jedan protiv drugog,to su sve velike vode gde je jako los odaziv ako imas trideset ekipa.

Jako tesko za takmicenje ali ima dobre rezultate,nebih ga nimalo potcenjivao kao takmicara,covek mnogo zna.

Link to comment
Share on other sites

Mesaros je zadnjih deset godina medju pet najboljih takmicara u Srbiji. A baka je boila koja radi u toplijoj vodi. takmicari je nikad ne nose samu. mislim da ne postoji boila koja uvek i svuda radi.takav je bio i stari dobri SBS uvek smo morali da nosimo bar dve vrste.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

srele sajmon , u pravu si treba 15 jaja, pa bila je misterija, recimo 2008,- napucano dosta strana oko miksa, bog da te sacuva,cinilo se da na svakoj vodi radi,nase komsije iz CR, bili opsednuti,jer je par kupova odneseno na Baku al od Mesarosa, u SRB,i ja sam mislio cudo boila,

al nije,na svakom drugom forumu su isti ili slicni recepisi,original zna Jane, ili pretpostavljam da zna ko zna, naravno da nece biti objavljeno. :nea:

ja mislim da baka potice od Duleta Pecanca ako gresim neka me isprave

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

fenomen bake je u tome sto svi misle da je to dobitna jeftina kombinacija.ko hoce da prizna retko je pravi po receptu vde.ako uoste je recept to sto pise na kesi mixa.ako je za slobodno pecanje sam fruit mix + jaja+ aroma dace rezultate.za takmicenje svako ima svoju malu tajnu i tako ce ostati.mozda je fruit mix samo osnova dopunjena raznim kombinacijama mixeva extrata aroma.zato svako za svoju kreativnost uhvati manje ili vise riba.zadnja proba fruit mix2 kg + enerwhitegold 1.5kg+bigseed mix 1.5kg +.......aroma tuti fruti nash 4ml seceno sa polaml monster crab hutchinson na 10 jaja je bas fino pecala.extrati i aminokiselina nek ostanu moja tajna .mozda je bilo slucajno ali je tako.tako da t zvana baka moze i skupo da kosta ali vredi probati.mislim da je i goran ne pravi uvek isto.a mislim da bi pravo takmicenje bilo ako bi svi dobili po 10 kg iste bake koju bi napravio mesika pa onda ko bolje prezentuje mamac ili dipuje ili pravilno hrani neka pobedi.mozda nije sve u samoj boili.

 

konacno :hi:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...