Jump to content

BAKA


smrki

Recommended Posts

Znam da je g. Mesaros majstor i tvorac ove boile al bas da niko nezna da je napravi???, zato sam i pokrenuo ovu temu da vidimo ko sta zna, naravno ako hoce da podeli sa nama. :rolleyes: Evo Smrketa nam je napisao jedan recept da vidimo dali ima jos neke dopune?
Link to comment
Share on other sites

1ooogr.Fruit mix

100gr adittiv tutti frutti

20gr aminozuren neutral

20gr stimulator tutti frutti

20gr concetrat tutti frutti

10gr superzonet (zasladivac)

10ml. tutti frutti arome

10 jaja

 

sve komponente od Marcel Van den Eyden

mix i praskove koje si stavio necu da komentarisem a ti razmisli sa praskovima kilo i 170 gr.kako uspes da umesis sa 10 kom. jaja svaka cast

Link to comment
Share on other sites

dopuna je da tvorac nije mesaros vec jedan stariji covek koji je pecao sa njim i naravno posvadjali se , ja sam imao priliku da vidim pravu boilu baka koja ni slicna nije ovoj sada sto mesika pravi . SADA AKO LAZU MENE I JA LAZEM VAS !

smrkijev recept i ja imam takav isti nema dopune

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja mislim da ta boila ne zaslzuje da se toliko pise o njoj, puno kosta a nikad nisi siguran sa njom. Bolja je varijanta uzeti triga mix i dodati triga likvid nego baka a odprilike te isto kosta, testirao sam i jedno i drugo i mnogo bolje sam prolazio na trigu....
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moje misljenje od prilike isto kao i vuletovo.

Pravim 3d+likvid+aroma i izadje me minimalno vise od bake a dalo mi do sada mnogo vise ribe od bake.

Price tipa "kad legne na baku" i slicno mogu se isto tako prepricati za bilo koju drugu boilu.

Ove sezone je sigurno necu praviti a recept sam pravio isti koji je dao smrki

Link to comment
Share on other sites

2ooogr.Fruit mix

250gr adittiv tutti frutti

20gr aminozuren neutral

20gr stimulator tutti frutti

20gr concetrat tutti frutti

10gr superzonet (zasladivac)

10ml. tutti frutti arome (pelzer baits)

 

jedna od varijanti kako ja pravim.Inace od 4 varijante koje sam pravio ni na jednu se nisam napecao.Ali interesantna stvar je da je jede u prihrani i to u velikoj kolicini.Zato mislim da je dobra za prihranu,a na udicu neku mesnu (skqid-oktopus).

Link to comment
Share on other sites

Moje misljenje od prilike isto kao i vuletovo.

Pravim 3d+likvid+aroma i izadje me minimalno vise od bake a dalo mi do sada mnogo vise ribe od bake.

Price tipa "kad legne na baku" i slicno mogu se isto tako prepricati za bilo koju drugu boilu.

Ove sezone je sigurno necu praviti a recept sam pravio isti koji je dao smrki

ja sam mislio da je prica , KADA LEGNE NA BAKU , ali ako si uporan sto ja nikada nisam bio kao zuca sa jarkovaca , legne riba i lepo peca bogami . mada ja vise volim sto kolega kaze 3d i gruvaj

Link to comment
Share on other sites

2ooogr.Fruit mix

250gr adittiv tutti frutti

20gr aminozuren neutral

20gr stimulator tutti frutti

20gr concetrat tutti frutti

10gr superzonet (zasladivac)

10ml. tutti frutti arome (pelzer baits)

 

jedna od varijanti kako ja pravim.Inace od 4 varijante koje sam pravio ni na jednu se nisam napecao.Ali interesantna stvar je da je jede u prihrani i to u velikoj kolicini.Zato mislim da je dobra za prihranu,a na udicu neku mesnu (skqid-oktopus).

 

Da nije malo mnogo 250gr aditiva uz dodatak 10ml arome? To mora da izuva koliko mirise.

A prica (legenda) o Baki je smorila koliko je puta vec pricano(pisano) na tu temu. Svako ima neku svoju verziju Bake ali cak i ova osnovna (koju i ja cesto radim)zna lepo da da ribu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1ooogr.Fruit mix

100gr adittiv tutti frutti

20gr aminozuren neutral

20gr stimulator tutti frutti

20gr concetrat tutti frutti

10gr superzonet (zasladivac)

10ml. tutti frutti arome

10 jaja

 

sve komponente od Marcel Van den Eyden

Smrki jel moraju i jaja od Marcela?! ahahahha salim se naravno!!!

Ja sam pravio isto ovako samo skroz bez arome i sa 150gr zute jajcane hrane za ptice i imao sam par riba ali nista specijalno! Probao sam i tudje radove, ista prica, sve u svemu, sto se mene tice ocena: "sedi 3"!!!

Naravno pricam o divljim vodama.

Jednom sam pravio po recept sto mi Goran dade i onda sam se ubio od pecanja na Glozanu sa dva drugara, ali bili su mahom sitniji sarani!!!

Link to comment
Share on other sites

3D je nije za instant boile,vise za kampanje

Za pocetak mix + likvid + aroma

Mozes dodavati sve sto mislis da treba pa ces videti

Ja sam par puta isao sa dosta hemijanja ali kao sto rekoh nije mix za instant pa sam od hemije odustao

Ovako sto bi rekli klot mi je lepo radio.

Ima ovde i puno iskusnijih koji ce ti dati savete u kom pravcu da sve to nadogradjujes

Link to comment
Share on other sites

srele sajmon , u pravu si treba 15 jaja, pa bila je misterija, recimo 2008,- napucano dosta strana oko miksa, bog da te sacuva,cinilo se da na svakoj vodi radi,nase komsije iz CR, bili opsednuti,jer je par kupova odneseno na Baku al od Mesarosa, u SRB,i ja sam mislio cudo boila,

al nije,na svakom drugom forumu su isti ili slicni recepisi,original zna Jane, ili pretpostavljam da zna ko zna, naravno da nece biti objavljeno. :nea:

Link to comment
Share on other sites

srele sajmon , u pravu si treba 15 jaja, pa bila je misterija, recimo 2008,- napucano dosta strana oko miksa, bog da te sacuva,cinilo se da na svakoj vodi radi,nase komsije iz CR, bili opsednuti,jer je par kupova odneseno na Baku al od Mesarosa, u SRB,i ja sam mislio cudo boila,

al nije,na svakom drugom forumu su isti ili slicni recepisi,original zna Jane, ili pretpostavljam da zna ko zna, naravno da nece biti objavljeno. :nea:

 

Jane zna original hahahahahahahahaha :rofl:

Link to comment
Share on other sites

meni se baka bash pokazala ko prodavachica,i to samo tako.Ali verovatno nije losha kao podloga.Iskustva kod nekih mojih kolega su verovatno drugachija.Moj favorit je Jagodinka Simonovich vlastite izrade.Vrlo prost miks ito sa malo hemije,NARAVNO NIJE NI SKUP.Pokazao mi se dobro i na divljim i na komercijalnim vodama. :air_kiss:
Link to comment
Share on other sites

Braca iz Kikinde pravi baku koja zadrzi ribu na mestu dugo,sto je veliki problem na takmicenjima,sta stavlja u nju bem li ga ali slici onoj mesarosevoj,provereno na takmicenjima,slobodno pecanje nije merodavno za takve stvari.

mada od baka meni vise pase neka ...

Link to comment
Share on other sites

ja kupim mesikinu baku izrolam caskom tu kilu , nalozim se ko magarac da idem na backo jarak kau tamo ubija . ja tamo kad ono medjutim od sve srece i hranjenja ja uspeo da upecam jednog amura ,a komsija me odvalio sa domacom radinoscu! i tako ja od tada jako volim baku da izbegavam !
Link to comment
Share on other sites

ja kupim mesikinu baku izrolam caskom tu kilu , nalozim se ko magarac da idem na backo jarak kau tamo ubija . ja tamo kad ono medjutim od sve srece i hranjenja ja uspeo da upecam jednog amura ,a komsija me odvalio sa domacom radinoscu! i tako ja od tada jako volim baku da izbegavam !

Taj komsija pored tebe se kao i ja drzi onoga (Uvek drugacije nego drugi) :pardon:

Link to comment
Share on other sites

ja kupim mesikinu baku izrolam caskom tu kilu , nalozim se ko magarac da idem na backo jarak kau tamo ubija . ja tamo kad ono medjutim od sve srece i hranjenja ja uspeo da upecam jednog amura ,a komsija me odvalio sa domacom radinoscu! i tako ja od tada jako volim baku da izbegavam !

Bravo za tekst. :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...