Jump to content

BAKA


smrki

Recommended Posts

BAKA BANDIT jedini zna pravi recept za baku :D

 

Mislim da bi bio presrecan kad bi znao :lol:

I ja bi se ogerbo 8-)

 

Naravno da znam oridjinale recept, zar ste sumljali :?: :D

 

Bože sačuvaj :)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Pa nadji aditiv tutifruti,nemoj mesati babe i zabe. Doziranje na 2kg pola od svake kutijice ( stimulator,koncentrat,aminozurin,) tako bar ja pravim! Aroma dobro si rekao moze ali i nemora! ;)

 

Pozdrav,pravio sam boile prošle godine od navedenih komponenti,sve od VDE.

I nije mi se bog zna šta pokazala boila. :snooty:

Link to comment
Share on other sites

Pa nadji aditiv tutifruti,nemoj mesati babe i zabe. Doziranje na 2kg pola od svake kutijice ( stimulator,koncentrat,aminozurin,) tako bar ja pravim! Aroma dobro si rekao moze ali i nemora! ;)[/quote

 

Pozdrav,pravio sam boile prošle godine od navedenih komponenti,sve od VDE.

I nije mi se bog zna šta pokazala boila.

Link to comment
Share on other sites

Pa nadji aditiv tutifruti,nemoj mesati babe i zabe. Doziranje na 2kg pola od svake kutijice ( stimulator,koncentrat,aminozurin,) tako bar ja pravim! Aroma dobro si rekao moze ali i nemora! ;)[/quote

 

Pozdrav,pravio sam boile prošle godine od navedenih komponenti,sve od VDE.

I nije mi se bog zna šta pokazala boila.

Link to comment
Share on other sites

Cini mi se da ta bojla koju je GORANBILLY opisao nema uopste teksturu tako da bi to jos nekih komponenti trebalo dodati

 

U potpunosti se slažem stobom ,boila sa ovim komponentama nema teksturu i činimi se da tu fali još 30-40% još nekih dodataka i da je ova boila kao takva nedovršena ili je iz konteksta izvučen samo jedan dio. :think:

Link to comment
Share on other sites

Baka neradi uvek druze treba znati kad pecati na baku,al za spod je super

Ne bih se složio :naughty: .

Treba je imato dosta i pravi recept i onda je tu i rezultat.

Kada je koristim za takmičenje, za 48 sati na vodi poput Debeljače ode mi 20 kg minimum.

Malo je spora što se tiče davanja ribe u startu ali kada jedenom krene, daje u kontinuitetu i to u svim vremenskim uslovima.

I da ponovim veoma je bitan recept.

Oni koji su ga dobili od pokojnog Marcel-a će dobro da znaju o čemu pričam :whistle:.

Link to comment
Share on other sites

He He He Six ti znas kako sarandzije cuvaju svoje tajne recepte a pogotovo recept bake!Godinama sam na nasim forumima,i citao sam dosta o baki,mslim da ni za jedan recept nije toliko diskutovano kao o baki.Kao sto nas narod kaze sto ljudi sto cudi i nigde jos nisam procito dva identicna recepta za baku,ali se prica medju sarandzijama da samo jedan nas covek ima originila recept,sto neznaci da od drugih sarandzija nisu dobri recepti :think:
Link to comment
Share on other sites

Ja znam bar trojicu koji imaju fantasticnu baku,tacno je da se diskutovalo previshe o ovom miksu i nikad nije napisan finalan proizvod nego uvek u svaki miks fali po koja komponenta.Na kraju i onaj ko je zna ima pravo da je cuva ipak on zna koliko i kako je dosho do toga a mora covek da ima neki adut u rukavu za takmicenja-tako da ih ja potpuno razumem
Link to comment
Share on other sites

Ja znam bar trojicu koji imaju fantasticnu baku,tacno je da se diskutovalo previshe o ovom miksu i nikad nije napisan finalan proizvod nego uvek u svaki miks fali po koja komponenta.Na kraju i onaj ko je zna ima pravo da je cuva ipak on zna koliko i kako je dosho do toga a mora covek da ima neki adut u rukavu za takmicenja-tako da ih ja potpuno razumem

Apsolutno se slazem .Nije valjda da ako nemamo licno mi recept za "baku" necemo dobiti ribu ili necemo moci unaprediti nas ribolov? Ovo govorim kao rekreativac koji ako se i takmici to radi sa drugom vrstom protivnika za razliku od sarandzija koji pored sebe imaju isto tako motivisane ljude koji pristaju da za odredjeno vrijeme(unaprijed zakazano) odpecaju najbolje sto znaju. Motivi su nam sustinski razliciti i ja te ljude ne dozivljavam kao egoiste zato sto mi nisu dali tacno koliko kojih komponenti i na koji nacin pripremiti da bi na kraju dobili nasu boilu ili neki drugi mamac. Meni je jako vazno ovo sto pise nesebicno žac i jos par ljudi na forumu o mamcima ... interesuje me zasto , koliko i kad ? i to je dar od pomenutih ljudi ... a da mi sad i da" najbolji" recept na svijetu necu nista vise znati nego sto sam do sada znao jedino sto cu na sledecem izlasku na vodu imati koju ribu vise i to ako se uklope i ostale kockice .

Ovo je samo moje misljenje i ja zelim tako da vise saznam o saranu , a ne kroz gotov recept "bake".

Ocekujem i dalje razvijanje lijepo pokrenute teme da bi na kraju mogli da zakljucimo :idea: zasto ? koliko ? kad ? :idea:

Link to comment
Share on other sites

Ja znam bar trojicu koji imaju fantasticnu baku.citat..,., ccccc,khm, ala si nas napalio, sta sad, mnogi se ne takmice,

al sve ce ostati kao i pre, tajne se cuvaju, :shock:

Link to comment
Share on other sites

Ja sad neznam dali na mene mislis Smrki?Ja nisam imao nameru nikoga i nicije recepte omalovazavati :naughty: samo me cude toliki recepti o baki,a svaki je drugaciji,pase pitam koji je sad original ili makar priblizan originalu?Inace sam napisao u mom proslom tekstu,da ipak neznaci da od drugih sarandzija nisu dobri recepti!
Link to comment
Share on other sites

Baka neradi uvek druze treba znati kad pecati na baku,al za spod je super

Jane ako možeš pojasni ovo dali si mislio na sunčane dane i tmurne ili na godišnja doba ili na temperaturu vode? :think:

Link to comment
Share on other sites

U baku sigurno ne ide Melegova aroma tuti fruti ali zato za poboljsanje teksture ide sigurno sluis CLO, a sa tim betainom se ne bih bas slozio. A janeMK je mislo da kaze da je baka uvek dobra kao podloga za ostale bojle i spod mix na hranjenom mestu.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...