Jump to content

BAKA


smrki

Recommended Posts

Danijele ako zelis da napravis baku, ispostuj uputstvo sa pakovanja tuti-fruti pa kada ih skuvas 30-50 boila poprskaj sa betainom u kesi i na njih pecaj a, ostale koristi za prihranu. Inace baka ti nece uvek dobro raditi moras da pogodis period,

uglavnom u letnjem periodu i, od jezera do jezera zavisi kako ga i koliko riba uzima. Ja sam baku tako pravio i prolazio relativno dobro, znalo je pasti 0 sarana ali, znalo je pasti i do 20 sarana za 24h. Samo da znas da kada kupis sve sastojke ta boila uopste nije jeftina, mozda je bolje da se okrenes nekoj drugo boili. Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

srele sajmon , u pravu si treba 15 jaja, pa bila je misterija, recimo 2008,- napucano dosta strana oko miksa, bog da te sacuva,cinilo se da na svakoj vodi radi,nase komsije iz CR, bili opsednuti,jer je par kupova odneseno na Baku al od Mesarosa, u SRB,i ja sam mislio cudo boila,

al nije,na svakom drugom forumu su isti ili slicni recepisi,original zna Jane, ili pretpostavljam da zna ko zna, naravno da nece biti objavljeno. :nea:

nije bitan broj jaja za svaku bojlu pa i baku jaja se mere u baku ide 750 gr. probaj pa javi asto se praskova tice ja radim 30 30 30 i zasladjivaca 10 stim sto ja dodajem jos sto sta nesto toliko od mene.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi ,,BAKA'' to je jedna stara gospodja, koja je odavno prevazidjena.Bila je dobra nekada davno, dok je bila mlada i dok nije imala konkurenciju...sem Melegovih ,,SBS'' mixseva.Pojavom ovih mladjih ,,nafuranih'',starica vise ne moze da parira.Tako da nemojte gubiti vreme pokusavajuci od ,,babe'' da napravite ,,devojku''.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Znam da je g. Mesaros majstor i tvorac ove boile al bas da niko nezna da je napravi???, zato sam i pokrenuo ovu temu da vidimo ko sta zna, naravno ako hoce da podeli sa nama. :rolleyes: Evo Smrketa nam je napisao jedan recept da vidimo dali ima jos neke dopune?

pravi tvorac bake je dule pecanac.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na divljim vodama i dalje baka ostaje medju prvih pet! Cak ja davala rezultate i tamo gde se samo pretpostavljalo da ima sarana,gde riba nije videla ni b od boila...i to posle 8-12 sati po zavrsetku markiranja...Mislim da ne treba omalovazavati rezultate koje smo svi doziveli sa tom "BAKOM",ako smo svi... :hi:
Link to comment
Share on other sites

ja mislim da se to da je zastarela odnosi na ozbiljna takmicenja i kupove.....

na slobodnom pecanju na divljoj vodi koja nije napadnuta nijedna boila ne moze da zastari

 

 

Niti svaka da ostvari rezultat,pa cak bila i NAJNADRKANIJA.U kontekstu davanja rezultata,ne zastarevanja,sam napisao da je jos uvek medju top5. Ako je ova tema posvecena takmicarskim boilama,ja se izvinjavam... :pardon:

Link to comment
Share on other sites

nije tako mesaros i dalje pobedjuje

A koje video da mesarosh pobedjuje sa bakom koju prodaje.Svaki odlican takmicar ima svoju boilu koju neprica nikom to je prvo.A kao drugo ima dosta njih koji pecaju na sasvim trece ali prodaju svoje boile kao navodno na njih pobedjuju.Nije reklama samo solar,cc moore,nutra i ostali i kod nas to ima :pardon:

Link to comment
Share on other sites

A koje video da mesarosh pobedjuje sa bakom koju prodaje.Svaki odlican takmicar ima svoju boilu koju neprica nikom to je prvo.A kao drugo ima dosta njih koji pecaju na sasvim trece ali prodaju svoje boile kao navodno na njih pobedjuju.Nije reklama samo solar,cc moore,nutra i ostali i kod nas to ima :pardon:

meni napravio dosao na miku alas natakmicenje i pobedio

Link to comment
Share on other sites

Nije bitno dal je pobedio prosle godine, pricamo o bakinom kolacu, sta je bakin kolac kako se pravi idr. Da je on to izmislio to je 100% sigorno, al kolko je vreme i novca potrosio i to da podeli sa ostalim sarangija to nije vazno.Pravi kolac samo on zna, drugi 80% znamo svi koji nije ni priblizni kao njegov.Ja sam probao da napravim sa istim mixsom koji ste pisali gore, mislim da to je nesto prejako i neprirodno i nije ni priblizno sa njegovom boilom. Pricam za divu vodu.. Al da znate dobro je naplatio taj kolac sve je komercija.,.PA AJDE NEKO NEKA SASTAVI DEDIN KOLAC, I 2 GODINE DA SE PRICA I PECA ZA TAJ KOLAC, JA MU UNAPRED CESTITAM..Pozdrav.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije bitno dal je pobedio prosle godine, pricamo o bakinom kolacu, sta je bakin kolac kako se pravi idr. Da je on to izmislio to je 100% sigorno, al kolko je vreme i novca potrosio i to da podeli sa ostalim sarangija to nije vazno.Pravi kolac samo on zna, drugi 80% znamo svi koji nije ni priblizni kao njegov.Ja sam probao da napravim sa istim mixsom koji ste pisali gore, mislim da to je nesto prejako i neprirodno i nije ni priblizno sa njegovom boilom. Pricam za divu vodu.. Al da znate dobro je naplatio taj kolac sve je komercija.,.PA AJDE NEKO NEKA SASTAVI DEDIN KOLAC, I 2 GODINE DA SE PRICA I PECA ZA TAJ KOLAC, JA MU UNAPRED CESTITAM..Pozdrav.

 

Chitaj malo Ico,nije on izmislio baku on je samo komercijalizovao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...