Jump to content

BAKA


smrki

Recommended Posts

Jedva ali je zato celo dvoriste mirisalo od krem kajouzera, pocele komsije da dolaze i traze gde sam sakrio kolace kad tako lepo mire. Kazu na greskama se uci ja sam tek sada skapirao ali bolje ikad nego nikad.

Link to comment
Share on other sites

Ima negde nece sve da jede zato pitam

Inace da ne mislis da ga lozim ili slicno skupljam info za jednu kampanju na jezeru

Ma jok. Ne interesuje me to ko koga lozi. Ako hoces mozes se javit u inbox pa da ti pojasnim oko onih boila sto ih cverglan ne dira u tolikoj mjeri ili cak nikako ;)

Link to comment
Share on other sites

Zavisi koja kolicina je u toj vidi terpan ali u letnjim danima kad je on maximalno aktivan i voda preplavljena nema sta on neuzima . Letos je znao i na tigrov da udari kad mu nedajem nista osim tigra. Ne tako kao na boilu ali udari .
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Letos na Gruzanskom jezeru sam imao osecaj da bi cverglan i na kamen udario kad bih mu servirao na dlaku....boile bacati bio bi cist luxuz....mada cuo sam neke teorije da sbs fish liver nece da jede-nisam testirao!!!

Link to comment
Share on other sites

Letos na Gruzanskom jezeru sam imao osecaj da bi cverglan i na kamen udario kad bih mu servirao na dlaku....boile bacati bio bi cist luxuz....mada cuo sam neke teorije da sbs fish liver nece da jede-nisam testirao!!!

Gde nece mesnu boilu? Nju prvu odere

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Limar ja i ti se nismo razumili pricslo se o fruit mix-u od vde a za mg mix baka znam, ja sam pricao o domacoj pravljenoj sa vde komponentama! A de mi sad reci jesi rolao fruit mix sa vde komponentama i kako je pecalo, a jos me zanima ako nije tajna kako pravilno koristiti cream cajuser???

Nisam limar ali bih napisao nesto ako dozvolis obzirom da sam ti i ja u jednom postu savetovao da izbacis cream cajouser... Nisam to rekao zato sto je los...  Taj kajuzer je odlicna stvar, nemoj da ga izbegavas generalno, vec je suvisan u kombinaciji koju si napisao. Ispostuj samo to sto pise na kesi ako ti nije skupo, i pecace ti... nemoj da izmisljas toplu vodu i misliti da ces napraviti revoluciju tako sto ces dodati taj 1ml krem kajuzera... prvo kajuzer je jak, jaci od klasicne arome i to mu dodje kao da si stavio pored 10ml kolko svetuju na kesi jos jedno 3-4ml arome... to je uglavnom jako i za udicu a kamo li da hranis time... stavi 5ml arome u boile za hranjenje a 10ml za udicu... naravno na dlaci probaj i jednu i drugu posto slabije nekad bolje jede... a krem kajuzer ostavi za neke druge boile i koristi u malim dozama samo da ti promeni štih boile i u tom slucaju smanji osnovnu aromu... ako bas zelis da radis "baku" sa krem kajuzerom onda probaj u kombinaciji sa nekom aromom vanile... To je neki moj savet, ako ti znaci...  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tako sam cuo,kazem nisam testirao jer ne verujem u to i nemam para za bacanje :unknw:

To sto si cuo je relativno tacno. Nije da bas uopste nece da je jede ali stoji mnogo duze nego neke druge boile. Ima jos dosta kupovnih boila koje mogu da ti daju ribu a koje terpan/cverglan slabije napada. Melegova jagoda/riba i banana su odlicne boile za takve vode. Stara Pelzer Sushi bila, samo sto nje nazalost vise nema da se nadje. Takodje postoje opcije i za domace boile kako da budu izrazito lovne a da ih cverglan ne dira, ili bar da ih slabo dira ali te fore tesko da ce neko da otkrije ;)
Link to comment
Share on other sites

Nisam limar ali bih napisao nesto ako dozvolis obzirom da sam ti i ja u jednom postu savetovao da izbacis cream cajouser... Nisam to rekao zato sto je los...  Taj kajuzer je odlicna stvar, nemoj da ga izbegavas generalno, vec je suvisan u kombinaciji koju si napisao. Ispostuj samo to sto pise na kesi ako ti nije skupo, i pecace ti... nemoj da izmisljas toplu vodu i misliti da ces napraviti revoluciju tako sto ces dodati taj 1ml krem kajuzera... prvo kajuzer je jak, jaci od klasicne arome i to mu dodje kao da si stavio pored 10ml kolko svetuju na kesi jos jedno 3-4ml arome... to je uglavnom jako i za udicu a kamo li da hranis time... stavi 5ml arome u boile za hranjenje a 10ml za udicu... naravno na dlaci probaj i jednu i drugu posto slabije nekad bolje jede... a krem kajuzer ostavi za neke druge boile i koristi u malim dozama samo da ti promeni štih boile i u tom slucaju smanji osnovnu aromu... ako bas zelis da radis "baku" sa krem kajuzerom onda probaj u kombinaciji sa nekom aromom vanile... To je neki moj savet, ako ti znaci...  

 

Hvala tebi na iskrenom savjetu, ja sam stavio 6 ml arome tutifruti vde i 1 ml cajusera al probacu da srolam bez. Cuo sam da u baku ide stimulator vanila ili aroma vanila sto mi i ti savjetujes :) ja sam kupio aromu za kolace Dr.Etker vanila na alkoholnoj bazi al nesto nisam smio da je stavim eno stoji mi jos a imam jos 4 kg fruit mix-a da ga nemam ne bi ga nikad uzeo al posto vec imam plus imam i koncentrat, stimulator sve tutifruti i aminozuren zao mi da ne iskoristim! Tako ako imas kakav jos savjet dobro dosao je....Hvala jos jednom !!!!

Link to comment
Share on other sites

E ovako na sva 4 kg vde mixa dodaj 160gr nigera , 180gr repice i 200gr konoplje sve to smleveno ali ne u prahu vec samo malo u mlinu za kafu.i dobro izmesaj. I na sve to mozes da dodas 500gr zute pticije jajcane i samim tim ces imati 5 kg mixa.Mozes celu kesicu od 250 gr aditiva tuti fruti vde kad je vec imas mada ide i viseali mozes i samo tu jednu na toj kolicini. 100gr aminozurina vde ,100gr stimulatora i100 gr concetrata tuti fruti vde. Na sve to stavi zasladjivac neznam koji koristis da bi ti reko koliko da stavis ako koristis solara recimo idi sa 12-15ml na svu kolicinu tog mixa. A aromu tuti fruti vde stavi 50ml naravno u jaja i mozes malo mozda do 5 ml te vanila arome da dodas a i nemoras. Meni su ovakve kombinacije s proleca uvek davale prve ribu a za leto bez ovolikog pticijeg vec zatvoris boilu a takva neka nazovi baka ili domaca baka ti je uvek dobra kao podloga....
Link to comment
Share on other sites

Umjesto tog Aminozurena mozes komotno da kupis metionin i stavis njega u omjerima koji pisu na kutijici aminozurena jer je unutar kutijice cisti metionin. Nikakva posebna kombinacija aminokiselina.

Link to comment
Share on other sites

Eno ima kod mesarosa metionin i to dzaba tipa oko 700din kilogram to je bas jeftino! A sta mislis da ga nikako ne stavljam da stavim tipa stimulin amino, nutramino, melegov amino complex csl ili cak attract natural? Ovo pitam posto imam te proizvode pa da ih ukombinujem?

Link to comment
Share on other sites

Ja stavljam metionin i lizin u prahu ali ga je tesko naci i bolji je za voce nego aminokomplexi poput nutramina i multimina . A moras biti obazriv sa metioninom ali ako vec imas aminozurin stavi njega sto bi kupovao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...