Jump to content

Monoštorski rit


Guest kristijansombor

Recommended Posts

Cudna cudna mamicu joj ....., taman uhvatim par komada iz camca i onda se ponadam da cemo sa obale da ga nalomimo, ali sipak! kad nece da jedu dzabe sve, mozes da sedis mesecima i da uzivas u prirodi!!! Ali neka mu bude, docice septembar pa cemo da vidimo cija majka crnu vunu prede!!! :whistle: :animals-chickencatch: :animals-chickencatch: :animals-chickencatch:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nemoj se puno sekirati sto riba neradi,nije stvar do vode.

Kad bude Goran dosao docicemo Maks i ja jedno desetak minuta da upecamo jednog pa idemo kuci. :D :happy-jumpeveryone:

Link to comment
Share on other sites

Pa tri dana vam treba da pitate o cemu se radi.

Vidis ovako.

Krene Gorance u ribolov sa starim vukom Vojkanom.

Jedno jezero nije bilo u mogucnosti za izrabljivanje pa odu u kac.

I tamo ti pecaju ceo dan ,kazu nista nema.

Maks i ja dodjemo sa tri stapa,od Vojkana smo pozajmili drzace i postavili stapove kao na rakljice,par minuta i eto ga saran.

Poznajuci Vojkana cudilo me sto nema nijedne ribe,a sad mi je sve jasno.

Nadam se da i ti kontas zasto niste nista upecali. :twisted:

Link to comment
Share on other sites

LJubitelji prirode svezeg vazduha i SOLARA!!! :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:

Pusti me prijatelju jedva ziv stigoh onaj dan, putovao sam preko 6 sati do BG! Obozavam zeleznice Srbije!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :evil:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Prvo malo ozbiljnije jesenje pecanje i bum! Od sinoc u 18h do jutros u 11, ja sarana divljaka od 8,45kg a drugar amura od 12kg! Amur dao run kakav davno nisam video!!! Promenio sam mesto, presli smo na jesenje, dublje i mirnije i na jesenje mamce i odmah uspeh!!! Bice slikice za koji dan kad se dokopam lap topa da prebacim slike! Inace ja sam u toku nedelje imao iz camca od 5,5kg 2,5kg i jos jednog malog!

P.S. sledeci vikend bi trebalo da idemo opet, ali verovatno sa nama ide i Rod Hutchinson Conopljanski (Cutura) pa su onda sarani nahebali!!! :violin: :violin: :violin:

Link to comment
Share on other sites

Pa vi pecate amure kad im vreme nije,zahladilo a oni rade.

Uglavnom svaka cast ipak se trud isplatio.

Bilo je i vreme! Posle zatisja celog leta! Po malo je frustrirajuce bilo jer je definitivno da ribe ima jako mnogo ali nije htela da jede, konacno je nesto krenulo da se desava sa prvim zahladjenjima, i ubedjen sam da ce kako ide hladnije vreme, jesti sve bolje! Cudna stvar je da sam ribe iz camca upecao na samo 60cm dubine a ovog sarana i amura smo uhvatili na pristojnoj dubini, gde bi riba sada i trebala da bude! Ostali ribolovci oko nas su poludeli, jer oni nisu imali nista vec dosta dugo, cak je jedan cica na glas navijao da nam se amur otkaci :naughty: :naughty: Malo je falilo da zavrsi u vodi! :twisted: :twisted: :twisted: Eto kakvih ljudi ima!!!

Link to comment
Share on other sites

Pa ja bih sad probao na plicim delovima jezera barem je tako bilo na dobrodolu nekad kad sam imao mesta tamo pecati.

 

Ja neznam ali kazu ljudi ,kad bi naso neka uzvisenja u vodi gde lagano pocinje da se spusta lokvanj,imao bi jako dobro mesto za pecanje.

Link to comment
Share on other sites

Sve to Prdoni zavisi od vode do vode, tako je izgledalo moje prolecno mesto, i bilo je dobro! Ali za sada takva pozicija ne pali, bar ovde kod mene, ribe se polako povlace u dublje delove, ono u plicaku su bili sitni, ali mislim da ce i oni sada polako da predju u dublje, ako vec nisu ;) ! A i dubina je relativna stvar, za neke vode je 3m ogromna dubina, a za neke je i 6m plicak!! Dubina gde sada pecam je od 3-4m to je neka srednja dubina na tom delu jezera! Vec par metara dalje, na kraju platoa se spusta na 6-6,5m
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...