Jump to content

Priprema Kukuruza


buta

Recommended Posts

Vlado molim te pojasni oko negativne i pozitivne fermentacije... :good:

Jedan moj kolega na Dunavu danas stavio 3 zrna na udicu kaze ma vi ste budale kakvo kuvanje kukuruza i dlaka doci ce on i ovako uzeo prosuo 10 kg sirovog i znas koje rezultate ima.

A peca na sirov kukuruz probuzen udicom...Za 3 dana 7 kg,5 kg,3 kg,2 kg...I jedno 6 ili 7 kidanja tj. podvlacenja u granje...Imao za 3 dana deset udaraca...Pobio mi sve teorije hemije i ostale filozofije jednostavno covek peca....

Link to comment
Share on other sites

Vlado molim te pojasni oko negativne i pozitivne fermentacije... :good:

Jedan moj kolega na Dunavu danas stavio 3 zrna na udicu kaze ma vi ste budale kakvo kuvanje kukuruza i dlaka doci ce on i ovako uzeo prosuo 10 kg sirovog i znas koje rezultate ima.

A peca na sirov kukuruz probuzen udicom...Za 3 dana 7 kg,5 kg,3 kg,2 kg...I jedno 6 ili 7 kidanja tj. podvlacenja u granje...Imao za 3 dana deset udaraca...Pobio mi sve teorije hemije i ostale filozofije jednostavno covek peca....

 

upravo na to vlada i hoce da skrene paznju... da ne lupetamo o glupostima vec da pecamo ako je to ono sto volimo...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

to je samo riba, nije bog... idem da ga pecam a ne da mu titram crevca ranisanom... uostalom on valjda ima trilione parking senzora u ustima pa pre nego sto pojede nesto on zna kakvog je to ukusa i varljivosti... dokaz za to je kineska papuca na koju kidise  :fool:

 

...ja sad dolazim iz poncha, dva parceta pizze, palacinka, i kunem ovaj dan... al suta cu opet, bez obzira na vazdusni pritisak i mikroklimu  :a035:  :D

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Som? Mislim, ti si kao pecaroš i podsmevaš mi se sa pitanjem koja riba ima želudac?

 

"Šaran, naspram većine riba, nema želudac."

 

Izvorno:

"Carp unlike other fish do not have a stomach and because of this they do not break down there food with acid."

 

Uostalom isto to će ti i Zoki Meleg reći. Gluten i celuloza "ubijaju" šarana. Zato je i on jedini koji je razvijao posebne sorte kukuruza sa manje celuloze i jedini koji je napravio C.S.P. Bio Protein za tretiranje zrnevlja.

Nisam se podsmevao,bila je to sala a ti shvati kako hoces.Saran -mesozder je isprovocirao moju reakciju posto to jedan ozbiljan covek nikako ne moze da izjavi.Mozda ja bolje znam od tebe o proizvodima firme koju pominjes,razmisli i o toj opciji.Posto sam ja napisao da je saran svastojed znaci da sam ja ''genijalac'' i ribolovac ''paljevina'' kako ti kazes.Vidis da ismevanje potice iz tvog posta ili je i to bila sala?

Link to comment
Share on other sites

Saran -mesozder je isprovocirao moju reakciju posto to jedan ozbiljan covek nikako ne moze da izjavi.

Ozbiljan čovek? Jesi uopšte pogledao link koji sam ostavio? To je naučni rad što se nalazi na onom linku. Da ne bude da hvalim "svoje" proizvode, namerno sam ostavio tekst stranca (iz 2006te!!!). Zanemarićemo da Meleg Bait ima svoj centar za istraživanje sa jezerom, četiri bazena i podvodnim kamerama. Pa ti reci sad, ko je tu ozbiljan čovek?

 

http://www.melegbaits-mkm.com/baits/o-nama/istrazivacki-centar-2.html

 

Kao šaran je svaštojed? Jel to uključuje i plutajući sunđer zato što mu je ukusno? Jer kukuruz inače baš "raste" u prirodnom stanovništvu šarana.

 

 

 

Edited by Steamroller
Link to comment
Share on other sites

Tako sam i mislio, već treći post bez nekog argumenta ili konkretne informacije. Nije problem ako ja grešim, ili onaj stranac što je napisao detaljan tekst 2006te. Problem je što ljudi furaju razna uverenja, a za iste nemaju nikakvu podlogu.

Link to comment
Share on other sites

Tako je! A šarana ko je*e! Nek se pati sa varenjem. :D

 

a ti kao verovatno veliki borac za prava sarana i covek koji se jako sekira i ne moze nocu da spava od brige za sarana,ja sam siguran redovno  ides po komercijalama a verovatno i po takmicenjima i tamo hvatas ribu koja je hvatana po 100puta koja nema usta,koja je namucena i izmaltretirana i koja jedva ceka da crkne,koja verovatno sama skace po zemlji da bi se ubila da je ne muce vise...

ali to je sigurno mnogo manji problem od glutena i celuloze u kukuruzu

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ti si siguran? Kako možeš biti siguran za nekog koga ne pozjaneš? Šta ako sam u životu zabacio 20 puta? Što opet potvrđuje kako lupetaš... jer ne znaš, jer
samo nagađaš, kao i uvek. Niko nije rekao da je nepravilno rukovanje ribom dobro, to si ti naveo. Problem je upravo tvoj stav prema ishrani šarana....
Neki ljudi ubiji boga u šaranu, ne koriste suđere itd.... i ako to oni rade ti onda možeš da suneš kantu kukuruza sa celerom ili sirovog tajgera u vodu i da si mirne duše.
Jer ti kao praviš manju štetu od ostalih. Nisam ja borac za prava šarana, ali izgleda da sam mnogo veći od nekih "hardcore" ribolovaca. Tu bih završio moju diskusiju sa tobom jer još uvek nisi podelio nikakvu konkretnu ili korisnu informaciju, samo si gađao po mojoj ličnosti, koju apsolutno ne poznaješ.
 

Link to comment
Share on other sites

Tako sam i mislio, već treći post bez nekog argumenta ili konkretne informacije. Nije problem ako ja grešim, ili onaj stranac što je napisao detaljan tekst 2006te. Problem je što ljudi furaju razna uverenja, a za iste nemaju nikakvu podlogu.

Izasao iz leteceg tanjira i registrovao se na forum pa sad prosipas nauku svima nama.Ne ide to tako,covek se ne zove steamroller,osnovni red je da se predstavis ko si,pogotovo sto ti je avatar znak firme koju pokusavas da propagiras.Zalegni par veceri i iscitaj po forumu ko je sta pisao o ovoj i slicnim temama,saznaces ko je ko i moci ces mnogo bolje da izbalansiras svoje postove.Ovako bez potrebe pravis nezdravu atmosferu a to nije dobro,sem ako ti je to i cilj,nadam se da nije.

Link to comment
Share on other sites

Nije to nauka, to je prosta biološka činjenica... na koju sam probao imati diskusiju. A tvoja reakcija na to je: "to jedan ozbiljan covek nikako ne moze da izjavi"... umesto da si elaborirao na tu temu, ispraviš me možda, daš neki dokaz?
I onda ja stvaram nezdravu atmosferu... klasika. Al evo, neću više da se pravim pametan, jer izgleda da se pamet meri u broju postova.

Link to comment
Share on other sites

Kolega Streamroller ne bih da te uvredim ali te price o glutenu,celulozi i ostelim varijantama nevaljalim u kukuruzu sam slusao davno pre vise od 10god i o tome kako on tesko vari i ugiba od kukuruza koji mi skuvamo i bacimo jer nemamo tehnologiju za razbijanje nevaljalih tvari iz kukuruza.A takodje nismo ni imali da dajemo 5e za konzervu super bezglutenskog i bezceluloznog kukuruza,a da ti budem iskren nismo ni hteli da me neko pravi magarcem za konzervu kukuruza 5e sa svim tajnim i nenadyebivim dodadtcima.Tako da je ovaj sto ti pise sad u Dunav samo prosle godine bacio bar 500kg domacinski skuvanog kukuruza doduse bez celera ali sa solarom i koliko ja znam niti jedan nije crko od toga nego su bili redovni gosti na mojim stapovima trazeci bas taj kukuruz i boilu koju takodje sam pravim sa nevaljalim komponentama koje taj nas drugar ne moze da svari i za cudo nevidjeno bas su mi pecali na te kuglice.

A sad cu ti reci jos nesto dolazili su uljezi da pecaju na mestu gde sam hranio bas iz tima za kojeg se ti predstavljas i ribu upecali nisu ovo ti odgovorno tvrdim da je istina jer nije hteo da jede sto bi rekli stranjci healthy food i jos u balansu.

Ne kazem da ti linkovi na koje se pozivas veze nemaju jer je to neko ispitivao i utrosio vreme da bi dosao do nekog zakljucka,ali nemoj molim te da pricas pricu o glutenu i celulozi stvarno nema smisla i otezano varenje i slicno tome to smo davno culi samo zbunjujes ljude koji bi hteli da pecaju ali stvarno.

Plus tu prozivas ljude niti znas ni ko su ni sta su,a neke se stvari u ovom nasem hobiju jako dobro znaju! :hi:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Davno sam gledao kako na jednom ribnjaku hrane sarana suvim nekuvanim kukuruzom iz camca lopatom za sneg su bacali u vodu i NIKADA nisam video ni jednog mrtvog sarana na tom ribnjaku! Iz aspekta brige o zdravlju sarana ako se najede cak i sirovog kukuruza to je glupost,verovatno da mu treba malo duzi period da ga svari ali mu ne skodi ni malo u to sam siguran! Kolega Steamroller mislim da znam u kom pravcu ide ova rasprava,firmi ciji logo imas u avataru su ponudjeni korektni uslovi za reklamiranje na forumu ali je to ostalo samo na ponudi tako da....

Link to comment
Share on other sites

Ako je kukuruz tako dobar, zašto onda u ribnjacima ribu hrane sa peletima? Otkud onda potreba da se prave peleti i boile? Sigurno
postiji razlog zar ne?

Pitanje koje je mene zanimalo, otkud celer? Ko je to smislio? Neki biolog ili je neko odlučio ajde da probamo celer? Isto tako će
se neko sutra odlučiti "ajde da probamo penicilin" ili ajde da probamo "amino kiselinu koja se stavljaja kravama na vime".... itd

Ako si stavio celer... obljasni meni, zanima me, otkud ti ideja? Pitao sam, nisam dobio odgovor pa mi je bilo smešno da neko
nešto preporučuje bez nekog objašnjenja.

Konzerva kukurza košta 300 dinara i nije poenta samo u sorti kukuruza, nego i u načinu pripremanja i u tome da za te pare imaš gotov kukuruz
sa beatin-om i aromom. Ništa više. Ne moraš da kuvaš da spremaš, sutra se odlučiš da želiš na pecenje i skokneš po konzervu. A za spremanje kukuruza na veliko postoje druge stvari. Niko nikad nije očekivao od ljudi da se za spod kupi 10 konzervi.....

Dragi moderatoru, ako treba, banujte me opet. Rekli ste da ne mogu imati korisničko ime sa imenim neke firme, OK. Al vidim da
je korisnik sa imenom MKM već dug niz godina na forumu. Evo promeniću i avatar ako treba, jer vidim da me ljudi pogrešno shvataju.

Link to comment
Share on other sites

evo sad cu da ti kazem odkud celer.

Nekada davno davno kad sam pravio i kuvao  valjke za pecanje  ili kuvao valjke za hranilicu dodavao sam nekad vanil secer,a nekad mleveni osuseni celer. I to se iz nekog razloga ribi jako svidjalo,taj miris i ta aroma...  E i onda sam jednom dosao na ideju da probam da kuvam celer sa kukuruzom da kukuruz dobije taj miris i tu aromu i da vidim sta ce da se desi i ribi se to opet jako svidelo...
i uopste mi nije jasno zasto ti mislis da je celer toliko stetan za ribu...

 

Link to comment
Share on other sites

ne znam da li je bolji c ili dr.etker ne znam koji ima manje glutena i masti...
jeste najbolja aroma ali brate nije fensi i jeftina je...
zamisli koji si ti ku rac od sarandzije kad  pecas 3 dana i potrosis na mamce 200dinara pa to je sramota... pa to je da ne kazes nikom od sramote,zamisli ne dajes 20e po kili boila stvarno si neozbiljan sarandzija uopste nisi haj tek

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije to nauka, to je prosta biološka činjenica... na koju sam probao imati diskusiju. A tvoja reakcija na to je: "to jedan ozbiljan covek nikako ne moze da izjavi"... umesto da si elaborirao na tu temu, ispraviš me možda, daš neki dokaz?

I onda ja stvaram nezdravu atmosferu... klasika. Al evo, neću više da se pravim pametan, jer izgleda da se pamet meri u broju postova.

''Elaborirao'' sam na tu i mnoge druge teme bas ispred tih akvarijuma i kamera u istrazivackom centru u Kacu ''dugi niz godina'',otkrio sam tamo mnoge stvari o kojima nisam ni sanjao da postoje,stekao neki sasvim drugi pogled na ribolov,Iza nick-a MKM sam bio isto''dugi niz godina'' i vidis niko me nije banovao.Da si se malo raspitao saznao bi da koristim''dugi niz godina'' proizvode iste te firme i ne zalim se-naprotiv.

Link to comment
Share on other sites

Ebo i celer i firme i cuda luda. Koji vam je stojko? Ko je pametniji test inteligencije pa udri.ako covek ima pre 1000 postova pa ebemu lebac mora da zna nesto? Zasto celer eto procito ovde pa sto da ne. Da dajem na boile 20e? Puta 2 meseca? Alo druze nemam vunu na glavi? Iskulirajte ko vari ko ne vari zna policije a droge na svakom cosku a bogami celer i nije nesto sto je tesko svariti,opustite se i ne prepirajte se kao u 5 razretu moj tata je jaci od tvog. BISTRO!
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...