Jump to content

Priprema Kukuruza


buta

Recommended Posts

Nije 2300% skuplje, loše ti ide matematika. Proizvodni proces uključuje „šok kuvanje“ na visokoj temperaturi, u vodi i sopstvenom soku, sa dodatkom betaina, atraktora. Dakle zatvori se konzerva i onda ide na kratko kuvanje. Zbog specifičnog načina proizvodnje, konzerve ne sadrže konzervans.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ti odgovorio na to kako i odkud celer u kukuruzu,a ti meni ne rece sto je stetan celer u kukuruzu. 
posto vidim da se razumes u bioloske,nutritivne,i biohemijske elemente gde si ti video i procitao da u celeru i kukuruzu ima glutena???
vidim da si upucen jako i da poznajes materiju

Link to comment
Share on other sites

Nisam ja nigde napisao da je celer štetan, to si ti negde ishalucinirao. Pazi, možda i jeste štetan za šarana...to ne mogu da tvrdim. Mene je samo zanimalo šta ste hteli da postignete. Vidim spominjali ste neku pozitivnu i negativnu fermentaciju koju si valjda ti trebao da objasniš, a nisi ni meni ni čoveku koji te je pitao.

Gde sam pričitao da u celeru i kukuruzu ima glutena i celuloze? :D Ovo postaje sve bolje i bolje. :D
To mesto gde sam čuo se zove škola.
Celuloza je osnovni sastav biljaka.... i u celeru ga ima puno!
Evo ti sa wikipedije šta kažu: Celuloza je prirodni makromolekul koji nastaje fotosintezom. Sastoji se od anhidrida glukoze empirijske formule (C6H10O5)n .

Celuloza pripada grupi polisaharida koji predstavljaju do 80 % suve materije biljnog sveta, a među kojima je celuloza najznačajnija.

 

Bitan deo sam ti označio masnim slovima.

Isto tako, skoro svako semenje u sebi ima glutena. Ovo nisam samo "pročitao negde", ovo su naučne činjenice.

Link to comment
Share on other sites

Celer daje poseban stih kukuruzu isto kao i anis,menta,divlja nana,mirodjija...ono sto ja znam a svako ko misli da su to gluposti neka se zapita od cega se ili na osnovu cega se prave zacinske arome za saranski ribolov :)
Link to comment
Share on other sites

Nisam ja nigde napisao da je celer štetan, to si ti negde ishalucinirao. Pazi, možda i jeste štetan za šarana...to ne mogu da tvrdim. Mene je samo zanimalo šta ste hteli da postignete. Vidim spominjali ste neku pozitivnu i negativnu fermentaciju koju si valjda ti trebao da objasniš, a nisi ni meni ni čoveku koji te je pitao.

 

Gde sam pričitao da u celeru i kukuruzu ima glutena i celuloze? :D Ovo postaje sve bolje i bolje. :D

To mesto gde sam čuo se zove škola.

Celuloza je osnovni sastav biljaka.... i u celeru ga ima puno!

Evo ti sa wikipedije šta kažu: Celuloza je prirodni makromolekul koji nastaje fotosintezom. Sastoji se od anhidrida glukoze empirijske formule (C6H10O5)n .

Celuloza pripada grupi polisaharida koji predstavljaju do 80 % suve materije biljnog sveta, a među kojima je celuloza najznačajnija.

 

Bitan deo sam ti označio masnim slovima.

 

Isto tako, skoro svako semenje u sebi ima glutena. Ovo nisam samo "pročitao negde", ovo su naučne činjenice.

 

mnogi su ovde na sajtu bili i pricali ali mislim da si ti sampion...  ovo je stvarno vrh vrhova.

 

verovatno si propustio neki cas u skoli ili si od jednom primio veliki broj informacija pa ti se sve pobrkalo,pa umesto da ides na pecanje ti teoretises pored kompijutera...

a covek ciju firmu pokusavas da prezentujes ovde je za razliku od tebe jako fin,kulturan i obrazovan covek... i uvek kad  prica zna o cemu prica i jako ga je zanimljivo slusati,za razliku od tebe koji si svasta nesto ovde napisao i ja jos uvek ne razumem poenu toga sto si pisao osim da sve sto je neko od nas pisao nije tacno i da mi svi lupamo a ti sve znas....

slusajuci tebe i citajuci tvoja pisanija i pokusaje da kao nesto nas ovde prozivas samo pravis kontra efekat i konra reklamu firmi o kojoj pricas....

Link to comment
Share on other sites

Jbte, da mi je neko pre 20-25 godina rekao da za pecanje sarana trebaju ozbiljne skole, ne bih mu verovao!

Kad ono, treba!!!

 

Sta cemo sad mi neuki?

 

 

 

ako je neko ovde uvek pricao i sam sebi se smucio sa pricom sto prostije i jednostavnije to vise uspeha onda sam to ja.... 

ali ovome nisam mogao da odolim

Link to comment
Share on other sites

mnogi su ovde na sajtu bili i pricali ali mislim da si ti sampion...  ovo je stvarno vrh vrhova.

 

verovatno si propustio neki cas u skoli ili si od jednom primio veliki broj informacija pa ti se sve pobrkalo,pa umesto da ides na pecanje ti teoretises pored kompijutera...

a covek ciju firmu pokusavas da prezentujes ovde je za razliku od tebe jako fin,kulturan i obrazovan covek... i uvek kad  prica zna o cemu prica i jako ga je zanimljivo slusati,za razliku od tebe koji si svasta nesto ovde napisao i ja jos uvek ne razumem poenu toga sto si pisao osim da sve sto je neko od nas pisao nije tacno i da mi svi lupamo a ti sve znas....

slusajuci tebe i citajuci tvoja pisanija i pokusaje da kao nesto nas ovde prozivas samo pravis kontra efekat i konra reklamu firmi o kojoj pricas....

 

Nemoj sad "covek ciju firmu pokusavas da prezentujes"...... i tim spikama. Reč je o tebi i tvom celeru. Pozitivna i negativna fermantacija koju još uvek nisi objasnio. Nemoj da mi izvrćeš reči, to je već veoma nisko i patetično.

 

 

Molim te vlado objasni to negativno pozitivnu fermetaciju? Kontam ubacim kukuruz pa celer tipa 40 minuta posle mozda i sat i po zavisi od vatre

 

Preporučuješ neke "recepte", a ne možeš da objasniš. Ako ću ja zastupati nekoga, uz svaki moj predlog ću veoma rado dati opširan opis, kako, zašto i koliko. Baš kao što sam i objasnio proces proizvodnje kukuruza u konzervama.

 

Ajde da je to neka rasprostranjena fora sa celerom... ali sa google pretragom sa rečima "celery" i "carp" nalećem samo na recepte za pečenu ribu. :D

Edited by Steamroller
Link to comment
Share on other sites

Ja sam tebi objasnio zasto celer, a evo ponovicu ti ponovo. Saran voli taj miris i lepo uzima taj mamac iz nekog razloga,. Kog?? ne znam i ne zanima me. Jel ti jos nesto nije jasno i treba da pojasnim u vezi celera? 

 

Pozitivna i negativna fermentacija??? Da si  se lepo kad si dosao na sat predstavio,rekao ko si,kako se zoves, odakle si,kad si rodjen,koliko dugo pecas,gde pecas....kao sto su svi ljudi koji su dosli uradili,sto je neki osnovni red,pa da si malo prelistao sajt i teme nasao bi sve o fermentaciji,i lepo bi se ukljucio u pricu jer mislim da je to prava tema za tebe. Mogao bi da se iskazes u punom sjaju sa sve vikipedijom,formulama i matematickim zadacima...
 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam tebi objasnio zasto celer, a evo ponovicu ti ponovo. Saran voli taj miris i lepo uzima taj mamac iz nekog razloga,. Kog?? ne znam i ne zanima me. Jel ti jos nesto nije jasno i treba da pojasnim u vezi celera? 

 

Pozitivna i negativna fermentacija??? Da si  se lepo kad si dosao na sat predstavio,rekao ko si,kako se zoves, odakle si,kad si rodjen,koliko dugo pecas,gde pecas....kao sto su svi ljudi koji su dosli uradili,sto je neki osnovni red,pa da si malo prelistao sajt i teme nasao bi sve o fermentaciji,i lepo bi se ukljucio u pricu jer mislim da je to prava tema za tebe. Mogao bi da se iskazes u punom sjaju sa sve vikipedijom,formulama i matematickim zadacima...

 

 

Da si ti stvarno hteo da mi objasniš, našao bi na forumu gde se nalazi tema o fermenatciji i iskopirao bi mi link..... ipak, ti si tu senior, ja sam junior... valjda odprilike znaš gde se koja tema nalazi. A ne ovako

pet dana bez odgovora, i onda kad dobijemo odgovor, onda je to "pa ništa, šaran ga voli". Na kraju smo i ja i Blackcarp ostali bez objašnjenja u vezi tih fermentacija.... a i ostatak "novajlija"....

Da sam ja malo prelistao forum.... :D  Da si ti hteo da podeliš nekoliko reči sa nama..... :D

Edited by Steamroller
Link to comment
Share on other sites

Da si ti stvarno hteo da mi objasniš, našao bi na forumu gde se nalazi tema o fermenatciji i iskopirao bi mi link..... ipak, ti si tu senior, ja sam junior... valjda odprilike znaš gde se koja tema nalazi. A ne ovako

pet dana bez odgovora, i onda kad dobijemo odgovor, onda je to "pa ništa, šaran ga voli". Na kraju smo i ja i Blackcarp ostali bez objašnjenja u vezi tih fermentacija.... a i ostatak "novajlija"....

Da sam ja malo prelistao forum.... :D  Da si ti hteo da podeliš nekoliko reči sa nama..... :D

Auuu dokle vi stigoste,mada sam znao da ce do ovoga doci. Pozitivna i negativna fermentacija je neki vid interne sprdnje na pravljenje nacune fantastike od saranskog ribolova!!! E sad kad smo resili i fermentaciju imam i ja nesto da izjavim za dnevnik.Napraviste bre bozansto od jedne ribe koja je takoreci svinja koja ce pojesti sve sto se moze svariti ako je gladna,ljudi ga bre pre 30god pecali na sve i svasta a sad je potrebno biti hemicar,nutricijonista i ihitolog da bi upecao sarana na divljoj vodi. E pa to je zato druze moj sto smo sve unistili,zato sto je riblji fonda u q..cu,matice sa divljih voda se prodaju komercijalama, pa ribe (sarana ) jedva da ima na nasim rekama,jezerima. Dosli smo do toga da cak i babusku koja je smatrana invanzivnom vrstom i korovom pre 20 god vise ne mozes da upecas,ja sam danas bio na Tamisu da pecam babusku i nisam ni jednu jedinu upecao!!!

A mozda i ne znam ko ce ga znati!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bice da je ovo drugo,vristuljo moja mala.

Elem,sa dolaskom hladnijih dana,ranijih godina,drustvo sa foruma je islo na pecanje mnogo intenzivnije,i tek sa prvim snegom su se pojavljivale ovakve rasprave na forumu.Svake godine,sve ranije,u najbolje doba za lepe ribe,pojavljuju se stručnjaci sa ludačkim izlivima znanja.Hvala im!

Što se tiče celera,meni je tu foru rekao pokojni deda,koji je šarane pecao na bambuse,od kojih je pravio stapove,a to su mi potvrdili i mnogi ljudi koji pecaju na Savi i Dunavu.Zašto i zbog čega,ne znam(nesam školovala),ali šaran voli da njupa kukuruz spreman na taj način. U izčekivanju novih tema,a posebno onih o bacanju na 200m sa PVA veličine dinje,radujem se predstojećoj zimi.Slatko ću se smejati.Poz

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Bice da je ovo drugo,vristuljo moja mala.

Elem,sa dolaskom hladnijih dana,ranijih godina,drustvo sa foruma je islo na pecanje mnogo intenzivnije,i tek sa prvim snegom su se pojavljivale ovakve rasprave na forumu.Svake godine,sve ranije,u najbolje doba za lepe ribe,pojavljuju se stručnjaci sa ludačkim izlivima znanja.Hvala im!

Što se tiče celera,meni je tu foru rekao pokojni deda,koji je šarane pecao na bambuse,od kojih je pravio stapove,a to su mi potvrdili i mnogi ljudi koji pecaju na Savi i Dunavu.Zašto i zbog čega,ne znam(nesam školovala),ali šaran voli da njupa kukuruz spreman na taj način. U izčekivanju novih tema,a posebno onih o bacanju na 200m sa PVA veličine dinje,radujem se predstojećoj zimi.Slatko ću se smejati.Poz

 

nije u redu da pecas na nesto za sta ne znas zasto riba uzima,koji je razlog zasto se to ribi svidja,koliko steti ili ne steti i ne znas hemijsku formulu....

 

znaci treniralo se preko leta pa pomorandze narasle na dinje a 160m na 200m... :)  :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sta se bre folirate,do juce ste se kleli u jednog znansvenika koji je prosipao znanstvene cinjenice ovde na angro.Popicio sam se sa njim nekoliko puta i zamalo da me banuju a sad necete nauku, 8P

ps; Billy ponesi gliste i crvice sledeci put kad ides na Tamis mozda padne neka babura.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako mislis na druga bobanaNBG, ja se u njega i dalje kunem,njegovu sliku i dalje nosim u novcaniku...

ali da ne gresimo dusu i budemo krajnje objektivni Gospodin steamroller ipak vise zna od bobananbg i on ne prica napamet. On je svoje znanje potkrepio cinjenicama i iskustvom stecenim dugogodisnjim vremenom provedenim pored vode i vikipedije,sto sa drugom bobanomnbg nije bio slucaj...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...