Jump to content

Pelagicevo


JaneMk

Recommended Posts

zato sto smo je jednom pecali i nismo imali ribu tri dana,doduse bio je pocetak sezone!! kad god sam bio na jezeru nikad nikog nisam video da peca tamo,nekazem da nebi upecao nesto ali ako vec ides na pelagicevo po meni pecaj neku od ovih pozicija i neces pogresiti 1 5 6 11 25 26 29 20 19 17 14

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 s&o/shelfish ovaj detalj mi je jako poznat. Mislim na taj dip praskasti koji si koristio.

Link to comment
Share on other sites

 s&o/shelfish ovaj detalj mi je jako poznat. Mislim na taj dip praskasti koji si koristio.

praškasto je čisti squid ekstrakt.

a dipao sam prvo u čisti tekući amino ili tekući krill ili salmon ili kombinacija svega i onda to utoljam u praškasti squid ex  i to tako ostavim sat dva vremena da se to dobro zaljepi na boilu.

bolje je dipat u tekuće ex jer su dosta ljepljiviji naspram amina,puno bolje zaljepi...

pva stikove sam pravio od mrvljenih boila+amini+zeru squid ex+liver ex.

riba je uzimala 5min nakon zabačaja.imali smo tri dupla griza :help:  :yahoo:

Edited by rajkansb
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast na ulovu, a i na trudu za predivne fotografije.

Drago mi je kad vidim da neko tako lepo uziva u ovom sportu i kada to hoce da podeli sa drugima, vi ste ocigledno jedni od takvih ribolovaca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dalibore,

Pretpostavljam da shvataš da je svaka preporuka zeznuta stvar.....

Ali evo ako mogu da pomognem. Sve to zavisi od temp i od kretanja vetra, kao i od nivoa vode. Sada je nivo vode otprilike normalan, tako da ne važe "pravila" od proteklih 2-3 godine, jer je i u plićem sektoru sasvim lepa dubina.

Moj ti je savet da uzemš pozicije 6; 7 ili 8. Ili sa druge strane 25; 26; 28 ili 29. Pa šta je slobodno od toga

Bistro

Link to comment
Share on other sites

A nekad kad izvučeš na takmičenju 26 icu možeš da ideš kući.

imas pravo, ali takmicenja i slobodni ribolov su dva pojma..malo malo sam na jezeru i mislim da ovo sto je biser napisao stoji, trenutno su ove pozicije top jer je vodostaj narastao, ako jesen i zima budu povoljne mogao bi se vodostaj vratiti do ruba pozicija do proljeca..uglavno moji savjeti su pozicije 1,5,6,7,8,eventualno 11, 20, 28, 29...ako kome treba nesto na jezeru (pelete, LT brasna, aminoliquidi) neka se javi na pp pa cu naletit do vode ;)))

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...