Jump to content

Pelagicevo


JaneMk

Recommended Posts

sto bi ja voleo da se moj alat dok pravim kujne ne tupi ,znate vi posto je glodalo ,razmisljao sam da uvedem pravilo da kad narucite kuhinju kod mene iznajmite i alat sa kojim cu ja to napraviti .kada je napravim morace te da operete sve sudove ako hocete da je slikate da nebi narusi izgled i tako mene doveli u los polozaj .

 

 

znate sta preterujete ja se plasim sad da dodjem na jezero da me nebi neko snimio slucajno i da ja uradim pogresan mig okom i proterate me sa jezera .nesme ovo nesme ono toga pre nije bilo jel svako je danas sarandzija vi cenitesve vase a ko ceni nas ribolovce .na jednom jezeru me napo narkoman koji je done dve germine sa plovcima samo da bi tu mogao da duva travu ,na moje obracanje cuvaru receno mi da je platio ulaz . DA ALI NEMA ADEKVATAN PRIBOR .a platio je od 4 popodne do 6 popodne i narvno cuvar uzeo 600 din i nije dao racun .puno se ceni tudj dinar hocete na 1 dobijete 10.

Lebe mekani dobro si ti i proso zamisli da je bio neki od ovih modernih muskaraca????????????
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ajmo ovako 10pojedinacni futrola sa stapovima  dve stolice neka bude jedan krevet na smenu spavanje,stolića dva jedan veci 4torbe (dve sa priborom dve sa stvarima ) bar dva frizidera meredovi x2 jedan sator i dva suncobrana dva rod poda sa pratecom opremom .boile i mamci . dve kade za ribu sve ovo racunam za dvoicu ribolovaca .prosecan drzavljanin srbijemora bar forda tranzita mora da ima da bi dosao da peca al jbg ja imam putnicki auto .ovo je osnovno a bar nej morali o tim kadama da vodimoo racuna kave su sta su imaju li noge ili su cosave i jos pored svega mi se neko voza po glavi stalni vice  gur gur i pritom dam brdo para .

Link to comment
Share on other sites

Sremac, sta si se upalio ko babin zub?

Ja sam samo iznio svoje misljenje kako bih ja radio tamo da sam na toj vodi. Nije to pravilo tamo.

Druga stvar, nije to nista cudno i nije da nema takvih pravila na jezerima u evropi. Recimo na Gigantici u Francuskoj, ako pecas u granju, jedna ti riba spadne ili ode u granje, ti moras da se pomjeris sa hranilistem sa tog mjesta, inace dobijas sut kartu sa jezera odmah.
Znaci riba nije ni dosla do kade, a ti ides van.

Tako da ovo za guranje prstiju u skrge i slikanje sa ribom iznad zemlje, a ne iznad kade u klececem stavu, nije nista strasno.
Ja bi volio da tebe vidim kad bi ti neko gurnuo ruku u pluca, da vidim kako bi ti reagovao. Ili recimo pecas ti i ja dodjem i nabijem te u stomak i izbijem vazduh i onda ti popizdis. Ja ti na samo kazem, ajde ba ne pretjeruj, pa samo sam ti malo izbio vazduh iz trbuha, sta je strasno?
A to sto sam recimo mogao da te roknem u pleksus i da te ubijem slucajno, to ono zadrzim hinjski za sebe i kazem u sebi, ma boli me djoka.

Tako isto i ovdje sa ribom. Zna se sta je i kako propisno slikanje sa ribom, a vi se na ovakve prijedloge pravila ljutite koliko hocete. Nije isto se slikati sa skutavcem od 5 kg i sa ribom 20+.

I sta je problem sa koristenjem kade? Smeta ti sto se riblji fond cuva? Pa ima brate Dunav, Sava, Morava itd, pa tamo na duseke stavljaj ribu.
 

Link to comment
Share on other sites

Sremac, sta si se upalio ko babin zub?

 

 

 

I sta je problem sa koristenjem kade? Smeta ti sto se riblji fond cuva? Pa ima brate Dunav, Sava, Morava itd, pa tamo na duseke stavljaj ribu.

 

ma nije problem na dunav ici pod nosom mi je i idem sam onda ima mesta .al jezero sa 20 pozicija ,evropsko jezero nemoze obezbedi opremu za cuvanje ribe a to ne kontam .imas vodu imas sarana da bi ti ostao saran u vodi treba ti dobri cuvari  par kamera i dobre kade i ne molis nikoga za bilo sta .e sad bahato ponasanje pup embargo .

Link to comment
Share on other sites

Onaj ko je savestan dovoljan je i dusek da riba bude bezbedna.a ko je degenerik moze kada da ima stranice pola metra on ce povrediti ribu.pojedincima treba pokazati kako se odnosi prema ribi,trebalo bi to malo da kontrolisu a ne samo dozvole da prodaju.samo je dozvola bitna.nije bitno sto neko rece sto amur iskace iz kade vec je bitno sto on milancetu nije uzeo koji evro za istu.
Link to comment
Share on other sites

pojedini komentari su čista sprdnja i zato ih ni ne treba čitati 8)

 

vlasnik jezera je rekao da treba poneti kadu i kraj! o čemu pisati i raspravljati? ko nema neka pozajmi ili kupi ili neka ne dođe! veoma je jednostavno, nema priče. ganic je došao do informacije veoma korisne za sve forumaše koji dolaze a to je da pored kade za prihvat ribe sa nogarama može i kada sa zidovima od min. 25 cm.

 

slažem se i sa postom iznad da bi čuvarska služba mogla češće da obilazi ribolovce čisto iz preventive. na pelagićevu je amur veoma zastupljen a svi znamo kako je teško držati amura, imao kadu ili ne.

Link to comment
Share on other sites

ma nije problem na dunav ici pod nosom mi je i idem sam onda ima mesta .al jezero sa 20 pozicija ,evropsko jezero nemoze obezbedi opremu za cuvanje ribe a to ne kontam .imas vodu imas sarana da bi ti ostao saran u vodi treba ti dobri cuvari  par kamera i dobre kade i ne molis nikoga za bilo sta .e sad bahato ponasanje pup embargo .

Kada ili popularnije saranski kredl je sastavni dio saranske opreme, ne znam sta tu ima nejasno??? Sasvim je normalno da drustvo koje upravlja vodom zahtijeva da imas kadu da bi sacuvao ribu, a ne da ti je ono obezbijedjuje.

Mani te se gotovanstva.

 

Da vam neko obezbijedi kadu i poveca cijenu dozvole, digli bi se da pricate kako vam smeta povecanje dozvole.

 

Prazna vam prica ljudi.

 

Dalje, ne trebaju ti nikakve kamere da ih postavljas da bi nekog pratio kako se ponasa na vodi ukoliko imas ljude koji dolaze na tu vodu i koji istu cuvaju na nacin da prijave svaku nepravilnost cuvaru i onda cuvar dodje i rijesi problem.

 

Neko bi to mogao okarakterisati kao uvlacenje u guzicu cuvaru, medjutim to je sasvim normalan slijed dogadjaja. Otidji naprimjer u Njemacku pa uradi neki prekrsaj na otvorenoj vodi gdje nema cuvara iza ledja niti ga ima blizu, a obicni Svabo sa strane gleda. Ucini prekrsaj ako smijes, pa onda dodji da nam ispricas kako si prosao.

Vrlo vjerovatan slijed dogadjaja koje bi opisao jest da ce te taj isti obicni ribar odmah prijaviti cuvarskoj sluzbi, koja dodje i odere ti kaznu da te glava zaboli.

I to nije dupeuvlakacenje, nego cuvanje vode i nista drugo!

 

 

Onaj ko je savestan dovoljan je i dusek da riba bude bezbedna.a ko je degenerik moze kada da ima stranice pola metra on ce povrediti ribu.pojedincima treba pokazati kako se odnosi prema ribi,trebalo bi to malo da kontrolisu a ne samo dozvole da prodaju.samo je dozvola bitna.nije bitno sto neko rece sto amur iskace iz kade vec je bitno sto on milancetu nije uzeo koji evro za istu.

Sa crvenim dijelom komentara se u potpunosti slazem.

 

Tvrdim odgovorno, da nema sta neko nekome da pokazuje kako se drzi riba prilikom slikanja i kako se postupa sa ribom. Pun je internet slika, gdje ljudi normalno drze ribu i gdje ribi ne krvare skrge, gdje riba je iznad kade, gdje je ribar u klececem stavu ili na koljenima. Treba samo sjest pa obratit paznju i imati obzira.

Bezobzirnost je jedna od najgorih ljudskih osobina.

 

Ono sto se ovdje da zakljuciti da eto samo jednim mojim komentarom sam isprovocirao komentare koji mi kazu, tj. ja licno zakljucujem iz istih da ima ljudi pa ni ne razmisljaju o tome, naprotiv, zabole ih juznije od duse za tim odnosom prema ribi. E pa drugovi, tako nece da moze....

Link to comment
Share on other sites

Ne razumijem zasto ovolika drama oko kada. Prije upotrebe kade bili su podmetaci i svako je imao svoj i donosio na vodu. Sto se racunice i cijene tice, uzimam svoj primjer, prosle god sam na Pelag. proveo 6-7 kampanja po min 5 dana. Otprilike nekih 35 dana ribolova, kadu sam stalno iznajmljivao, ukupnu cijenu sami izracunajte. Za jednu sezonu "kada" se otplati i uz minimalno odrzavanje moze sluziti jos 3-4 sezone sigurno. Znam da je pakovanje opreme u auto svima problem ali uvijek ima mjesta za kadu. Nisam se jednom pakovao po kisi pa kod kuce sve opet rasiri da se susi.. blago onima sto imaju dvoriste:-)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Yo yo burazeru slazem se ja s tobom da na internetu ima sve lepo objasnjeno ali dzabe kad pojedince to ne zanima.nego misle da su popili svu pamet sveta.jer pecaju sto godina.pojedinci povrede ribu a ni ne dodje do meredova.ja sam gledao kad covek udari kontru i od siline padne nazad sa hoklice pa onda ustaje i vadi ribu.e takvima bi vezao najlon oko ruke i roknuo kontru sve snage da vidi kako je to.proci ce jos mnogo godina dok se ljudi ne opamete.izvinjavam se ako sam skrenuo s teme.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Yo yo burazeru slazem se ja s tobom da na internetu ima sve lepo objasnjeno ali dzabe kad pojedince to ne zanima.nego misle da su popili svu pamet sveta.jer pecaju sto godina.pojedinci povrede ribu a ni ne dodje do meredova.ja sam gledao kad covek udari kontru i od siline padne nazad sa hoklice pa onda ustaje i vadi ribu.e takvima bi vezao najlon oko ruke i roknuo kontru sve snage da vidi kako je to.proci ce jos mnogo godina dok se ljudi ne opamete.izvinjavam se ako sam skrenuo s teme.

koja crna jedna kontra . Zvizne jednu kontru pa jos jednu da potvrdi ja gledao svojim ocima sto puta . 

Link to comment
Share on other sites

Ako se vec bude odnosilo samo na kade samo sa nogama, onda treba razmisliti i o tome da ribolovce koji se slikaju sa ribama, a da kada nije ispod ribe ili one koji hladno stave prste u skrge ribama dok se slikaju, lagano im uvest zabranu ribolova na jezeru. Jer ne vidim svrhu da se takav ribolovac opominje ikako. Zna se kako se slika i kako se cuvaju ribe, ako vec hoces da se slikas sa ribom.

 

DSR Saran nema nikakve koristi od jednog izvinjenja nakon sto se desi incidentu u vidu povredjivanja ribe. Novcem se ne moze nadoknaditi steta!!!! (cik da vidim ako neko slucajno povrijedi ribu od 20+ ili ne do Bog onog kolosa od 36kg kako ce da je namiri?)

A na jedno malo izvini se mo's posrat kad ribe od 20+ kg vise nema.

 

Ja bi to hladno uveo u pravilnik. Jezerom plivaju ribe koje treba maksimalno cuvati jer su svojevrsno blago, a znamo kako se blago cuva u bilo kakvom obliku.

 

Malo stroziji rezim kad je u pitanju odnos i ponasanje prema ribama tamo je svakako pozeljan.

Jer mnogi papci od ljudi koriste slobodu i dobru volju cuvara da se neodgovorno i bezobrazno ponasaju.

Sjetimo se samo svaba sa rezanjem repova i obiljezavanja ribe pa do likova koji nabiju prst u skrge, spuste ribu u suvu kadu na +40 stepeni, puste ribu da se pracaka i ispadne iz kade na sljunak onaj itd,itd...

Link to comment
Share on other sites

aj mi objasni koji je to deo opreme za ribolov ili za cuvanje ribe ili sta vec  a zove se wi-fi .kojice mi to na vodi a nemam kadu ili podmetac osnovno moram da teglim iz pm. a wi-fi tooo ima , ma imam ga na telefonu i ne zauzima mesta 

 

Izvini a kako je bilo do pre dve godine.zar nismo svi nosili matove?

Problem je u tome sto su ljudi Imali I dali na najam al smo mi govna I vise od pola unistili a svaka kada kosta itekako.

U hrvatskoj se na vecinu voda vec upotrebljava to pravilo a to je samo za zastitu ribe.

 

 

A to koliko sta nosi .pa neides na Izlet vec na saransko pecanje.ja naprimjer nosim I tendu.nosim sve ono sto nosim I na divlju vodu , samo za divlju nosim I camac.ko nije spreman za saranski ribolov vec za izkete na kometcijali tipa mike na max 50 km od kuce taj nije uopste za saranski ribolov.nek sedi kuci nek ide sa tri stapa I rancem do mike il dunav I nek nekomentarise da mu smeta viska opreme

Link to comment
Share on other sites

Lani pjeskara Lipik u 48 sati 29 riba ,najveća 22+,stavio sam i filmić ovdje.Sve ribe imam poslikane nijedan rep nije sjeban,kad sam ovo pročitao idem baš pogledati i sve slike sam pregledao ,tako da je to možda bilo nekad a nekad i jesu švabe dolazile,tj više je bilo slovenaca i austrijanaca sad ih nema .Kada je obavezna i za takve ribe je to normalno i obavezno tako da ne razumijem neke ribiće koji se bune.S tim da ne ide svaka kada ,ide se loviti riba i neki bi na obićni podmetać? Pa kako bi ti isti baratali sa tom ribom? A i veličina kade je bitna,zar zbilja mislite da kada ispod 1 m zadovoljava zaštitu ribe od 20 kg? Ta riba ne stane u takvu kadu i kad odapne repom sama sebi lomi rep,jednostavno ne razumijem neke ovdje koji tvrde da maltene ne treba ništa,za takve nije Pelagićevo koja je biser voda u Europi za vas je samo ribarnica,pa tko se našao u ovome i neka je.Osobno smatram da vodstvo na vodi bi trebalo dati i najmanje moguće dimenzije istih tih kada ili matova sa stranicama za koje ja osobno mislim da su još sigurnije od kada jer nema ništa tvrdo a visina podjednaka,isto tako minimalno 5 i više debljina dna.Zna se vrlo dobro koje su to kade i kadice ,nema ih puno i cijena je podjednaka,u zadnje vrijeme viđam od željaeza ljudi prave kade sa kamionskom ceradom,zar je to to,zar je to zaštita ribe? .Ovaj sport i užitak i lov na ovakve ribe zahtjeva i novac kao i svaki hobi ,tko može može a tko ne može nek se mane toga,zakon je zakon i ispravna pravila su ispravna pravila ,zar o tome uopće treba raspravljat?

neznam  sta se u Hr. koristilo i kakva su pravila ali znam da je kod nas gradacija bila sledec

2006 400 din dozvola od 6-21 h pecanje  na mestu se nalazio astal  podmetac i paviljon jod 

2010 godina 500 din dozvola od6-21 pecanje pocepan sundjer na mestu 

2013 godina 600 din dozvola  od6 do18h podmetac 100 din 

2016 godina 600din dozvola od 6-18 vas podmetac zabrana donosenja  spoda samo boile  ,pelete i praskasta  dozvoljeno fiderasima  da seee kurceee........zabrana zig riga .

 

 

xaxax Javore izvini heteo sam da citiram ovoga iznad tebe davoramk 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako ide sled stvari trazi ce od nas da im posaljemo pare za rezervacije a da ne idemo na pecanje, kako bi riba bila uvek u top formi, neostecena,

odmorna, nahranjena, neuznemiravana.......Molim vas da pogledate neke stvari realno, ta riba je kupljena i ubacena u to jezero kako bi privukla pecarose koji zele da pecaju kapitalne primerke i to je njena sudbina. Da nije tu odavno bi bila u nekom tanjiru pojedena odavno. Normalno je da ta riba bude ostecena na razne nacine nenamerno. Niko od nas sigurno nemoze uticati na neke stvari, prilikom vadjena te ribe  kidanje, mrsenje itd, itd,.... i sta bude sa tom ribom neznamo i nikom nista, da ne pominjem takmicenja na kojima nema gustiranja nego sto pre napolje da se zabaci drugi stap dok je riba u hrani.Tako da mislim da stvar sa kadicama jeste ok ali da nije toliko neophodna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...