Jump to content

Pelagicevo


JaneMk

Recommended Posts

Postoji dokument na kome treba popisati opremu koja se privremeno iznosi iz zemlje, a moze posluziti i obican beli papir. Niko ne moze da vas cima zbog toga... A koga mrzi da pise moze i sa 20e da zavrsi posao...

 

pre_1397851106__uawjesz.png

Prosle godine na Raci nije pomogao ni taj papir, nas carinik lupio pecat bez problema,a njihove carinice ni da cuju. Posle malo ubedjivanja prosli sa jednom crvenom,a kolege iza nas sa 5€

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

 

konačno skupio neke novce za prvi odlazak na Pelagu pa me sad zanima koju bi poziciju preporučili s obzirom na vodostaj, idem krajem petog mjeseca na tri dana?

Hvala unaprijed.

Skoro se vratih sa Pelagiceva. Riba regularno radi i uzima mamce na pozicijama broj 1,2,3, 29, 28 (broj 5 ukoliko nema nikog na 6 da te sjece i ne da ti da stavis stapove na sprud jer si tako tik pored njega).

Na svim ostalim pozicijama riba dolazi na spotove i obilazi ih nocu. Eh sad, to je bilo po ovoj promjeni temperature, sto ne znaci da nece izaci i preseliti se u plici dio krajem maja kada Ti budes htio da dodjes gore. Jos ako bude suncano vrijeme mogla bi se pokrenuti kako treba. Nije ni sada lose toliko, ali jasno je kao dan da na plicim dijelovima jezera bukvalno radi samo nocu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

kako do pelagica doci? ako bi neko odgovorio bio bih mu zahvalan?

Ako sam dobro razumeo tvoje pitanje...

Prvo moras rezervisati mesto preko njihovog cuvara Jove.

Ako pitas za put-pravac. Iz Bg ides auto putem do Kuzmina, dalje preko Bijeljine do Brckog. Nastavljas za Banja Luku. U Loncarima skreces levo za Tuzlu, zatim posle par km nailazis na Pelagicevo i skreces desno, dalje pitas nekog za jezero, svi tamo to znaju. Od Bg je otprilike 186 km.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Rezervisana 5. za termin 26,27,28  avgust.Idemo prvi put na Pelagicevo,svaki mi savet dobrodosao.

prošli tjedan sam bio, upravo pozicija 5. ( prvi puta na jezeru) pozicija je san snova, predivno nešto, imao sam nešto i ulova, najveći 21,5kg, jedina mana koja me zasmetala jest točno nasuprot pozicije na plaži je nekakva birtija koja u kojoj je zabava počinje oko21-22h i traje do 2,3,4, e sad možda sam ja samo maler bio kad se to dešavalo... ali spavati se nije moglo, ili ako se ide s ekipom i ima se piva tad je sasvim uredu.... e sad nešto o nekom savjetu... kada se dode na poziciju sa obje strane su dvije uvale... u lijevoj uvali sam u par navrata pred drvece bacio koju šaku boili i imao štap koji na dodatno uzeo da mogu loviti na 4 štapa, tu sam imao ribe 20 kg, 18,5 kg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nekoliko predivnih dana na Pelagicevu. Pozicija 11. Austrijanci u velikom broju sa druge strane, od 24 ke do 29 ke sve po dvojica, sa ove strane sva mesta popunjena, na 14 ki pecaju provereni majstori, sve u svemu, pravi mali kup. Na sve strane se izlovljavaju sarani od preko 20 kg, sada to vise tamo i nije neki uspeh, jer su sada ulovi 25+ vec redovna pojava.

Bilo je "biju Svabe, al biju i nasi"....

Ekipa nasih ljudi iz Svajcarske na 14 ki, jako lepo peca, ali Austrijanci ne zaostaju. Voda je nadosla taman koliko treba, riba rasporedjena lepo.

Jednom recju, mnogo lepe, jake i velike ribe.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...