Jump to content

Komponente za izradu boili


Recommended Posts

brzo

Whey protein je rastvorljiv, lak za varenje i efikasno se absorbuje u telu. Naziva se jos i “brzi” protein zbog svoje sposobnosti da brzo obezbedi ishranjivanje misicima.
- Whey protein se smatra “brzo dejstvujucim” proteinom.Ali sta se tacno misli sa “brz”?
Brz se odnosi na kolicinu vremena koja je potrebna da bude potuno metabolizovan. Jos preciznije, vreme koje je potrebno da bude svaren (ako je potrebno), absorbovan u krv, primljen od strane telesnih tkiva, I zavrsi neku od mnogih metabolickih “sudbina”.
- Dve primarne dominantne putanje, su kreiranje novih proteina od individualnih amino kiselina, ili oksidacija u ureu i moguce glukozu.
Urea je glavna komponenta urina, dok je glukoza osnovna ljudska jedinica ugljenih hidrata.Sa whey proteinom, bice potrebno samo 20 minuta pre nego sto skoro sve od onoga sto je saran konzumirao ne pocne da juri kroz krvotok.Negde izmedju 20-40 minuta, nivoi amino kiselina u njegovoj krvi su dostigli svoju najvisu tacku.Do punog sata, proci ce kroz razne metabolicke procese, ili sinezu proteina, ili oksidaciju
Tako da sa whey proteinom, bice potrebno samo 40 minuta da nivoi amino kiselina u krvi I sinteza proteina dostignu svoj vrhunac, I za oko sat vremena vratice se na normalu nakon jednog unosa proteina.Ovo je neverovatno brzo u poredjenju sa sasvim suprotnim kazeinom, ili cak cvrstom hranom.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Hm... :good: korisni podaci, ali treba malo dodati o načinu koriščenja, trebalo bi sada sve to napisano o raznim komponentama i njihovim sastojcima grupisati.

Na primer za jedan miks:

Koliko proteina ž.porekla?

Koliko ml.proteina i koji odnos između njih?

Koliko procenata rastvorljivih a koliko nerastvorljivih, pa još dodati za doba godine?

Koliko čega staviti za texturu ne narušvajući balans?

Koliko čega staviti za vezivna vlakna? 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hm... :good: korisni podaci, ali treba malo dodati o načinu koriščenja, trebalo bi sada sve to napisano o raznim komponentama i njihovim sastojcima grupisati.

Na primer za jedan miks:

Koliko proteina ž.porekla?

Koliko ml.proteina i koji odnos između njih?

Koliko procenata rastvorljivih a koliko nerastvorljivih, pa još dodati za doba godine?

Koliko čega staviti za texturu ne narušvajući balans?

Koliko čega staviti za vezivna vlakna? 

testiranje na vodi jer odgovor moze samo saran da ti da i niko drugi zivi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice caseina moze i u kucnoj radionici al treba imati alkoholni ocet 50%,grejano mleko na 40 stepeni i onda u dehidrator.Drug pokushao i dobio al se neisplati.Od kilo mleka dobije se 75 gr caseina.PA sad nek neko sabere i oduzme dal se iplati
Link to comment
Share on other sites

neopterecujem se previse procentima to je za one koji se razumeju i zele da istrazuju sta sadrzi koje brasno i u kojim procentima,koje se sa skim mesa a sa kojim nebi smelo niposto,barem je tako u teoriji ,cesto je u praksi drugacije.

Treba kombinovati i imati vremena vise puta isprobati mamac,po meni je to najbolji nacin,da se dodje do pravog mamca

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Quote

Sto se tice caseina moze i u kucnoj radionici al treba imati alkoholni ocet 50%,grejano mleko na 40 stepeni i onda u dehidrator.Drug pokushao i dobio al se neisplati.Od kilo mleka dobije se 75 gr caseina.PA sad nek neko sabere i oduzme dal se iplati

 

jane, litar mleka ima ukupno oko 35g proteina pa je malo nemoguce dobiti 75g kazeina iz kilo mleka... ko zna sta je on dobio... 

Link to comment
Share on other sites

@Jane: Testiranje na vodi jer odgovor moze samo saran da ti da i niko drugi zivi.

Jane, istestiracu ja tebe na vodi. Ovaj odgovor ti je onako...profesorski, pa jos starom drugu  :pecanje2: 

Nista lose nisam mislio nego da se neopterecujemo nekim procentima za koje MISLIMO da je tako a da ustavri nije.Nego izradi mix i testiraj tako cesh najbolje znati.Bar ja tako radim.Neslusham nikog i citam sve uzimam sam ono shto mi treba i testiram.Veruj da ti niko nece reci svoje najbolje mixeve neverujem da je do toga doshao na tablicom i procentima vec sa dodavanjem i odzimanjem prema datoj vodi i vremenu

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nego bas me zanima jedna stvar,na koji nacin se odredjuje koliko procenata cega treba da ima u mamcu i da li je to uopste toliko bitno

 

 

 

Da li to niko nezna odgovor,jbg,bas sam imao lepu nameru da se malo ubedjujemo :pivopija:

Link to comment
Share on other sites

Nego bas me zanima jedna stvar,na koji nacin se odredjuje koliko procenata cega treba da ima u mamcu i da li je to uopste toliko bitno

 

 

 

Da li to niko nezna odgovor,jbg,bas sam imao lepu nameru da se malo ubedjujemo :pivopija:

Na osnovu naučnih istraživanja o nutricionizmu šarana.Naravno, zbog primene u komecijalne svrhe - uzgoja šarana u ribnjacima.Bitno ti je samo u slučaju dužih kampanja pecanja, kada šaran može da oseti da li ponuđeni mamac zadovoljava njegove nutritivne potrebe, pa će ga zbog toga radije uzimati ako ima mogućnost da bira.

Link to comment
Share on other sites

jbg lalicuse nece niko da prica,hvala na informaciji,nego jos nesto me zanima, koja je nutritivna vrednost sundjera za zig rig 8P mora biti opaka jer kad pocne da peca onda rastura,mora da su to opako sastvaili :db:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...