Jump to content

Bird mixevi


žac

Recommended Posts

u apoteci je sigurno jeftinije,imam jos jednu preporuku a to su aminokiseline koje se koriste kao dodatak ishrani aktivnim sportistima,prijatelj ih je koristio u izradi boilia i pokazalo se totalno ok,pre svega zbog cene 500ml 15 eura ili 1 litar nesto vise od 20 eurahttp://www.pansport.rs/Aminokiseline/Te%C4%8Dne-aminokiseline/TL117-Amino-Fuel-Liquid.html
Link to comment
Share on other sites

u apoteci je sigurno jeftinije,imam jos jednu preporuku a to su aminokiseline koje se koriste kao dodatak ishrani aktivnim sportistima,prijatelj ih je koristio u izradi boilia i pokazalo se totalno ok,pre svega zbog cene 500ml 15 eura ili 1 litar nesto vise od 20 eurahttp://www.pansport....uel-Liquid.html

u apoteci se whey protein teze nalazi a cena mu nije jeftinija... izolat je sam po sebi skuplji od koncentrata a pitanje je da li je srazmerno bolji...

sto se aminokiselina tice mozda treba pomenuti da izvor aminokiselina u ovim preparatima nije isti, kao ni aminokiselinski profil tj odnos pojedinih aminokiselina... mozda ce nekome ta informacija znaciti

Link to comment
Share on other sites

Pa to me i mene zanima,vidio sam na prvi miks za duze kampanje da ima 10% surutku i mene zanima dali to je surutku izolat ili je neki protein koi zadrzi neki procent surutku,opet napominjem da ovaj miks planiram za divoj vodi,zato se boim da ne preteram.
Link to comment
Share on other sites

surutka u prahu je jedno, izolovani i koncentrovani proteini surutke su nesto sasvim drugo... surutka u prahu sadrzi priblizno 12% proteina i preko 60% laktoze, dok koncentrati i izolati idu od 70-90% proteina i prakticno ne sadrze laktozu ili su to zanemarljive kolicine... ovo drugo je svakako kvalitetnije ali i daleko skuplje, posebno ako se radi o dovljoj vodi...
Link to comment
Share on other sites

ja nisam pominjao boile, samo sam izneo par stvari o ovim komponentama, mozda ce nekom znaciti...

ako mene pitas, ja se ne bih trudio da hranljivu vrednost balansiram surutkom u prahu, pre bih njome popravljao druge elemente boile kao sto su topivost i vezivanje... pored toga nesto ne volim laktozu u svom mamcu... sto opet ne znaci da sam u pravu i da tako treba...

Link to comment
Share on other sites

ja nisam pominjao boile, samo sam izneo par stvari o ovim komponentama, mozda ce nekom znaciti...

ako mene pitas, ja se ne bih trudio da hranljivu vrednost balansiram surutkom u prahu, pre bih njome popravljao druge elemente boile kao sto su topivost i vezivanje... pored toga nesto ne volim laktozu u svom mamcu... sto opet ne znaci da sam u pravu i da tako treba...

 

:good: :good: :good: :good:

Link to comment
Share on other sites

surutka u prahu je jedno, izolovani i koncentrovani proteini surutke su nesto sasvim drugo... surutka u prahu sadrzi priblizno 12% proteina i preko 60% laktoze, dok koncentrati i izolati idu od 70-90% proteina i prakticno ne sadrze laktozu ili su to zanemarljive kolicine... ovo drugo je svakako kvalitetnije ali i daleko skuplje, posebno ako se radi o dovljoj vodi...

 

To je to sta me zanimalo,sada sam razumeo sta je sta.Hvala puno!

Link to comment
Share on other sites

surutka u prahu je jedno, izolovani i koncentrovani proteini surutke su nesto sasvim drugo... surutka u prahu sadrzi priblizno 12% proteina i preko 60% laktoze, dok koncentrati i izolati idu od 70-90% proteina i prakticno ne sadrze laktozu ili su to zanemarljive kolicine... ovo drugo je svakako kvalitetnije ali i daleko skuplje, posebno ako se radi o dovljoj vodi...

 

Bravo MIlanko oci moje,ti si stub ekipe CT Papiguz. :a018:

Link to comment
Share on other sites

probano puno puta kod nas i nikada nisam imo rezultate.Menjao kolicinu u mixu i opet nishta.Kod nas voli blage mixeve ne dozirani suvishe sa hemijom,ako su kupovni onda cisti mix bez icega.

 

Predpostavio sam da na to mislis,i kod mene se pokazalo tako ne preterano hemije i aroma na donoj granici

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

7kg starog kukuruza

2kg konoplje

2kg mesanih graskova

0,5kg lana

0,5kg proso

 

samo pomesaj i skuvaj nemam ja vremena zurim na voz

Vladoooo dao si spod,daj ti neki mix gotov.Ne skrtari za sve novce!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo za pocetak,pa kad savladas javi se idemo dalje...i da naravno besplatno je macane

 

1. Razbijanje jaja

Kokošija jaja se prema gramaži dele u klase, a da bi smo izbegli svaku zabunu kada u daljem tekstu budem rekao 10 jaja onda mislim na jaja S klase. To su jaja težine 65-70 grama. Nije na odmet znati i ostale klase jaja:

SU - 70 g i preko
S - 65-70 g
A - 60-65 g
B - 55-60 g
C - 50-55 g
D - 45-50 g
E - 45 g i manje

U procentima jaje je sastavljeno od:
ljuske - 14%
žumanceta - 28%
belanceta - 58%

Znam da je ove procente teško pamtiti, a dobro je znati bar neke približne relacije, zato sam ja sebi napravio jednu grubu računicu. U jednom jajetu od 70 grama ima:
10 g ljuske
20 g žumanaca
40 g belanaca

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...