Jump to content

Bird mixevi


žac

Recommended Posts

Ja sam pak zacudjen ovom tvojom kolicinom soja brasna na kg miksa . Soja brasno je masno a to nikako netreba barem mojim miksevima jer i u semenkama imas dosta ulja koja se oslobadjaju prilikom mlevenja kad pravimo bird miks, pa je zbog toga koristim u toj kolicini i odlicno mi se uklapa u miks i jako lepo povezuje ostale komponente ... Nevedim razlog za 150-200 gr soje u bird miksu a pogotovo ne u fish miksu gde koristis skupa riblja brasna 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da soja konkretno ne mozevda narusi strukturu mixa,odlican je izvor proteina uz riblje braso i neki mlecni protein odlicna komb,a sad da neko stavlja 50 ili 100gr to je vec stvar odabira,ja licno stavljam od 100do 200gr zavisi od mixa
Link to comment
Share on other sites

Postoji odmasceno i ne odmasceno sojino brasno. Takodje bi spomenuo i pirincano brasno kao izuzetnu vezivnu komponentu miksa. Sa njim samo pazljivo, da ne bi doslo do zatvaranja boile. U zavisnosti od ostalih komponenti i samim tim granulacije miksa, doziram ga od 5% do 10% u ekstremnim situacijama.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nutra sweetener

SBS High Taste Liquid Sweetener

VDE concentrat superzoet

 

Ova tri zasladjivaca sam koristio a ako ti ne treba neki jak zasladjivac posao moze da ti zavrsi i secer na biljnoj bazi-DEKSTROZA...

Koliko šećera otprilike je dobro koristiti s bird mixom? Uzeo sam 250g kokosovog secera i pise da ima slatkocu istu kao obicni rafinirani secer.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...