Jump to content

Strawberry


Recommended Posts

Naravno Vlado ali pricali smo konkretno o Milkom aromi i mora da se malo domirise znas da je aroma takva,a i sam znas da sam ti pricao da je najbolje bilo na sve one arome koje su se jedva osecale i uvek sam bio u tripu je prosao rok upotrebe za aromu ali na vodi ..druga prica,tako da slazem se generalno za dodatno domirisavanje nije u vek neophodno pogotovu zavisi gde pecas i naravno koja je aroma u pitanju
Link to comment
Share on other sites

krle jer je i ti nabavljas na litar i koliko kosta tako na litar i ako nije problem gde je kupuje jer sam sve okrenuo da je nadjem i nema ko d mene. da organizuujem nekog u bg da mi kupi ali po mogucstvu tu negde u starom gradu - zvezdara- jer ima neka adresa

Da i ja sam kupio na litar , ako imas nekoga ko ti moze naruciti preko firme resio si problem kod njih na sajtu imas kompletnu ponudu ima dosta zanimljivih boja,zasladjivac arome ...

Link to comment
Share on other sites

organizovacu nekog preko firma da mi uzme a jer imas nesto konkretno da mi kazes sta da narucim pa da probam- mislim na aromu-

Da i ja sam kupio na litar , ako imas nekoga ko ti moze naruciti preko firme resio si problem kod njih na sajtu imas kompletnu ponudu ima dosta zanimljivih boja,zasladjivac arome ...

Link to comment
Share on other sites

Ja imam jagodu,vanilu,fruit mix i koristim ih i za prelivanje za spod,sada planiram da uzmem i ananas da vidim kakav je.Kada budes narucivao ne moras na litar moze i pola,pa uzmes vise razlicitih aroma i probas kod tebe na vodi,ne mora da znaci da iste arome rade jednako ovde i kod tebe,probaj prvo sa manjim kolicinama pri doziranju pa polako pojacavaj ili smanujes dok ne dodjes do prave proporcije za svoju vodu,za pocetak u zavisnosti od miksa koji koristis probaj sa 1ml=1jaje
Link to comment
Share on other sites

Zimske arome

Kod odabira aroma za boile preporucio bih vam voćne ili kremaste, a može i kombinacija. Tu prvenstveno mislim na arome kao što su Strawberry, Banana, Pineapple, Kiwi, Scopex, Chocolate, Cream i dr. Kada govorimo o bazama tih aroma, savjetovao bih vam da se odlučite za one na bazi estera jer su arome na bazi estera lako hlapljive i disperzivne u hladnoj vodi. Citat iz jednog texta koji opisuje zimski lov sarana.

 

Iz ovoga se vidi da su arome na bazi estera predvidjene za hladnu vodu ,u toplijoj vodi bolje su se pokazale arome na bazi ulja .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Iz ovoga se vidi da su arome na bazi estera predvidjene za hladnu vodu ,u toplijoj vodi bolje su se pokazale arome na bazi ulja .

 

Dobro se pokazala i kombinacija obe u prolece. Koristili smo donji minimum u prolece Nutrabaits 2ml ester 2ml standardna i rezultati su odlicni na divljoj vodi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Drugar i ja pecamo na 2x22mm boile,negde i 2x24mm tako da nemamo potrebu za cestim prezavacivanjem,X puta takva taktika je donela lepe ribe na Dobrodolu sa jagodom a moj zakljucak je da te teorije Ester il uljana aroma ne piju vodu u praksi je i Red Herring mix+Fresh Smoked Salmon aroma,najbolje mi radi posle zime,pocetak marta i dok ne ugreje pa onda u novembru kad odem koji put,nas par peca s tim i svima isto:D
Link to comment
Share on other sites

Ja imam jagodu,vanilu,fruit mix i koristim ih i za prelivanje za spod,sada planiram da uzmem i ananas da vidim kakav je.Kada budes narucivao ne moras na litar moze i pola,pa uzmes vise razlicitih aroma i probas kod tebe na vodi,ne mora da znaci da iste arome rade jednako ovde i kod tebe,probaj prvo sa manjim kolicinama pri doziranju pa polako pojacavaj ili smanujes dok ne dodjes do prave proporcije za svoju vodu,za pocetak u zavisnosti od miksa koji koristis probaj sa 1ml=1jaje

kazi mi samo sta da trazim posto ova firma ima razne arome mislim za razne proizvode za sokove gazirane- negazirane ,alkoholna pica, sladolede,- kolace i sta ti ja znam sve . Neznam zasta da trazim - necu valjda za boile :pardon:
Link to comment
Share on other sites

kazi mi samo sta da trazim posto ova firma ima razne arome mislim za razne proizvode za sokove gazirane- negazirane ,alkoholna pica, sladolede,- kolace i sta ti ja znam sve . Neznam zasta da trazim - necu valjda za boile :pardon:

Slobodno reci da ti treba za pecanje i traži industrijske arome,ne za kućnu upotrebu.Zna Milan, nisi prvi koji kupuje. :good:
Link to comment
Share on other sites

davno sam uzimo ESAROM arome-to je jedna od najpoznatijih firmi za izradu aroma u svjetu.Njena sumska jagoda i shunka su ubitacni.Pakovanje je bilo 1:1000 i veoma dozirano a prodavalo se na litar.Najbolje bi bilo da trazish termo stabilne arome koje ti ovde niko nije preporucio.Obicno arome za sladoled i kolace nisu termo stabilne al postoje i termostabilne.
Link to comment
Share on other sites

Evo Jane me je podsetio. :good:

Milkom arome su zapravo ESAROM arome,jer Milkom radi sa tom austrijskom firmom.

Što se tiče termostabilnosti,Milkom arome jesu termostabilne,bar tako oni kažu.

'' Aromatizovanje konditorskih proizvoda je veoma specificno zbog tehnoloskih uslova proizvodnje, cesto i na visokim temperaturama, kao i koriscenja razlicitih medija. ''

Link to comment
Share on other sites

Evo adresa

http://www.milkominz...o.rs/arome.html

 

A evo sta treba da trazis(crvenim slovima)

 

 

 

AROME

 

 

Aromatizovanje konditorskih proizvoda je veoma specificno zbog tehnoloskih uslova proizvodnje, cesto i na visokim temperaturama, kao i koriscenja razlicitih medija. Iz tog razloga arome moraju biti visoke koncentracije i veoma postojane. U nasoj ponudi se nalazi siroka paleta prirodnih i prirodno-identicnih aroma za aromatizovanje keksa, bombona, fondana, masnog punjenja, zelea, ratluka, pudinga i slaga.

AROME
  • PREHRAMBENE AROME ZA KONDITORSKU INDUSTRIJU

  • AROME ZA INDUSTRIJU SLADOLEDA

  • AROME ZA GAZIRANE I NEGAZIRANE BEZALKOHOLNE NAPITKE I SOKOVE

  • AROME ZA ALKOHOLNA PICA

  • AROME ZA DOMACINSTVO-10ml

  • AROME ZA TORTE I KOLACE

  • AROME ZA STOCNU HRANU I PECANJE

PROVERITE NASE MOGUCNOSTI

 

AROME ZA DOMACINSTVO-10ml (koncentracija 1:300)- ova ponuda je jedinstvena na trzistu jer jedna bocica-10ml zamenjuje tri bocice drugih proizvodjaca. Za Vas proizvodimo sledece obojene arome: ANANAS, BANANA, BADEM, BOROVNICA, BRESKVA, BRUSNICA, COKOLADA, JAGODA, KAJSIJA, KIVI, KOKOS, KRUSKA, LESNIK, LIMUN, MALINA, MED, MENTOL, NARANDZA, ORAH, RUM, VANILA, VISNJA

 

Znaci ne interesuju te druge jer nisu termo stabilne,to sam i pomenuo u jednom od predhodnih postova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ok sone danas sam zvao i niko se nije javljao ili nerade subotom ili su promenili brojeve videcemo u ponedeljak. a kakva su vaam i dal neko ima iskustva sa vanilom , bananom i ananasom
Link to comment
Share on other sites

Nekako najlakse dolazim do Nutrinih aroma a sto se cene tice sada je oko 900din.Pomenutu dozu Nutrine jagode od 10ml/kg mix sam koristio jesenas za brzo pecanje-vikend zato je doza jaca. Mada su mi mnogi rekli da za duze kampanje smanjim dozu arome na minimum.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...