Jump to content

Strawberry


Recommended Posts

neso milkom nije nista drugo nego sumska jagoda, galic kupi na litre pa je pakuje ja je imammalo manje od 1.l.

 

-srele jer si sto posto siguran da je to ista aroma na litar i ona u flasicama- da se nebi zeznuo i kupio bezveze litar. i kako ti se cinni ta jagodica milkom

 

-a jer probao neko milkom bananu ??

 

- i moze li neko da mi kaze gde tj. u kojim marketima inace ima da se kupi ta milkom jer sam okrenu sve da nadjem ali nigde ,s obzirom da nisam iz bg ima li u nekim marketima poput metroa-ideje-rode.

Link to comment
Share on other sites

Kod nas imas u skoro svim samoposlugama,mozes da kupis i boju i arome i kosta koliko se secam oko 40 din 10ml,potpuno je ista aroma na litar i ona iz prodavnice od 10ml samo sto je ofarbana u crveno a rinfuz je bezbojan
Link to comment
Share on other sites

iz mog iskustva milkom aroma u bocicama od 10ml je prilicno slaba... ja sam isao i sa 30ml na 500g mixa i opet boila ima jako blag miris... morao sam da ih kupam preko... neko je pominjao doze od 10ml, 15ml na kg... meni to deluje jako slabo ukoliko govorimo o aromi iz bocice...

ako ne gresim, aroma koja se porucuje od proizvodjaca mislim da je bele boje (providna), gusca i vece koncentracije... neka me neko ispravi ako gresim... ja bih takodje voleo da cujem iskustva o doziranju jedne odnosno druge arome, ako postoji razlika...

Link to comment
Share on other sites

Zar nije onda bolje kupiti jednu pravu aromu nego kupovati tu za kolace? ...i jednostavnije i jeftinije...jagodu imam Solar,ne postoji miks koji ce preovladati a dopunio sam se jos sa DT jagodom koja razvaljuje kako mirise a dozirao 1ml na kilu ribljeg miksa..
Link to comment
Share on other sites

Zar nije onda bolje kupiti jednu pravu aromu nego kupovati tu za kolace? ...i jednostavnije i jeftinije...jagodu imam Solar,ne postoji miks koji ce preovladati a dopunio sam se jos sa DT jagodom koja razvaljuje kako mirise a dozirao 1ml na kilu ribljeg miksa..

Potpuno si upravu ali Milkom jagodu uzima odlicno za razliku od nekih drugih aroma,nije poenta samo u ceni ili kolicini doziranja,barem u mom slucaju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Krle,pecamo na istim i slicnim vodama pa iz tog iskustva sam napisao Solar jagoda...onomad kada si mi predlozio Milkom da probam uradio sam to,naravno da radi ali nikad nasuti dosta,posebno recimo na Quench mix,mozes sipati do sutra dok recimo u VDE miks fenomenalno seda!
Link to comment
Share on other sites

Dugo vec pecam sa Milkom (zaludeo sam se) aromom verovatno si u pravu jer pecas i sa Solarom,ja nisam menjao ali probacu zasto da ne,ali mislim da je poenta samo u kolicini arome , uzima ti i Solara podjednako dobro?
Link to comment
Share on other sites

mozda zavisi i od kog si miksa pravio,mozda je bilo nesto sto je ubijalo aromu. meni je totalno drugacije mirisalo kad sam stavljao przenu pa mlevenu konoplju,nego kad sam mleo sirovu,ili kad je nisma stavljao uopste....

il isi mozda stavljao pelete ili nesto sto je ubijalo miris. Ja stavljam dve bocice 20ml u jaja i jos jednu preko i ok mirise,mislim da ne treba jace da bi bilo prejako

isao sam sa jeftinom aromom kako bih probao da napravim jeftiniju boilu, tako da je i mix bio takav... bird mix, sa jako malo ribljeg brasna, mlecni proteini i grizevi... nikakva druga aroma niti esencijalna ulja, nista sto bi preterano uticalo na miris...

 

 

 

Zar nije onda bolje kupiti jednu pravu aromu nego kupovati tu za kolace? ...i jednostavnije i jeftinije...jagodu imam Solar,ne postoji miks koji ce preovladati a dopunio sam se jos sa DT jagodom koja razvaljuje kako mirise a dozirao 1ml na kilu ribljeg miksa..

a kakva je milkom aroma, kriva?! :D meni se ni solarova ni nutrabajts jagoda nisu nesto pokazale... imam dt jagodicu i jeste jaka ali mi 1ml ipak zvuci premalo, posebno za fish miks... na kojoj vodi ti je davalo rezultate?

kakva su ostala iskustva sa doziranjem dt jagode?

 

 

Dugo vec pecam sa Milkom aromom verovatno si u pravu jer pecas i sa Solarom,ja nisam menjao ali probacu zasto da ne,ali mislim da je poenta samo u kolicini arome

koliko doziras milkoma ako nije tajna?

Link to comment
Share on other sites

Nutrabaits-Nutrafruit Jagoda bocica 100ml. 2-8ml/500g miksa ja sam je dozirao 10ml na kilo miksa,lepo je mirisala i dobro radila na Savi.

pa i nije bas sa finansiske strane isto jer solar 100ml kosta 1200 din a kako kaze krle ili srele neznam ko tacno 1lit milkoma kosta 1200 din - e sad 10 ml solara po kg mixa to znaci 10kg uradis a sa milkom-om ako ides i sa 50ml onda to dodje 20kg mix to je duplo.

Link to comment
Share on other sites

pa i nije bas sa finansiske strane isto jer solar 100ml kosta 1200 din a kako kaze krle ili srele neznam ko tacno 1lit milkoma kosta 1200 din - e sad 10 ml solara po kg mixa to znaci 10kg uradis a sa milkom-om ako ides i sa 50ml onda to dodje 20kg mix to je duplo.

 

Kad se prosuse boile napravis prelivku 10ml milkom jagode+10ml nekog amino kompleksa po izboru,prelijes i ostavis da dobro upije pa probaj da pecas tako.Mirisace extra i prednost je sto ima ukus,zato je bolja od drugih.Termostabilnost milkom aroma je diskutabilna zato po meni ne treba forsirati veliku dozu u miksu nego je preliti,to meni daje odlicne rezultate pa probaj.

Link to comment
Share on other sites

@milancheshow

Kao sto ti je Nesa napisao lepo bi bilo domirisati nakon kuvanja,ja licno sipam 20-30ml u zavisnosti kada pecam a posle kuvanja kada se tek malo zasuse 10-20ml i 3-5ml nutramino

@ganic

Sto se tice finansiske strane nije presudni razlog zasto koristim Milkom vec jednostavno na razlicitim vodama u razlicito vreme nikada nisam imao promasaje sa tom aromom,naravno nije u pitanju "parfem" pa da jede i po obali i nije cudotvorna aroma ali se pokazala kao odlicna

Link to comment
Share on other sites

krle jer je i ti nabavljas na litar i koliko kosta tako na litar i ako nije problem gde je kupuje jer sam sve okrenuo da je nadjem i nema ko d mene. da organizuujem nekog u bg da mi kupi ali po mogucstvu tu negde u starom gradu - zvezdara- jer ima neka adresa
Link to comment
Share on other sites

gd e ima za 800 din . ja sam uzimao po 1200 . a dzordz je napisao 8ml u smesu a verovatno 2 ml posle preko, i to je napisao na 500gr mix-a a ja kazem na 1kg. --- reci mi samo gde uzimas solara po 800 din
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...