Jump to content

Jarkovci


ria

Recommended Posts

Jej debeli da mu nije farba otpala po desnoj strani:-)).Sve neregularnosti resava policija sa tim a ne pecarosi.tako da dzaba prica..Samo jedno pitanje da postavim...A gde su tu nadlezni cuvari Vojvodina vode koji kako se kaze imaju pravo i pecat da naplacuju dnevne dozvole i iste kontrolisu?To mu dodje kao kada bi debeli sremac usao u moju kucu i i poceo da zavodi red mojoj zeni:-))...
Link to comment
Share on other sites

Jej debeli da mu nije farba otpala po desnoj strani:-)).Sve neregularnosti resava policija sa tim a ne pecarosi.tako da dzaba prica..Samo jedno pitanje da postavim...A gde su tu nadlezni cuvari Vojvodina vode koji kako se kaze imaju pravo i pecat da naplacuju dnevne dozvole i iste kontrolisu?To mu dodje kao kada bi debeli sremac usao u moju kucu i i poceo da zavodi red mojoj zeni:-))...

pa pazi posto si opet pokvario zenu ona me ne interesuje , a i glupa poredjenja imas i malo ne razumljiva . meni je moja imovina dovoljna tudja mi ne treba .
Link to comment
Share on other sites

Kako Sremac mislis opet,pa nemos dva puta pokvariti nesto...Ili ti mozes?:-)))Da se nisi ti zaljubio pa se pravdas svojoj boljoj polovini,pa ti ovakve sale postaju nerazumljive?
Link to comment
Share on other sites

Sremac je sam sebi bolja polovina :rofl:

Na Jarkovcima je korisnik RSV a ne vojvodina vode, ja jos nijednom nisam bio tamo a da me cuvar nije obisao,zadnji put se zalio da je od 21 pecarosa 19 imali sarancice u cuvarkama

Link to comment
Share on other sites

bili su moji drugari da pecaju pre dve nedelje i upecali jednog sarancica al pojma nisu imali da je sarancic posto nije bio golac pa ih ne razlikuju od babuske. cuvar ih je obisao i upozorio na to. i oni svu ribu posle pecanja pustaju nazad. tada je lepo radila bela, cverglan se nije javljao.

sada u nedelju su opet bili ali ih je cverglan satro.

 

Link to comment
Share on other sites

Ako negde dobro radi ribocuvarska sluzba onda je to na Jarkovcima,Baco je konacno zaveo reda hvala Bogu...ako su ti sto prave neregularnosti slucajno napravili gresku bivaju upozoreni,jednom a ako su debili pljusne prijava ko iz topa kao mom komsiji kom vise ne pada na pamet da se pravi pametan,hehe...

Riba inace slabo radi,prosle godine nisi mogao pecati od cverglana a sada problem sarancici ko dlan sto je ubacio taj neki sto pokusava da otme jezero...

Link to comment
Share on other sites

znaci dozovljeno je pecanje ? i vazi dozvola ?

Oduvek je i bilo,sto nebi vazila dozvola..............ne obracati paznju na te neke indijance koji se predstavljaju kao cuvari,zna se ko je cuvar 8)

Link to comment
Share on other sites

U principu,ti nazovi cuvari neprave nikakve probleme pecarosima,oni se gnjave sa drugim cuvarima.

Prolazili su pored dok pecam ali nemogu reci da je bilo ikakvih ekscesa,stavise nista ni nepitaju.

Link to comment
Share on other sites

Ha ha nisu valjda sa tobom ,jel bilo =@

 

Inace Jarkovci su jedna od retkih fruskogorskih voda gde ima dosta sanse da se upeca saran,sada najveci problem prave ti mali sarancici,cverglana ima ali ne bas u tim kolicinama.

 

Maksonja je pre nekako ima dva komada,njegov radnik isto tako,ja sam bio u obilasku covek je imao amura od nekih sedam osam kila otprilike ,i jednog sarna od nekih pet kila za dva sata,usralo ga. :crazy:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bio danas malo,cisto da ubijem tri cetiri sata ,rasturio me sitan saran,pecao sam na plovak mamac crvic i dubinka onako babuskarski hranilica i secerac

 

 

Pa kakva je situacija sa pecanjem posto su terali ljude sa vode???Jel to sad regulisano ili ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pokusao je neki indijanac,ja inace nikad nepsujem,ali je pokusao da bude nekorektan kad sam trazio da mipokaze legitimaciju na osnovu cega trazi dozvolu.

Oterao sam ga tamo gde mu je i mest otisao je i vise se nije vracao posto sam mu rekao da cu ga sigurno tuziti ako jos jednom dodje da me uznemirava.

 

nije me mrzilo daproverim u ministarstvu poljoprivrede vodoprivrede i sumarsta,NEPOSTOJI zahtev da se to ojezero oduzme sadasnem korisniku,znaci to su tamo prevaranti koji pokusavaju da izvuku neku korist,bio je i pravi cuvar u radnom odelu,sa znackom na vidnom mestu pogledao odzvolu pozeleo bistro i otisao daje.

Link to comment
Share on other sites

Pokusao je neki indijanac,ja inace nikad nepsujem,ali je pokusao da bude nekorektan kad sam trazio da mipokaze legitimaciju na osnovu cega trazi dozvolu.

Oterao sam ga tamo gde mu je i mest otisao je i vise se nije vracao posto sam mu rekao da cu ga sigurno tuziti ako jos jednom dodje da me uznemirava.

 

nije me mrzilo daproverim u ministarstvu poljoprivrede vodoprivrede i sumarsta,NEPOSTOJI zahtev da se to ojezero oduzme sadasnem korisniku,znaci to su tamo prevaranti koji pokusavaju da izvuku neku korist,bio je i pravi cuvar u radnom odelu,sa znackom na vidnom mestu pogledao odzvolu pozeleo bistro i otisao daje.

 

:good:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Ne znam kako je svake godine ali sam juce bio na vodi i video da je babuska velicine dlana stradala.Razgovarao sam sa ribocuvarem Kostom i rekao je da ima uginuca i da su uzorci ribe odneseni na ispitivanje.Riba nije zarazena jer bi samim tim uginulo i druge vrste ribe a zna se da je ubaceno puno sarana a nije vidjen nijedan da je nastradao.Interesantno je da nijedna bela riba kao i veca babuska nije stradala kao ni manja.MOj drug Bane je mozda u pravu kad kaze da je velika kolicina sarana usla u mrest i malo izudarala babusku koja je polno zrela.Pitanje mozda je jos uvek otvoreno a zasto bas odredjena velicina babuske je uginula!?

Link to comment
Share on other sites

uginulo je oko 1000 kom babuske oko 500gr po kom. nijedna riba se nije izmrestila ikra je jos u njoj ali je sva crvena sa strane od udaranja .....'mislim da se riba poubijala u mrestu jer ljudi koji su se tih jutara zatekli u plicaku kazu da je riba skoro iskakala na obalu'..........postoji jos jedna solucija da je babuska usla u plicak na mrest i lupanjem poplasila i oterala drugu ribu , ujedno da saran jos nije stigao do plicaka a da je neko nesavestan oprao prskalicu a u tom trenutku se samo babuska nalazila tu u plicaku pa je zato stradala ........ribu su odneli na ispitivanje i kazu da nije otrovana(cuvar kole)....pa vi sami zakljucite dali je od mresta ili je neko napravio selektivni otrov samo za babusku ....(da bar oce da napravi selekciju na manica ).....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...