Jump to content

Conoplja 23.04 Do 28.04 Kampanja


Recommended Posts

Od 23.04 do 28.4 sam proveo na kampanji na jezeru Conoplja nadomak Sombora,o ovoj vodi se dosta pisalo tako da sam se odlucio da provedem par dana na ovom biseru od vode,spakovao sam stvari u auto i sam krenuo na vodu,ovim putem bih se zahvalio Kristjanu nasem drugaru sa sajta koji mi je pomogao sa raznoraznim informacijama od puta kako i gde do stanja na jezeru i mesta koje se nalaze na njemu,Kada sam stigao na vodu krenuo sam ka mestima u trsci,gde sam sreo Gorana Bilija i Vojkana koji su tu pecali,Posto je voda bila veoma visoka nije bilo moguce tu pecati jer da i riba udari bilo bi velikih problema kod vadjenja,tako da sam se odlucio da nadjem mesto prema brani u drvoredima,na ovaj korak sam se odlucio po savetu Vojkana i bilija...

Nezadovoljan sam krenuo ka drvoredu da trazim mesto,jos posle ispitivanja samog dna i trazenja spota bio sam dosta nezadovoljan,jer se nadomak kanala dubina kretala od 4 metra do 5,5 metara u samom kanalu,sa doooooosta mulja koji se kretao od 15 cm do nekih 1 metar u samom kanalu,ok markiram mesto postavim bovu i krenem sa prvim hranjenjem u 18 casova sa vecom kolicinom praskaste hrane i doooosta peleta sa 150-200 grama boili iz domace radinosti :D,tek 2 dan sam imao kupanje ogromnog sarana na bovi,na taj dogadjaj mi je skrenuo paznju nas drugar sa sajta koji je tamo pecao sa porodicom Ivan Bingo,sa kojima sam imao lepo druzenje par dana.

Sa moje leve strane su pecali Ilija iz carp shopa i Zoki Martinovic,reko odlicno lecice na hranu medjutim nista,drugi dan,noc nista... Opet markiranja i trazenje spota,opet pomeram bovu na samu ivicu kanala gde tvrdo kao beton,tek 4 dana prva riba prelep saran od 12 kg,rekoh odlicnooooooo desavanje :D sledi dalje preko 13,5 gallery_1517_125_112789.jpg gallery_1517_125_156386.jpg

 

gallery_1517_125_28830.jpg

 

gallery_1517_125_927663.jpg

 

 

Krecu udarci za udarcem uglavnom u jutranjim casovima od 4 ujutru do nekih 10 30 do kada sam imao sva desavanja,Noc nista za neverovati....gallery_1517_125_353078.jpg

 

5 dan pecanja oko 9 i 30 ujutru zakucavanje svingera,bez stajanja posle 20 minutne borbe vadim prelepog sarana od 17.100 gallery_1517_125_730166.jpg gallery_1517_125_73872.jpg Sreci nema kraja,vagamo ribu,slikamo je i nepovredjenu u rekordnom vremenu vracam u vodu,u trenucima slavlja i otvaranja piva zakucava prvi levi stap imam ogromnu ribu na stapu,pumpam je iz kanala,polako privlaceci prema obali.Sve pravi begove levo prema brani i u kanal,pumpam i navlacim pre sebi nadomak obale izlazi na povrsinu i okrece se ja vece cudoviste u zivotu nisam video kada je osetio blizinu obale i meredov daje se u beg mase mi repom i odlazi sa udice...... Tuga znaci po nekoj mojoj proceni 20+ ali nije vagana,nekom logikom sarani kapitalci uvek idu u paru nikad u jatu muzjak i zenka ili zenke i muzjak,opet udarci sve pre podne sve do 11 ujutru,sve divljaci vretenari legao je na hranu ....

Link to comment
Share on other sites

Dosta problema sam imao od 4 ujutru pa nadalje posto sam pecao sam , dosta ribe nisam mogao da slikam neke i da izvadim zbog strme obale i raznoraznih problema sve u svemu prelepo iskustvo na ovoj divnoj vodi

 

gallery_1517_125_206288.jpg Na kraju se sve zavrsilo ovako :D Jos jednom veliko hvala ribocuvarima sa Conople jovici zecu,kosticu,Djuri cuturi na podrsci i savetima,Ribaru i ostatku ekipe sa conoplje ,Veliko hvala pa se gledamo uskoro :D

Link to comment
Share on other sites

Veruj da ti zavidim na kompletnom dozivljaju,eto sta moze da se napravi domacinskim gazdovanjem,pa nemora da se ide ko zna gde da bi se dozivelo ekstra pecanje.

Samo jezero je dosta osiromaseno odlaskom deda Vinka ali ima tamo mnogo dobrih ljudi.

Sve cestitke kako tebi na pecanju tako i ljudima iz Conoplje sto stvaraju nesto prelepo u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

Veruj da ti zavidim na kompletnom dozivljaju,eto sta moze da se napravi domacinskim gazdovanjem,pa nemora da se ide ko zna gde da bi se dozivelo ekstra pecanje.

Samo jezero je dosta osiromaseno odlaskom deda Vinka ali ima tamo mnogo dobrih ljudi.

Sve cestitke kako tebi na pecanju tako i ljudima iz Conoplje sto stvaraju nesto prelepo u Srbiji.

 

Hvala Prdo,nemoj da zavidis nego sledeci put na vodu da zabacujemothumbsu.gif

A upravi sa conoplje samo reci hvale

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...