Jump to content

Spod Mix Na Duze


mare072

Recommended Posts

e ovako drage kolege,vec duze citam ovaj forum ali sam se odlucio tek sad da se prijavim jel nesto nigde nisam pisao dugo dugo.

molio bih vas za jedan savet:posto zbog svog posla zadnjih 10 godina nisam mogao da spojim duze od 3 dana pecanja treba mi jedan savet.

konacno idem 7 dana na divlju vodu jezero,trska mulj,ne mnogo duboko pa me zanima 1 stvar.odnosno nekoliko.

za spod sam mislio da skuvam 5 kg kukuruza,imam 3 kg kupljenog spod mixa sa konopljom,kukuruzom orahom...,4 kile paleta csl,betaine,halibut,2,3mm i jedno 2 kg seckanih i celih boila.

zanima me ako to sve pomešam na vodi a li ce se kukuruz pokvariti posle 2-3 dana zbog vrucine i ako hoce kako da ga spasim a i ceo spod sa njim?

i da li da stavljam kao inace sto stavljam minimalno multimina,malo betaina i zasladjivac u vodu od kukuruza pa ga posle prelijem?

molim vas da me uputite da li da to odma pomesam da se sokovi spoje ili kako,i da se ne pokvari spod od vrucine

UNAPRED HVALA

Link to comment
Share on other sites

Poklopac na kantu, kamen u kantu.ili jos neko dodatno otezanje. zagaziyi u dubulju vodu i potopi,nista im nece biti, ako krijes po ladovini vazduh je pregrejan,tesko ces sacuvati,
Link to comment
Share on other sites

Moj savet ti je da ne mesas nista sa kukuruzom,tj kad krenes da hranis tek tad odvoj u kantu odredjenu kolicinu kukuruza otvori jednu kesu spod mixa i dodaj pelete( i neki prelivac ako hoces-imas). Kukuruz bi najbolje bilo da mozes da kuvas na vodi,tj da poneses par kg od kuce skuvanog za prvo hranjenje a ostalo da kuvas na vodi. Npr prvi dan kad dodjes odmah potopis 2-3kg pustis da prokljuca i ostavis do jutra,ujutru bacis opet na kuvanje i imas uvek svez spod mix. So moze da znacajno produzi rok trajanja spod mixa ali sumnjam da ce ostati i sa solju 7 dana na suncu u svezem stanju!
Link to comment
Share on other sites

hvala gbili to su i bile neke moje dileme a i nadjoh neki friz pokretni pa cu videti mozda zaledim za 2-3 dana friz u zemlju i to je to.steta sto ne moze zbog temperature sve lepo da se izmesa da se sokovi upiju ali jbg.sta je tu je.hvala i pozdrav
Link to comment
Share on other sites

a i voda je divlja mislite li da bi mogao neki atrakt i betain u minimali.imam i multi i nutramino,stimulin amino i atract natural S.B.

a imam i CSL ZA PRELIVANJE,AMINO DIP..

pa sta mislite?

Link to comment
Share on other sites

hvala gbili to su i bile neke moje dileme a i nadjoh neki friz pokretni pa cu videti mozda zaledim za 2-3 dana friz u zemlju i to je to.steta sto ne moze zbog temperature sve lepo da se izmesa da se sokovi upiju ali jbg.sta je tu je.hvala i pozdrav

I ovako nosis 100 kila opreme, jos i zamrzivac, pa kopaj neku rupu, jednostavnije. skuvaj kukuruz,kuci malo da bude meksi,, sad dok je vrucina osusi ga, na nekom plehu,izbegavaj sunce,

bice kao da dehidriran, na vodi dodaj, vodu tek koliko sam upije,i hemiju, za divlju vodu na granicama.

Link to comment
Share on other sites

kuvaj i kukuruz i zrnevlje na vodi sigurno kad ides na 7 dana nosis bocu i reso,ponesi sve sirovo i tamo kuvaj i ne razmisljaj jel ce da tise kvari ili nece

 

 

Najbolji i najsigurniji nacin. :drinks:

Link to comment
Share on other sites

kuvaj i kukuruz i zrnevlje na vodi sigurno kad ides na 7 dana nosis bocu i reso,ponesi sve sirovo i tamo kuvaj i ne razmisljaj jel ce da tise kvari ili nece

Ponesi expres lonac,tako je najbrze kuvanje.

Link to comment
Share on other sites

Ispravka: AROMA - plum+mashed eegs+becon

EGG&BECON se najbolje pokazala ujutru ali pre toga obavezan Plum! Posle toga je pozeljna kombinacija Hmelja+Jecam+Kvasac! To je tajna uspesnog ribolova! :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Vlajko nekako sam znao da ces ti prvi da prepoznas tajni dodatak! :friends:

Link to comment
Share on other sites

Ovako,za uspesan ribolov neophodno je redovno dipovanje Plumom. Znaci ujutru obavezno u podne pred rucak i uvece za uspesan kraj dana i dobar pocetak noci!

Nema nam druga Bacida on bi na ovu temu mogao dosta toga da kaze! :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...