Jump to content

Plum Shelfish


Recommended Posts

Hvala na brzim odgovorima,a sad evo jos jednog pitanja. Da li je bolje za jesenju sezonu koristiti plum shelfish ili sweet plum? :saran:

Plum Shellfish svakako, ja sam pre koristio Essential baits aromu dok jednom na Marjanov predlog nisam kupio Vision baits, mogu samo reci da je bar 3 puta i bolja i jaca. Kako mi je to omiljena aroma i dosta cesto je pravim(eto bas cu je veceras praviti) i probao sam sve moguce kombinacije, mogu da kazem da je to jedna od najboljih aroma za divlju vodu. A kao sto buraz Vlada rece ako danju nece da radi, onda prelijes 3D liquid-om i eto cuda :rolleyes: :rolleyes:

postavio si pitanje u drugoj temi vezano za jesen na divlloj vodi, budi malo precizniji, reci o kojoj vodi se radi i da li ima drugih oko tebe koji pecaju na boile, pa da ti pomognemo da napravis pravi mamac!!!

Link to comment
Share on other sites

Hvala na brzim odgovorima,a sad evo jos jednog pitanja. Da li je bolje za jesenju sezonu koristiti plum shelfish ili sweet plum? :saran:

 

Ovo vec ima veze sa kakvim mixom cesh da radish jer je shelfish za mesne mixeve dok sweet plum mozesh i za mesne i za bird mixeve,sweet plum meni radi i u maju i junu odlicno

Link to comment
Share on other sites

Najverovatnije cu praviti plum shelfish i jos neku aromu ribe najverovatnije. Radi se o divljoj vodi u kojoj ima dosta sarana i amura. Dubina jezera je do 2 metra. Na toj vodi peca dosta ribolovaca ali uglavnom samo na kukuruz . Drugar peca na toj vodi samo sa boilama i prolazi dobro svake godine. Spremam se da pravim boile za jesenju sezonu jer saran mnogo bolje radi tada(bar na ovoj vodi) . Taj decko mi je preporucio da pravim plum shelfish za jesen. Inace da napomenem da na toj vodi ima dosta trave. Ove godine od pocetka jula sam pecao na toj vodi i uglavnom sam hranio sa kukuruzom i pecao na cukove.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Najverovatnije cu praviti plum shelfish i jos neku aromu ribe najverovatnije. Radi se o divljoj vodi u kojoj ima dosta sarana i amura. Dubina jezera je do 2 metra. Na toj vodi peca dosta ribolovaca ali uglavnom samo na kukuruz . Drugar peca na toj vodi samo sa boilama i prolazi dobro svake godine. Spremam se da pravim boile za jesenju sezonu jer saran mnogo bolje radi tada(bar na ovoj vodi) . Taj decko mi je preporucio da pravim plum shelfish za jesen. Inace da napomenem da na toj vodi ima dosta trave. Ove godine od pocetka jula sam pecao na toj vodi i uglavnom sam hranio sa kukuruzom i pecao na cukove.

 

U tvome slučaju nema niti jednog razloga da budeš opsjednut pitanjem koju aromu staviti u mix. Ako hraniš prije ribolova nije ti uopče potrebna aroma ili bolje rečeno miris. Aromu boile daju sve komponente mixa znači i mirisi. Dakle aroma je puno više od pustog tekučeg dodatka, aroma je ukupni doživljaj svih receptora. Da bi se stvorila optimalna ili najlovnija aroma neke boile potrebno je dozirati u optimalnim dozama puno više dodataka od jednog tekučeg mirisa.

Mirisi, i arome, postoje zato da poprave ješnost neke hrane, mamca i slično. Ako pravilno sa pravim namirnicama kreiramo naš mix u svim tim namirnicama postoje aromatske tvari koje se otpuštaju miješanjem sa drugim tvarim i termičkom obradom-kuhanjem i parenjem. Dodavanje mirisa u naše mixeve kao prvo treba imati ciljanu potrebu. Do prije desetak godina ti mirisi su radili čuda i dalo se na prazne boile loviti par dana dok riba ne shvati o čem se radi. Na vodama gdje se dulje lovi na boile to se svelo sada na par sati ili uopče ne prima na mamac bez food signala.

Na divljim pak vodama treba obratiti izuzetnu pažnju na nutritivni dio ako se naravno želi loviti na dulje staze. Tu najmanje do izražaja i značaja dolaze ili imaju mirisi. Više okusi a posebno okusi na lovnim mamcima.

Postoji par tekučih dodataka prirodnog porijekla koji imaju značajan udjel u atraktivnosti mamca na dulje staze kao squid octopus od solara recimo, cavijar od nutre, da ne nabrajam još par doslovce bisera sa tim značajkama. Sve ostalo marketinški su proizvodi koji su svi na istim nosačima za ribu gotovo isti a za nas su to borovnica, šljiva, jagoda, i da ne nabrajam dalje.

Ipak, na kraju, svi volimo pa i ja na kraju dodataka u mix dozirati i nekakav miris jer to je jednostavno osječaj da je tako najbolje. No ako postoje vode gdje to nije potrebno onda je to u ovome tvom slučaju.

Link to comment
Share on other sites

Evo me opet,pravio sam fish mix sa aromom plum shelfish od SBS i odlicno se pokazalo za noc i dan imam na divljoj vodi po pet sest udaraca na tu boilu, doduse desi se nekad da nema nista. Evo samo da kazem da je dosao i saran od ravno 8 kg na tu istu boilu na moju garnituru ali sam ja spavao pa ga je otac izvukao.. Pozdrav
Link to comment
Share on other sites

Plum Shellfish svakako, ja sam pre koristio Essential baits aromu dok jednom na Marjanov predlog nisam kupio Vision baits, mogu samo reci da je bar 3 puta i bolja i jaca. Kako mi je to omiljena aroma i dosta cesto je pravim(eto bas cu je veceras praviti) i probao sam sve moguce kombinacije, mogu da kazem da je to jedna od najboljih aroma za divlju vodu. A kao sto buraz Vlada rece ako danju nece da radi, onda prelijes 3D liquid-om i eto cuda :rolleyes: :rolleyes:

postavio si pitanje u drugoj temi vezano za jesen na divlloj vodi, budi malo precizniji, reci o kojoj vodi se radi i da li ima drugih oko tebe koji pecaju na boile, pa da ti pomognemo da napravis pravi mamac!!!

Da li mislis na liquid food source 3D i koliko stavljas u mix visionove arome posto ima preporuceno na flasici za vise varijanti tj. do 10ml na jedno jaje kao hookbait i kazu da je za hladniju vodu i onu drugu slabiju varijantu....e sad posto kazes da ti je omiljena aroma zato te pitam jer predpostavljam da si je pravio vise puta...ja sam sad prvi put pravio sa vision plumsheallfish i uradio sam je u toj slabijoj varijanti...uzeo sam i nutrin 3d food liquid tako da vas streljam ako ne radi!:)

Link to comment
Share on other sites

Javice se Vlada da potvrdi kako radi, to je njegova muckalica, ja nemam nista sa tim :D :D Ja stavljam oko 6ml na kilu mixa na boile kojima hranim i nesto vise na one za udicu, ali nikako ne 10ml po jajetu, jeste da tako pise ali meni je to previse!!! Koji si mix koristio?! Neki kupovni ili domaci? Ja konkretno mesam za hranjenje pola kupovni pola domaci a za udicu sa kupovnim. Dok sam imao na zalihama Melegov Catcher mix pravio sam od toga, ali sam to skoro sve potrosio i sad koristim SBS Base Mix Catcher Fish Meal. I da, mislili smo na liquid food source 3D. :D

Javi kako si prosao, mada ne sumnjam u uspeh! pozdrav

Link to comment
Share on other sites

pravio sam sa domacim mixom koji inace koristim, vidim da hvale vision baits plumsheallfish i liver i garlic...do sada sam koristio njihove prelivace ali nisam pravio boile sa njihovim aromama ...naravno da cu javiti kako sam prosao...da i ja mislim da je to mnogo za hookbait ali oni pisu do 10ml na jedno jaje jbm li ga isprobacemo i to ako sa ovim budem dobro prosao...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...