Jump to content

Sarulešti 2012 - Raduta Lake - Mesta I Spotovi


Glod

Recommended Posts

"Ali nigde (baš nigde!) nećete se napecatu ukoliko ne pecate noću i ne razvlačite! To mnogi ne znaju, sve misleći da je i Sarulešti jedan od brojnih šaranskih revira, gde se zabacuje sa platforme i peca šaran svakih deset minuta. To ovde nije slučaj, otuda toliko razočaranih takmičara, reprezentativaca i VIP šarandžija, jer iako su mnogi od njih pecali ovde, neki čak i bili takmičari, upecali nisu nikad ništa, osim po kojeg velikog (preko 20 kg) u rekreativnom ribolovu. Sada takvih šarana ima u našim brojnim malim pitomim vodama, gde ih je mnogo jednostavnije upecati, pa VIP-ovci više i ne pecaju na velikim jezerima ili rekama, a da i ne pomijnem divljake na divljim vodama. Danas je VIP šarandžija svako ko je upecao tovljenika preko 20 kila, a to što je voda širine 100 metara i još žicom pregrađena nije važno. Bitna je slika na internetu i reklama koja ide uz takav “ulov snova”, jer je upecan na “specijalnu boilu” po 40 evra kila."

 

Ako neko nije procitao ceo, po meni najbolji deo teksta sa postavljenog linka...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

"Ali nigde (baš nigde!) nećete se napecatu ukoliko ne pecate noću i ne razvlačite! To mnogi ne znaju, sve misleći da je i Sarulešti jedan od brojnih šaranskih revira, gde se zabacuje sa platforme i peca šaran svakih deset minuta. To ovde nije slučaj, otuda toliko razočaranih takmičara, reprezentativaca i VIP šarandžija, jer iako su mnogi od njih pecali ovde, neki čak i bili takmičari, upecali nisu nikad ništa, osim po kojeg velikog (preko 20 kg) u rekreativnom ribolovu. Sada takvih šarana ima u našim brojnim malim pitomim vodama, gde ih je mnogo jednostavnije upecati, pa VIP-ovci više i ne pecaju na velikim jezerima ili rekama, a da i ne pomijnem divljake na divljim vodama. Danas je VIP šarandžija svako ko je upecao tovljenika preko 20 kila, a to što je voda širine 100 metara i još žicom pregrađena nije važno. Bitna je slika na internetu i reklama koja ide uz takav “ulov snova”, jer je upecan na “specijalnu boilu” po 40 evra kila."

 

Ako neko nije procitao ceo, po meni najbolji deo teksta sa postavljenog linka...

 

Pa šta bi sa tim linkom ?

Link to comment
Share on other sites

Tačno od reči do reči! Pecanje na Saruleštiju je hard core pecanje i samo tako se može imati uspeha. Mi kad smo bili radili smo kao crnci, ali smo ih zato i razvalili, bog nas je nagradio za trud koji smo uložili. Ono što je meni najviše smetalo je bila nesnosna vrućina koja pošinje odmah ujutro kad sunce izađe i tako ceo dan, a nema ni žbun nigde kilometrima u krug da se bar malo skloniš. U broliju je temperatura preko dana bila 48 stepeni. merili smo!!!
Link to comment
Share on other sites

Pecanje za šarandžije je od subote do subote od 2. do 9. juna 2012.

Zakupljeno je 12 top mesta.

Cena pecanja za 7 dana je 180 evra.

Rezervacija (kapara) je 50 evra, ostatak se plaća do 5 maja.

Čim se mesta popune, prijavljivanje se prekida!

 

Detaljnije OVDE!

Link to comment
Share on other sites

jao ala je vruce bilo kad se samo setim..... :) :)

treci clan nam je izgoreo vec drugog dana tako da je morao da se muci i sedi u hotelu i pije pivo po ceo dan :) :)

Imam informaciju da se nas drug BRATIC sprema da ode, eno ga u batajnici u silosu otkupio sav kukuruz od prosle godine.Jadne svinje crce od gladi. BRATIU stvarno nemas duse ostavi nesto i za njih a ne sve za sarana,gde ce ti dusa.Vlado iznajmio kamion od 10 t. da mu preveze primamu dolazi i televizija kad nas drug peca on peca........
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...