Jump to content

Mika Alas


Recommended Posts

oce sve samo treba pogoditi pravu notu i mesto. a ovo sada je nova riba tako da treba vremena da se navikne na boilu i tiger.(ako je sva riba nova)

 

Neki put treba pecati slobodno bash obrnuto od svih sa skroz labavom boilom.video se on nadrukane za ceo zivot ;)

Link to comment
Share on other sites

Zica je pomerena i sada je na 80m od platforme na svim pozicijama.Sada je recimo rastojanje izmedju zice na 7 i 8 oko 100m.

Ista riba je vracena,samo je smanjen broj glava.

Jezero je radjeno,ali uzalud.

Voda opet otice kao i prosle godine i to na istim (ili slicnim) mestima.

Dok ne ozeleni jezero je odvratno jer je sav bagrenac u kanalu na pozicijama od 1-7 pokosen.

Pecanje(druzenje) je u toku i od ponedeljka moze da se peca normalno.

Riba za sada bolje jede u cosku 1,2,13 ali tek je pocetak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cela prosla sezona se maltene pecala na tajger (odnosi se na takmicenja), mislim da je samo par boili kupova bilo. Ako je pecano na tajger ne vidim zasto ti ne bi jeo ambarac?? Za boilu pored tigra bar na miki malo teze mada je davala rezultate i boila preko noci i to bas preko tajgera ali ambarac uvek hoce. Kako je kule pecao spod kupove nego na ambarac i uvek on prvi hvata zalet pogledaj izvestaje videces da je uvek u prvom danu u plasmanu e onda lagano pocinje da pada ali nikad nije bio poslednji a bogami cesto je bio i u plasmanu i pobedjivao na AMBARAC!!

Jel nekuvani ili kuvani ambarac?

Link to comment
Share on other sites

Jel nekuvani ili kuvani ambarac?

Mislim da je na dlaci 3-4 zrna nekuvanog a u vodu baca kuvani. Ja mislim da je tako nisam bas siguran. Ja sam recimo dosta puta na slobodnom pecao samo na ambarac kuvan naravno i lepo sam pecao. Nista za pohvalu ali koliko sam ulozio odlicno sam prolazio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jer saranu treba mnogo duze da ga svari nego kuvani.

Nije sve u hemiji i hemiju ne spominjem.

Najstariji i ujedno najbolji mamac ti je nekuvani ambarac , to mozes slobodno da se raspitas kod starih sarandzija ( recimo na tamisu )... A u kombinaciji sa noklom je prava bomba . Imas i video klipove po youtjubu i emisije o tome . Nekada nije ni postojala dlaka , pecali su sarana na takozvanu mindjusu i nekuvan ambarac :)

Link to comment
Share on other sites

Znam to sve ali mislim da nikad nije bilo vise komercijalnih jezera,da ne pricamo o takmicenjima. Da napomenem da pecam iskljucivo na komercijalama. Na divljoj vodi je potreban potpuno drugi pristup,druga oprema,drugi mamci,sve drugacije pa o tome ne bih pricao. Pricam o komercijalama gde se za dan moze baciti po 100kg sirovog kukuruza. Pa sutra dan jos 100 kg. Sa boilama,izazivacima gladi i ostalom hemijom na koju je naviknut uz pomoc koje brzo vari hranu pa opet brzo jede. Saran dodje na mesto i jede. Kad se narucka,trebalo bi da svari hranu ali to ide bas sporo jer je kukuruz sirov. Dok se hrana vari on nastavlja da jede jer hemija i izgladnjivaci rade svoje. Sta se onda desava? Ne bih sa sigurnoscu mogao da tvrdim ali neko kaze da saranov digestivni trakt zakazuje i saran ce sigurno uginuti. To nikako ne zelimo.

Ovo je moje licno misljenje,ne mora da znaci da sam u pravu :)

Link to comment
Share on other sites

Imam osjecaj da je covjek mislio na to da neko hrani nekuhanim ambarcem? Mozda grijesim?

Na to sam uglavnom mislio jer sam to itekako vidjao. Nisu stigli da pripreme pa ajd,jede sarko i sirov. Ako se samo koristi na udici,naravno da ne moze doci do problema.

Link to comment
Share on other sites

U svakom slucaju sa tim hemijskim bombama je potpuno neprirodna ishrana jer je non stop gladan i samo jede i vrsi probavu . A u pravim tacnije prirodnim okolnostima on ce se najesti i neko vreme biti potpuno miran sto se tice ishrane . Koliko ja znam on ima probavni sistem slican psima jedno debelo crevo u proseku duzine oko 25cm tj zavisi od velicine ribe i on kad napuni to crevo ide da odmara neko vreme jer je sit. A u okolnostima kao sto je ribilov na komercijalama stvari stoje drugacije on konstanto traga za tim hemijskim bombama tacnije jede sve zivo zato se i masu puta desi da jednog istog sarana po dva puta ulovis u istom danu . A koja je verovatnoca da se to dogodi na divljoj vodi ? Jednaka nuli . Traga on za hranom i na divljoj vodi ali daleko opreznije ce se odluciti da proba mamac i kad se najede na hranilistu tj kad napuni to crevo recimo kukuruzom samo se skloni da odmara dok se neisprazni . Sad neznam tacno vremenski koliko mu traje probava konkretno sa kukuruzom ali predpostavlam da treba malo duze i nevidim ni jedan razlog zasto bi uginuo od kukuruza ... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znam to sve ali mislim da nikad nije bilo vise komercijalnih jezera,da ne pricamo o takmicenjima. Da napomenem da pecam iskljucivo na komercijalama. Na divljoj vodi je potreban potpuno drugi pristup,druga oprema,drugi mamci,sve drugacije pa o tome ne bih pricao. Pricam o komercijalama gde se za dan moze baciti po 100kg sirovog kukuruza. Pa sutra dan jos 100 kg. Sa boilama,izazivacima gladi i ostalom hemijom na koju je naviknut uz pomoc koje brzo vari hranu pa opet brzo jede. Saran dodje na mesto i jede. Kad se narucka,trebalo bi da svari hranu ali to ide bas sporo jer je kukuruz sirov. Dok se hrana vari on nastavlja da jede jer hemija i izgladnjivaci rade svoje. Sta se onda desava? Ne bih sa sigurnoscu mogao da tvrdim ali neko kaze da saranov digestivni trakt zakazuje i saran ce sigurno uginuti. To nikako ne zelimo.

Ovo je moje licno misljenje,ne mora da znaci da sam u pravu :)

Uzmi saku ambarca (suvog naravno) i ubaci u kantu (jupolku) punu vode i videces da ce skoro pola od sake da pluta ako ne pola onda bar 25-30 %. Pa ako i dalje mislis da je izvodljivo hraniti ribu nekuvanim ambarcem onda tvoja teorija pije vodu. A da odvajas celu jupolku samo zrna koja tonu to mozes. Sirovi ili suvi ambarac je odlican kao mamac i na miki a bogami tek na Adi Safari. Ako ne verujes probaj pa ces videti. Kad nista od boila ne uzima na adi ambarac je meni uvek davao rezultat. Pelet u pva ambarac (2-3 zrna i podizac) i udri i ne menjas sistem ceo dan kao da pecas na gumu. A kad stavis gumu onda nece a zasto jbm li ga. I na adi safari je Kule pobedjivao i to na maratonu samo sa ambarcem. Ako ne verujes pitaj ga ili pitaj bobana. Covek po meni perfektno peca za male pare. 50kg ambarca je 1500din ili ti 13e i sa time on moze ceo maraton da otpeca i da mu ostane, ili dva pa cak i tri spod kupa na miki. A kako ne znam! Da li dipuje u nesto ili ne nemam pojma da li stavlja suvi ili kuvani na dlaku isto nemam pojma

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svi teze da imaju što veća i prostranija mesta,a ovde je to obrnutu.Dozvoljava se pojedincu da radi šta njemu odgovara.Razvlačio je sajle kako njemu odgovara.Ovo samo kod nas može da se dozvoli.Razmak izmedju boxa br.7 i 8 je blizu 100 metara.Ni jedno mesto nije toliko dugačko.Prošlo godine je dosta različitih mesta pobeđivalo.Jednom rečju katastrofa šta je dopušteno
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jer saranu treba mnogo duze da ga svari nego kuvani.

Nije sve u hemiji i hemiju ne spominjem.

Pa kolko mu treba da svari gumeni kukuruz?

 

Nisam ni mislio da je pametno baciti 100kg sirovog kukuruza na hraniliste... kao sto nije pametno ni baciti 100kg boila ili tajgera

Doziranje hrane na hranilistu je bitan faktor uspesnog ribolova. Nekoliko raketa peleta poklopljenih raketom ambarca (kojim ribu hrane i sami vlasnici jezera) ne prave nikakvu tragediju u jezeru.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sami ste napisali da svaki put razlicito mesto pobjedjuje.kolko vidim nekima nesmeta ni prostor ni sajla.jedino sto treba da znas kako izvuci napolje od sajle

Gresis Jane.

Na Miki Alas najvise na tok takmicenja utice verovao ili ne vetar i tvoj komsija.

Razlog je vrlo jednostavan.Malo vode,puno ribe,plitko je i kad dune vetar pomeri plankton i vrlo brzo promesa vodu pa riba kao po komandi odlazi ili dolazi.

Nema tu neke filozofije,a to sto su sajle pomerene ce najvise uticati na pozicije koje su sire (5,6,7,8,9,10,11) dok se ne privikne riba.

Vreme ce pokazati svoje.

Sto se mene tice dosta smo se dokazali na toj vodi i poslednjih godinu dana mi sluzi kao test voda za mamce,tako da mi ne smeta gde se nalaze sajle.

 

A sada da razbijem iluzije oko kukuruza da se ne svadjate vise.

Verovali ili ne svojevremeno se po vise dzakova sirovog kukuruza bacalo svaki dan i koliko pamtim riba je jela kao besna,bila zdrava i zuta kao dukat.

Ja sam licno prisustvovao konstantnom svakodnevnom hranjenju sa po 300 kg kukuruza onako direktno iz dzaka.

Sta mislite cime hrane ribu na jesen u velikom ribnjaku sem peletom.Da mu mozda ne kuvaju one desetine tona kukuruza.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa Nesom. Prost primer Ljubina bara ili popularna Ada Safari dva puta nedeljno suvi kukuruz direktno iz dzaka. Tolike godine unazad i nista ne crkava. Jeste da riba slabije jede tamo ne moze bas svako da upeca 20-tak komda u danui ali riba ne crkava. Tu ima i krupne deverike koja takodje jede isti taj kukuruz pa za ovolike godine pecanja nisam ni jednu video da je crkla

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...