Jump to content

Pelagicevo


Recommended Posts

Slovenac Kristof je bio na jezeru 7-8 dana i pecao je na 20. Svu ribu je dobio ukoso na 19 jer je zakupio i nju kako mu niko ne bi smetao.

S obzirom na to i na cinjenicu da je vodostaj toliki koliki jeste (a i maj je mjesec) ja mislim da ce prvi i drugi biti iz tog coska.

Naravno, pod uslovom da nisu neki pajseri i da znaju pecati.

 

Lovio sam na Pelagi ali nisam pitao ,jel samo jedan ribić zakupljuje čitavu poziciju ili ih mora biti više po poziciji? Teoretski dvojica mogu dvije rezervisati? Upravo i pitam iz razloga nesudaranja iako smo nas dvojica uredno na jednoj lovili.

Link to comment
Share on other sites

Lovio sam na Pelagi ali nisam pitao ,jel samo jedan ribić zakupljuje čitavu poziciju ili ih mora biti više po poziciji? Teoretski dvojica mogu dvije rezervisati? Upravo i pitam iz razloga nesudaranja iako smo nas dvojica uredno na jednoj lovili.

Na Pelagicevu i svud kod nas na ovim prostorima se zakupljuju, rezervisu ili uzmi kako god hoces, pozicije. Znaci, kad rezervises poziciju na njoj moze da peca i 4 covjeka ili jedan, sasvim nebitno. Tako da odgovor na Tvoje pitanje da li teoretski mogu dvojica ribara rezervisati dvije pozicije: naravno da mogu. A isto tako i jedan covjek moze da rezervise i dvije pozicije, nebitno da li ce na jednoj od njih pecati ili ne.

 

Link to comment
Share on other sites

Jbt. Rezervisao sam od subote poz. 14, a tamo jos uvek krompir....

ja sam pecao na poz 14 prosle sedmice od utorka popodne do subote ujutro, riba je uzimala samo po noci, imao sam 11 riba od toga 5 preko 20kg (najveca 25,5). Cijelo vrijeme se kupala ispred platforme poz 13 i poz 11.

Link to comment
Share on other sites

Na Pelagicevu i svud kod nas na ovim prostorima se zakupljuju, rezervisu ili uzmi kako god hoces, pozicije. Znaci, kad rezervises poziciju na njoj moze da peca i 4 covjeka ili jedan, sasvim nebitno. Tako da odgovor na Tvoje pitanje da li teoretski mogu dvojica ribara rezervisati dvije pozicije: naravno da mogu. A isto tako i jedan covjek moze da rezervise i dvije pozicije, nebitno da li ce na jednoj od njih pecati ili ne.

 

Nismo se baš razumili  :good: ,Pitanje je postavljeno jer neke vode imaju pozicije gdje idu 2 ribolovca i ne možeš je sam uzeti, odnosno možeš ali duplo platiš odnosno platiš dvije dnevne i čitava je tvoja( teoretski bi mogao jedan na 6 štapova loviti al to je ludost),Na Pelagi znači svaku poziciju može 1 ribolovac rezervirati-uzeti na 3 štapa uz jednu dnevnu kartu x broj dana,i nije baš svuda tako i nisam o tome do sada razmišljao dok nisam pročitao ovo o Krištofu ,zato sam i pitao.Ove godine ne idem tamo al tko zna, idem na druge neke vode, 2016 obavezno je ucrtana i podvučena u kalendar ta divna voda.

evo jedan s Pelagićeva 2013,bilo ih je puno a sad su još malo veći  ;)

http://i.imgur.com/phKzdUj.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Javor

Svasta, prvi put cujem za takvu praksu.

Totalno besmisleno i glupo, znaci ja treba da dijelim poziciju sa totalnim strancem i razmisljam kakav ludak je pored mene?!

Ja nikad ne bih otisao na takvo jezero.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Javor

Svasta, prvi put cujem za takvu praksu.

Totalno besmisleno i glupo, znaci ja treba da dijelim poziciju sa totalnim strancem i razmisljam kakav ludak je pored mene?!

Ja nikad ne bih otisao na takvo jezero.

A jbg,ja sam davno prestao da razmišljam o mnogim stvarima,mene samo zanimaju pravila na vodi na koju idem,dobro ih provjerim i njih se držim ,ako mi pravila iz bilo kojeg razloga ne pašu ne idem tamo kao što i ti kažeš i opet sve 5. Išao sam sa kolegom i onda nema problema ni za to pravilo,a pojedinačne pozicije su nam previše bile udaljene da uzmemo zasebno.Koliko sam ja to shvatio te neke pozicije su bolje i pokušavaju da nam se uzme malo više love za njih.

Link to comment
Share on other sites

Slovenac Kristof je bio na jezeru 7-8 dana i pecao je na 20. Svu ribu je dobio ukoso na 19 jer je zakupio i nju kako mu niko ne bi smetao.

S obzirom na to i na cinjenicu da je vodostaj toliki koliki jeste (a i maj je mjesec) ja mislim da ce prvi i drugi biti iz tog coska.

Naravno, pod uslovom da nisu neki pajseri i da znaju pecati.

 

Kristof je pecao na oba coska 22 sa njegove strane.Bio u isto vreme sa nama.Poslao decka koji je prackom i pesice istreso dve kante boile(po jednu na svaki cosak),al smo mi makedonci kulturni pa se nismo svadjali,i opet je bilo pecanja do smrti.kakva 19,nije nijedan stap zabacio tamo.Nemojte deliti informacije koje nisu tacne.jedino kad smo otisli kad je prestao saran da jede mozda je pokuso da nabode neku ribu ukoso.

 

Sto se tice rezervisanja Javore placas obe pozicije,nemozes samo rezervisati.Znaci platis obe pozicije min kao po jednoj osobi sa 3 stapa(za cetvrti se doplacuje) a pecaj ako oces na jednu,po meni pozicije su toliko daleko jedne od druge da nemas potrebe od toga jedino ako si megaloman,il nepecas za foxa pa ti pare nisu problem :)

Link to comment
Share on other sites

Kristof je pecao na oba coska 22 sa njegove strane.Bio u isto vreme sa nama.Poslao decka koji je prackom i pesice istreso dve kante boile(po jednu na svaki cosak),al smo mi makedonci kulturni pa se nismo svadjali,i opet je bilo pecanja do smrti.kakva 19,nije nijedan stap zabacio tamo.Nemojte deliti informacije koje nisu tacne.jedino kad smo otisli kad je prestao saran da jede mozda je pokuso da nabode neku ribu ukoso.

 

Sto se tice rezervisanja Javore placas obe pozicije,nemozes samo rezervisati.Znaci platis obe pozicije min kao po jednoj osobi sa 3 stapa(za cetvrti se doplacuje) a pecaj ako oces na jednu,po meni pozicije su toliko daleko jedne od druge da nemas potrebe od toga jedino ako si megaloman,il nepecas za foxa pa ti pare nisu problem :)

Ma sve sam ja razumio,kad sam sam u ribolovu  sve je jasno,stvar je u tome da smo išli dvojica a lovili sa jedne pozicije a mogli smo i poziciju pokraj uzeti za iste pare i razbaškariti se a loviti sa jedne a manje i komšija utiće na tebe,nisam to znao ni razmišljao o tome jer komotno dvojica love s jedne pozicije, na večini pozicija ima mjesta za dvojicu .

Edited by Javor Porobic
Link to comment
Share on other sites

Pelagic je jedina voda gde uvjek sa komsijom popijes rakijicu i pivo i kafu.Uvjek su ljudi lepo raspolozeni za druzenje.Volim da imam komsije i nesmeta mi nista.

 

NEgo sta sada ispade da PELAGIC IPAK IMA RIBE :)

 

i u mrestu 2 tona se povadilo sa ekipama koje neznaju da pecaju :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kristof je pecao na oba coska 22 sa njegove strane.Bio u isto vreme sa nama.Poslao decka koji je prackom i pesice istreso dve kante boile(po jednu na svaki cosak),al smo mi makedonci kulturni pa se nismo svadjali,i opet je bilo pecanja do smrti.kakva 19,nije nijedan stap zabacio tamo.Nemojte deliti informacije koje nisu tacne.jedino kad smo otisli kad je prestao saran da jede mozda je pokuso da nabode neku ribu ukoso.

 

Sto se tice rezervisanja Javore placas obe pozicije,nemozes samo rezervisati.Znaci platis obe pozicije min kao po jednoj osobi sa 3 stapa(za cetvrti se doplacuje) a pecaj ako oces na jednu,po meni pozicije su toliko daleko jedne od druge da nemas potrebe od toga jedino ako si megaloman,il nepecas za foxa pa ti pare nisu problem :)

E kolega ti siris dezinformacije.Ja sam vas zamjeno na 22ki i od vas sam cuo da slovenac hrani lopatpom na spicu u sta sam se i sam uvjerio,medjutim tu je islo jako lose po vasem odlasku,a on je se lagano prebacivo u ljevi dio pozicija 19 i tamo dobivao ribu,tako da je vec ponedeljkom totalno prestao hranit na spicu prema 22,i sve 7 stapova na koliko je lovi sa jos jednim kolegom usmjerio lijevo u 19ku gdje je se lijepo napeco!!!

Ja sam se sa Kristofom cuo pre dva dana i evo njegovih rijeci

 

Dobro. Imali smo 53 ribe, 7 preko 20 kg do 24,1 kg
ipak je bi loš termin sada... Bit če sledeči put bolje

Toliko o tome!!!!

Link to comment
Share on other sites

Paponja.to sam i ja napisao.al pecao dva dana il tri nakon nas a ne svo vreme.da je upeco 7 verujem jer je prvi dan noc imo 4 i tada je uhvatio i najveceg.sad dal su bile 53 to neznam al znas da su i makedonci povadili stapove jer nisu mogli vise da pecaju
Link to comment
Share on other sites

Zasto bi ti smetao komsija sa strane kao i tom Slovencu? plasis se nekog zajebanog igraca? 

hehe, ma ne plašim se ja nikoga druže,barem se u ribolovu ne treba plašiti nikoga zar ne,po tekmama više ne idem i samo uživam u ribolovu,zadnji put smo dvojica lovili skupa na jednoj poziciji na pelagi  uz komšije i nisu mi smetali nimalo,ni za ulove a bogami i dobrog graha sa suhim mesom smo skuhali za sve 3 pozicije,fini dečki bili.Između ostalog volim se uvijek igrati s nečim novim na dlaci a onda samo par boili kobram i strenger sa par boili pa isprobavam totalno van hranilišta,a kad za dvojicu trpam na jednoj poziciji nemam baš za takve nekakve stvari mjesta previše samo s jedne pozicije i nemam nekih saznanja na takav način a pošto sam ovdje "naučio" da imamo dvojica pravo na dvije pozicije zašto to pravo ne bih iskoristio zar ne.A što se tiče zajebanih igrača, ima ih druže ,ima ih  koji znaju a ima ih još puno više koji samo misle da  znaju  ;) To što je radio Krištof osobno ne bih nikad ali ga potpuno razumijem,on ganja rezultat i reklamu ,to mu je posao,kratko i jasno i zna dečko lovit  a na ovaj način si olakšava ulove u svakom slučaju.

Link to comment
Share on other sites

Kristof je pecao na oba coska 22 sa njegove strane.Bio u isto vreme sa nama.Poslao decka koji je prackom i pesice istreso dve kante boile(po jednu na svaki cosak),al smo mi makedonci kulturni pa se nismo svadjali,i opet je bilo pecanja do smrti.kakva 19,nije nijedan stap zabacio tamo.Nemojte deliti informacije koje nisu tacne.jedino kad smo otisli kad je prestao saran da jede mozda je pokuso da nabode neku ribu ukoso.

 

Sto se tice rezervisanja Javore placas obe pozicije,nemozes samo rezervisati.Znaci platis obe pozicije min kao po jednoj osobi sa 3 stapa(za cetvrti se doplacuje) a pecaj ako oces na jednu,po meni pozicije su toliko daleko jedne od druge da nemas potrebe od toga jedino ako si megaloman,il nepecas za foxa pa ti pare nisu problem :)

Druze informacija je provjerena.

Pecao je prvo na ulazu u 22 ali nije imao ribe tu pa se prebacio na 19.

Poslije vas je na 22 bio moj drug Paponja i dolazio sam mu dva dana u posjetu tako da sam malo bolje upucen u stvari nego sto ti mislis.

Link to comment
Share on other sites

Kristi ima neogranicenu kolicinu boili i para za svako pecanje izgleda.

A ne radi nista drugo u zivotu sem sto peca, tako da je lako uhvatiti veliku ribu ako pecas 300 dana godisnje u takvim uslovima.

Nigdje nisam vidio reportazu o pecanju na kom nije upecao nista?

Naravno, o tom se ne pise.

Link to comment
Share on other sites

Kristi ima neogranicenu kolicinu boili i para za svako pecanje izgleda.

A ne radi nista drugo u zivotu sem sto peca, tako da je lako uhvatiti veliku ribu ako pecas 300 dana godisnje u takvim uslovima.

Nigdje nisam vidio reportazu o pecanju na kom nije upecao nista?

Naravno, o tom se ne pise.

:good: zbilja su rijetki koji pušing na ribolovu opišu ,a i iz pušinga se da jako puno naučiti ,ja obično zadnji dan skužim gdje sam griješio hehe,kako sam i rekao to je Krištofu posao,a nama je to razonoda i hobi barem nekima u koje i sebe ubrajam,i takve kao Krištof i ne treba komentirati ali i svi drugi testeri su takvi a ako nisu postat će ubrzo jer gazda traži reklamu,rezultate,filmove.slikice itd itd nije mu đaba dao opremu ,hranu za ribice i sve ostalo ,sve je to biznis i to veliki biznis.Ima tome godina i jedan veliki ribolovac neču da ga imenujem( i poštivam ga ,zna čovjek znanje) s vašeg područja,razvaljuje na tekmi,normalno da se svi zapalili za njegove boile,sjedio sam iz njega ,kobra on ,boile u vodu ali razvaljuje na šečerac i.zadnji dan utakmice kad je bilo gotovo nitko ga ne može više stići, kup je njegov ,dolaze ljudi i  zapisao je narudži za boile od 1,5 t  ;)

Link to comment
Share on other sites

Kristi ima neogranicenu kolicinu boili i para za svako pecanje izgleda.

A ne radi nista drugo u zivotu sem sto peca, tako da je lako uhvatiti veliku ribu ako pecas 300 dana godisnje u takvim uslovima.

Nigdje nisam vidio reportazu o pecanju na kom nije upecao nista?

Naravno, o tom se ne pise.

Vidis da mu nije lako uhvatiti veliku ribu pored Makedonaca  :good:

Link to comment
Share on other sites

:good: zbilja su rijetki koji pušing na ribolovu opišu ,a i iz pušinga se da jako puno naučiti ,ja obično zadnji dan skužim gdje sam griješio hehe,kako sam i rekao to je Krištofu posao,a nama je to razonoda i hobi barem nekima u koje i sebe ubrajam,i takve kao Krištof i ne treba komentirati ali i svi drugi testeri su takvi a ako nisu postat će ubrzo jer gazda traži reklamu,rezultate,filmove.slikice itd itd nije mu đaba dao opremu ,hranu za ribice i sve ostalo ,sve je to biznis i to veliki biznis.Ima tome godina i jedan veliki ribolovac neču da ga imenujem( i poštivam ga ,zna čovjek znanje) s vašeg područja,razvaljuje na tekmi,normalno da se svi zapalili za njegove boile,sjedio sam iz njega ,kobra on ,boile u vodu ali razvaljuje na šečerac i.zadnji dan utakmice kad je bilo gotovo nitko ga ne može više stići, kup je njegov ,dolaze ljudi i  zapisao je narudži za boile od 1,5 t  ;)

Sta znaci pusing?Da li na svakom ribolovu moras da upecas sarana da bi bio pravi ribolovac?Otrovale su nas rupe napunjene gladnom ribom pa sad ako nemas ribu ili imas par komada to je pusing.E pa nije tako,svaki dan proveden u prirodi pored vode je veliki dobitak za svakog,car je i ne upecati neki put,sledeci put kad upecas vise se radujes,vise adrenalina ima u tome,bar meni.Mesto koje poznajem kao svoj dzep,4 dana bez i jednog sarana i amura,nekojiko babuski i par somova,25 na Pelagicu,na istom tom sprudu sam se pre toga napecao i uhvatio najvecu ribu u zivotu.To nije pusing,to je priroda u kojoj ne vladaju pravila koja smo mi ljudi izmislil.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Potpisujem.

 

Ja sam odpeco 4 dana i noci sa na 22ci i imao samo jednog ljepotana koji je tezio 16,6kg,i opet sam zadovoljan.Nije bas ugodno uzet godisnji odmor prevalit 600 kilometara i upecat jednu ribu,al kao sto Neso rece to je priroda i to su cari ribolova.Za to vremena provedenog na Pelagicevu sam zaboravio na sve probleme u zivotu,odmorio svoju dusu,lijepo se druzio sa meni dragim osobama,a i steko nova prijateljstva i iskustva.

 

Svi mi sanjamo o velikoj ribi i ovelikim ulovima,al netreba se kukat ako se to ne dogodi svaki put kad se izadje na vodu,mozda ce sledeci put bit puno bolje i mozda bas na tom mjestu drugi put ulovimo ribu zivota.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stojic je u pravu, upravo to je cinio.

I makedonci su se bunili kako sam cuo, ali nisu dizali frku.

Ja bi itekako, pa nisu njegove pare vrijednije od para drugih ljudi na jezeru.

Svi su platili dozvolu i ne treba niko da ih zajebava.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...